gnome-packagekit master - en to sr translation catalogue (548 entries)

en: %d %B %Y
sr: %d. %B %Y

en: %s and %s
sr: %s и %s

en: %s is running as a privileged user
sr: %s ради под администраторским налогом

en: %s, %s and %s
sr: %s, %s и %s

en: %s, %s, %s and %s
sr: %s, %s, %s и %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
sr: %s, %s, %s, %s и %s

en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
sr[0]: %u додатни пакет је потребан за „%s“
sr[1]: %u додатна пакета су потребна за „%s“
sr[2]: %u додатних пакета је потребно за „%s“
sr[3]: %u додатни пакет је потребан за „%s“

en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
sr[0]: %u датотеку је инсталирао „%s“
sr[1]: %u датотеке је инсталирао „%s“
sr[2]: %u датотека је инсталирао „%s“
sr[3]: %u датотеку је инсталирао „%s“

en: %u package requires %s | %u packages require %s
sr[0]: %u пакет захтева „%s“
sr[1]: %u пакета захтева „%s“
sr[2]: %u пакета захтева „%s“
sr[3]: %u пакет захтева „%s“

en: %u update selected | %u updates selected
sr[0]: Изабрано је %u ажурирање
sr[1]: Изабрана су %u ажурирања
sr[2]: Изабрано је %u ажурирања
sr[3]: Изабрано је једно ажурирање

en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
sr[0]: Изабрано је %u ажурирање (%s)
sr[1]: Изабрана су %u ажурирања (%s)
sr[2]: Изабрано је %u ажурирања (%s)
sr[3]: Изабрано је %u ажурирање (%s)

en: 32-bit
sr: 32 бита

en: 64-bit
sr: 64 бита

en: A media change is required
sr: Потребна је замена медијума

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
sr: Пакет потребан за завршетак ове радње није пронађен.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: A package manager lock is required.
sr: Потребно је закључавање управника пакета.

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
sr: Извор пакета садржи пакете који могу бити инсталирани на овом рачунару.

en: A previous package management transaction was interrupted.
sr: Претходни пренос управљања пакетом је прекинут.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
sr: Проблем који нисмо очекивали се десио.
    Пријавите грешку на сајту за пријављивање грешака ваше дистрибуције са описом грешке.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
sr: Покренут је програм који мора бити затворен како би наставили надoградњу.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: A restart is required to remain secure.
sr: Потребно је поновно покретање да бисте остали безбедни.

en: A restart is required.
sr: Потребно је поновно покретање.

en: A restart will be required due to a security update.
sr: Потребно је поновно покретање рачунара због сигурносне надoградње.

en: A restart will be required.
sr: Потребно је да поново покренете рачунар.

en: A security signature is not present
sr: Сигурносни потпис није присутан

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
sr: Не могу да успоставим сигурносно поверење са извором пакета.
    Проверите ваша сигурносна подешавања.

en: A thread could not be created to service the user request.
sr: Не могу да направим нит за обраду захтева корисника.

en: About
sr: О програму

en: Accepted EULA
sr: Прихватио сам уговор о лиценци

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Accessories
sr: Алати

en: Action
sr: Радња

en: Add or remove software installed on the system
sr: Додајте или уклоните програме инсталиране на овом систему

en: Additional confirmation required
sr: Потребне су додатне потврде

en: Additional media is required to complete the transaction.
sr: Потребан је додатни медијум да довршите пренос.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
sr: Потребан је додатни медијум. Убаците %s са натписом „%s“ да наставите.

en: Admin tools
sr: Алати за администрацију

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
sr: Сви пакети изабрани за инсталацију су већ инсталирани на овом систему.

en: All packages
sr: Сви пакети

en: All packages are already installed
sr: Сви пакети су већ инсталирани

en: All packages are up to date
sr: Сви пакети су освежени

en: All updates were installed successfully.
sr: Све ажурирања су успешно инсталирана.

en: Allow applications to invoke the codec installer
sr: Дозвољава програмима да позову инсталацију кодека

en: Allow applications to invoke the codec installer.
sr: Дозволиће програмима да позову инсталацију кодека.

en: Allow applications to invoke the font installer
sr: Дозвољава програмима да позову инсталацију фонтова

en: Allow applications to invoke the font installer.
sr: Дозволиће програмима да позову инсталацију фонтова.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
sr: Дозвољава програмима да позову инсталацију миме врста

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
sr: Дозволиће програмима да позову инсталацију миме врста.

en: An internal system error has occurred
sr: Дошло је до унутрашње системске грешке

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
sr: Десила се неодређена грешка у преносу.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: Application
sr: Програм

en: Apply Changes
sr: Примени измене

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
sr: Да ли <b>сигурно</b> желите да инсталирате овај пакет?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
sr: Да ли <b>сигурно</b> желите да надoградите овај пакет?

en: Ask the user if additional packages should be installed
sr: Пита корисника да ли да инсталира додатне пакете

en: Ask the user if additional packages should be installed.
sr: Питаће корисника да ли да инсталира додатне пакете.

