gnome-packagekit - en to ug translation catalogue (804 entries)

en: %i blocked update | %i blocked updates
ug[0]: %i  يۈرگۈزۈلمەيدىغان يېڭىلانما

en: %i bug fix update | %i bug fix updates
ug[0]: %iكەمتۈكنى تۈزەيدىغان يېڭىلانما

en: %i enhancement update | %i enhancement updates
ug[0]: %i دانە كۈچلەندۈرۈش يېڭىلانمىسى

en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
ug[0]: %i دانە ھۆججەت %s ئورنىتىلدى

en: %i hour | %i hours
ug[0]: %i سائەت

en: %i important update | %i important updates
ug[0]: %i مۇھىم يېڭىلانما

en: %i minute | %i minutes
ug[0]: %i مىنۇت

en: %i second | %i seconds
ug[0]: %i سېكۇنت

en: %i security update | %i security updates
ug[0]: %i بىخەتەرلىك يېڭىلانمىسى

en: %i trivial update | %i trivial updates
ug[0]: %i ئۇششاق يېڭىلانما

en: %i update | %i updates
ug[0]: %i يېڭىلانما

en: %i update selected | %i updates selected
ug[0]: %i يېڭىلانما تاللاندى

en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
ug[0]: %i يېڭىلانما تاللاندى(%s)

en: %s already provides this file
ug: %s نىڭدا بۇ ھۆججەت مەۋجۇتتۇر

en: %s and %s
ug: %s ۋە %s

en: %s is running as a privileged user
ug: %s ئالاھىدە ھوقۇقلۇق سالاھىيەتتە ئىجرا بولۇۋاتىدۇ

en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
ug[0]: %s يېڭى mime تىپىغا ئېھتىياجلىق

en: %s requires additional software
ug: %s قا باشقا دېتاللار زۆرۈردۇر

en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
ug[0]: %s بۇ مەشغۇلاتنى قىلىش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
ug[0]: %s بۇ ھۆججەتنى كودسىزلاش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
ug[0]: %s بۇ ھۆججەتنى كودلاش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: %s requires the following additional software to function correctly.
ug: نورمال ئىشلەش ئۈچۈن %s تۆۋەندىكى دېتاللارغا ئېھتىياجلىق.

en: %s wants to install a file | %s wants to install files
ug[0]: %s نىڭ بىر ھۆججەتنى ئورناتقۇسى بار

en: %s wants to install a font | %s wants to install fonts
ug[0]: %s نىڭ خەت نۇسخىسى ئورناتقۇسى بار

en: %s wants to remove a file | %s wants to remove files
ug[0]: %s نىڭ بۇ ھۆججەتنى چىقىرىۋەتكۈسى بار

en: %s, %s and %s
ug: %s، %s ۋە %s

en: %s, %s, %s and %s
ug: %s، %s، %s ۋە %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
ug: %s، %s، %s، %s ۋە %s

en: 32-bit
ug: 32 بىتلىق

en: 64-bit
ug: 64 بىتلىق

en: A media change is required
ug: ۋاسىتە ئالماشتۇرۇشقا ئېھتىياجلىق

en: A mirror is possibly broken
ug: تەسۋىر نۆۋەتتە بۇزۇق ھالەتتە

en: A newer package exists
ug: يېڭى بىر بوغچا مەۋجۇت

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
ug: مەشغۇلاتنى تاماملاشقا يول قويغان بۇ بوغچا  تېپىلمىدى .
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: A package manager lock is required.
ug: بوغچا باشقۇرغۇنى قۇلۇپلاش زۆرۈردۇر.

en: A previous package management transaction was interrupted.
ug: ئالدىنقى بوغچا باشقۇرۇش ئىشى(transaction) ئوتتۇرىدا ئۈزۈلگەن.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
ug: ئويلىمىغان خاتالىق يۈز بەردى.
    بۇ خىل مەسىلىنىڭ قايتا پەيدا بولماسلىقى ئۈچۈن ، نەشرى نۇسخىنىڭ كەمتۈك  مەلۇماتىنى ئىز قوغلاپ تەكشۈرۈش سىستېمىسىغا دوكلات قىلىڭ.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
ug: يېڭىلاش باشلىنىشتىن بۇرۇن بەزى ئىجرا بولۇۋاتقان پروگراممىنى  چوقۇم يېپىۋېتىش كېرەك .
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
ug[0]: بۇ پروگرامما يېڭى mime تىپىغا ئېھتىياجلىق

en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
ug[0]: پروگرامما بۇ مەشغۇلاتنى قىلىش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
ug[0]: پروگرامما بۇ ھۆججەتنى كودسىزلاش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
ug[0]: پروگرامما بۇ ھۆججەتنى كودلاش ئۈچۈن قوشۇمچە قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق

en: A program wants to install a file | A program wants to install files
ug[0]: بۇ پروگرامما ھۆججەت ئورنىتىشقا ئېھتىياجلىق

en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
ug[0]: بۇ پروگرامما  خەت نۇسخا ئورنىتىشقا ئېھتىياجلىق

en: A program wants to remove a file | A program wants to remove files
ug[0]: بۇ پروگرامما ھۆججەت(لەر)نى چىقىرىۋەتمەكچى

en: A restart is required to remain secure.
ug: قايتا قوزغىتىپ بىخەتەرلىكنى ساقلاڭ.

en: A restart is required.
ug: قايتا قوزغىتىش كېرەك.

en: A restart will be required due to a security update.
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلانما سەۋەبلىك ، قايتا قوزغىتىش كېرەك.

en: A restart will be required.
ug: قايتا قوزغىتىش كېرەك.

en: A security signature is not present
ug: بىخەتەرلىك ئىمزا مەۋجۇت ئەمەس

en: A security trust relationship could not be made with software source.
    Please check your security settings.
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسىنىڭ بىخەتەرلىك ئىشەنچ مۇناسىۋىتىنى جەزملىيەلمىدى .
    بىخەتەرلىك تەڭشەكلىرىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: A software source contains packages that can be installed on this computer.
ug: بۇ كومپيۇتېرغا ئورناتقىلى بولىدىغان بوغچىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان يۇمشاق دېتال مەنبەسى

en: A thread could not be created to service the user request.
ug: ئىشلەتكۈچى ئىلتىماسىنى بىرتەرەپ قىلىش جەريانىنى قۇرالمىدى.

en: About Software Install
ug: يۇمشاق دېتال ئورنىتىش ھەققىدە

en: Accepted EULA
ug: EULAقوشۇلغان

en: Accepting EULA
ug: EULAقوشۇلۇۋاتىدۇ

en: Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى

en: Accessories
ug: قوشۇمچە

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Add or remove software installed on the system
ug: سىستېمىڭىزغا ئورنىتىلغان يۇمشاق دېتاللارنى قوشىدۇ ياكى ئۆچۈرىدۇ

en: Add the package name to the text entry box
ug: نۆۋەتتىكى بوغچىنى تېكىست كۆزنەكچىسىگە قوش

en: Additional confirmation required
ug: ئالاھىدە جەزملەش زۆرۈر

en: Additional media is required to complete the transaction.
ug: قوشۇمچە ۋاسىتە قىستۇرۇپ بۇ جەرياننى بىر تەرەپ قىلىش كېرەك.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
ug: قوشۇمچە ۋاسىتە زۆرۈردۇر. داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن، ئەنى %s بولغان «%s» نى سېلىپ داۋاملاشتۇرۇڭ.

en: Additional software is required
ug: باشقا دېتاللار زۆرۈردۇر

en: Additional software is required for %s
ug: باشقا قوشۇمچە يۇمشاق دېتاللار %s ئۈچۈن زۆرۈردۇر

en: Admin tools
ug: باشقۇرغۇچى قوراللىرى

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
ug: ئورنىتىش ئۈچۈن تاللانغان بارلىق بوغچىلار ئاللىقاچان سىستېمىغا ئورنىتىلىپتۇ.

en: All packages
ug: بارلىق بوغچىلار

en: All packages are already installed
ug: بارلىق بوغچىلار ئاللىقاچان ئورنىتىلىپتۇ

en: All software is up to date
ug: بارلىق يۇمشاق دېتاللار يېڭىلاندى

en: All updates
ug: بارلىق يېڭىلانمىلار

en: All updates were installed successfully.
ug: بارلىق يېڭىلانمىلار مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورنىتىلدى.

en: Allow applications to invoke the codec installer
ug: پروگراممىلارنىڭ كودلىغۇچ-كودسىزلىغۇچ ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت

en: Allow applications to invoke the codec installer.
ug: پروگراممىلارنىڭ كودلىغۇچ-كودسىزلىغۇچ ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Allow applications to invoke the font installer
ug: پروگراممىلارنىڭ خەت نۇسخا ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت

en: Allow applications to invoke the font installer.
ug: پروگراممىلارنىڭ خەت نۇسخا ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت بېرىدۇ.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
ug: پروگراممىلارنىڭ مايىم تىپى(mime type) ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
ug: پروگراممىلارنىڭ مايىم تىپى(mime type) ئورناتقۇسىنى قوزغىتىشىغا ئىجازەت بېرىدۇ.

en: An additional font is required to view this document correctly. | Additional fonts are required to view this document correctly.
ug[0]: بۇ پۈتۈكنى توغرا كۆرسىتىش ئۈچۈن قوشۇمچە خەت نۇسخىلىرى زۆرۈردۇر.

en: An additional program is required to open this type of file:
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى ئېچىش ئۈچۈن ئۈچۈن بىر قوشۇمچە پروگرامما زۆرۈردۇر.

en: An application requires additional software
ug: پروگراممىغا باشقا دېتاللار زۆرۈردۇر

en: An internal system error has occurred
ug: ئىچكى سىستېما خاتالىقى يۈز بەردى

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
ug: ئېنىقسىز بىرتەرەپ قىلىش خاتالىقى يۈز بەردى.
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: Application
ug: پروگرامما

en: Applications that can open this type of file
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى ئاچىدىغان پروگراممىلار

en: Applying changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى قوللىنىۋاتىدۇ

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
ug: بۇ بوغچىنى<b>راستلا</b>ئورنىتامسىز؟

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
ug: بۇ بوغچىنى<b>راستلا</b>يېڭىلامسىز؟

en: Ask the user if additional packages should be installed
ug: قوشۇمچە بوغچا ئورنىتىش كېرەك بولسا، ئىشلەتكۈچىدىن سورىسۇن

en: Ask the user if additional packages should be installed.
ug: قوشۇمچە بوغچا ئورنىتىش كېرەك بولسا، ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ.

