geeqie-1.3 - en to sk_SK translation catalogue (1081 entries)

en: 
    
      All other command line parameters are used as plain files if they exist.
    
      The name of a collection, with or without either path or extension (.gqv) may be used.
sk_SK: 
    
      Všetky ostatné parametre príkazového riadka sú interpretované ako súbory, ak existujú.
    
      Môžete tiež použiť názov zbierky, buď s cestou alebo bez nej. Prípona (.gqv) takisto nie je povinná.

en: 
    
    Position: %s
sk_SK: 
    
    Miesto: %s

en: 
      Error code:
sk_SK: 
      Kód chyby:

en: 
     Continue multiple file operation?
sk_SK: 
     Pokračovať v operácii s viacerými súbormi?

en: 
    %i Images are already geocoded!
sk_SK: 
    %i obrázky sú už geokódované!

en: 
    Do you want to geocode %i images?
sk_SK: 
    Prajete si geokódovať %i obrázky?

en: 
    Do you want to geocode image %s?
sk_SK: 
    Prajete si geokódovať obrázok %s?

en: 
    One image is already geocoded!
sk_SK: 
    Jeden obrázok je už geokódovaný!

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
sk_SK: 
    Preferované kódovanie sa zdá byť nastavené na UTF-8, avšak súbor:

en: 
    Status:
sk_SK: 
    Stav:

en: 
    This image is already geocoded!
sk_SK: 
    Tento obrázok je už geokódovaný!

en:       --blank                      start with blank file list
sk_SK:       --blank                      začať s čistým zoznamom súborov

en:       --cache-maintenance <path>   run cache maintenance in non-GUI mode
sk_SK:       --cache-maintenance <cesta>  spustiť údržbu vyrovnávacej pamäte v režime bez GUI

en:       --debug[=level]              turn on debug output
sk_SK:       --debug[=úroveň]             zapnúť ladiaci výstup

en:       --disable-clutter            disable use of Clutter library (i.e. GPU accel.)
sk_SK:       --disable-clutter            zakázať použitie knižnice Clutter (t. j. GPU akcel.)

en:       --geometry=WxH+XOFF+YOFF     set main window location
sk_SK:       --geometry=WxH+XOFF+YOFF     nastaviť umiestnenie hlavného okna

en:   +t, --with-tools                 force show of tools
sk_SK:   +t, --with-tools                 vynútiť zobrazenie nástrojov

en:   +w, --show-log-window            show log window
sk_SK:   +w, --show-log-window            zobraziť okno so záznamom

en:   -f, --fullscreen                 start in full screen mode
sk_SK:   -f, --fullscreen                 spustiť v režime celej obrazovky

en:   -g:, --grep:<regexp>     filter debug output
sk_SK:   -g:, --grep:<regexp>             filtrovať výstup ladenia

en:   -h, --help                       show this message
sk_SK:   -h, --help                       zobraziť túto správu

en:   -l, --list [files] [collections] open collection window for command line
sk_SK:   -l, --list [súbory] [zbierky]    otvoriť okno so zbierkou pre príkazový riadok

en:   -n, --new-instance               open a new instance of Geeqie
sk_SK:   -n, --new-instance               spustiť novú inštanciu Geeqie

en:   -o:, --log-file:<file>     save log data to file
sk_SK:   -o:, --log-file:<file>           uložiť údaje ladenia do súboru

en:   -r, --remote                     send following commands to open window
sk_SK:   -r, --remote              odoslať nasledujúce príkazy do otvoreného okna

en:   -rh, --remote-help               print remote command list
sk_SK:   -rh, --remote-help               vypísať zoznam vzdialených príkazov

en:   -s, --slideshow                  start in slideshow mode
sk_SK:   -s, --slideshow                  spustiť v režime prezentácie

en:   -t, --without-tools              force hide of tools
sk_SK:   -t, --without-tools              vynútiť skrytie nástrojov

en:   -v, --version                    print version info
sk_SK:   -v, --version                    vypísať verziu programu

en:  (Collection %s)
sk_SK:  (Zbierka %s)

en:  Paused [
sk_SK:  Pozastavené [

en:  Slideshow [
sk_SK:  Prezentácia [

en:  [NO GROUPING]
sk_SK:  [BEZ ZOSKUPOVANIA]

en:  is not a file
sk_SK:  nie je súbor

en:  is not a folder
sk_SK:  nie je adresár

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
sk_SK: "%s" je v platnom kódovaní UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
sk_SK: "%s" nie je v platnom kódovaní UTF-8.

en: % similar to
sk_SK: % podobnosť s

en: %d bytes
sk_SK: %d bajtov

en: %d files
sk_SK: %d súborov

en: %d files (set 2)
sk_SK: %d súborov (sada 2)

en: %d files%s
sk_SK: %d súborov%s

en: %d images, %s
sk_SK: %d obrázkov, %s

en: %d matches found in %d files
sk_SK: %d zhôd, v %d súboroch

en: %s
    Unable to start external command.
sk_SK: %s
    Nemožno spustiť externý príkaz.

en: %s - Collection - %s
sk_SK: %s - Zbierka - %s

en: %s already exists
sk_SK: %s už existuje

en: %s is not a directory
sk_SK: %s nie je adresár

en: %s, %d files
sk_SK: %s, %d súborov

en: %s, %d files (%s, %d)
sk_SK: %s, %d súborov (%s, %d)

en: %s, %d files (%s, %d)%s
sk_SK: %s, %d súborov (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
sk_SK: %s, %d súborov%s

en: %s, %d images
sk_SK: %s, %d obrázkov

en: %s, %d images (%s, %d)
sk_SK: %s, %d obrázkov (%s, %d)

en: '%s' is a directory, not a collection file.
sk_SK: '%s' je adresár, nie súbor zbierky.

en: ( %d x %d ) %s bytes
sk_SK: ( %d x %d ) %s bajtov

en: ( %d x %d ) %s bytes %s%d%s%d%s
sk_SK: ( %d x %d ) %s bajtov %s%d%s%d%s

en: ( ? x ? ) %s bytes
sk_SK: ( ? x ? ) %s bajtov

en: (Image dimensions) Image size [page n of m]
sk_SK: (Rozmery obrázka) Veľkosť obrázka [strana n z m]

en: (Requires restart)
sk_SK: (Vyžaduje reštart)

en: (drag to change order)
sk_SK: (poradie zmeníte ťahaním)

en: (no read permission) %s bytes
sk_SK: (chýbajúce práva na čítanie) %s bytov

en: <b>bold</b>
    <u>underline</u>
    <i>italic</i>
    <s>strikethrough</s>
sk_SK: <b>tučné</b>
    <u>podčiarknuté</u>
    <i>kurzíva</i>
    <s>prečiarknuté</s>

en: <empty label, fixme>
sk_SK: <prázdna menovka, opravma>

en: A file with name %s already exists.
sk_SK: Súbor s názvom %s už existuje.