en: Authorization failed
sr: Пријава није успела

en: Automatically remove unused dependencies
sr: Сам уклања некоришћене зависности

en: Available
sr: Доступан

en: Bad security signature
sr: Лош сигурносни потпис

en: Bash – Command Not Found
sr: Баш — наредба није пронађена

en: Blocked update
sr: Блокирана надoградња

en: Blocked updates
sr: Блокирана ажурирања

en: Bug fix update
sr: Надградња са исправкама грешака

en: Bug fix updates
sr: Ажурирања са исправкама грешака

en: CD
sr: ЦД

en: Cancel search
sr: Поништите претрагу

en: Canceled
sr: Отказао сам

en: Canceling
sr: Отказујем

en: Cannot disable source
sr: Не могу да онемогућим извор

en: Cannot fetch install sources
sr: Не могу довучем изворе инсталације

en: Cannot get lock
sr: Не могу да закључам

en: Cannot get package requires
sr: Не могу да преузмем зависне пакете

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
sr: Не могу да закључам приступ позадинском мотору за паковање.
    Затворите друге алате за паковање уколико су отворени.

en: Cannot get the file list
sr: Не могу да преузмем списак датотека

en: Cannot install from untrusted source
sr: Не могу да инсталирам са неповерљивог извора

en: Cannot update from untrusted source
sr: Не могу да ажурирам са неповерљивог извора

en: Cannot write repository configuration
sr: Не могу да упишем подешавање складишта

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
sr: Измене се не примењују одмах, већ кликом на ово дугме

en: Changes not applied
sr: Измене нису примењене

en: Check for Updates
sr: Потражи ажурирања

en: Checking for applications currently in use
sr: Проверавам тренутно покренуте програме

en: Checking for libraries currently in use
sr: Проверавам тренутно покренуте библиотеке

en: Checking for updates…
sr: Проверавам ажурирања…

en: Checking signatures
sr: Проверавам потписе

en: Cleaned up
sr: Очишћен

en: Cleaning up
sr: Чистим

en: Cleaning up packages
sr: Чистим пакете

en: Clear current selection
sr: Очистите тренутни избор

en: Close _Anyway
sr: Ипак _затвори

en: Command line client
sr: Клијент линије наредби

en: Committing changes
sr: Уграђујем измене

en: Communication
sr: Комуникација

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
sr[0]: Тренутно сте повезани бежичном мрежом, и може бити скупо да ажурирате пакет.
sr[1]: Тренутно сте повезани бежичном мрежом, и може бити скупо да ажурирате пакете.
sr[2]: Тренутно сте повезани бежичном мрежом, и може бити скупо да ажурирате пакете.
sr[3]: Тренутно сте повезани бежичном мрежом, и може бити скупо да ажурирате пакет.

en: Continue
sr: Настави

en: Continue _Anyway
sr: Ипак _наставити

en: Copying files
sr: Умножавам датотеке

en: Could not get list of distribution upgrades
sr: Не могу да преузмем листу за надoградњу дистрибуције

en: Could not get package details
sr: Не могу да преузмем подтке о пакету

en: Could not get update details
sr: Не могу да преузмем податке о ажурирању

en: Could not get updates
sr: Не могу да преузмем ажурирања

en: Could not remove a protected system package
sr: Не могу да уклоним заштићени системски пакет

en: Could not restart
sr: Не могу поново да покренем рачунар

en: Could not run upgrade script
sr: Не могу да покренем скрипту за надoградњу

en: Could not update packages
sr: Не могу да ажурирам пакете

en: DVD
sr: ДВД

en: Date
sr: Датум

en: Debugging Options
sr: Опције за уклањање грешака

en: Decompressed
sr: Отпакован

en: Decompressing
sr: Отпакујем

en: Dependency resolution failed
sr: Решавање зависности није успело

en: Dependent
sr: Зависан

en: Details
sr: Појединости

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте инсталирати овај пакет осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do not show this again
sr: Не приказуј ово више

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
sr: Немојте ажурирати овај пакет осим ако нисте сигурни да је то безбедно.

en: Do you recognize the user and trust this key?
sr: Да ли препознајете корисника и верујете овом кључу?

en: Do you trust the source of the packages?
sr: Да ли верујете извору овог пакета?

en: Documentation
sr: Документација

en: Downgrade
sr: Разгради

en: Download size
sr: За преузимање

en: Downloaded
sr: Преузет

en: Downloaded packages
sr: Преузео сам пакете

en: Downloading
sr: Преузимам

en: Downloading file lists
sr: Преузимам списак датотека

en: Downloading groups
sr: Преузимам групе

en: Downloading list of packages
sr: Преузимам списак пакета

en: Downloading lists of changes
sr: Преузимам списак измена

en: Downloading packages
sr: Преузимам пакет

en: Downloading repository information
sr: Преузимам податке о ризници

en: Downloading update information
sr: Преузимам податке о надoградњи

en: Education
sr: Образовање

en: Electronics
sr: Електроника

en: Enable or disable package repositories
sr: Укључите или искључите ризнице пакета

en: Enabled
sr: Укључено

en: Enabled repository
sr: Омогућио сам складиште

en: Enhancement update
sr: Надградња са побољшањима

en: Enhancement updates
sr: Ажурирања са побољшањима

en: Enter a search word or click a category to get started.
sr: Унесите реч за претрагу или кликните на категорију да започнете.