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory
ug: ئۆزىنىڭ مۇندەرىجىسىدىن باشقا مۇندەرىجىگە كۆچۈرۈش كېرەك بولسا، ئىشلەتكۈچىدىن سورىسۇن

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory when installing from a FUSE mount.
ug: ئېگەرلەنگەن FUSE دىن ئۆزىنىڭ مۇندەرىجىسىدىن باشقا مۇندەرىجىگە كۆچۈرۈش كېرەك بولسا، ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ

en: Authorization failed
ug: دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Automatic cleanup is being ignored
ug: ئاپتوماتىك تازىلاش بىكار قىلىندى

en: Automatically remove unused dependencies
ug: ئىشلىتىلمىگەن بېقىنىشلارنى ئاپتوماتىك چىقىرىۋەتسۇن

en: Available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Available operating system _releases:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان مەشغۇلات سىستېما نەشرلىرى:

en: Backend warning
ug: ئارقائۇچ  ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Bad security signature
ug: بىخەتەرلىك ئىمزاسى خاتا

en: Bash - Command Not Found
ug: Bash - بۇيرۇق تېپىلمىدى

en: Blocked update
ug: يېڭىلاشقا بولمىدى

en: Blocked updates
ug: توسۇۋېتىلگەن يېڭىلانمىلار

en: Bug fix update
ug: كەمتۈكنى تۈزەيدىغان يېڭىلانما

en: Bug fix updates
ug: كەمتۈكنى تۈزەيدىغان يېڭىلانمىلار

en: C_heck for updates:
ug: يېڭىلانمىلارنى تەكشۈر(_H):

en: Cancel search
ug: ئىزدەشتىن ۋاز كەچ

en: Canceled
ug: قالدۇرۇۋېتىلدى

en: Canceling
ug: ۋاز كېچىۋاتىدۇ

en: Cannot copy system package array
ug: سىستېما بوغچا تىزىقلىرىنى كۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Cannot create service pack
ug: مۇلازىمەت بوغچىسىنى قۇرالمىدى

en: Cannot disable source
ug: مەنبەنى ئىناۋەتسىز قىلغىلى بولمىدى

en: Cannot fetch install sources
ug: ئورنىتىلغان مەنبەلەرنى ئەكىلەلمىدى

en: Cannot get lock
ug: قۇلۇپقا ئېرىشكىلى بولمىدى

en: Cannot get operating system upgrade information.
ug: مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ يۈكسەلدۈرۈش ئۇچۇرىغا ئېرىشكىلى بولمىدى.

en: Cannot get package requires
ug: بوغچا ئېھتىياجىغا ئېرىشكىلى بولمىدى

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
ug: بوغچىنىڭ ئارقائۇچ exclusive قۇلۇپىغا ئېرىشكىلى بولمىدى.
    ئوچۇق قېلىش ئېھتىماللىقى بولغان بوغچا باشقۇرۇش دېتالىنى يېپىۋېتىڭ.

en: Cannot get the file list
ug: ھۆججەت تىزىمغا ئېرىشكىلى بولمىدى

en: Cannot install from untrusted source
ug: ئىشەنچسىز مەنبەدىن ئورناتقىلى بولمىدى

en: Cannot perform operating system upgrade
ug: مەشغۇلات سىستېمىسىنى يۈكسەلدۈرگىلى بولمىدى.

en: Cannot read destination package array
ug: نىشان بوغچا تىزىقلىرىنى ئوقۇيالمىدى

en: Cannot update from untrusted source
ug: ئىشەنچسىز مەنبەدىن يېڭىلىغىلى بولمىدى

en: Cannot write repository configuration
ug: خەزىنە سەپلىمىسىگە يازغىلى بولمىدى

en: Catalog Installer
ug: مۇندەرىجە ئورناتقۇچ

en: Catalog installer
ug: كاتالوگ ئورناتقۇچ

en: Catalogs files to install
ug: ئورنىتىدىغان كاتالوگ ھۆججىتى

en: Change software update preferences and enable or disable software sources
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلاش خاسلىقلىرىنى ئۆزگەرتىش ۋە يۇمشاق دېتال مەنبەلىرىنى ئىشلىتىش ئىشلەتمەسلىك

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
ug: ئۆزگەرتىش دەرھال قوللىنىلمايدۇ، بۇ توپچا (كۇنۇپكا) بارلىق ئۆزگەرمىلەرنى قوللىنىدۇ.

en: Changes not applied
ug: ئۆزگەرتىش قوللىنىلمىدى

en: Check for Updates
ug: يېڭىلانمىنى تەكشۈرۈش

en: Check for major _upgrades:
ug: مۇھىم يۈكسەلدۈرمىلەرنى تەكشۈر(_U):

en: Check for updates on battery power
ug: توكداندا ئىشلەۋاتقاندا يېڭىلانمىلارنى ئاپتوماتىك تەكشۈرسۇن

en: Check for updates when using mobile broadband
ug: كۆچمە تورغا ئۇلانغاندا يېڭىلاشنى  تەكشۈر

en: Checking for applications currently in use
ug: نۆۋەتتە ئىشلىتىۋاتقان پروگراممىلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Checking for libraries currently in use
ug: نۆۋەتتە ئىشلىتىۋاتقان ئامبارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Checking for updates…
ug: يېڭىلانمىلار بارمۇ-يوق تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Checking signatures
ug: ئىمزالارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Choose desired download options
ug: ئېھتىياجلىق بولغان يۈكلەش تاللانمىسىنى تاللاڭ

en: Choose desired operating system version
ug: ئىشلەتمەكچى بولغان مەشغۇلات  سىستېما نۇسخىسىنى تاللاڭ

en: Cleaned up
ug: تازىلاندى

en: Cleaning up
ug: تازىلاۋاتىدۇ

en: Cleaning up packages
ug: بوغچىلارنى تازىلاۋاتىدۇ

en: Clear current selection
ug: نۆۋەتتىكى تاللانغان مەزمۇنىنى تازىلا

en: Close _Anyway
ug: يېپىۋەر(_A)

en: Command line client
ug: بۇيرۇق قۇرى خېرىدارى

en: Committing changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى تاپشۇرۇۋاتىدۇ

en: Communication
ug: ئالاقە

en: Configuration files were changed
ug: سەپلىمە ھۆججەتلەر ئۆزگەرتىلگەن

en: Confirmation
ug: جەزملەش

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
ug[0]: نۆۋەتتىكى باغلىنىشنى سىمسىز تور تەمىنلەۋاتىدۇ، بوغچىنى يېڭىلاش ئۈچۈن تور ھەققى جىقراق بولۇشى مۇمكىن.

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: Continue _Anyway
ug: داۋاملاشتۇرۇۋەر (_A)

en: Copying files
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Could not find any packages named '%s'
ug: ئاتى «%s» بولغان ھېچقانداق بوغچىنى تاپالمىدى

en: Could not find any valid package names
ug: ھېچقانداق ئىناۋەتلىك بوغچا نامىنى تاپالمىدى.

en: Could not find package
ug: بوغچا تاپالمىدى

en: Could not find plugin in any configured software source
ug: ھەرقانداق سەپلەنگەن يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن بۇ قىستۇرما تېپىلمىدى.

en: Could not find service in any configured software source
ug: ھەر قانداق سەپلەنگەن يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن مۇلازىمەتنى تاپالمىدى

en: Could not find software
ug: يۇمشاق دېتال تېپىلمىدى

en: Could not get array of installed packages: %s
ug: ئورنىتىلغان بوغچىلارنىڭ تىزىقىغا ئېرىشەلمىدى: %s

en: Could not get distribution upgrades
ug: تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرمىسىگە ئېرىشەلمىدى

en: Could not get list of distribution upgrades
ug: تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرمە تىزىمىغا  ئېرىشەلمىدى

en: Could not get package details
ug: بوغچا تەپسىلاتىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Could not get update details
ug: يېڭىلاش تەپسىلاتىغا ئېرىشەلمىدى

en: Could not get updates
ug: يېڭىلانمىلارغا ئېرىشەلمىدى

en: Could not process catalog
ug: كاتالوگنى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: Could not refresh package array
ug: بوغچا تىزىقىنى يېڭىلىيالمىدى

en: Could not remove a protected system package
ug: قوغدىلىدىغان سىستېما بوغچىسىنى چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى

en: Could not restart
ug: قايتا باشلىيالمىدى

en: Could not run upgrade script
ug: يۈكسەلدۈرۈش قوليازمىسىنى ئىجرا قىلالمىدى

en: Could not save to file: %s
ug: ھۆججەتكە ساقلىيالمىدى: %s

en: Could not update packages
ug: بوغچىلارنى يېڭىلىيالمىدى

en: Could not upgrade the system
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرەلمىدى

en: Create
ug: ياسا

en: Create a copy of this computer's package list
ug: بۇ كومپيۇتېرنىڭ بوغچا تىزىمىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىنى قۇرسۇن

en: Create an archive of a specific package
ug: بەلگىلەنگەن بوغچىنىڭ ئارخىپىنى قۇرىدۇ

en: Create an archive of all the pending updates
ug: بىر تەرەپ قىلىنمىغان يېڭىلانمىلارنىڭ ئارخىپىنى قۇرىدۇ

en: Create error
ug: قۇرۇشتىكى خاتالىق

en: Currently using mobile broadband
ug: ھازىر كۆچمە تورنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Daemon warning
ug: Daemon ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Daily
ug: كۈندە

en: Date
ug: چېسلا

en: Debugging Options
ug: سازلاش تاللانمىلىرى

en: Decompressed
ug: يېشىلگەن

en: Decompressing
ug: يېشىۋاتىدۇ

en: Dependency resolution failed
ug: Dependency resolution مەغلۇپ بولدى

en: Dependent Packages
ug: بېقىنىدىغان بوغچىلار

en: Destination package list:
ug: نىشان بوغچا تىزىمى:

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Distribution Upgrade Tool
ug: تارقىتىلما يۈكسەلدۈرۈش قورالى

en: Do not continue with this option if the network will not be available at upgrade time.
ug: ئەگەر يۈكسەلدۈرگەندە تورغا چىقالمىسىڭىز ،بۇ تاللانمىنى تاللاپ داۋاملاشتۇرماڭ.

en: Do not exit after the request has been processed
ug: ئىلتىماس بىر تەرەپ قىلىنىپ بولغان بولسىمۇ ئاخىرلاشمىدى

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
ug: بىخەتەر ئىكەنلىكىگە جەزم قىلالمىغان ئەھۋالدا ئورناتماڭ.

en: Do not show this again
ug: بۇنى قايتا كۆرسەتمە

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
ug: بىخەتەر ئىكەنلىكىگە جەزم قىلالمىغان ئەھۋالدا بۇ بوغچىنى يېڭىلىماڭ.