en: About Geeqie
sk_SK: O Geeqie

en: About to delete the file:
     %s
sk_SK: Chystám sa odstrániť súbor:
     %s

en: Above Sea Level
sk_SK: Nad hladinou mora

en: Absolute Colorimetric
sk_SK: Absolútny kolorimetrický

en: Accelerators
sk_SK: Klávesové skratky

en: Action
sk_SK: Akcia

en: Active keyword
sk_SK: Aktívne kľúčové slovo

en: Active monitor
sk_SK: Aktívny monitor

en: Active screen
sk_SK: Aktívna obrazovka

en: Add "%s" to all selected images
sk_SK: Pridať "%s" do všetkých vybraných súborov

en: Add Bookmark
sk_SK: Pridať záložku

en: Add Collection
sk_SK: Pridať zbierku

en: Add Pane
sk_SK: Pridať podokno

en: Add Shortcut
sk_SK: Pridať klávesovú skratku

en: Add Toolbar Item
sk_SK: Pridať položku nástrojovej lišty

en: Add _Bookmark
sk_SK: Pridať _záložku

en: Add contents _recursive
sk_SK: Pridať obsah _rekurzívne

en: Add entry
sk_SK: Pridať položku

en: Add image
sk_SK: Pridať obrázok

en: Add mark %d
sk_SK: Pridať značku %d

en: Add selected keywords to selected files
sk_SK: Pridať vybrané kľúčové slová do vybraných súborov

en: Add selection
sk_SK: Pridať výber

en: Add text to selected files
sk_SK: Pridať text k vybraným súborom

en: Additional operations utilising plugins
    may be included by setting:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    in the plugin file.
sk_SK: Dodatočné operácie využívajúce zásuvné moduly môžu byť pridané nastavením
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    v súbore zásuvného modulu.

en: Adobe RGB compatible
sk_SK: Kompatibilné s AdobeRGB

en: Advanced
sk_SK: Pokročilé

en: All Files
sk_SK: Všetky súbory

en: All files
sk_SK: Všetky súbory

en: Allow enlargement of image (max. size in %)
sk_SK: Povoliť zväčšenie obrázka (max. veľkosť v %)

en: Alpha channel color 1
sk_SK: Farba alfa kanálu 1

en: Alpha channel color 2
sk_SK: Farba alfa kanálu 2

en: Anaglyph Dubois Green-Magenta
sk_SK: Duboisov anaglyf Zelená-Purpurová

en: Anaglyph Dubois Red-Cyan
sk_SK: Duboisov anaglyf Červená-Zelenomodrá

en: Anaglyph Dubois Yellow-Blue
sk_SK: Duboisov anaglyf Žltá-Modrá

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
sk_SK: Šedý anaglyf Zelený-Purpurová

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
sk_SK: Šedý anaglyf Červená-Zelenomodrá

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
sk_SK: Šedý anaglyf Žltá-Modrá

en: Anaglyph Green-Magenta
sk_SK: Anaglyf Zelená-Purpurová

en: Anaglyph Red-Cyan
sk_SK: Anaglyf Červená-Zelenomodrá

en: Anaglyph Yellow-Blue
sk_SK: Anaglyf Žltá-Modrá

en: Animal
sk_SK: Zviera

en: Another operation in progress.
sk_SK: Momentálne prebieha iná operácia.

en: Any mark
sk_SK: Ľubovoľná značka

en: Appearance
sk_SK: Vzhľad

en: Append collection
sk_SK: Pripojiť zbierku

en: Append from collection...
sk_SK: Pripojiť zo zbierky...

en: Append from file selection
sk_SK: Pripojiť z výberu súborov

en: Apply the orientation to image content
sk_SK: Aplikovať otočenie na dáta obrázka

en: Architecture
sk_SK: Architektúra

en: Arithmetic
sk_SK: Aritmetické

en: Art
sk_SK: Umenie

en: Ascending
sk_SK: Vzostupne

en: Ask
sk_SK: Spýtať sa

en: Ask before writing to image files
sk_SK: Spýtať sa pred zápisom do súborov s obrázkami

en: Auto rename
sk_SK: Automatické premenovanie

en: Auto-save options
sk_SK: Voľby pre automatické ukladanie

en: Background
sk_SK: Pozadie

en: Background cache maintenance
sk_SK: Údržba vyrovnávacej pamäte na pozadí

en: Begin text
sk_SK: Úvodný text

en: Behavior
sk_SK: Správanie

en: Below Sea Level
sk_SK: Pod hladinou mora

en: Bilinear (best, but slowest)
sk_SK: Bilineárne (najlepšie, ale najpomalšie)

en: Bird
sk_SK: Vták

en: Black and White
sk_SK: Čierne a biele

en: Border color
sk_SK: Farba okraja

en: Both
sk_SK: Obe

en: Bridge
sk_SK: Most

en: Broken
sk_SK: Rozbitý

en: Buildings
sk_SK: Budovy

en: C_lear
sk_SK: _Vyčistiť

en: C_lose window
sk_SK: _Zavrieť okno

en: Cache Maintenance
sk_SK: Údržba vyrovnávacej pamäte

en: Cache and Data Maintenance
sk_SK: Údržba dát a vyrovnávacej pamäte

en: Cache thumbnails
sk_SK: Kešovať náhľady

en: Cache thumbnails and sim. files
sk_SK: Kešovať náhľady a .sim súbory

en: Calendar
sk_SK: Kalendár

en: Camera import
sk_SK: Import z fotoaparátu

en: Can not open collection file
sk_SK: Nepodarilo sa otvoriť súbor zbierky

en: Can't create folder
sk_SK: Nemôžem vytvoriť priečinok

en: Can't execute external editor.
sk_SK: Nepodarilo sa spustiť externý editor.

en: Can't find matching file type.
sk_SK: Nepodarilo sa nájsť požadovaný typ súboru.

en: Can't get image comment: not compiled with Exiv2.
sk_SK: Nepodarilo sa získať komentár obrázka: nebolo skompilované s Exiv2.

en: Can't run external editor
sk_SK: Nepodarilo sa spustiť externý editor

en: Can't save
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť

en: Can't set image comment: not compiled with Exiv2.
sk_SK: Nepodarilo sa nastaviť komentár obrázka: nebolo skompilované s Exiv2.

en: Can't write metadata
sk_SK: Nepodarilo sa zapísať metadáta

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Cannot access the file
sk_SK: Súbor sa nepodarilo otvoriť

en: Cannot create folder:
sk_SK: Nemôžem vytvoriť priečinok:

en: Cannot create temp file
sk_SK: Nemôžem vytvoriť dočasný súbor

en: Cannot create tmp file
sk_SK: Nemôžem vytvoriť dočasný súbor

en: Cannot get file status
sk_SK: Nemôžem získať stav súboru

en: Cannot load
sk_SK: Nemôžem načítať

en: Cannot open archive file
sk_SK: Nemôžem otvoriť súbor s archívom

en: Cannot read the file
sk_SK: Nemôžem prečítať tento súbor

en: Cannot rename the file
sk_SK: Nemôžem premenovať tento súbor

en: Cannot write the file
sk_SK: Nepodarilo sa zapísať do súboru

en: Case sensitive
sk_SK: Citlivé na veľkosť znakov

en: Case sensitive sort
sk_SK: Triedenie citlivé na veľkosť znakov

en: Castle
sk_SK: Hrad

en: Cathedral
sk_SK: Katedrála

en: Centre map on marker
sk_SK: Zobraziť špendlík v strede mapy

en: Changed
sk_SK: Zmenené

en: Checksum
sk_SK: Kontrolný súčet

en: Children
sk_SK: Deti

en: Choose the destination folder.
sk_SK: Vyberte cieľový priečinok.