en: Enter a search word to get started.
sr: Унесите реч за претрагу да започнете.

en: Exiting as backend details could not be retrieved
sr: Излазим јер не могу да добијем детаље о позадинском мотору

en: Exiting as properties could not be retrieved
sr: Излазим јер не могу да добијем особине

en: Failed to change status
sr: Не могу да променим стање

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
sr: Не могу да зауставим позадински мотор.
    Обично можете занемарити ову грешку.

en: Failed to create a thread
sr: Не могу да направим нову нит

en: Failed to finalize
sr: Не могу да завршим

en: Failed to get the list of sources
sr: Не могу да преузмем списак извора

en: Failed to initialize
sr: Не могу да покренем

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
sr: Не могу да покренем позадински мотор за паковање.
    Ово се може десити када у исто време користите и неки други алат за паковање.

en: Failed to process request.
sr: Не могу да обрадим захтев.

en: Failed with unknown error code
sr: Дошло је до грешке са непознатим кôдом

en: Failed with unknown error code.
sr: Дошло је до грешке са непознатим кôдом.

en: Files
sr: Датотеке

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
sr: Филтрираће спискове пакета користећи основни назив у гпк-програму.

en: Filter using basename in gpk-application
sr: Филтрира користећи основни назив у гпк-програму

en: Finished
sr: Завршено

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
sr[0]: За више података о исправљеним грешкама погледајте ову веб страницу:
sr[1]: За више података о исправљеним грешкама погледајте ове веб странице:
sr[2]: За више података о исправљеним грешкама погледајте ове веб странице:
sr[3]: За више података о исправљеним грешкама погледајте ову веб страницу:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
sr[0]: За више података о овом сигурносном ажурирању погледајте ову веб страницу:
sr[1]: За више података о овим сигурносним ажурирањима погледајте ове веб странице:
sr[2]: За више података о овим сигурносним ажурирањима погледајте ове веб странице:
sr[3]: За више података о овом сигурносном ажурирању погледајте ову веб страницу:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
sr[0]: За више података о ажурирању погледајте ову веб страницу:
sr[1]: За више података о ажурирању погледајте ове веб странице:
sr[2]: За више података о ажурирању погледајте ове веб странице:
sr[3]: За више података о ажурирању погледајте ову веб страницу:

en: Force installing package
sr: Приморајте инсталацију пакета

en: GNOME Package Updater
sr: Гномов освеживач пакета

en: GNOME Packages
sr: Гномови пакети

en: GNOME Session
sr: Гномова сесија

en: GNOME Software
sr: Гномови програми

en: GNOME desktop
sr: Гном окружење

en: Games
sr: Игре

en: Generating package lists
sr: Образујем списак пакета

en: Getting information
sr: Преузимам податке

en: Getting package source list not supported by backend
sr: Преузимам списак извора пакета које овај позадинац не подржава

en: Getting the list of updates
sr: Преузимам списак ажурирања

en: Got categories
sr: Преузео сам категорије

en: Got dependencies
sr: Преузео сам зависности

en: Got details
sr: Преузео сам детаље

en: Got distribution upgrades
sr: Преузео сам надoградње дистрибуције

en: Got file list
sr: Преузео сам списак датотека

en: Got list of repositories
sr: Преузео сам списак ризница

en: Got old transactions
sr: Преузео сам старе преносе

en: Got package lists
sr: Преузео сам списак пакета

en: Got requires
sr: Преузео сам шта пружа

en: Got update detail
sr: Преузео сам детаље надoградње

en: Got updates
sr: Преузео сам надoградње

en: Got what provides
sr: Преузео сам шта пакет обезбеђује

en: Graphics
sr: Графика

en: Homepage
sr: Матична страница

en: Ignore this update
sr: Занемари ово ажурирање

en: Important update
sr: Важна надoградња

en: Important updates
sr: Важна ажурирања

en: Install
sr: Инсталирај

en: Install Package
sr: Инсталирај пакет

en: Install Software
sr: Инсталирај софтвер

en: Install root is invalid
sr: Инсталациони корен је неисправан

en: Install selected packages on the system
sr: Инсталирајте изабране пакете на систему

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
sr: Подешавања вашег система за паковање не дозвољавју инсталацију овог пакета.

en: Installed
sr: Инсталиран је

en: Installed local files
sr: Инсталирао сам локалне датотеке

en: Installed packages
sr: Инсталирао сам пакете

en: Installed signature
sr: Инсталирао сам потпис

en: Installed size
sr: Величина инсталираног

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Installing packages
sr: Инсталирам пакете

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да инсталирам локалну датотеку.
    Доступно је више података у детаљном извештају.