en: Do you recognize the user and trust this key?
ug: سىز بۇ ئىشلەتكۈچىنى تونۇمسىز ۋە بۇ پارولغا ئىشىنەمسىز؟

en: Do you trust the source of the packages?
ug: بوغچىنىڭ مەنبەسىگە ئىشىنەمسىز؟

en: Do you want to install this catalog? | Do you want to install these catalogs?
ug[0]: بۇ كاتالوگنى ئورنىتامسىز؟

en: Do you want to install this driver now? | Do you want to install these drivers now?
ug[0]: مەزكۇر قوزغاتقۇلارنى ھازىرلا ئورناتسۇنمۇ؟

en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
ug[0]: بۇ ھۆججەتلەرنى ئورنىتامسىز؟

en: Do you want to install this software now?
ug: مەزكۇر يۇمشاق دېتالنى ھازىرلا ئورناتسۇنمۇ؟

en: Do you want to remove this file now? | Do you want to remove these files now?
ug[0]: بۇ ھۆججەتنى ھازىرلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Do you want to search for a program to open this file type now?
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى ئاچىدىغان پروگراممىنى ھازىرلا ئىزدەمسىز؟

en: Do you want to search for a suitable font now? | Do you want to search for suitable fonts now?
ug[0]: مۇۋاپىق خەت نۇسخىلىرىنى ھازىرلا ئىزدىسۇنمۇ؟

en: Do you want to search for and install this software now?
ug: بۇ يۇمشاق دېتالنى ئىزدەپ ھەم ئۇنى ھازىرلا ئورنىتامسىز؟

en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
ug[0]: بۇ ھۆججەتنى ھازىرلا ئىزدەمسىز؟

en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
ug[0]: بۇنى ھازىرلا ئىزدەمسىز؟

en: Documentation
ug: قوللانمىلار

en: Downgrade
ug: نەشرىنى تۆۋەنلەت

en: Download installer images
ug: ئورناتقۇنىڭ تەسۋىرىنى چۈشۈرۈش

en: Download packages
ug: بوغچىلارنى يۈكلە

en: Download size
ug: چۈشۈرۈش چوڭلۇقى

en: Downloaded
ug: چۈشۈرۈلدى

en: Downloaded packages
ug: چۈشۈرۈلگەن بوغچىلار

en: Downloading
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading file lists
ug: ھۆججەت تىزىمىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading groups
ug: گۇرۇپپىلارنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading list of packages
ug: بوغچىلارنى تىزىمىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading lists of changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading packages
ug: بوغچىلارنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading repository information
ug: خەزىنە ئۇچۇرنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Downloading update information
ug: يېڭىلاش ئۇچۇرىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Education
ug: مائارىپ

en: Electronics
ug: ئېلېكترونىكا

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Enabled repository
ug: قوزغىتىلغان خەزىنىلەر

en: Enabling repository
ug: خەزىنىلەرنى قوزغىتىۋاتىدۇ

en: Enhancement update
ug: يېڭىلاشنى كۈچلەندۈرۈش

en: Enhancement updates
ug: كۈچەيتىلگەن يېڭىلانمىلار

en: Enter a search word or click a category to get started.
ug: بوغچا ئاتىنى كىرگۈزۈپ ياكى باشقا بىر كاتېگورىيەنى چېكىپ ئىزدەشنى باشلاڭ.

en: Enter a search word to get started.
ug: بوغچا ئاتىنى كىرگۈزۈپ ئىزدەشنى باشلاڭ.

en: Error details
ug: خاتالىق تەپسىلىي ئۇچۇرى

en: Exiting as backend details could not be retrieved
ug: ئارقائۇچنىڭ تەپسىلاتىغا ئېرىشكىلى بولمىغانلىقتىن چېكىنىۋاتىدۇ

en: Exiting as properties could not be retrieved
ug: خاسلىققا ئېرىشكىلى بولمىغانلىقتىن چېكىنىۋاتىدۇ

en: Failed to change status
ug: ھالەتنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
ug: ئاخىرقى ئۇچ ئۈلگىسىنى يېپىش مەغلۇپ بولدى.
    بۇ خىل خاتالىققا ئادەتتە پەرۋا قىلمىساقمۇ بولىدۇ.

en: Failed to create a thread
ug: جەريان قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to finalize
ug: تاماملاش مەشغۇلاتى مەغلۇپ بولدى

en: Failed to find any software
ug: يۇمشاق دېتالنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to find font | Failed to find fonts
ug[0]: خەت نۇسخىسىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to find package
ug: بوغچىلارنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to find software
ug: يۇمشاق دېتال تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to get the list of sources
ug: مەنبەلەر تىزىمىغا ئېرىشىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to initialize
ug: دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
ug: بوغچا ئارقائۇچىنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى.
    بۇ خىل ھادىسە بەلكىم بىرلا ۋاقىتتا باشقا بوغچا قورالىنىمۇ ئىشلەتكەنلىكتىن بولۇشى مۇمكىن.

en: Failed to install a package to provide a file
ug: تەمىنلەنگەن ھۆججەتنىڭ بوغچىسىنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to install a program to handle this file type
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پروگراممىنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to install catalog
ug: كاتالوگنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to install file | Failed to install files
ug[0]: ھۆججەتنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to install software
ug: يۇمشاق دېتال ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to install software by name
ug: ئاتى بويىچە يۇمشاق دېتالنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to process request.
ug: ئىلتىماسنى بىر تەرەپ قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to remove package
ug: بوغچىنى چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to search for Plasma service
ug: پلازما مۇلازىمىتىنى ئىزدىيەلمىدى

en: Failed to search for plugin
ug: قىستۇرما ئىزدەش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to search for provides
ug: provides ئىزدەش مەغلۇپ بولدى

en: Failed with unknown error code
ug: مەغلۇپ بولدى. خاتالىق كودى نامەلۇم

en: Failed with unknown error code.
ug: مەغلۇپ بولدى. خاتالىق كودى نامەلۇم

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Files to install
ug: ئورنىتىدىغان ھۆججەتلەر

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
ug: gpk-application پروگراممىسىدا ئاساسىي ئاتىنى ئىشلىتىپ سۈزىدۇ.

en: Filter using basename in gpk-application
ug: gpk-application پروگراممىسىدا ئاساسىي ئاتىنى ئىشلىتىپ سۈزسۇن

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
ug[0]: بۇ يېڭىلانما تۈزىتىدىغان خاتالىققا ئالاقىدار تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشىش ئۈچۈن ،تۆۋەندىكى تور بېكەتلەرنى زىيارەت قېلىڭ.

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
ug[0]: بۇ بىخەتەرلىك يېڭىلانمىسىغا ئالاقىدار تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشىش ئۈچۈن ،تۆۋەندىكى تور بېكەتلەرنى زىيارەت قېلىڭ.

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
ug[0]: بۇ يېڭىلانمىغا ئالاقىدار تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا ئېرىشىش ئۈچۈن ،تۆۋەندىكى تور بېكەتلەرنى زىيارەت قېلىڭ.

en: Force installing package
ug: بوغچىنى مەجبۇرى ئورنات

en: GNOME Session
ug: گىنوم ئەڭگىمەسى

en: GNOME desktop
ug: گىنوم ئۈستەلئۈستى

en: Games
ug: ئويۇنلار

en: Generating package lists
ug: بوغچىلار تىزىمىنى ھاسىللاۋاتىدۇ

en: Getting categories
ug: كاتېگورىيەگە ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting dependencies
ug: بېقىنىش مۇناسىۋىتىگە ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting details
ug: تەپسىلاتىغا ئېرىشىۋاتىدۇ:

en: Getting distribution upgrade information
ug: تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرۈش ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتىدۇ:

en: Getting file list
ug: ھۆججەت تىزىمىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting information
ug: ئۇچۇرغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting list of repositories
ug: خەزىنە تىزىمىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting old transactions
ug: ئاۋۋالقى بىرتەرەپ قىلىش جەريان  ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting package lists
ug: بوغچىلار تىزىمىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting requires
ug: ئېھتىياج ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتىدۇ:

en: Getting software source list not supported by backend
ug: ئارقائۇچ پروگراممىسى يۇمشاق دېتال مەنبە تىزىمىغا ئېرىشىشنى قوللىمايدۇ

en: Getting the list of updates
ug: يېڭىلانما تىزىمىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting update detail
ug: يېڭىلاش ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Getting updates
ug: يېڭىلانمىلارغا ئېرىشىۋاتىدۇ:

en: Getting what provides
ug: تەمىنلىگەن ئۇچۇرغا ئېرىشىۋاتىدۇ

en: Got categories
ug: كاتېگورىيەگە ئېرىشتى

en: Got dependencies
ug: تايىنىش مۇناسىۋىتىگە ئېرىشتى

en: Got details
ug: تەپسىلاتقا ئېرىشتى

en: Got distribution upgrades
ug: تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرمىسىگە ئېرىشتى

en: Got file list
ug: ھۆججەت تىزىمىغا ئېرىشتى

en: Got list of repositories
ug: خەزىنە تىزىمىغا ئېرىشتى

en: Got old transactions
ug: ئاۋۋالقى بىرتەرەپ قىلىش جەريانىغا ئېرىشتى

en: Got package lists
ug: بوغچىلار تىزىمىغا ئېرىشتى

en: Got requires
ug: ئېھتىياج ئۇچۇرىغا ئېرىشتى

en: Got update detail
ug: يېڭىلاش ئۇچۇرىغا ئېرىشتى

en: Got updates
ug: يېڭىلانمىلارغا ئېرىشتى

en: Got what provides
ug: تەمىنلىگەن ئۇچۇرغا ئېرىشتى

en: Graphics
ug: گرافىك

en: Help
ug: ياردەم

en: Hourly
ug: ھەر سائەتتە

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: If search terms should be completed automatically
ug: ئىزدەيدىغان سوز ئاپتوماتىك كىرگۈزۈلسۇن

en: If search terms should be completed automatically.
ug: ئىزدەيدىغان سوز ئاپتوماتىك كىرگۈزۈلىدۇ.

en: Ignore this update
ug: بۇ يېڭىلانمىغا پەرۋا قىلما

en: Important update
ug: مۇھىم يېڭىلاشلار

en: Important updates
ug: مۇھىم يېڭىلانمىلار

en: Incorrect response from search
ug: ئىزدەشنىڭ ئىنكاسى ئىناۋەتسىز

en: Install
ug: ئورنات

en: Install %i additional package? | Install %i additional packages?
ug[0]: %i قوشۇمچە بوغچىنى ئورنىتامسىز؟

en: Install Package
ug: بوغچىنى ئورنىتىش

en: Install Software
ug: يۇمساق دېتال ئورنىتىش

en: Install a catalog of software on the system
ug: سىستېمىغا يۇمشاق دېتال كاتالوگىنى ئورنات

en: Install catalogs
ug: كاتالوگلارنى ئورنات

en: Install local file | Install local files
ug[0]: يەرلىك ھۆججەتنى ئورنات

en: Install package
ug: بوغچا ئورنات

en: Install packages in catalog?
ug: كاتالوگدىكى بوغچىلارنى ئورناتسۇنمۇ؟

en: Install root is invalid
ug: يىلتىز ئورنىتىش ئىناۋەتسىز

en: Install selected software on the system
ug: تاللانغان يۇمشاق دېتالنى سىستېمىغا ئورنات

en: Install the following driver | Install the following drivers
ug[0]: تۆۋەندىكى قوزغاتقۇنى ئورنىتىدۇ

en: Install the following plugin | Install the following plugins
ug[0]: تۆۋەندىكى قىستۇرمىنى ئورنات