en: Circular selection lists
sk_SK: Výbery v nekonečnej slučke

en: City
sk_SK: Mesto

en: Class
sk_SK: Trieda

en: Class: %s
sk_SK: Trieda: %s

en: Clean up
sk_SK: Vyčistiť

en: Clear
sk_SK: Vyčistiť

en: Clear Marks
sk_SK: Vyčistiť značky

en: Clear cache
sk_SK: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť

en: Clear trash
sk_SK: Vyčistiť kôš

en: Clearing cached thumbnails...
sk_SK: Čistím vyrovnávaciu pamäť náhľadov...

en: Clearing thumbnails...
sk_SK: Čistím náhľady...

en: Click to enable color management
sk_SK: Kliknite pre povolenie správy farieb

en: Clipboard
sk_SK: Schránka

en: Close _window
sk_SK: Zavrieť _okno

en: Close collection
sk_SK: Zatvoriť zbierku

en: Clouds
sk_SK: Oblaky

en: Co_ntinue
sk_SK: _Pokračovať

en: Collapse all
sk_SK: Zbaliť všetko

en: Collapse unchecked
sk_SK: Zbaliť zaškrtnuté

en: Collection Files
sk_SK: Súbory zbierok

en: Collection exists
sk_SK: Zbierka už existuje

en: Collection has been modified.
    Save first?
sk_SK: Zbierka bola zmenená.
    Uložiť?

en: Collection not found
sk_SK: Zbierka nebola nájdená

en: Collection preview:
sk_SK: Náhľad zbierky:

en: Collections
sk_SK: Zbierky

en: Collections have been modified. Quit anyway?
sk_SK: Zbierky boli zmenené. Aj tak skončiť?

en: Color management
sk_SK: Správa farieb

en: Color profiles not supported
sk_SK: Farebné profily nie sú podporované

en: Comment
sk_SK: Poznámka

en: Compare by:
sk_SK: Porovnať podľa:

en: Compare to:
sk_SK: Porovnať s:

en: Compare two file sets
sk_SK: Porovnať dve sady súborov

en: Comparing...
sk_SK: Porovnávam...

en: Conditions
sk_SK: Podmienky

en: Configuration file path
sk_SK: Cesta k súboru s konfiguráciou

en: Configure "%s"
sk_SK: Upraviť "%s"

en: Configure entry
sk_SK: Upraviť položku

en: Configure keyword
sk_SK: Nastaviť kľúčové slovo

en: Confirm move file to Trash
sk_SK: Potvrdiť presun súboru do koša

en: Confirm permanent file delete
sk_SK: Potvrdiť nevratné odstránenie súboru

en: Connect "%s" to mark
sk_SK: Prepojiť "%s" so značkou

en: Continue slides_how
sk_SK: _Pokračovať v prezentácii

en: Copy
sk_SK: Kopírovať

en: Copy "%s"
sk_SK: Kopírovať "%s"

en: Copy _image to clipboard
sk_SK: Kopírovať o_brázok do schránky

en: Copy failed
sk_SK: Kopírovanie zlyhalo

en: Copy files?
sk_SK: Kopírovať súbory?

en: Copy path clipboard selection:
sk_SK: Kopírovať výber cesty do schránky:

en: Could not create dir:%s
sk_SK: Nemôžem vytvoriť adresár:%s

en: Could not create directory
sk_SK: Nemôžem vytvoriť adresár

en: Could not create folder
sk_SK: Nemôžem vytvoriť priečinok

en: Could not open file for reading
sk_SK: Nepodarilo sa otvoriť súbor na čítanie

en: Couldn't decode JP2 image in file
sk_SK: Nepodarilo sa dekódovať JP2 obrázok v súbore

en: Couldn't decompress JP2 image in file
sk_SK: Nepodarilo sa rozbaliť JP2 obrázok zo súboru

en: Couldn't read JP2 header from file
sk_SK: Nepodarilo sa prečítať hlavičku JP2 v súbore

en: Couldn't set parameters on decoder for file.
sk_SK: Nepodarilo sa nastaviť parametre dekodéra súboru.

en: Country code: %s
sk_SK: Kód krajiny: %s

en: Country name: %s
sk_SK: Meno krajiny: %s

en: Create
sk_SK: Vytvoriť

en: Create Folder
sk_SK: Vytvoriť priečinok

en: Create Folder -
sk_SK: Vytvoriť priečinok -

en: Create folder?
sk_SK: Vytvoriť priečinok?

en: Create new folder
sk_SK: Vytvoriť nový priečinok

en: Create sim. files
sk_SK: Vytvoriť súbory .sim

en: Create sim. files recursively
sk_SK: Rekurzívne vytvoriť súbory .sim

en: Create sim. files recursively.
sk_SK: Vytvoriť súbory .sim rekurzívne.

en: Create thumbnails
sk_SK: Vytvoriť náhľady

en: Creating %s dir:%s
sk_SK: Vytváram %s adresár:%s

en: Crop image from marked rectangle
sk_SK: Orezať obrázok podľa vyznačeného obdĺžnika

en: Culture
sk_SK: Kultúra

en: Current window layout
    has been set as default
sk_SK: Aktuálne rozdelenie okna
    bolo nastavené ako predvolené

en: Custom
sk_SK: Vlastné

en: Custom Threshold
sk_SK: Vlastný prah

en: Custom profile
sk_SK: Vlastný profil

en: Custom size:
sk_SK: Vlastná veľkosť:

en: Date
sk_SK: Dátum

en: Date:
sk_SK: Dátum:

en: Debug level:
sk_SK: Úroveň ladenia:

en: Debugging
sk_SK: Ladenie

en: Decoded image cache size (MiB):
sk_SK: Veľkosť vyrovnávacej pamäte dekódovaného obrázka (MiB):

en: Default
sk_SK: Predvolené

en: Defaults
sk_SK: Predvolené

en: Delay between image change hrs:mins:secs.dec
sk_SK: Oneskorenie pri zmene obrázku hod:min:sek.milisek

en: Delete
sk_SK: Odstrániť

en: Delete all cached data.
sk_SK: Odstrániť všetko z vyrovnávacej pamäte.

en: Delete all cached thumbnails.
sk_SK: Odstrániť všetky náhľady z vyrovnávacej pamäte.

en: Delete failed
sk_SK: Odstraňovanie sa nepodarilo

en: Delete file
sk_SK: Odstrániť súbor

en: Delete files?
sk_SK: Odstrániť súbory?

en: Delete folder
sk_SK: Odstrániť priečinok

en: Delete folder?
sk_SK: Odstrániť priečinok?

en: Delete symbolic link?
sk_SK: Odstrániť symbolický odkaz?