en: Installing updates
sr: Инсталирам ажурирања

en: Internet
sr: Интернет

en: Invalid
sr: Неисправно

en: Invalid package file
sr: Неисправна датотека пакета

en: Invalid search text
sr: Неисправан текст претраге

en: KDE desktop
sr: КДЕ окружење

en: Legacy
sr: Застарело

en: License
sr: Дозвола

en: License Agreement Required
sr: Захтева се прихватање уговора о лиценци

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
sr: Издато под Гнуовом Општом јавном лиценцом у верзији 2

en: Loading cache
sr: Учитавам кеш

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Local file conflict between packages
sr: Датотеке пакета не могу ићи заједно

en: Local install failed
sr: Није успела локална инсталација

en: Localization
sr: Локализација

en: Lock required
sr: Потребно закључавање

en: Log Out
sr: Одјави ме

en: Log viewer
sr: Прегледач дневника

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
sr: Злонамерни програм може да оштети ваш рачунар или да му науди на неки други начин.

en: Maps
sr: Мапе

en: Missing security signature
sr: Недостаје сигурносни потпис

en: More details
sr: Више детаља

en: Multimedia
sr: Звук и видео

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sr: Постоји више пакета који међусобно нису сагласни.
    Ово се обично дешава када помешате пакете са два различита извора.

en: Name
sr: Назив

en: Network
sr: Мрежа

en: New distribution upgrade release “%s” is available
sr: Доступно је ново издање дистрибуције „%s“

en: Newest packages
sr: Најновији пакети

en: No distribution upgrade data is available
sr: Нема више података о надоградњи дистрибуције

en: No files
sr: Нема датотека

en: No more mirrors are available
sr: Нема више доступних огледала

en: No network connection available
sr: Нема доступне мрежне везе

en: No network connection was detected.
sr: Није откривена мрежна веза.

en: No other packages require this package
sr: Нема других пакета који захтевају овај пакет

en: No package cache is available.
sr: Остава пакета није доступна.

en: No packages
sr: Нема пакета

en: No packages to update
sr: Нема пакета за ажурирање

en: No restart is necessary.
sr: Није потребно поновно покретање.

en: No restart is required.
sr: Није потребно поновно покретање.

en: No results were found.
sr: Нема пронађених резултата.

en: No results were returned.
sr: Нема враћених резултата.

en: No space is left on the disk
sr: Нема више простора на диску

en: No update details available.
sr: Нема доступних података о ажурирању.

en: No updates are available
sr: Нема доступних ажурирања

en: None of the selected packages could be updated.
sr: Не могу да надoградим ниједан од означених пакета.

en: Normal update
sr: Обична надoградња

en: Not supported by this backend
sr: Није подржано од стране позадинског мотора

en: Obsoleted
sr: Застарео

en: Obsoleting
sr: Застарујем

en: Obsoleting packages
sr: Постављам застареле пакете

en: Office
sr: Канцеларија

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да уклоним један од изабраних пакета.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да изградим један од изабраних пакета.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да подесим један од изабраних пакета 
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да инсталирам један од изабраних пакета.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: Only Native Packages
sr: Само изворни пакети

en: Only Newest Versions
sr: Само нова издања

en: Only show native packages in the file lists
sr: Приказује само изворне пакете у списку датотека

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
sr: Приказиваће само изворне пакете који одговарају архитектури овог рачунара у списку датотека.

en: Only show supported packages in the file lists
sr: Приказује само подржане пакете у списку датотека

en: Only show supported packages in the file lists.
sr: Приказиваће само подржане пакете у списку датотека.

en: Only show the newest packages in the file lists
sr: Приказује само најновије пакете у списку датотека

en: Only show the newest packages in the file lists.
sr: Приказиваће само најновије пакете у списку датотека.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
sr: Приказаће само најновије пакете на списку ажурирања, и филтрираће старија ажурирања која су још доступна.

en: Only show the newest updates in the list
sr: Приказује само најновије пакете на списку

en: Other
sr: Остало

en: Other desktops
sr: Остала окружења

en: Other updates
sr: Остала ажурирања

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
sr: Остале исправке су задржане, јер прво треба да буду инсталирани неки важни системски пакети.

en: Out of memory
sr: Нема више меморије

en: Package
sr: Пакет

en: Package Install
sr: Инсталација пакета

en: Package Log
sr: Дневник пакета

en: Package Manager for GNOME
sr: Гномов управник пакета

en: Package Source
sr: Извор пакета

en: Package Sources
sr: Извори пакета

en: Package Updater
sr: Освеживач пакета

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
sr: Освеживач пакета вам омогућава да освежите пакете на вашем систему без поновног учитавања система. Можете прегледати податке о сваком освежењу и да изаберете оне које ћете да примените.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sr: Освеживач пакета користи Каталог пакета и може да ради на било којој дистрибуцији користећи изворни радни склоп управљања пакетима.

en: Package collections
sr: Збирке пакета

en: Package failed to be removed
sr: Не могу да уклоним пакет

en: Package failed to build
sr: Не могу да изградим пакет

en: Package failed to configure
sr: Не могу да подесим пакет

en: Package failed to install
sr: Не могу да инсталирам пакет

en: Package install blocked
sr: Инсталација пакета је блокирана

en: Package installer
sr: Инсталер пакета

en: Package is corrupt
sr: Пакет је оштећен

en: Package is incompatible with this system
sr: Пакет није компатабилан са овим системом

en: Package management applications are security sensitive.
sr: Програми за управљање пакета могу утицати на сигурност система.