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
ug: سىستېما سەپلىمىڭىز بۇ بوغچىنى ئورنىتىشقا يول قويمايدۇ.

en: Installed
ug: ئورنىتىلغان

en: Installed local files
ug: يەرلىك ھۆججەت ئورنىتىلدى

en: Installed packages
ug: ئورنىتىلغان بوغچىلار

en: Installed signature
ug: ئىمزا ئورنىتىلدى

en: Installed size
ug: ئورنىتىلغان چوڭلۇقى

en: Installing
ug: ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Installing file
ug: ھۆججەت ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Installing packages
ug: بوغچىلارنى ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Installing signature
ug: ئىمزا ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Installing software
ug: يۇمشاق دېتال ئورنىتىش

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
ug: يەرلىك ھۆججەتنى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى.
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن  ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: Installing updates
ug: يېڭىلانمىلارنى ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Internet
ug: ئىنتېرنېت

en: Invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: Invalid package file
ug: ئىناۋەتسىز بوغچا ھۆججىتى

en: Invalid search text
ug: ئىناۋەتسىز ئىزدەش تېكىستى

en: KDE desktop
ug: KDE ئۈستەلئۈستى

en: Language code not matched
ug: تىل كودى ماسلاشمىدى

en: Language tag not parsed
ug: تىل  parsed ماسلاشمىدى

en: Legacy
ug: كونا

en: Licence
ug: ئىجازەتنامە

en: License Agreement Required
ug: ئىجازەت كېلىشىمىنى قوبۇللاشقا موھتاج

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
ug: GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ئىككىنچى نەشرگە ئاساسەن ئىجازەت بېرىلگەن

en: Loading cache
ug: غەملەك يۈكلەۋاتىدۇ

en: Loading list of upgrades
ug: يۈكسەلدۈرۈش تىزىمىنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Local file conflict between packages
ug: بوغچىلار ئارىسىدا يەرلىك ھۆججەت توقۇنۇشى مەۋجۇت

en: Local file installer
ug: يەرلىك ھۆججەت ئورناتقۇچ

en: Local files to install
ug: ئورنىتىدىغان يەرلىك ھۆججەتلەر

en: Local install failed
ug: يەرلىك ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Localization
ug: يەرلىكلەشتۈرۈش

en: Lock required
ug: قۇلۇپلاش زۆرۈر

en: Log Out
ug: تىزىمدىن چىقىش

en: Log viewer
ug: خاتىرە كۆرگۈچ

en: Make sure you have saved any unsaved work before restarting.
ug: قايتا قوزغىتىشتىن بۇرۇن  بارلىق ساقلانمىغان مەزمۇنلارنىڭ ساقلانغانلىقىنى جەزملەڭ

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
ug: Malicious يۇمشاق دېتالى كومپيۇتېرىڭىزغا زىيان سالىدۇ ياكى باشقا ئاقىۋەتلەرنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Maps
ug: خەرىتە

en: Mime Type Installer
ug: Mime تىپى ئورناتقۇچ

en: Mime type installer
ug: Mime تىپى ئورناتقۇچ

en: Mime types to install
ug: ئورنىتىدىغان Mime تىپى

en: Missing security signature
ug: بىخەتەرلىك ئىمزاسى كەم

en: More details
ug: تەپسىلىي ئۇچۇر

en: More information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: Multimedia
ug: كۆپ ۋاسىتە

en: Multiple packages can be specified using a comma delimited list
ug: بىر قانچە بوغچا بولسا، پەش ئارقىلىق ئايرىلىپ يېزىلىدۇ

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
ug: بىرقانچە ئۆز-ئارا ماسلاشمايدىغان بوغچىلار مەۋجۇت .
    بۇ ئادەتتە ئوخشىمىغان يۇمشاق دېتال مەنبەسىنى ئارىلاشتۇرۇپ ئىشلىتىشتىن كېلىپ چىقىدۇ.

en: Name
ug: ئاتى

en: Network
ug: تور

en: Never
ug: ھەرگىز

en: New distribution upgrade release '%s' is available
ug: تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرمە نەشرى ‹%s› بار

en: Newest packages
ug: ئەڭ يېڭى بوغچىلار

en: No applications were chosen to be installed
ug: ئورنىتىلىدىغان پروگرامما تاللانمىغان

en: No distribution upgrade data is available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تارقىتىلما يۈكسەلدۈرۈش سانلىق-مەلۇماتى يوق

en: No files
ug: ھۆججەت يوق

en: No more mirrors are available
ug: تېخىمۇ كۆپ ئىشلەتكۈدەك  تەسۋىر  يوق

en: No network connection available
ug: تور باغلىنىشى يوق

en: No network connection was detected.
ug: تور باغلىنىشى بايقالمىدى.

en: No new applications can be found to handle this type of file
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پروگرامما تېپىلمىدى

en: No new fonts can be found for this document
ug: بۇ پۈتۈك ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان خەت نۇسخىسى تېپىلمىدى

en: No other software requires this.
ug: بۇنىڭغا باشقا يۇمشاق دېتال زۆرۈر ئەمەس.

en: No package cache is available.
ug: بوغچا غەملىكى يوق.

en: No package name selected
ug: بوغچا ئاتى تاللانمىغان

en: No packages need to be installed
ug: ھېچقانداق بوغچا ئورنىتىش كېرەك ئەمەس

en: No packages to update
ug: يېڭىلايدىغان بوغچىلار يوق

en: No releases available for upgrade
ug: يۈكسەلدۈرىدىغان نەشرى نۇسخا  يوق

en: No restart is necessary.
ug: قايتا قوزغىتىش كېرەك ئەمەس.

en: No restart is required.
ug: قايتا قوزغىتىش كېرەك ئەمەس.

en: No results were found.
ug: نەتىجە تېپىلمىدى.

en: No results were returned.
ug: ھېچقانداق نەتىجە قايتۇرۇلمىدى

en: No software
ug: يۇمشاق دېتال يوق

en: No space is left on the disk
ug: دىسكىدا بوشلۇق قالمىدى

en: No update details available.
ug: يېڭىلانما تەپسىلاتى يوق.

en: No updates are available
ug: يېڭىلانما يوق

en: None of the selected packages could be updated.
ug: تاللانغان بوغچىلارنىڭ يېڭىلانمىسى يوق

en: Normal update
ug: نورمال يېڭىلاش

en: Not supported by this backend
ug: بۇ ئارقا ئۇچنى قوللىمايدىغان

en: Nothing
ug: يوق

en: Nothing to do.
ug: قىلىدىغان ھېچ ئىش يوق

en: Notify the user before a large update is done on a mobile broadband connection
ug: كۆچمە كەڭ بەلۋاغ ئىشلەتكەندە، يېڭىلانمىلار كوپ بولسا ئۇقتۇرۇش قىلسۇن

en: Notify the user before a large update is done on a mobile broadband connection.
ug: كۆچمە كەڭ بەلۋاغ ئىشلەتكەندە، يېڭىلانمىلار كوپ بولسا، ئىشلەتكۈچىگە ئالدىن ئۇقتۇرۇش قىلىپ قويىدۇ.

en: Now
ug: ھازىرلا

en: Obsoleted
ug: ۋاقتى ئۆتكەن

en: Office
ug: ئىشخانا

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
ug: بەزى تاللانغان بوغچىلارنى توغرا چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى.
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
ug: بەزى تاللانغان بوغچىلارنى توغرا قۇرالمىدى .
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
ug: بەزى تاللانغان بوغچىلارنى توغرا سەپلىگىلى بولمىدى.
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
ug: بەزى تاللانغان بوغچىلارنى توغرا ئورناتقىلى بولمىدى.
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ

en: Only Native Packages
ug: ئەسلى بوغچىلارلا

en: Only Newest Versions
ug: ئەڭ يېڭى نەشرىلا

en: Only security updates
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلانمىلىرىلا

en: Only show native packages in the file lists
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىدا ماشىنىغا ماس كېلىدىغان ئەسلى تىل بوغچىلىرىنىلا كۆرسەتسۇن

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىدا ماشىنىغا ماس كېلىدىغان ئەسلى تىل بوغچىلىرىنىلا كۆرسىتىدۇ

en: Only show supported packages in the file lists
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىزدا قوللايدىغان بوغچىلارنىلا كۆرسەتسۇن

en: Only show supported packages in the file lists.
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىزدا قوللايدىغان بوغچىلارنىلا كۆرسىتىدۇ.

en: Only show the newest packages in the file lists
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىزدا ئەڭ يېڭى بوغچىلارنىلا كۆرسەتسۇن

en: Only show the newest packages in the file lists.
ug: ھۆججەتلەر تىزىمىزدا ئەڭ يېڭى بوغچىلارنىلا كۆرسىتىدۇ.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
ug: تىزىمدا ئەڭ يېڭى يېڭىلانمىلارنىلا كۆرسىتىدۇ. بار بولغان كونا يېڭىلانمىلارنى سۈزۈۋېتىدۇ.

en: Only show the newest updates in the list
ug: تىزىمدا ئەڭ يېڭى يېڭىلانمىلارنىلا كۆرسەتسۇن

en: Operating System Upgrade
ug: مەشغۇلات سىستېما يۈكسەلدۈرمىسى

en: Other
ug: باشقا

en: Other desktops
ug: باشقا ئۈستەلئۈستى

en: Other updates
ug: باشقا يېڭىلانمىلار

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
ug: ساقلىنىپ  ئورنىتىلمىغان يېڭىلانمىلار ،باشقا مۇھىم بولغان سىستېما بوغچىلىرىنىڭ ئاۋۋال يېڭىلىنىشى زۆرۈر.

en: Other updates have been held back
ug: ساقلانغان لېكىن يۈرگۈزۈلمىگەن باشقا يېڭىلانمىلار

en: Out of memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: Output directory:
ug: چىقىرىش مۇندەرىجىسى:

en: Package
ug: بوغچا

en: Package Name Installer
ug: بوغچا ئات ئورناتقۇچ

en: Package array files
ug: بوغچا سانلار گۇرۇپپا ھۆججەتلىرى

en: Package collections
ug: بوغچا توپلىمى

en: Package failed to be removed
ug: بوغچىنى چىقىرىۋېتەلمىدى

en: Package failed to build
ug: بوغچىنى قۇرالمىدى

en: Package failed to configure
ug: بوغچىنى سەپلىيەلمىدى

en: Package failed to install
ug: بوغچىنى ئورنىتالمىدى

en: Package install blocked
ug: بوغچا ئورنىتىش توسۇلدى

en: Package installer
ug: بوغچا ئورناتقۇچ

en: Package is already installed
ug: بوغچا ئاللىقاچان ئورنىتىلغان

en: Package is corrupt
ug: بوغچا بۇزۇلغان

en: Package is incompatible with this system
ug: بوغچا بۇ سىستېما بىلەن ماسلاشمايدۇ

en: Package management applications are security sensitive.
ug: بوغچا باشقۇرغۇچ پروگراممىسى بىخەتەرلىككە سەزگۈر.