en: Delete window
sk_SK: Odstrániť okno

en: Delete window layout
sk_SK: Odstrániť rozloženie okien

en: Deleting without trash
sk_SK: Odstraňujem bez koša

en: Deletion by external command
sk_SK: Odstránenie pomocou externého príkazu

en: Descend folders in tree view
sk_SK: Zobraziť priečinky v stromovom pohľade

en: Description
sk_SK: Popis

en: Desktop
sk_SK: Plocha

en: Desktop file
sk_SK: Súbor plochy

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
sk_SK: Desktop súbor '%s' by nemal obsahovať príponu v kľúči Icon: '%s'

en: Detail
sk_SK: Podrobnosti

en: Determined by Window Manager
sk_SK: Nech rozhodne správca okien

en: Digitized
sk_SK: Digitalizované

en: Dimensions
sk_SK: Rozmery

en: Disable File Filtering
sk_SK: Vypnúť filtrovanie súborov

en: Disable file extension checks
sk_SK: Vypnúť kontrolu prípon súborov

en: Disable file groupi_ng
sk_SK: Vyp_núť zoskupovanie súborov

en: Disable screen saver
sk_SK: Vypnúť šetrič obrazovky

en: Disable stereo mode on single image source
sk_SK: Vypnúť mód sterea pri zdroji s jedným obrázkom

en: Disabled
sk_SK: Vypnutý

en: Discard changes
sk_SK: Zahodiť zmeny

en: Disconnect "%s" from mark %s
sk_SK: Odpojiť "%s" od značky %s

en: Disconnect all Mark Keyword connections
sk_SK: Odpojiť všetky prepojenia kľúčových slov so značkami

en: Display random image from Collections and current folder
sk_SK: Zobraziť náhodný obrázok zo Zbierok a aktuálneho priečinka

en: Display selected character
sk_SK: Zobraziť vybraný znak

en: Do not show this dialog again
sk_SK: Tento dialóg už nezobrazovať

en: Document
sk_SK: Dokument

en: Dots
sk_SK: Bodky

en: Download database from:
sk_SK: Stiahnuť databázu z:

en: Download web file
sk_SK: Stiahnuť webový súbor

en: Downloading
sk_SK: Sťahujem

en: Downloading timezone database
sk_SK: Sťahujem databázu časových pásiem

en: Drag and Drop failed
sk_SK: Operácia ťahania myšou zlyhala

en: Drag'n drop icon size
sk_SK: Veľkosť ikony pre ťahaj-a-pusť

en: Drag`n drop default action:
sk_SK: Predvolená operácia pri pretiahnutí myši:

en: Drop files to compare them.
sk_SK: Vložte súbory pre ich porovnanie.

en: Dropped list includes folders.
sk_SK: Umiestnený zoznam obsahuje priečinky.

en: Duplicate check:
sk_SK: Kontrola duplicít:

en: E
sk_SK: O

en: Edit "%s"
sk_SK: Upraviť "%s"

en: Edit Bookmark
sk_SK: Upraviť záložku

en: Edit command results
sk_SK: Výsledky z príkazu na úpravu

en: Edit keyword
sk_SK: Upraviť kľúčové slovo

en: Edit keywords autocompletion list
sk_SK: Upraviť zoznam na automatické dokončovanie kľúčových slov

en: Editable (supported only for XMP)
sk_SK: Upravovateľné (podporuje iba XMP)

en: Edited
sk_SK: Upravené

en: Editor template has incorrect syntax.
sk_SK: Šablóna editora má nesprávnu syntax.

en: Editor template is empty.
sk_SK: Šablóna editora je prázdna.

en: Editor template uses incompatible macros.
sk_SK: Šablóna editora používa nekompatibilné makrá.

en: Elements
sk_SK: Prvky

en: Empty
sk_SK: Prázdne

en: Enable Delete key
sk_SK: Povoliť klávesu Delete

en: Enable file _grouping
sk_SK: Povoliť _zoskupovanie súborov

en: Enable line wrap
sk_SK: Zapnúť zalamovanie riadkov

en: Enable markers
sk_SK: Povoliť špendlíky

en: Enable this to allow Geeqie to increase the image size for images that are smaller than the current view area when the zoom is set to "Fit image to window". This value sets the maximum expansion permitted in percent i.e. 100% is full-size.
sk_SK: Zapnite túto voľbu, ak chcete, aby Geeqie zväčšoval obrázky, ktoré sú menšie ako aktuálna veľkosť okna pri aktívnej voľbe "Prispôsobiť obrázok oknu". Táto voľba nastavuje maximálne povolené zväčšenie v percentách, t. j. 100% je plná veľkosť.

en: Enable timer data
sk_SK: Zapnúť údaje časovača

en: End text
sk_SK: Text na konci

en: Enter a coordinate in the form:
    89.123 179.456
    or drag-and-drop a geo-coded image
    or left-click on the map and paste
    or cut-and-paste or drag-and-drop
    an internet search URL
    See the Help file
sk_SK: Zadajte súradnice vo formáte:
    89.123 179.456
    alebo sem myšou pretiahnite geokódovaný obrázok
    alebo kliknite ľavým na mapu a prilepte
    alebo kopírujte a prilepte (alebo pretiahnite)
    adresu internetového vyhľadávania
    Pre viac pozrite Pomocníka

en: Entry does not contain a valid lat/long value
sk_SK: Položka neobsahuje platnú hodnotu zem. šírky/dĺžky

en: Error creating Export duplicates data file: Error: %s
sk_SK: Chyba pri vytváraní dátového súboru Exportu duplikátov: Chyba: %s

en: Error creating folder
sk_SK: Chyba pri vytváraní priečinka

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sk_SK: Chyba pri čítaní obrazových dát JPEG (%s)

en: Error renaming file
sk_SK: Chyba pri premenovaní súboru

en: Error: Timezone database download failed
sk_SK: Chyba: Zlyhalo sťahovanie databázy časových pásiem

en: Error: Unable to write keywords list to: %s
sk_SK: Chyba: Nemožno zapísať zoznam kľúčových slov do: %s

en: Error: Unable to write marks lists to: %s
sk_SK: Chyba: Nemožno zapísať zoznamy značiek do: %s

en: Error: window layout name: %s does not exist
sk_SK: Chyba: rozloženie okien s názvom: %s neexistuje

en: Exclude
sk_SK: Okrem

en: Exclude file
sk_SK: Vynechať súbor

en: Exif, XMP or IPTC tags
sk_SK: Exif, XMP alebo IPTC značky

en: Exiftran error
sk_SK: Chyba Exiftranu

en: Exit _full screen
sk_SK: Ukončiť _celoobrazovkový režim

en: Expand checked
sk_SK: Rozbaliť zaškrtnuté

en: Expand menu and toolbar
sk_SK: Roztiahnuť ponuku a nástrojovú lištu

en: Expand menu and toolbar (NOTE! Geeqie must be restarted for change to take effect)
sk_SK: Roztiahnuť ponuku a nástrojovú lištu (POZNÁMKA! Pre použitie zmien musíte reštartovať Geeqie)

en: Expand the menu and toolbar to the full width of the window
sk_SK: Natiahnuť ponuku a nástrojovú lištu na celú šírku okna

en: Export Files
sk_SK: Exportovať súbory

en: Export jpeg
sk_SK: Exportovať jpeg

en: Export to csv
sk_SK: Exportovať do csv

en: Export to tab-delimited
sk_SK: Exportovať do tabulátormi oddeleného súboru

en: Extensive formatting options are shown in the Help file
sk_SK: Podrobnejšie možnosti formátovania nájdete v súbore Pomocníka

en: External command failed
sk_SK: Externý príkaz zlyhal

en: External editor returned error status.
sk_SK: Externý editor vrátil chybový stav.

en: External preview extraction
sk_SK: Externý príkaz na extrakciu

en: Extract embedded jpegs from a raw file
sk_SK: Extrahovať vstavané jpegy zo súboru raw

en: Failed to rename %s to %s.
sk_SK: Nemožno premenovať %s na %s.