en: Package sources
sr: Извори пакета

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
sr: Освежавања пакета исправљају грешке, уклањају безбедносне пропусте и пружају нове могућности.

en: PackageKit Website
sr: Веб страница Пакет аранжмана

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Пакет аранжман се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Пакет аранжман је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце коју објављује Задужбина слободног софтвера; било верзије 2 ове лиценце, или (по вашем избору) било које новије верзије.

en: Packages
sr: Пакети

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
sr: Пакети вам омогућава инсталацију и уклањање пакета на вашем систему. Можете прегледати и тражити пакете према називу, подацима или чак према називу датотеке а такође и видети зависности једног пакета од других. Претрага по групама је могућа и то је лак начин за налажење програма у вашем омиљеном радном окружењу.

en: Packages are not compatible
sr: Пакети нису сагласни међусобом

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
sr[0]: Доле наведени пакет је потребан пакету „%s“ да би радио исправно.
sr[1]: Доле наведени пакети су потребни пакету „%s“ да би радио исправно.
sr[2]: Доле наведени пакети су потребни пакету „%s“ да би радио исправно.
sr[3]: Доле наведени пакет је потребан пакету „%s“ да би радио исправно.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
sr[0]: Пакет са приложеног списка захтева „%s“ да би радио исправно.
sr[1]: Пакети са приложеног списка захтевају „%s“ да би радили исправно.
sr[2]: Пакети са приложеног списка захтевају „%s“ да би радили исправно.
sr[3]: Пакет са приложеног списка захтева „%s“ да би радио исправно.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
sr: Пакети користи Каталог пакета и може да ради на било којој дистрибуцији користећи изворни радни склоп управљања пакетима.

en: Pending
sr: На чекању

en: Power management
sr: Управљање потрошњом

en: Prepared
sr: Припремљен

en: Preparing
sr: Припремам

en: Problem connecting to a package source
sr: Проблем при повезивању на извор пакета

en: Programming
sr: Програмирање

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
sr: Програми које треба занемарити када издају захтеве сесије Д-магистрале

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
sr: Програми које треба занемарити када издају захтеве Д-магистрали, одвојени зарезима.

en: Publishing
sr: Издаваштво

en: Querying
sr: Постављам упит

en: Reading the configuration file failed
sr: Не могу да прочитам датотеку са подешавањима

en: Refresh Package Lists
sr: Освежи списак пакета

en: Refreshed package cache
sr: Освежио сам кеш пакета

en: Refreshing software list
sr: Освежавам списак програма

en: Reinstall
sr: Поново инсталирај

en: Reinstalled
sr: Поново инсталиран

en: Reinstalling
sr: Поново инсталирам

en: Remove
sr: Уклони

en: Removed
sr: Уклоњен

en: Removed packages
sr: Уклонио сам пакете

en: Removed repository
sr: Уклонио сам ризницу

en: Removing
sr: Уклањам

en: Removing a protected system package is not allowed.
sr: Уклањање заштићеног системског пакета није дозвољено.

en: Removing packages
sr: Уклањам пакете

en: Repackaging files
sr: Препакујем датотеке

en: Repaired the system
sr: Поправио сам систем

en: Repository configuration invalid
sr: Неисправно подешавање складишта

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
sr: Подешавање складишта је неисправно и не може да се прочита.

en: Repository name
sr: Назив складишта

en: Repository name was not found
sr: Назив ризнице није пронађен

en: Requesting data
sr: Захтевам податке

en: Required
sr: Потребан

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
sr: Не могу да нађем захтеване податке ни на једном подешеном извору пакета.
    Нема више одраза са којих бих могао да покушам преузимање.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
sr: Не могу да нађем захтеване податке за надoградњу ни на једном подешеном извору пакета.
    Списак надoградњи дистрибуције неће бити доступан.

en: Rescheduled due to priority
sr: Поново испланирани због важности

en: Resolved
sr: Разрешио сам

en: Resolving dependencies
sr: Разрешавам зависности

en: Restart Computer
sr: Поново покрени рачунар

en: Running
sr: Покренут

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
sr: Треба избегавати покретање графичких програма под администраторским налогом из сигурносних разлога.

en: Running hooks
sr: Покрећем кукице

en: Running the transaction failed
sr: Није успело извршавање преноса

en: Scanning installed applications
sr: Претражујем инсталиране програме

en: Science
sr: Наука

en: Scroll to packages as they are downloaded
sr: Приказује оне пакете који се преузимају

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
sr: Приказиваће оне пакете на списку ажурирања који се управо преузимају или инсталирају.