en: Package:
ug: بوغچا:

en: PackageKit File Installer
ug: PackageKit ھۆججەت ئورناتقۇچ

en: PackageKit Website
ug: PackageKit تور بېكەت

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: PackageKit نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: PackageKit ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Packages are not compatible
ug: بوغچىلار ماسلاشمايدۇ

en: Packages to install
ug: ئورنىتىلىدىغان بوغچىلار

en: Pending
ug: كۈتۈۋاتىدۇ

en: Plasma requires an additional service for this operation | Plasma requires additional services for this operation
ug[0]: پلازما بۇ مەشغۇلات ئۈچۈن قوشۇمچە مۇلازىمەتكە ئېھتىياجلىق

en: Power management
ug: توك مەنبەسىنى باشقۇرۇش

en: Prepare and test the upgrade
ug: يۈكسەلدۈرۈشكە تەييارلىق ۋە سىناق

en: Prepared
ug: تەييارلاندى

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

en: Press 'Apply' to apply changes.
ug: "قوللان" نى بېسىپ ئۆزگەرتىشنى قوللىنىڭ .

en: Problem connecting to a software source
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسىگە باغلىنىۋاتقاندا مەسىلە كۆرۈلدى

en: Programming
ug: پروگراممىچىلىق

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
ug: ئەڭگىمە D-Bus ئىلتىماسى كەلگەندە ئۇنىڭغا پەرۋا قىلمايدىغان پروگرامما

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
ug: ئەڭگىمە D-Bus ئىلتىماسى كەلگەندە ئۇنىڭغا پەرۋا قىلمايدىغان پروگراممىلارنىڭ تىزىمى، پەش بىلەن ئايرىلغان بولسۇن.

en: Progress
ug: سۈرئەت

en: Publishing
ug: ئېلان قىلىش

en: Querying
ug: سۈرۈشتۈرۈۋاتىدۇ

en: Reading the configuration file failed
ug: سەپلىمە ھۆججەتنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Refresh Package Lists
ug: بوغچىلار تىزىمىنى يېڭىلاش

en: Refresh error
ug: يېڭىلاش خاتالىقى

en: Refreshed package cache
ug: يېڭىلانغان بوغچا غەملىكى

en: Refreshing package cache
ug: بوغچا غەملىكىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Refreshing software list
ug: يۇمشاق دېتال تىزىمىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Refreshing system package array
ug: سىستېما بوغچا تىزىقىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Reinstall
ug: قايتا ئورنات

en: Reinstalled
ug: قايتا ئورنىتىلدى

en: Reinstalling
ug: قايتا ئورنىتىۋاتىدۇ

en: Remaining time : %s
ug: قالغان ۋاقىت: %s

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove %i additional package? | Remove %i additional packages?
ug[0]: %i قوشۇمچە بوغچىنى چىقىرىۋەتسۇنمۇ؟

en: Remove Package
ug: بوغچا چىقىرىۋېتىش

en: Removed
ug: چىقىرىۋېتىلدى

en: Removed packages
ug: ئۆچۈرۈلگەن بوغچىلار

en: Removing
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: Removing a protected system package is not allowed.
ug: قوغدىلىدىغان سىستېما بوغچىسىنى چىقىرىۋېتىشكە بولمايدۇ.

en: Removing packages
ug: بوغچىلار ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Repackaging files
ug: ھۆججەتلەر يېڭىدىن بوغچىلىنىۋاتىدۇ

en: Repaired the system
ug: سىستېما رېمونت قىلىندى

en: Repairing the system
ug: سىستېمىنى رېمونت قىلىۋاتىدۇ

en: Repository configuration invalid
ug: خەزىنە سەپلەش مەغلۇپ بولدى

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
ug: خەزىنە سەپلىمىسى ئىناۋەتسىز ھەمدە ئوقۇيالمىدى.

en: Repository name was not found
ug: خەزىنە ئاتى تېپىلمىدى

en: Repository name:
ug: ئامبار ئاتى:

en: Request authentication from a privileged user
ug: ئالاھىدە ھوقۇقلۇق ئىشلەتكۈچىدىن ھوقۇق ئىلتىماس قىلىش

en: Requesting data
ug: سانلىق-مەلۇمات تەلەپ قىلىۋاتىدۇ

en: Required Packages
ug: زۆرۈر بوغچىلار

en: Required data could not be found on any of the configured software sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
ug: لازىملىق تەپسىلاتلار سىستېمىغا سەپلەنگەن يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن تېپىلمىدى.
    تېخىمۇ كۆپ سىناپ باققۇدەك يۈكلەش تەسۋىرى تەمىنلەنمەپتۇ.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured software sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
ug: لازىملىق يۈكسەلدۈرۈش تەپسىلاتى سىستېمىغا سەپلەنگەن يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن تېپىلمىدى.
    تارقىتىلمىنىڭ يۈكسەلدۈرۈش تىزمىنى ئىشلەتكىلى بولمىدى.

en: Rescheduled due to priority
ug: مەرتىۋە تۈپەيلى قايتا پىلانلانغان

en: Resolved
ug: ھەل قىلىندى

en: Resolving
ug: ھەل قىلىۋاتىدۇ

en: Resolving dependencies
ug: بېقىندىلىق مۇناسىۋەتنى ھەل قىلىۋاتىدۇ

en: Restart Computer
ug: كومپيۇتېرنى قايتا قوزغات

en: Restart Now
ug: ھازىرلا قايتا باشلا

en: Run new application?
ug: يېڭى پروگراممىنى ئىجرا قىلامسىز؟

en: Running
ug: ئىجرادا

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
ug: بىخەتەر بۆلىشى ئۈچۈن  ئالاھىدە ھوقۇقلۇق سالاھىيەتتە ئىجرا بولۇۋاتقان كۆزنەكلىك ئىشلىتىلىشچان يۇمشاق دېتاللارنىڭ ئىجرا بولۇشنىڭ ئالدىنى ئىلىش كېرەك.

en: Running the transaction failed
ug: ئىجرا قىلىش جەريانى مەغلۇپ بولدى

en: Save New Service Pack
ug: يېڭى مۇلازىمەت بوغچىسىنى ساقلا

en: Scanning installed applications
ug: قاچىلانغان قوللىنىشچان پروگراممىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Science
ug: ئىلىم

en: Scroll to packages as they are downloaded
ug: بوغچىلار چۈشۈرۈلگەندە سىيرىلسۇن

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
ug: چۈشۈرگەن ياكى ئورناتقان ۋاقىتتا، شۇ بوغچىغا سىيرىلىپ كۆرسىتىدۇ.

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search by description
ug: چۈشەندۈرۈش بويىچە ئىزدە(&D)...

en: Search by file name
ug: ھۆججەت ئاتى بويىچە ئىزدە

en: Search by name
ug: ئاتى بويىچە ئىزدە

en: Search filter was invalid
ug: سۈزگۈچنى ئىزدەش ئىناۋەتسىز

en: Searched for file
ug: ھۆججەت  ئىزدەلدى

en: Searched for package details
ug: بوغچا تەپسىلاتى ئىزدەلدى

en: Searched for package name
ug: بوغچا ئىسمى ئىزدەلدى

en: Searched groups
ug: گۇرۇپپىلار  ئىزدەلدى

en: Searching by description
ug: چۈشەندۈرۈشى بويىچە ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching by file
ug: ھۆججەت ئاتى بويىچە ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching by name
ug: ئاتى بويىچە ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching details
ug: تەپسىلاتىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for file
ug: ھۆججەت  ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for file handlers
ug: ھۆججەت handlers ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for font | Searching for fonts
ug[0]: خەت نۇسخا  ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for package name
ug: بوغچا ئىسمىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for packages
ug: بوغچىلارنى  ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for plugin: %s
ug: قىستۇرما ئۈچۈن %s نى ئىزدەۋاتىدۇ؛

en: Searching for plugins
ug: قىستۇرمىلارنى  ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching for service: %s
ug: ئىزدەش مۇلازىمىتى: %s

en: Searching for services
ug: ئىزدەش مۇلازىمىتى

en: Searching groups
ug: گۇرۇپپىلارنى  ئىزدەۋاتىدۇ

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: Security update
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلانمىسى

en: Security updates
ug: بىخەتەرلىككە مۇناسىۋەتلىك يېڭىلانمىلار

en: Select a Package List File
ug: بوغچا تىزىم ھۆججىتىدىن بىرنى تاللاڭ

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللا

en: Select security updates
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلانما تاللا

en: Servers
ug: مۇلازىمېتىر

en: Service Pack Creator
ug: مۇلازىمەت بوغچىسى ھاسىللىغۇچ

en: Service pack files
ug: مۇلازىمەت بوغچىسى ھۆججىتى

en: Session D-Bus service for PackageKit
ug: PackageKit ئۈچۈن ئەڭگىمە D-Bus مۇلازىمىتى

en: Set repository data
ug: خەزىنە مەلۇماتىنى تەڭشە

en: Set the default output directory
ug: كۆڭۈلدىكى چىقىرىش مۇندەرىجىسىنى تەڭشە

en: Set the filter to this value
ug: بۇ قىممەتنى سۈزگۈچنىڭ ئاچقۇچ سۆزى قىلىپ تەڭشە

en: Set the option, allowable values are 'array', 'updates' and 'package'
ug: تاللانمىنى تەڭشىمەكچى بولسىڭىز ،تاللانمىلاردىن "array(توپلام)"،"Updates(يېڭىلانما)"ھەمدە "package(بوغچا)"لار بار.

en: Set the parent window to make this modal
ug: ئاتا كۆزنەكنى modal قىلىپ  تەڭشىسۇن

en: Set the remote package array file name
ug: يىراقتىكى بوغچا تىزىقى ھۆججەت ئاتىنى بېكىتىش

en: Setting repository data
ug: خەزىنە مەلۇماتىنى تەڭشەۋاتىدۇ

en: Show all packages
ug: ھەممە بوغچىنى كۆرسەت

en: Show all repositories in the software source viewer
ug: يۇمشاق دېتال مەنبە كۆرگۈسىدە بارلىق خەزىنىلەرنى كۆرسەتسۇن

en: Show all repositories in the software source viewer.
ug: يۇمشاق دېتال مەنبە كۆرگۈسىدە بارلىق خەزىنىلەرنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show debugging information for all files
ug: ھەممە ھۆججەتنىڭ سازلاش ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Show debugging options
ug: سازلاش تاللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Show the 'All Packages' group menu
ug: ‹بارلىق بوغچىلار› نى گۇرۇپپا تىزىملىكىدە كۆرسەتسۇن