en: Failed to run command:
    %s
sk_SK: Nepodarilo sa spustiť príkaz:
    %s

en: Failed to save the collection:
    %s
sk_SK: Uloženie zbierky sa nepodarilo:
    %s

en: Family
sk_SK: Rodina

en: Field maximum length
sk_SK: Maximálna dĺžka poľa

en: Field separators
sk_SK: Oddeľovač polí

en: File
sk_SK: Súbor

en: File date is
sk_SK: Dátum súboru je

en: File deletion failed
sk_SK: Nepodarilo sa odstrániť súbor

en: File details
sk_SK: Podrobnosti o súbore

en: File identification tool
sk_SK: Nástroj na identifikáciu súborov

en: File is not writable
sk_SK: Do súboru nie je možné zapisovať

en: File not found
sk_SK: Súbor sa nenašiel

en: File saving disabled by option
sk_SK: Ukladanie súboru je vypnuté v možnostiach

en: File similarity cache
sk_SK: Vyrovnávacia pamäť podobnostných dát

en: File size is
sk_SK: Veľkosť súboru je

en: File types
sk_SK: Typy súborov

en: File was skipped.
sk_SK: Súbor bol preskočený.

en: File: '%s'
sk_SK: Súbor: '%s'

en: Filename encoding locale mismatch
sk_SK: Kódovanie názvu súboru nezodpovedá nastaveniu locale

en: Filename:
sk_SK: Názov súboru:

en: Files
sk_SK: Súbory

en: Filter mark %d
sk_SK: Filtrovať značku %d

en: Filter regexp
sk_SK: Filter pomocou reg. výrazu

en: Find
sk_SK: Hľadať

en: Find _duplicates...
sk_SK: Nájsť _duplikáty...

en: Find duplicates
sk_SK: Nájsť duplikáty

en: Find duplicates recursive...
sk_SK: Nájsť duplikáty rekurzívne...

en: Find:
sk_SK: Hľadať:

en: Fit image to window
sk_SK: Prispôsobiť obrázok oknu

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
sk_SK: Prispôsobiť okno veľkosti obrázku, ak sú nástroje skryté/plávajúce

en: Fixed position
sk_SK: Fixné umiestnenie

en: Flip
sk_SK: Preklopiť

en: Flip left image
sk_SK: Preklopiť obrázok vľavo

en: Flip right image
sk_SK: Preklopiť obrázok vpravo

en: Flower
sk_SK: Kvet

en: Fog
sk_SK: Hmla

en: Folder contains subfolders
sk_SK: Priečinok obsahuje podpriečinky

en: Folder contents (files selected)
    Slideshow [time interval]
sk_SK: Obsah priečinka (vybrané súbory)
    Prezentácia [časový interval]

en: Folder not found
sk_SK: Priečinok sa nenašiel

en: Folder not supported
sk_SK: Priečinok nie je podporovaný

en: Folder:
sk_SK: Priečinok:

en: Folders
sk_SK: Priečinky

en: Folders (flower)
sk_SK: Priečinky (kvet)

en: Font
sk_SK: Písmo

en: Format
sk_SK: Formát

en: Format (* = original name, ## = numbers)
sk_SK: Formát (* = pôvodné meno, ## = čísla)

en: Formatted rename
sk_SK: Premenovanie podľa formátu

en: Free time
sk_SK: Voľný čas

en: Full screen
sk_SK: Režim celej obrazovky

en: Full size
sk_SK: Úplná veľkosť

en: Fullscreen stereo mode
sk_SK: Celooobrazovkový stereo mód

en: G
sk_SK: S

en: GIF _animation
sk_SK: GIF _animácia

en: GPS Map
sk_SK: GPS mapa

en: GPU
sk_SK: GPU (graf. karta)

en: Geeqie is a lightweight image viewer for Linux, BSDs and compatibles.
sk_SK: Geeqie je odľahčený prehliadac obrázkov pre Linux, BSD a kompatibilné systémy.

en: Geeqie thumbnail and sim. cache
sk_SK: Zdieľaná vyrovnávacia pamäť náhľadov a súborov .sim

en: Geeqie: Cleaning thumbs...
sk_SK: Geeqie: Čistím náhľady...

en: Geeqie: Creating sim data...
sk_SK: Geeqie: Načítavam údaje sim...

en: Geeqie: Creating thumbs...
sk_SK: Geeqie: Vytváram náhľady...

en: General
sk_SK: Hlavné

en: General options
sk_SK: Všeobecné možnosti

en: Geocode images
sk_SK: Geokódovať obrázky

en: Geometric
sk_SK: Geometrické

en: Go to original
sk_SK: Prejsť na originál

en: Grid
sk_SK: Mriežka

en: Group
sk_SK: Skupina

en: Grouping sidecar extensions
sk_SK: Zoskupovanie prípon pomocných súborov

en: Height
sk_SK: Výška

en: Height...
sk_SK: Výška...

en: Height:
sk_SK: Výška:

en: Help
sk_SK: Pomocník

en: Helper
sk_SK: Pomocné kľúčové slovo

en: Hexadecimal representation of a Unicode character. A list of all Unicode characters may be found on the Internet.
sk_SK: Hexadecimálna reprezentácia Unicode znaku. Zoznam znakov Unicode nájdete na Internete.

en: Hidden
sk_SK: Skryté

en: Hide "%s"
sk_SK: Skryť "%s"

en: Hide file _list
sk_SK: Skryť _zoznam súborov

en: Hide unchecked
sk_SK: Skryť zaškrtnuté

en: Hide window in fullscreen
sk_SK: Skryť okno pri zobrazení na celú obrazovku

en: Highlight all
sk_SK: Zvýrazniť všetko

en: Histogram on _Blue
sk_SK: Histogram _modrej

en: Histogram on _Green
sk_SK: Histogram _zelenej

en: Histogram on _Red
sk_SK: Histogram če_rvenej

en: Histogram on _Value
sk_SK: Histogram ho_dnôt

en: Historic
sk_SK: História

en: Home
sk_SK: Domov

en: Home path
sk_SK: Domovský adresár

en: Home path (empty to use your home directory)
sk_SK: Domovský adresár (prázdne, ak chcete použiť domovský adresár používateľa)

en: House
sk_SK: Dom

en: I
sk_SK: V

en: Icon:
sk_SK: Ikona:

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
sk_SK: Ak názvy vašich súborov nie sú kódované v utf-8, skúste nastaviť premennú prostredia G_BROKEN_FILENAMES=1

en: Ignore Orientation
sk_SK: Ignorovať orientáciu

en: Ignore rotation
sk_SK: Ignorovať orientáciu

en: Image
sk_SK: Obrázok

en: Image Viewer
sk_SK: Prehliadač obrázkov

en: Image class
sk_SK: Trieda obrázku

en: Image content is
sk_SK: Obsah obrázku je

en: Image crop
sk_SK: Orezanie obrázka

en: Image dimensions are
sk_SK: Rozmery obrázku sú

en: Image is
sk_SK: Obrázok je

en: Image loading and caching
sk_SK: Načítavanie a kešovanie obrázkov

en: Image orientation
sk_SK: Orientácia obrázka

en: Image overlay template
sk_SK: Šablóna prekrytia obrázku

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
sk_SK: Profil obrázka: %s
    Profil monitora: %s