en: Search by description
sr: Тражите по опису

en: Search by file name
sr: Тражите по називу датотеке

en: Search by name
sr: Тражите по називу

en: Search filter was invalid
sr: Филтер претраге није био исправан

en: Searched for file
sr: Потражио сам датотеку

en: Searched for package details
sr: Претражио сам детаље пакета

en: Searched for package name
sr: Потражио сам назив пакета

en: Searched groups
sr: Претражио сам групе

en: Searching by description
sr: Претрага по опису

en: Searching by file
sr: Претрага по датотеци

en: Searching by name
sr: Претрага по називу

en: Security
sr: Безбедност

en: Security update
sr: Сигурносна надoградња

en: Security updates
sr: Безбедносна ажурирања

en: Select all
sr: Изабери све

en: Select security updates
sr: Изабери сигурносне надoградње

en: Servers
sr: Сервери

en: Set repository data
sr: Поставио сам податке о складишту

en: Set the filter to this value
sr: Постави филтер на ову вредност

en: Set the parent window to make this modal
sr: Постави родитељски прозор да учиниш овај модалним

en: Show all packages
sr: Прикажите све пакете

en: Show all repositories in the package source viewer
sr: Приказује све ризнице у прегледачу извора пакета

en: Show all repositories in the package source viewer.
sr: Приказиваће све ризнице у прегледачу извора пакета.

en: Show debugging information for all files
sr: Приказује податке уклањања грешака за све датотеке

en: Show debugging options
sr: Приказује опције за уклањање грешака

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
sr: Приказиваће ставку изборника свих пакета. Ова ставка се дуго попуњава на већини позадинаца, а крајњи корисници је углавном не захтевају.

en: Show the category group menu
sr: Приказује изборник групе категорија

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
sr: Приказиваће изборник групе категорије. Ово је потпуније и прилагођеније дистрибуцији, али треба више времена да се попуни.

en: Show the program version and exit
sr: Приказује издање програма и излази

en: Show the “All Packages” group menu
sr: Приказује изборник групе „Сви пакети“

en: Signature URL
sr: Адреса потписа

en: Signature identifier
sr: Одредник потписа

en: Signature user identifier
sr: Одредник потписа корисника

en: Size
sr: Величина

en: Software Log Viewer
sr: Прегледач дневника програма

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
sr: Нека од инсталираних ажурирања захтевају поновно покретање рачунара да би измене биле примењене.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
sr: Нека од инсталираних ажурирања захтевају поновно покретање рачунара да би остао безбедан.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
sr: Нека од инсталираних ажурирања захтевају да се одјавите и да се поново пријавите да би измене биле примењене.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
sr: Нека од инсталираних ажурирања захтевају да се одјавите и да се поново пријавите да би остали безбедни.

en: Some updates were not installed
sr: Нека ажурирања нису инсталирана

en: Source
sr: Извор

en: Source already set
sr: Извор је већ подешен

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
sr: Пакети са изворним кôдом се обично не инсталирају овако.
    Проверите проширење датотеке коју покушавате да инсталирате.

en: Source packages cannot be installed
sr: Не могу да инсталирам пакет са изворним кôдом

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
sr: извори;ризнице;поставке;инсталација;складиште;

en: Starting
sr: Покрећем

en: Status
sr: Стање

en: System
sr: Систем

en: Testing changes
sr: Проверавам измене

en: The action cannot be canceled
sr: Не могу да откажем радњу

en: The action cannot be canceled at this time.
sr: Тренутно не можете да откажете радњу.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
sr: Позадински мотор не подржава ову радњу,
    Пријавите грешку на сајту за пријављивање грешака ваше дистрибуције јер ово није требало да се деси.

en: The action was canceled
sr: Радња је отказана

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
sr: Радња је успешно отказана и ниједан пакет није измењен.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
sr: Радња је успешно отказана и ниједан пакет није измењен.
    Позадински мотор није правилно завршио рад.

en: The action was forcibly canceled
sr: Радња је насилно отказана

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
sr: Ово ажурирање спада у нестабилна што значи да није намењено за професионалну употребу рачунара.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
sr: Морате поново покренути рачунар након ажурирања да би измене биле примењене.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
sr: Биће приказан дневник програмера јер нема доступног описа ове надoградње:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
sr: Не могу да преузмем пакет, морате га преузети ручно.
    Више података је доступно у детаљном извештају.

en: The download failed
sr: Не могу да преузмем

en: The file list is not available for this package.
sr: Списак датотека није доступан за овај пакет.

en: The following software also needs to be downgraded
sr: Морате да инсталирате старија издања и за следеће програме

en: The following software also needs to be installed
sr: Морате да инсталирате и следеће програме

en: The following software also needs to be processed
sr: Морате да обрадите и следеће програме

en: The following software also needs to be re-installed
sr: Морате поново да инсталирате и следеће програме

en: The following software also needs to be removed
sr: Морате да уклоните и следеће програме

en: The following software also needs to be updated
sr: Морате да надoградите и следеће програме

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
sr: Не могу да учитам списак група.
    Освежавање вашег кеша може да помогне, али ово је обично грешка у извору програма.

en: The group list was invalid
sr: Списак група није био исправан

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
sr: Врста групе није пронађена.
    Проверите списак група и покушајте поново.

en: The group was not found
sr: Група није нађена

en: The information about what requires this package could not be obtained.
sr: Не могу да добијем податке о томе шта овај пакет захтева.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
sr: Инсталациони корен је неисправан. Обратите се вашем администратору.

en: The license agreement failed
sr: Није успело прихватање уговора о лиценци

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
sr: Уговор о лиценци није прихваћен.
    Да бисте користили овај програм морате прихватити уговор.