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
ug: بارلىق بوغچىلار تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ. بۇنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئۇزۇنراق ۋاقىت كېتىپ قالىدۇ، بىراق بۇنى ئارقا ئۇچتا ئېلىپ بارىدۇ. بۇ ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچىلەرگە زۆرۈر ئەمەس.

en: Show the category group menu
ug: كاتېگورىيە گۇرۇپپا تىزىملىكىنى كۆرسەتسۇن

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
ug: كاتېگورىيە گۇرۇپپا تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ تارقىتىلمىغا نىسبەتەن مۇكەممەل ۋە ئىختىيارى بولۇپ، كۆرسىتىشكە كۆپرەك ۋاقىت كېتىدۇ.

en: Show the program version and exit
ug: پروگرامما نەشر ئۇچۇرنى كۆرسەت ۋە چېكىن

en: Signature URL:
ug: ئىمزاسى URL:

en: Signature identifier:
ug: ئىمزاسى بەلگىسى

en: Signature user identifier:
ug: ئىشلەتكۈچى ئىمزا بەلگىسى:

en: Single File Installer
ug: يەككە ھۆججەت ئورناتقۇچ

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Software Install
ug: يۇمشاق دېتال ئورنات

en: Software Log
ug: يۇمشاق دېتال خاتىرىسى

en: Software Log Viewer
ug: يۇمشاق دېتال خاتىرىسى كۆرگۈچ

en: Software Settings
ug: يۇمشاق دېتال تەڭشەكلىرى

en: Software Source
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسى

en: Software Sources
ug: يۇمشاق دېتاللارنىڭ مەنبە كودى

en: Software Update
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلاش

en: Software Update Preferences
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانما مايىللىقى

en: Software Update Viewer
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىسىنى كۆرگۈچ

en: Software error details
ug: يۇمشاق دېتال خاتالىقىنىڭ تەپسىلاتى

en: Software management for GNOME
ug: گىنومنىڭ يۇمشاق دېتال باشقۇرۇش پروگراممىسى

en: Software requires %s
ug: يۇمشاق دېتال %s زۆرۈر

en: Software signature is required
ug: يۇمشاق دېتال ئىمزاسى كېرەك

en: Software source download failed
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسىنى يۈكلەش مەغلۇپ بولدى

en: Software sources
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەلىرى

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلانمىلىرى خاتالىقلارنى تۈزىتىدۇ، بىخەتەرلىكتىكى بوشلۇقلارنى يوق قىلىدۇ، يېڭى ئىقتىدارلارنى تەمىنلەيدۇ.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
ug: بەزى ئورنىتىلغان يېڭىلانمىلارنى قوللىنىش ئۈچۈن كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىش كېرەك.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
ug: بەزى ئورنىتىلغان يېڭىلانمىلار  كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىشقا ئېھتىياجلىق بولىدۇ،شۇ ئارقىلىق بىخەتەرلىكنى ساقلايدۇ.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
ug: بەزى ئورنىتىلغان يېڭىلانمىلارنى قوللىنىش ئۈچۈن تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشكە ئېھتىياجلىق.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
ug: بەزى ئورنىتىلغان يېڭىلانما بىخەتەر بۆلىشى ئۈچۈن تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشكە ئېھتىياجلىق.

en: Some updates were not installed
ug: بەزى يېڭىلانمىلار مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورنىتىلمىدى

en: Source
ug: مەنبە

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
ug: مەنبە بوغچىسى نورمال ئەھۋالدا بۇ خىل ئۇسۇل بىلەن ئورنىتىلمايدۇ.
    ئورناتماقچى بولغان ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلمە ئاتىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: Source packages cannot be installed
ug: Sourceبوغچىلار ئورنىتىلمىدى

en: Stable
ug: مۇقىم

en: Starting
ug: باشلاۋاتىدۇ...

en: Status
ug: ھالىتى

en: System
ug: سىستېما

en: Testing
ug: سىناق

en: Testing changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى سىناۋاتىدۇ

en: The action cannot be canceled
ug: مەشغۇلاتنى بىكار قىلغىلى بولمىدى

en: The action cannot be canceled at this time.
ug: مەشغۇلاتنى بۇ ۋاقىتتا بىكار قىلغىلى بولمايدۇ.

en: The action could not be completed
ug: مەشغۇلاتنى تاماملىيالمىدى

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
ug: ئارقا ئۇچ بۇ مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ.
    بۇ خىل مەسىلىنىڭ قايتا پەيدا بولماسلىقى ئۈچۈن ، نەشرى نۇسخىنىڭ كەمتۈك  مەلۇماتنى ئىز قوغلاپ تەكشۈرۈش سىستېمىسىغا دوكلات قىلىڭ.

en: The action was canceled
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى ،بوغچىلار ئۆزگەرتىلمىدى.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى ،بوغچىلار ئۆزگەرتىلمىدى.
    ئارقا ئۇچ بىخەتەر ھالدا چېكىنمىدى.

en: The action was forcibly canceled
ug: مەشغۇلات مەجبۇرى بىكار قىلىندى

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
ug: بۇ يېڭىلانما مۇقىم بولمىغان تۈرگە كىرىدۇ. شۇڭا بۇنى رەسمىي مەھسۇلاتتا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
ug: كومپيۇتېرنى قايتا قوزغاتقاندىن كېيىن يېڭىلاشنىڭ ئۈنۈمى كۆرۈلىدۇ.

en: The connection was refused
ug: باغلىنىش رەت قىلىندى

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
ug: بۇ يېڭىلانمىغا ئالاقىدار چۈشەندۈرۈش يوق، شۇڭا ئىجادىيەتچىنىڭ خاتىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
ug: چۈشۈرۈش ئاپتوماتىك تاماملانمىدى،قولدا تاماملاڭ .
    تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارغا تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىپ ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: The download failed
ug: يۈكلەش مەغلۇپ بولدى.

en: The file could not be found in any available software
ug: مەزكۇر ھۆججەت مەۋجۇت يۇمشاق دېتاللارنىڭ ھېچ قايسىسىدا يوق ئىكەن

en: The file could not be found in any packages
ug: بۇ ھۆججەت ھېچقانداق يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن تېپىلمىدى.

en: The file is not valid.
ug: بۇ ھۆججەت  ئىناۋەتسىز.

en: The file list is not available for this package.
ug: بوغچىنىڭ ھۆججەت تىزىمى يوق.

en: The following file is required: | The following files are required:
ug[0]: تۆۋەندىكى ھۆججەتلەرگە ئېھتىياجلىق:

en: The following file will be removed: | The following files will be removed:
ug[0]: تۆۋەندىكى ھۆججەت چېقىۋېتىلىدۇ:

en: The following packages are marked to be installed from the catalog:
ug: تۆۋەندىكى بوغچىلار كاتالوگتا ئورنىتىلماقچى قىلىپ بەلگە ئۇرۇلدى:

en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
ug[0]: تۆۋەندىكى قىستۇرمىغا ئېھتىياجلىق:

en: The following service is required: | The following services are required:
ug[0]: تۆۋەندىكى ھۆججەتكە ئېھتىياجلىق:

en: The following software also needs to be downgraded
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال downgraded بۆلىشى  كېرەك

en: The following software also needs to be installed
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال ئورنىتىلغان بۆلىشى  كېرەك

en: The following software also needs to be processed
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال  بىرتەرەپ قىلىنغان بولۇشى كېرەك

en: The following software also needs to be re-installed
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال قايتا ئورنىتىلغان بۆلىشى  كېرەك

en: The following software also needs to be removed
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال چىقىرىۋېتىلگەن بۆلىشى كېرەك

en: The following software also needs to be updated
ug: تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال يېڭىلانغان بۆلىشى كېرەك

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
ug: گۇرۇپپا تىزىمىنى يۈكلىگىلى بولمىدى.
    كۆپىنچە ھاللاردا بۇ يۇمشاق دېتال مەنبەسىنىڭ خاتالىقى بولسىمۇ، غەملەكنى يېڭىلىۋەتسىڭىز بۇ مەسىلىنى ھەل قىلالىشى مۇمكىن.

en: The group list was invalid
ug: گۇرۇپپا تىزىمى ئىناۋەتسىز.

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
ug: گۇرۇپپا تىپى تېپىلمىدى.
    گۇرۇپپا تىزىمىنى تەكشۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: The group was not found
ug: بۇ گۇرۇپپا تېپىلمىدى.

en: The information about what requires this package could not be obtained.
ug: يۇمشاق دېتال ئېھتىياجلىق بولغان بۇ بوغچىنىڭ ئۇچۇرىغا ئېرىشكىلى بولمىدى.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
ug: يىلتىز ئورنىتىش ئىناۋەتسىز.سىستېما باشقۇرغۇچى( administrator) بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: The license agreement failed
ug: كېلىشىم ئىجازىتى مەغلۇپ بولدى

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
ug: ئىجازەتنامە كېلىشىمىنى قوبۇل قىلىنمىدى.
    بۇ يۇمشاق دېتالنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز ،چوقۇم ئىجازەتنامە كېلىشىمىنى قوبۇل قىلىشىڭىز زۆرۈر.

en: The list of software sources could not be downloaded.
ug: يۇمشاق دېتال مەنبە تىزىملىكىنى چۈشۈرەلمىدى.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
ug: يەرلىك بوغچا سەپلىمە ھۆججىتىنى ئاچقىلى بولمىدى.
    سەپلىمىنىڭ ئىناۋەتلىك ئىكەنلىكىنى جەزملەڭ.

en: The operating system upgrade tool will now perform the following actions:
ug: مەشغۇلات سىستېمىسىنى يۈكسەلدۈرۈش قورالى تۆۋەندىكى مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىدۇ:

en: The package could not be installed from untrusted source.
ug: بوغچىنى ئىشەنچسىز مەنبەدىن ئورناتقىلى بولمىدى.

en: The package could not be updated from untrusted source.
ug: بوغچىنى ئىشەنچسىز مەنبەدىن يېڭىلىغىلى بولمىدى.

en: The package database was changed
ug: بوغچا ساندىنى ئۆزگەرتىلدى

en: The package database was changed while the request was running.
ug: ئىلتىماس ئىجرا بولۇش جەريانىدا بوغچا ساندىنى ئۆزگەرتىلدى.

en: The package download failed
ug: بوغچا يۈكلەش مەغلۇپ بولدى

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
ug: بوغچا يۈكلەش مەغلۇپ بولدى.
    تور باغلىنىشىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: The package identifier was not well formed
ug: بوغچا كۆرسەتمە بەلگىسىدە مەسىلە بار.

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
ug: بوغچا بەلگىسىنى مۇلازىمېتىرغا يوللىغاندا توغرا بولمىغان.
    بۇ خىل ئەھۋالنى كۆپىنچە ئىچكى خاتالىق كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: The package is already installed
ug: بوغچا ئاللىقاچان ئورنىتىلغان

en: The package is not installed
ug: بوغچىلار ئورنىتىلمىدى

en: The package list cache is being rebuilt
ug: بوغچا تىزىمى غەملىكىنى قايتا قۇرۇۋاتىدۇ.