en: Image rating is
sk_SK: Hodnotenie obrázka je

en: Image search
sk_SK: Hľadať obrázok

en: Image text
sk_SK: Text obrázka

en: Images as Icons
sk_SK: Obrázky ako ikony

en: Images as List
sk_SK: Obrázky ako zoznam

en: Import all images from camera
sk_SK: Importovať všetky obrázky z fotoaparátu

en: In place renaming
sk_SK: Premenovanie na mieste

en: Include
sk_SK: Vrátane

en: Include subfolders
sk_SK: Vrátane podpriečinkov

en: Input %d:
sk_SK: Vstup %d:

en: Input _%d: %s
sk_SK: Vstup _%d: %s

en: Input profiles
sk_SK: Vstupné profily

en: Insect
sk_SK: Hmyz

en: Install
sk_SK: Nainštalovať

en: Interior
sk_SK: Interiér

en: Intersection with mark %d
sk_SK: Prienik so značkou %d

en: Invalid editor command
sk_SK: Neplatný príkaz editora

en: Invalid file name:
    %s
sk_SK: Nesprávny názov súboru:
    %s

en: Invalid filename
sk_SK: Nesprávne meno súboru

en: Invalid folder
sk_SK: Nesprávny priečinok

en: Invalid geometry
sk_SK: Nesprávny tvar

en: Invert selection
sk_SK: Opačný výber

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
sk_SK: Zdá sa, že premenná G_BROKEN_FILENAMES nie je nastavená.

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
sk_SK: Zdá sa, že G_BROKEN_FILENAMES je nastavené na %s

en: It can be used as a simple, fast, database-free image viewer, but equally it can be used to manage large collections of images.
sk_SK: Poslúži ako jednoduchý, rýchly, bezdatabázový prehliadač obrázkov, ale takisto ho môžete použiť aj na správu veľkých zbierok obrázkov.

en: JP2 image not rgb
sk_SK: JP2 obrázok nie je v rgb

en: KEY
sk_SK: KLÁVES

en: Keep the region from previous image
sk_SK: Zachovať oblasť z predchádzajúceho obrázka

en: Key:
sk_SK: Kľúč:

en: Keyboard
sk_SK: Klávesnica

en: Keyboard scrolling step multiplier:
sk_SK: Faktor násobenia kroku pri skrolovaní klávesnicou:

en: Keyword Filter:
sk_SK: Filter kľúčových slov:

en: Keyword type:
sk_SK: Typ kľúčového slova:

en: Keyword:
sk_SK: Kľúčové slovo:

en: Keywords
sk_SK: Kľúčové slová

en: L_og Histogram
sk_SK: L_ogaritmický histogram

en: Lake
sk_SK: Jazero

en: Landscape
sk_SK: Na šírku

en: Large Thumbnails
sk_SK: Veľké náhľady

en: Layout
sk_SK: Rozloženie

en: Leave Zoom at previous setting
sk_SK: Ponechať mierku na predchádzajúcom nastavení

en: Left X
sk_SK: Vľavo X

en: Left Y
sk_SK: Vľavo Y

en: Li_near Histogram
sk_SK: Li_neárny histogram

en: Lights
sk_SK: Svetlá

en: Limit size when auto-sizing window (%):
sk_SK: Obmedziť veľkosť pri automatickej úprave veľkosti okna (%):

en: Linear Histogram on Blue
sk_SK: Lineárny histogram modrej

en: Linear Histogram on Green
sk_SK: Lineárny histogram zelenej

en: Linear Histogram on RGB
sk_SK: Lineárny histogram RGB

en: Linear Histogram on Red
sk_SK: Lineárny histogram červenej

en: Linear Histogram on value
sk_SK: Lineárny histogram hodnoty

en: Link deletion failed
sk_SK: Zlyhalo odstraňovanie odkazu

en: List directory view uses single click to enter
sk_SK: Používať jednoduché kliknutie na zmenu adresára v zobrazení zoznamu adresárov

en: Loading file list
sk_SK: Načítavam zoznam súborov

en: Loading map
sk_SK: Načítavam mapu

en: Loading meta...
sk_SK: Načítavam meta...

en: Loading thumbs...
sk_SK: Načítavam náhľady...

en: Location:
sk_SK: Umiestnenie:

en: Location: %s
sk_SK: Umiestnenie: %s

en: Log
sk_SK: Záznam

en: Log Histogram on Blue
sk_SK: Logaritmický histogram modrej

en: Log Histogram on Green
sk_SK: Logaritmický histogram zelenej

en: Log Histogram on RGB
sk_SK: Logaritmický histogram RGB

en: Log Histogram on Red
sk_SK: Logaritmický histogram červenej

en: Log Histogram on value
sk_SK: Logaritmický histogram hodnoty

en: Log Window max. lines:
sk_SK: Max. počet riadkov okna so záznamom:

en: Macro
sk_SK: Makro

en: Maintenance
sk_SK: Údržba

en: Manual rename
sk_SK: Ručné premenovanie

en: Map centering
sk_SK: Centrovanie mapy

en: Mark
sk_SK: Značka

en: Mark %d
sk_SK: Značka %d

en: Mark _%d
sk_SK: Značka _%d

en: Mark text
sk_SK: Text značky

en: Marks
sk_SK: Značky

en: Marks Keywords
sk_SK: Kľúčové slová značiek

en: Match
sk_SK: Zhoda

en: Match case
sk_SK: Citlivé na veľkosť písma

en: Maximum size:
sk_SK: Maximálna veľkosť:

en: Menu name
sk_SK: Názov ponuky

en: Metadata
sk_SK: Metadáta

en: Metadata writing failed
sk_SK: Chyba pri zápise metadát

en: Mirror
sk_SK: Zrkadliť

en: Mirror left image
sk_SK: Zrkadliť obrázok vľavo

en: Mirror right image
sk_SK: Zrkadliť obrázok vpravo

en: Miscellaneous
sk_SK: Rôzne

en: Modern
sk_SK: Moderné

en: Modified
sk_SK: Zmenený

en: Mogrify error
sk_SK: Chyba Mogrify

en: Mouse button Back:
sk_SK: Tlačidlo myši Späť:

en: Mouse button Forward:
sk_SK: Tlačidlo myši Vpred:

en: Mouse wheel scrolls image
sk_SK: Obrázok posúvať kolieskom myši

en: Move
sk_SK: Presunúť

en: Move _down
sk_SK: Presunúť _nižšie

en: Move _up
sk_SK: Presunúť _vyššie

en: Move failed
sk_SK: Presun zlyhalo

en: Move files?
sk_SK: Presunúť súbory?

en: Move map centre to marker
     is disabled
sk_SK: Presun stredu mapy nad špendlík
     je vypnutý

en: Move map centre to marker
     is enabled
sk_SK: Presun stredu mapy nad špendlík
     je zapnutý

en: Move to Trash
sk_SK: Presunúť do koša

en: Move to Trash...
sk_SK: Presunúť do koša...