en: The list of package sources could not be downloaded.
sr: Не могу да преузмем списак извора пакета.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
sr: Не могу да отворим датотеку за подешавање изворног пакета.
    Проверите да ли су ваша подешавања исправна.

en: The package could not be installed from untrusted source.
sr: Не могу да инсталирам пакет са извора без поверења.

en: The package could not be updated from untrusted source.
sr: Не могу да надoградим пакет са извора без поверења.

en: The package database was changed
sr: База пакета је измењена

en: The package database was changed while the request was running.
sr: База пакета је измењена током извршавања захтева.

en: The package download failed
sr: Преузимање пакета није успело

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
sr: Не могу да преузмем пакет.
    Проверите вашу мрежну везу.

en: The package identifier was not well formed
sr: Идентификатор пакета није добро формиран

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
sr: Идентификатор пакета није добро формиран када је послат на сервер.
    Ово обично указује на унутрашњу грешку и треба да се пријави.

en: The package is already installed
sr: Пакет је већ инсталиран

en: The package is not installed
sr: Пакет није инсталиран

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
sr: Списак пакета треба да се поново изгради.
    Ово је требало самостално да одради позадински мотор.

en: The package security signature could not be verified.
sr: Не могу да проверим сигурносни потпис пакета.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
sr: Недостаје сигурносни потпис пакета. Овај пакет није од поверења.
    То значи да пакет није потписан када је направљен.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
sr: Пакет који ће бити измењен није пронађен на вашем систему нити у било ком извору пакета.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
sr: Пакет који покушавате да инсталирате је већ инсталиран.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
sr: Пакет који покушавате да инсталирате није сагласан са овим системом.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
sr: Пакет који покушавате да уклоните или надoградите није ни инсталиран.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
sr: Преузети пакет је оштећен и мора бити преузет поново.

en: The package was not found
sr: Пакет није пронађен

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
sr: Пакет који покушавате да инсталирате није исправан.
    Датотека пакета је оштећена или ово уопште није пакет.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
sr: Назив удаљеног извора пакета није пронађен.
    Треба да омогућите ставку у изворима пакета.

en: The repository configuration could not be modified.
sr: Не могу да изменим подешавање складишта.

en: The search could not be completed
sr: Не могу да извршим претрагу

en: The search filter was not correctly formed.
sr: Филтер претраге није добро формиран.

en: The search mode used by default
sr: Подразумевани начин претраге

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
sr: Подразумевани начин претраге. Опције су „name“ (према називу), „details“ (према детаљима), или „file“ (према називу датотека).

en: The search text contains invalid characters
sr: Текст претраге садржи неисправне знакове

en: The selected updates were installed successfully.
sr: Изабрана ажурирања су успешно инсталирана.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
sr: Сервис одговоран за обрађивање захтева корисника је остао без меморије.
    Поново покрените рачунар.

en: The software is not signed by a trusted provider.
sr: Овај програм није потписао достављач од поверења.

en: The software source is already in this state.
sr: Извор програма је већ у овом стању.

en: The specified file could not be found
sr: Не могу да нађем наведену датотеку

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
sr: Не могу да пронађем наведену датотеку на систему.
    Проверите да ли датотека још увек постоји и да није обрисана.

en: The specified package source could not be disabled.
sr: Не могу да омогућим наведени извор пакета.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
sr: Не могу да пронађем наведену надoградњу.
    Можда је већ инсталирана или више није доступна на удаљеном серверу.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
sr: Пренос је отказан и биће поново покушан када систем буде мировао.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
sr: Врста виртуелног обезбеђивања није подржана овим системом.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
sr: Тренутно нема доступних ажурирања пакета за ваш рачунар.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
sr: Нема пакета који чекају на инсталацију или уклањање.

en: There are no updates available
sr: Нема доступних ажурирања

en: There is %u update available | There are %u updates available
sr[0]: Доступно је %u ажурирање
sr[1]: Доступна су %u ажурирања
sr[2]: Доступно је %u ажурирања
sr[3]: Доступно је једно ажурирање

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
sr: Нема довољно места на уређају.
    Ослободите простор на системској партицији да извршите ову операцију.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
sr: Нема мрежне везе.
    Проверите подешавања ваше мреже и пробајте касније.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
sr: Постоји (вероватно привремени) проблем у повезивању на извор пакета.
    Погледајте опширан испис грешке за више података.

en: These changes will be lost if you close this window.
sr: Измене ће бити изгубљене ако затворите прозор.

en: This application is running as a privileged user
sr: Програм ради под администраторским налогом

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
sr: Ово је пробно ажурирање и није дизајнирано за нормалну употребу. Пријавите било какав проблем или проблем који је почео поново да се дешава.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
sr: Ово обавештење је објављено %s и последњи пут је ажурирано %s.

en: This notification was issued on %s.
sr: Ово обавештење је објављено %s.

en: This package does not depend on any others
sr: Овај пакет не зависи ни од једног другог пакета

en: This update is blocked.
sr: Ово ажурирање је блокирано.

en: This update is important as it may solve critical problems.
sr: Ово ажурирање је важно јер решава критичне проблеме.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
sr: Ово ажурирање је потребно да би се исправио сигурносни пропуст у овом пакету.