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
ug: بوغچا تىزىمىنى قايتا قۇرۇش زۆرۈر.
    بۇ ۋەزىپە ئاخىرقى ئۇچتا ئۆزلۈكىدىن تامام بولىدۇ.

en: The package security signature could not be verified.
ug: بوغچىلارنىڭ بىخەتەرلىك ئىمزاسىنى جەزملىيەلمىدى.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
ug: بوغچىنىڭ بىخەتەرلىك ئىمزاسى يوقالغان ھەمدە بۇ بوغچا ئىشەنچسىز.
    بۇ بوغچا ياسالغاندا ئىمزالانمىغان .

en: The package that is being modified was not found on your system or in any software source.
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن ياكى سىستېمىدىن ھېچقانداق ئۆزگەرتىلگەن بوغچا  تېپىلمىدى.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
ug: ئورناتماقچى بولغان بوغچا ئورنىتىلىپ بولغان.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
ug: ئورناتماقچى بولغان بوغچىلار بۇ سىستېما بىلەن ماسلاشمايدۇ.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
ug: يېڭىلىماقچى ياكى چىقىرىۋەتمەكچى بولغان بوغچا ئورنىتىلمىغان.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
ug: چۈشۈرۈلگەن بوغچىلار  بۇزۇلۇپتۇ ،قايتىدىن چۈشۈرۈڭ.

en: The package was not found
ug: بوغچىلار تېپىلمىدى.

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
ug: ئورناتماقچى بولغان بوغچا ئىناۋەتسىز.
    بوغچا ھۆججىتى بۇزۇلغان، ياكى توغرا بوغچا ئەمەس.

en: The parameter was invalid
ug: پارامېتىر ئىناۋەتسىز.

en: The priority was invalid
ug: مەرتىۋىسى ئىناۋەتسىز.

en: The query is not valid.
ug: ئىزدەش ئىناۋەتسىز.

en: The remote software source name was not found.
    You may need to enable an item in Software Sources.
ug: يىراقتىكى يۇمشاق دېتال ئاتىنى تاپالمىدى.
    يۇمشاق دېتال مەنبە تۈرىدىن ئۇنى قوزغىتىشىڭىز كېرەك.

en: The repository configuration could not be modified.
ug: خەزىنە سەپلىمىسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: The request failed. More details are available in the detailed report.
ug: ئىلتىماس مەغلۇپ بولدى،تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتلارغا تەپسىلىي دوكلاتتىن ئېرىشكىلى بولىدۇ.

en: The search could not be completed
ug: ئىزدەش مەشغۇلاتىنى تاماملىيالمىدى

en: The search filter was not correctly formed.
ug: ئىزدەش سۈزگۈچ فورماتى توغرا ئەمەس.

en: The search mode used by default
ug: كۆڭۈلدىكى ئىزدەش ھالىتى

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
ug: كۆڭۈلدىكى ئىزدەش ھالىتى. تاللانمىلار «ئاتى»، «تەپسىلاتلار»، ياكى «ھۆججەت».

en: The search text contains invalid characters
ug: ئىزدەش تېكىستىدە ئىناۋەتسىز ھەرپ بار

en: The selected option will require the installer to download additional data.
ug: مەزكۇر تاللانمىنىڭ ئورنىتىش پروگراممىسى يەنە باشقا تەپسىلاتلارنى يۈكلەشكە موھتاج.

en: The selected updates were installed successfully.
ug: تاللانغان يېڭىلانمىلار مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورنىتىلدى.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
ug: ئىشلەتكۈچى ئىلتىماس قىلغان مۇلازىمەتنى بىرتەرەپ قىلىشقا يېتەرلىك ئەسلەك بوشلۇقى يوق. كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىپ سىناپ بېقىڭ.

en: The software could not be found in any software source
ug: يۇمشاق دېتال ھېچقانداق بىر يۇمشاق دېتال مەنبەسىدىن تېپىلمىدى

en: The software is already installed
ug: مەزكۇر يۇمشاق دېتال ئاللىقاچان ئورنىتىلىپتۇ

en: The software is not signed by a trusted provider.
ug: بۇ يۇمشاق دېتال ئىشەنچلىك تەمىنلىگۈچى تەرەپنىڭ ئىمزاسىدىن ئۆتمىگەن.

en: The software listed below require %s to function correctly. | The software listed below require %s to function correctly.
ug[0]: نورمال خىزمەت قىلىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتاللارغا %s زۆرۈردۇر.

en: The software service could not be started.
ug: يۇمشاق دېتال مۇلازىمىتىنى باشلىغىلى بولمىدى.

en: The software that you want to install requires additional software to run correctly.
ug: ئورناتماقچى بولغان يۇمشاق دېتال قوشۇمچە يۇمشاق دېتال بولغاندىلا نورمال ئىجرا بولىدۇ.

en: The software which you want to remove is required to run other software, which will be removed too.
ug: سىز چىقىرىۋەتمەكچى بولغان يۇمشاق دېتالغا باشقا يۇمشاق دېتاللار ئىجرا بولغاندا بېقىنىدۇ .ئۇلارنى  يەنىلا چىقىرىۋېتەمسىز.

en: The specified file could not be found
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت  تېپىلمىدى

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
ug: كۆرسەتكەن ھۆججەتنى سىستېمىدىن تاپالمىدى .
    ھۆججەتنىڭ يەنىلا مەۋجۇت ھەمدە ئۆچۈرۈلمىگەنلىكىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: The specified software source could not be disabled.
ug: بەلگىلەنگەن يۇمشاق دېتال مەنبەسىنى  چەكلىگىلى بولمىدى.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
ug: بەلگىلەنگەن يېڭىلانمىنى تاپالمىدى.
    بۇ يېڭىلانما ئاللا بۇرۇن ئورنىتىلغان ياكى يىراقتىكى مۇلازىمېتىر قايتا ئىشلەتمىگەن .

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
ug: مەشغۇلات بىكار قىلىندى، سىستېما بوش ۋاقتىدا قايتا سىنايدۇ.

en: The upgrade completed successfully
ug: يۈكسەلدۈرۈش غەلىبىلىك تاماملاندى.

en: The upgrade tool can operate with three different modes:
ug: يۈكسەلدۈرۈش قورالى ئوخشىمىغان ئۈچ خىل شەكىلدە ئىجرا بولىدۇ.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
ug: بۇ سىستېما تەمىنلەنگەن مەۋھۇم تىپنى قوللىمايدۇ .

en: There are no software updates available for your computer at this time.
ug: نۆۋەتتە كومپيۇتېرىڭىزغا  ئىشلەتكىلى بولىدىغان يېڭىلانما يوق.

en: There are no updates available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان يېڭىلانما يوق

en: There is %i update available | There are %i updates available
ug[0]: يېڭىلانمىدىن  %i سى بار

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
ug: قاتتىق دىسكىدا يېتەرلىك بوشلۇق يوقكەن.
    قاتتىق دىسكىنى تازىلاپ ،بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىپ بېقىڭ

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان تور باغلىنىشى يوق ئىكەن ،باغلىنىش تەڭشەكلىرىنى تەكشۈرگەندىن كېيىن ،قايتا سىناپ بېقىڭ

en: There is no software queued to be installed or removed.
ug: قاتاردا ئورنىتىلىدىغان ياكى ئۆچۈرۈلىدىغان يۇمشاق دېتال يوق.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a software source.
    Please check the detailed error for further details.
ug: يۇمشاق دېتال مەنبەسىگە باغلانغاندا مەسىلە كۆرۈلدى(بەلكىم ۋاقىتلىق).
    تەپسىلاتقا ئېرىشى ئۈچۈن خاتالىق ئۇچۇرىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: These changes will be lost if you close this window.
ug: ئەگەر بۇ كۆزنەكنى ياپسىڭىز ، ئۆزگەرتىشلەر يوقىلىدۇ

en: This application is running as a privileged user
ug: بۇ پروگرامما ئالاھىدە ھوقۇقلۇق سالاھىيەتتە  ئىجرا بولۇۋاتىدۇ

en: This assistant will guide you through upgrading your currently installed operating system to a newer release.
ug: بۇ ياردەمچى سىزنى ھازىر ئورنىتىلغان مەشغۇلات سىستېمىسىنى يېڭىراق بولغان نەشرى نۇسخىغا يۈكسەلدۈرۈشكە يېتەكلەيدۇ.

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
ug: بۇ بىر سىناق يېڭىلانما،نورمال ئىشلىتىشكە قارىتا لايىھىلەنمىگەن.شۇڭا يولۇققان مەسىلىلەر ۋە نۇقسانلارنى دوكلات قېلىڭ .

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
ug: بۇ ئۇقتۇرۇش %s دە ئىمزالاندى،ئاخىرقى قېتىم  %sدە يېڭىلانغان .

en: This notification was issued on %s.
ug: بۇ ئۇقتۇرۇش %s دە ئىمزالاندى .

en: This process may take several hours to complete, depending on the speed of your internet connection and the options selected.
ug: تور سۈرئىتىنىڭ ۋە تاللانمىلارنىڭ ئوخشىماسلىقىغا قاراپ،بۇ جەريان بىرئاز ۋاقىتتىن كېيىن تاماملىنىشى مۇمكىن.

en: This software does not depend on any other
ug: مەزكۇر يۇمشاق دېتال باشقا ھېچقانداق دېتالغا بېقىنمايدۇ

en: This software source is for developers only
ug: بۇ يۇمشاق دېتال مەنبەسى ئىجادىيەتچىلەرنىڭ ئىشلىتىشىگىلا تەمىنلەنگەن.

en: This update is blocked.
ug: بۇ يېڭىلانما چەكلەنگەن

en: This update is important as it may solve critical problems.
ug: بۇ مۇھىم بولغان يېڭىلانما ،ئېغىر مەسىلىلەرنى ئوڭشايدۇ.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
ug: بۇ يېڭىلانما ئارقىلىق  بۇ بوغچىنىڭ بىخەتەرلىك يوچۇقىنى ئوڭشايدۇ.

en: This update will add new features and expand functionality.
ug: بۇ يېڭىلانما يېڭى ئىقتىدارنى قوشىدۇ ۋە ئىقتىدارنى كېڭەيتىدۇ.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
ug: بۇ يېڭىلانما يۇمشاق دېتالنىڭ كەمتۈك ۋە ئېغىر بولمىغان مەسىلىلەرنى ئوڭشايدۇ.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
ug[0]: بۇ ھۆججەتنى ئورنىتىش ئۈچۈن،باشقا يۇمشاق دېتاللارنى ئۆزگەرتىشكە توغرا كېلىدۇ .

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
ug[0]: بۇ بوغچىنى ئورنىتىش ئۈچۈن،باشقا يۇمشاق دېتاللارنى ئۆزگەرتىشكە توغرا كېلىدۇ .