en: Move to _bottom
sk_SK: Presunúť na _spodok

en: Move to _top
sk_SK: Presunúť na_vrch

en: Name
sk_SK: Meno

en: Name case-insensitive
sk_SK: Názov nerozlišujúci veľkosť znakov

en: Name case-insensitive ≠ content
sk_SK: Názov nerozlišujúci veľkosť znakov ≠ obsah

en: Name ≠ content
sk_SK: Názov ≠ obsah

en: Name:
sk_SK: Meno:

en: NameStars
sk_SK: MenoHviezdičiek

en: Natural sort order
sk_SK: Prirodzené triedenie

en: Nature
sk_SK: Príroda

en: Navigation
sk_SK: Navigácia

en: Navigation by left or middle click on image
sk_SK: Navigácia kliknutím na obrázok ľavým alebo stredným tlačidlom

en: Nearest (worst, but fastest)
sk_SK: Najbližšie (najhoršie, ale narýchlejšie)

en: New Bookmark
sk_SK: Nová záložka

en: New collection
sk_SK: Nová zbierka

en: New folder
sk_SK: Nový priečinok

en: New keyword
sk_SK: Nové kľúčové slovo

en: New name
sk_SK: Nový názov

en: New name:
sk_SK: Nový názov:

en: Night
sk_SK: Noc

en: No Images
sk_SK: Žiadne obrázky

en: No Internet connection!
    The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
sk_SK: Nie je dostupné Internetové pripojenie!
    Databáza časových pásiem sa používa na zobrazenie exif času a dátumu
    upraveného o posun UTC a letný čas

en: No change
sk_SK: Bez zmeny

en: No file extension
sk_SK: Žiadna prípona súboru

en: No path parameter given
sk_SK: Nebol zadaný parameter s cestou

en: No such file '%s'.
sk_SK: Súbor '%s' neexistuje.

en: No unsaved metadata
sk_SK: Žiadne neuložené metadáta

en: Normal Thumbnails
sk_SK: Normálne náhľady

en: Number of files with unsaved metadata: %d
sk_SK: Počet súborov s neuloženými metadátami: %d

en: On any change
sk_SK: Pri zmene

en: On-line help search
sk_SK: Prehľadávať pomocníka online

en: On-line help search engine
sk_SK: Online vyhľadávač pomoci

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
sk_SK: Jeden alebo viacero súborov nie je kódovaných s použitím preferovanej znakovej sady.

en: Open Archive - Cannot change directory to:
sk_SK: Otvoriť archív - Nepodarilo sa prejsť do adresára:

en: Open Archive - Cannot create directory:
sk_SK: Otvoriť archív - Nemôžem vytvoriť adresár:

en: Open archive
sk_SK: Otvoriť archív

en: Open archive by left click on image
sk_SK: Otvoriť archív kliknutím ľavým tlačidlom na obrázok

en: Open collection
sk_SK: Otvoriť zbierku

en: Open collections on top
sk_SK: Otvoriť zbierku na vrchu

en: Operation failed:
sk_SK: Operácia zlyhala:

en: Operation not supported for filetype
sk_SK: Nepodporovaná operácia pre typ súboru

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
sk_SK: Operácie na týchto súborov, vrátane ich prehliadania s %s nemusia fungovať.

en: Option %s ignored: %s
sk_SK: Voľba %s ignorovaná:%s

en: Original
sk_SK: Pôvodné

en: Original name:
sk_SK: Pôvodný názov:

en: Original state
sk_SK: Pôvodný stav

en: Out of memory
sk_SK: Preplnenie pamäte

en: Output of %s
sk_SK: Výstup z %s

en: Overlay Screen Display
sk_SK: Informácie v okne obrázka (OSD)

en: Override disable GPU
sk_SK: Ignorovať vypnutie GPU

en: Overview of changed metadata
sk_SK: Prehľad zmenených metadát

en: Overwrite File
sk_SK: Prepísať súbor

en: Overwrite existing file?
sk_SK: Prepísať existujúci súbor?

en: Padding:
sk_SK: Výplň:

en: Page no: %d/%d
sk_SK: Strana číslo: %d/%d

en: Page text
sk_SK: Text strany

en: Painting
sk_SK: Obraz

en: Palace
sk_SK: Zámok

en: Pan View
sk_SK: Rozšírený pohľad

en: Pan View Performance
sk_SK: Výkon rozšíreného pohľadu

en: Pan view performance may be poor.
sk_SK: Výkon rozšíreného pohľadu môže byť slabý.

en: Pango markup
sk_SK: Značkovací jazyk Pango

en: Path
sk_SK: Cesta

en: Path
sk_SK: Cesta

en: Path:
sk_SK: Cesta:

en: Pause scrolling
sk_SK: Pozastaviť posúvanie

en: Pause slides_how
sk_SK: _Pozastaviť prezentáciu

en: People
sk_SK: Ľudia

en: Perceptual
sk_SK: Perceptuálny

en: Permission denied
sk_SK: Prístup odmietnutý

en: Perspective
sk_SK: Perspektíva

en: Pets
sk_SK: Domáce zvieratá

en: Photo
sk_SK: Fotka

en: Pixels
sk_SK: Pixely

en: Places
sk_SK: Miesta

en: Plant
sk_SK: Rastlina

en: Play video by left click on image
sk_SK: Prehratie videa ľavým kliknutím na obrázok

en: Play with:
sk_SK: Prehrať s:

en: Please enter an existing collection name.
sk_SK: Prosím zadajte existujúci názov zbierky.

en: Please enter an existing file for image content.
sk_SK: Prosím zadajte existujúci súbor pre obsah obrázka.

en: Please enter an existing folder to search.
sk_SK: Prosím zadajte existujúci priečinok pre vyhľadávanie.

en: Please specify file name.
sk_SK: Prosím, zadajte názov.

en: Please wait for the current file selection to be loaded.
sk_SK: Počkajte, prosím, kým sa načíta aktuálny výber súborov.

en: Plugins
sk_SK: Zásuvné moduly

en: Portrait
sk_SK: Na výšku

en: Pre- and post- text
sk_SK: Text pred a za

en: Pre-load metadata
sk_SK: Predčítať metadáta

en: Preferences
sk_SK: Predvoľby

en: Preload next image
sk_SK: Predčítať nasledujúci obrázok

en: Preview extraction tool
sk_SK: Nástroj na extrakciu náhľadov

en: Primary
sk_SK: Primárny

en: Print...
sk_SK: Tlač...

en: Progressive keyboard scrolling
sk_SK: Postupné posúvanie klávesnicou

en: Quality:
sk_SK: Kvalita:

en: Queuing...
sk_SK: Pridávam do poradia...

en: Quit %s
sk_SK: Skončiť %s

en: R
sk_SK: P

en: Rain
sk_SK: Dážď

en: Random
sk_SK: Náhodne

en: Random image
sk_SK: Náhodný obrázok

en: Randomize
sk_SK: Premiešať

en: Rank
sk_SK: Trieda

en: Raw Image
sk_SK: Obrázok RAW

en: Re_fresh
sk_SK: _Obnoviť

en: Read metadata in background
sk_SK: Čítať metadáta na pozadí

en: Reading checksums...
sk_SK: Načítavam kontrolné súčty...

en: Reading dimensions...
sk_SK: Načítavam rozmery...

en: Reading image data...
sk_SK: Načítavam dáta obrázku...

en: Reading similarity data...
sk_SK: Načítavam podobnostné dáta...

en: Really continue?
sk_SK: Naozaj pokračovať?