en: This update will add new features and expand functionality.
sr: Ово ажурирање ће додати нове функције и проширити делотворност.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
sr: Ово ажурирање ће исправити грешке и друге некритичне проблеме.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
sr[0]: Да инсталирате ову датотеку, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[1]: Да инсталирате ове датотеке, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[2]: Да инсталирате ове датотеке, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[3]: Да инсталирате ову датотеку, следећи програми такође морају бити измењени.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Да инсталирате овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[1]: Да инсталирате ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[2]: Да инсталирате ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[3]: Да инсталирате овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
sr: Да обрадите овај пренос, следећи програми такође морају бити измењени.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Да уклоните овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[1]: Да уклоните ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[2]: Да уклоните ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[3]: Да уклоните овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
sr[0]: Да ажурирате овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[1]: Да ажурирате ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[2]: Да ажурирате ове пакете, следећи програми такође морају бити измењени.
sr[3]: Да ажурирате овај пакет, следећи програми такође морају бити измењени.

en: Transaction error
sr: Грешка преноса

en: Trivial update
sr: Ситна надoградња

en: Trivial updates
sr: Ситна ажурирања

en: Trusted
sr: Поверљив

en: Try again with a different search term.
sr: Покушајте поново са другим појмом за претрагу.

en: Try entering a package name in the search bar.
sr: Покушајте да унесете назив пакета у траку за претрагу.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
sr: Покушајте да тражите описе пакета тако што ћете кликнути на иконицу поред текста за претрагу.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
sr: Два пакета обезбеђују исту датотеку.
    Ово се обично дешава када помешате пакете са два различита извора.

en: Unavailable
sr: Недоступан

en: Unfinished transaction
sr: Недовршени пренос

en: Unknown group
sr: Непозната група

en: Unknown role type
sr: Непозната врста улоге

en: Unknown state
sr: Непознато стање

en: Unselect all
sr: Поништи избор

en: Untrusted
sr: Неповерљив

en: Update
sr: Ажурирај

en: Update Icon
sr: Иконица ажурирања

en: Update Packages
sr: Освежите пакете

en: Update failed due to running process
sr: Ажурирање није успело због радног процеса

en: Update not found
sr: Ажурирање није нађено

en: Update software installed on the system
sr: Ажурирајте програме инсталиране на овом систему

en: Updated
sr: Ажуриран

en: Updated packages
sr: Ажурирао сам пакете

en: Updates installed
sr: Ажурирања су инсталирана

en: Updates;Upgrade;
sr: ажурирања;доградња;

en: Updating
sr: Надграђујем

en: Updating the list of running applications
sr: Освежавам списак покренутих програма

en: Upgrading the system
sr: Надограђујем систем

en: User name
sr: Корисничко име

en: Vendor
sr: Продавац

en: View past package management tasks
sr: Прегледајте претходне послове управника пакета

en: Virtual provide type is not supported
sr: Врста виртуелног обезбеђивања није подржан

en: Virtualization
sr: Виртуелизација

en: Visit home page for selected package
sr: Посетите веб страницу изабраног пакета

en: Waiting for authentication
sr: Чекам на потврђивање идентитета

en: Waiting for package manager lock
sr: Чекам на закључавање управника пакета

en: Waiting in queue
sr: Чека у реду

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
sr: Када се приказује графичко сучеље из захтева сесије Д-магистрале, аутоматски користи ове опције.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
sr: Када се приказује графичко сучеље из захтева сесије Д-магистрале, примораће укључивање ових опција.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
sr: Приликом уклањања пакета, такође ће уклонити оне зависности које не захтевају други пакети.

en: Xfce desktop
sr: Иксфце окружење

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
sr: Нисте унели добре податке за пријаву.
    Проверите лозинке и подешавања налога.

en: You have made changes that have not yet been applied.
sr: Имате измена које још нису примењене.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
sr: Морате да се одјавите и да се поново пријавите да бисте остали безбедни.

en: You need to log out and log back in.
sr: Морате да се одјавите и да се поново пријавите.

en: You need to restart the application.
sr: Морате поново да покренете програм.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
sr: Потребно је да се одјавите и поново пријавите због сигурносне надoградње.

en: You will be required to log out and back in.
sr: Потребно је да се одјавите и поново пријавите.

en: You will be required to restart this application.
sr: Потребно је поновно покретање овог програма.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
sr: Морате да се одјавите и да се поново пријавите након ажурирања да би измене биле примењене.

en: _Accept Agreement
sr: _Прихвати уговор

en: _Force install
sr: _Приморај инсталацију

en: _Install Update | _Install Updates
sr[0]: _Инсталирај ажурирање
sr[1]: _Инсталирај ажурирања
sr[2]: _Инсталирај ажурирања
sr[3]: _Инсталирај ажурирање

en: _Install Updates
sr: _Инсталирај ажурирања

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Show debug and development package sources
sr: _Прикажи изворе пакета за прочишћавање и за развој

en: _Upgrade
sr: _Надогради

en: disc
sr: диск

en: many packages
sr: више пакета

en: media
sr: медиј