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
ug: بۇ جەرياننى بىرتەرەپ قېلىش ئۈچۈن، باشقا يۇمشاق دېتاللارنى ئۆزگەرتىشكە توغرا كېلىدۇ .

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
ug[0]: بۇ بوغچىنى چىقىرىۋېتىش ئۈچۈن،باشقا يۇمشاق دېتاللارنى ئۆزگەرتىشكە توغرا كېلىدۇ .

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
ug[0]: بۇ بوغچىنى يېڭىلاش ئۈچۈن،باشقا يۇمشاق دېتاللارنى ئۆزگەرتىشكە توغرا كېلىدۇ .

en: Transaction error
ug: بىرتەرەپ قىلىشتىكى خاتالىق

en: Trivial update
ug: ئۇششاق يېڭىلانما

en: Trivial updates
ug: ئۇششاق يېڭىلانمىلار

en: Trusted
ug: ئىشەنچلىك

en: Try again with a different search term.
ug: باشقا بىر ئىزدەش ھالقىلىق سۆزنى ئىشلىتىپ بېقىڭ.

en: Try entering a name in the search bar.
ug: ئىزدەش بالدىقىغا ئات كىرگۈزۈپ سىناپ كۆرۈڭ.

en: Try searching software descriptions by clicking the icon next to the search text.
ug: يۇمشاق دېتاللار ھەققىدە تەپسىلىيرەك ئىزدىمەكچى بولسىڭىز ئىزدەيدىغان تېكىستنىڭ يېنىدىكى سىنبەلگىنى چېكىڭ.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different software sources.
ug: ئىككى بوغچا ئوخشاش بىر ھۆججەتنى تەمىنلەپتۇ .
    بۇ ئادەتتە ئوخشىمىغان يۇمشاق دېتال مەنبەسىنى ئارىلاشتۇرۇپ ئىشلىتىشتىن كېلىپ چىقىدۇ.

en: Unfinished transaction
ug: تاماملانمىغان بىر تەرەپ قىلىش(transaction)

en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bug tracker.
ug: نامەلۇم خاتالىق . خاتالىق تەپسىلات دوكلاتىدىن پايدىلىنىڭ ھەمدە خاتالىق تەپسىلاتىنى نەشرى نۇسخىلىق سىستېمىنىڭ خاتالىقى بىلەن سېلىشتۇرۇپ بېقىڭ.

en: Unknown group
ug: نامەلۇم گۇرۇپپا

en: Unknown role type
ug: نامەلۇم role تىپى

en: Unknown state
ug: نامەلۇم ھالەت

en: Unselect all
ug: ھەممىنى تاللىما

en: Unstable
ug: مۇقىمسىز

en: Untrusted
ug: ئىشەنچسىز

en: Update
ug: يېڭىلا

en: Update Icon
ug: يېڭىلاش سىنبەلگىسى

en: Update Settings
ug: يېڭىلاش تەڭشىكى

en: Update Software
ug: يۇمشاق دېتال يېڭىلاش

en: Update System
ug: سىستېما يېڭىلا

en: Update failed due to running process
ug: ئىجرا ئىجرا بولۇۋاتقانلىقتىن ، يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Update not found
ug: يېڭىلانما تېپىلمىدى

en: Update software installed on the system
ug: يېڭىلاش يۇمشاق دېتال بۇ سىستېمىغا ئورنىتىلدى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Updated packages
ug: يېڭىلانغان بوغچىلار

en: Updates installed
ug: يېڭىلانما ئورنىتىلدى

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
ug: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;يېڭىلانمىلار;يۈكسەلدۈرۈش;مەنبەلەر;خەزىنىلەر;مايىللىقلار;ئورنىتىش;دۇكان;

en: Updating
ug: يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Updating packages
ug: بوغچىلار يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Updating the list of running applications
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان پروگرامما تىزىمىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Upgrade the operating system to a new version
ug: بۇ مەشغۇلات سىستېمىسىنى يۈكسەلدۈر

en: Upgrade your system
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرۈڭ

en: Upgrade your system (%d of %d)
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرۈڭ(%2$d/%1$d)

en: Upgraded system
ug: يۈكسەلدۈرۈلگەن سىستېما

en: Upgrading system
ug: سىستېمىنى يۈكسەلدۈرۈۋاتىدۇ

en: Upgrading the operating system is not supported.
ug: مەشغۇلات سىستېمىسىنى يۈكسەلدۈرۈشنى قوللىمايدۇ.

en: User name
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Vendor
ug: تارقاتقۇچى

en: View past package management tasks
ug: بۇرۇنقى بوغچا باشقۇرۇش ۋەزىپىسىنى كۆرسەت

en: Virtual provide type is not supported
ug: Virtual provide تىپىنى قوللىمايدۇ

en: Virtualization
ug: مەۋھۇملاشتۇرۇش

en: Visit Project Website
ug: قۇرۇلۇش تورتۇراسىنى زىيارەت قىلىش

en: Visit home page for selected package
ug: تاللانغان بوغچىنىڭ باش بېتىنى زىيارەت قىل

en: Waiting for authentication
ug: دەلىللەشنى ساقلاۋاتىدۇ

en: Waiting for package manager lock
ug: يۇمشاق دېتال بوغچا باشقۇرغۇچنىڭ قۇلۇپلىنىشىنى ساقلاۋاتىدۇ

en: Waiting in queue
ug: ئۆچىرەتتە ساقلاۋاتىدۇ

en: Weekly
ug: ھەر ھەپتىدە

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
ug: ئەڭگىمە D-Bus ئىلتىماسى ئارقىلىق UI(كۆرۈنمەيۈز) نى كۆرسەتكەندە، كۆڭۈلدە تۆۋەندىكى تاللانمىلارنى ئاپتوماتىك ئىشلىتىدۇ.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
ug: ئەڭگىمە D-Bus ئىلتىماسى ئارقىلىق UI(كۆرۈنمەيۈز) نى كۆرسەتكەندە، كۆڭۈلدە تۆۋەندىكى تاللانمىلار مەجبۇرىي ئىناۋەتلىك بولىدۇ.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
ug: بىر بوغچىنى چىقىرىۋەتكەندە، بۇ بوغچا بېقىنىدىغان، بىراق باشقا بوغچىلار بېقىنمايدىغان بېقىنمىلار(بوغچىلار) نى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: When the download has completed, you will be prompted to restart your system in order to complete the upgrade process.
ug: يۈكلەش تاماملانغاندىن كېيىن ،سىزگە سىستېمىنى قايتا قوزغىتىپ يۈكسەلدۈرۈش جەريانىنى داۋاملاشتۇرۇشقا كۆرسەتمە بېرىدۇ.

en: When you are ready, you can restart your system and continue the upgrade process.
ug: تەييارلىقىڭىز پۈتكەن بولسا ،سىستېمىنى قايتا قوزغىتىڭ ھەمدە يۈكسەلدۈرۈش جەريانىنى داۋاملاشتۇرۇڭ.

en: Xfce desktop
ug: XFCE ئۈستەلئۈستى

en: You don't have the necessary privileges to perform this action.
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىشقا يېتەرلىك ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
ug: سىز توغرا بولغان دەلىللەش ئۇچۇرى بىلەن تەمىنلىمىدىڭىز.
    ئىمنى ياكى  ھېساب تەڭشەكلىرىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: You have made changes that have not yet been applied.
ug: بىر قىسىم ئۆزگەرتىشلەر قوللىنىلمىغان.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
ug: بىخەتەرلىك ئۈچۈن تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشىڭىز كېرەك.

en: You need to log out and log back in.
ug: سىز تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشىڭىز كېرەك.

en: You need to restart the application.
ug: بۇ پروگراممىنى قايتا قوزغىتىشىڭىز كېرەك.

en: You need to specify a file name to install
ug: ئورنىتىش ئۈچۈن بىر ھۆججەت ئىسمىنى كۆرسىتىڭ

en: You need to specify a file to install
ug: ئورنىتىش ئۈچۈن بىر ھۆججەتنى كۆرسىتىڭ

en: You need to specify a mime type to install
ug: سىز  ئورنىتىش ئۈچۈن mime تىپىنى كۆرسىتىڭ

en: You need to specify the name of the software to install
ug: ئورنىتىدىغان يۇمشاق دېتالنىڭ ئاتىنى كۆرسىتىپ بېرىشىڭىز كېرەك

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ug: سىز بۇ يۇمشاق دېتال بىلەن بىرگە بىر پارچە "GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامە" تاپشۇرۇۋالىسىز؛ئۇنداق بولمىسا،ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ ؛ئادرېس:51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You will be able to continue using your system while this assistant downloads the packages needed to upgrade your system.
ug: ياردەمچى سىستېمىنىڭ يۈكسەلدۈرۈش بوغچىسىنى يۈكلەش مەزگىلىدە،سىستېمىنى داۋاملىق ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
ug: بىخەتەرلىك يېڭىلانمىسى سەۋەبلىك سىز تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشىڭىز كېرەك.

en: You will be required to log out and back in.
ug: سىز تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىشىڭىز كېرەك.

en: You will be required to restart this application.
ug: سىز بۇ پروگراممىنى قايتا قوزغىتىشىڭىز كېرەك.

en: You will have to restart your computer at the end of the upgrade.
ug: يۈكسەلدۈرۈش ئاخىرلاشقاندىن كېيىن كومپيۇتېرنى قايتا قوزغىتىڭ.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
ug: يېڭىلاش تاماملانغاندىن كېيىن ،يېڭىلاشنىڭ ئۈنۈمىنى كۆرۈش ئۈچۈن ، تىزىمدىن چىقىپ قايتا تىزىمغا كىرىش كېرەك.

en: Your system now has the required software needed to complete the operating system upgrade.
ug: سىستېمىڭىزدا تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتال بولغاندىلا ئاندىن مەشغۇلات سىستېمىسىنى يۈكسەلدۈرۈش مەشغۇلاتىنى ئىلىپ بارالايدۇ.

en: _Accept Agreement
ug: كېلىشىمىنى قوبۇللا(_A)

en: _Check Now
ug: ھازىر تەكشۈر(_C)

en: _Details
ug: تەپسىلاتلار(_D)

en: _Force install
ug: مەجبۇرى ئورنات(_F)

en: _Install
ug: قاچىلا (_I)

en: _Install Update | _Install Updates
ug[0]: يېڭىلانمىنى ئورنات(_I)

en: _Install Updates
ug: يېڭىلانمىنى ئورنات(_I)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: _Show debug and development software sources
ug: سازلاش ۋە ئىجادىي يۇمشاق دېتال مەنبەسىنى كۆرسەت(_S)

en: _Upgrade
ug: يۈكسەلدۈر(_U)

en: disc
ug: دىسكا

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: many packages
ug: بىرقانچە بوغچىلار

en: media
ug: ۋاسىتە

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: second | seconds
ug[0]: سېكۇنت