en: Recent folder list maximum size
sk_SK: Maximálna veľkosť zoznamu naposledy otvorených priečinkov

en: Rectangular selection
sk_SK: Obdĺžnikový výber

en: Recurse
sk_SK: Rekurzívne

en: Recursively delete orphaned thumbnails
    and .sim files, and create new
    thumbnails and .sim files
sk_SK: Rekurzívne odstrániť neplatné náhľady
    a súbory .sim a vytvoriť ich nanovo

en: Reflections
sk_SK: Odrazy

en: Refresh on file change
sk_SK: Obnoviť pri zmene súboru

en: Rejected character:
sk_SK: Znak odmietnutia:

en: Relative Colorimetric
sk_SK: Relatívny kolorimetrický

en: Rem_ove
sk_SK: _Odobrať

en: Remember dialog window positions
sk_SK: Pamätať si pozície dialógových okien

en: Remember session
sk_SK: Zapamätať si sedenie

en: Remember tool state (float/hidden)
sk_SK: Pamätať si stav nástrojov (plávajúce/skryté)

en: Remember window workspace
sk_SK: Pamätať si plochu

en: Remote %s not running, starting...
sk_SK: Vzdialený %s nebeží, štartujem...

en: Remote command list:
sk_SK: Zoznam vzdialených príkazov:

en: Remote not available
sk_SK: Vzdialený je nedostupný

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
sk_SK: Odoberanie obsahu priečinka zlyhalo na tomto súbore:
    
    %s

en: Remove
sk_SK: Odstrániť

en: Remove "%s"
sk_SK: Odstrániť "%s"

en: Remove orphaned keywords and comments.
sk_SK: Odstrániť neaktuálne kľúčové slová a poznámky.

en: Remove orphaned or outdated thumbnails and sim. files.
sk_SK: Odstrániť neplatné alebo neaktuálne náhľady a súbory .sim.

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
sk_SK: Odstrániť neaktuálne náhľady.

en: Removed keyword…
sk_SK: Kľúčové slovo odstránené…

en: Removing old metadata...
sk_SK: Odstraňujem staré metadáta...

en: Removing old thumbnails...
sk_SK: Odstraňujem staré náhľady...

en: Rename
sk_SK: Premenovať

en: Rename failed
sk_SK: Premenovanie skončilo s chybou

en: Rename files?
sk_SK: Premenovať súbory?

en: Rename folder?
sk_SK: Premenovať priečinok?

en: Rename window
sk_SK: Premenovať okno

en: Render
sk_SK: Vykresliť

en: Render Intent:
sk_SK: Zámer pri vykresľovaní:

en: Render thumbnails for a specific folder.
sk_SK: Vykresliť náhľady pre špecifický priečinok.

en: Repeat
sk_SK: Opakovane

en: Replace existing keywords in selected files with selected keywords
sk_SK: Nahradiť existujúce kľúčové slová vo vybraných súborov vybranými kľúčovými slovami

en: Replace existing text in selected files
sk_SK: Prepísať existujúci text vo vybraných súboroch

en: Require
sk_SK: Povinné

en: Reset filters
sk_SK: Vynulovať filtre

en: Reset image overlay template string
sk_SK: Vynulovať reťazec šablóny prekrytia obrázku

en: Reset mark %d
sk_SK: Vynulovať značku %d

en: Reset selected
sk_SK: Vynulovať vybrané

en: Restore last path
sk_SK: Obnoviť minulú cestu

en: Revert
sk_SK: Vrátiť zmeny

en: Revert all hidden
sk_SK: Vrátiť všetky skryté

en: Right X
sk_SK: Vpravo X

en: Right Y
sk_SK: Vpravo Y

en: River
sk_SK: Rieka

en: Rotate 180°
sk_SK: Otočiť o 1_80°

en: Rotate clockwise 90°
sk_SK: Otočiť o 90° v smere hodinových ručičiek

en: Rotate counterclockwise 90°
sk_SK: Otočiť o 90° proti _smeru hodinových ručičiek

en: Run cache maintenance as a background job.
sk_SK: Spustiť údržbu vyrovnávacej pamäte ako úlohu na pozadí.

en: Run editor?
sk_SK: Spustiť editor?

en: S_tart
sk_SK: Š_tart

en: Saturation
sk_SK: Sýtosť

en: Save Failed
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť

en: Save collection
sk_SK: Uložiť zbierku

en: Save collection _as...
sk_SK: Uložiť zbierku _ako...

en: Save marks on exit
sk_SK: Uložiť značky pri ukončení

en: Screen
sk_SK: Obrazovka

en: Screen profile
sk_SK: Profil zobrazenia

en: Screen:
sk_SK: Obrazovka:

en: Scroll to image center
sk_SK: Posunúť na stred

en: Scroll to top left corner
sk_SK: Posunúť do ľavého horného rohu

en: Se_lect mark %d
sk_SK: _Vybrať značku %d

en: Sea
sk_SK: More

en: Search
sk_SK: Hľadanie

en: Search and Run command
sk_SK: Nájsť a spustiť príkaz

en: Search backwards
sk_SK: Hľadať smerom dozadu

en: Search engine:
sk_SK: Vyhľadávač:

en: Search for keywords
sk_SK: Hľadať kľúčové slová

en: Search for text in log window
sk_SK: Prehľadávať text v okne so záznamom

en: Search forwards
sk_SK: Hľadať smerom dopredu

en: Search terms:
sk_SK: Vyhľadávací reťazec:

en: Search the on-line help files.
sk_SK: Prehľadávať súbory pomocníka online.

en: Search:
sk_SK: Hľadať:

en: Searching...
sk_SK: Hľadám...

en: Secure file saving error
sk_SK: Chyba pri bezpečnom ukladaní súboru

en: See the Log Window
sk_SK: Skontrolujte okno so záznamom

en: Select
sk_SK: Výber

en: Select Class filter
sk_SK: Vybrať filter triedy

en: Select all
sk_SK: Vybrať všetko

en: Select collection
sk_SK: Vybrať zbierku

en: Select color profile
sk_SK: Vybrať farebný profil

en: Select file identification tool
sk_SK: Vyberte nástroj na identifikáciu súborov

en: Select folder
sk_SK: Vybrať priečinok

en: Select group _1 duplicates
sk_SK: Vybrať skupinu duplikátov _1

en: Select group _2 duplicates
sk_SK: Vybrať skupinu duplikátov _2

en: Select icon
sk_SK: Vybrať ikonu

en: Select mark %d
sk_SK: Vybrať značku %d

en: Select none
sk_SK: Zrušiť výber

en: Select path
sk_SK: Vybrať cestu

en: Select preview extraction tool
sk_SK: Vyberte nástroj na extrakciu náhľadov

en: Select sort order
sk_SK: Vybrať poradie triedenia

en: Select zoom and scroll mode
sk_SK: Vybrať režim priblíženia a posúvania

en: Separator shown only if both fields are non-null:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%
sk_SK: Oddeľovač zobrazený iba vtedy, ak obe polia obsahujú hodnoty:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%

en: Set
sk_SK: Nastaviť

en: Set mark %d
sk_SK: Nastaviť značku %d

en: Set mark text
sk_SK: Nastaviť text značky

en: Set to 0 for unlimited
sk_SK: Nastavte 0 pre neobdmezené

en: Set to 0 for unlimited size
sk_SK: Ak chcete neobmedzenú veľkosť, nastavte na 0

en: Shared thumbnail cache
sk_SK: Zdieľaná vyrovnávacia pamäť náhľadov

en: Show _hidden files
sk_SK: Ukázať _skryté súbory

en: Show _thumbnails
sk_SK: Zobraziť _náhľady

en: Show all
sk_SK: Zobraziť všetko

en: Show date in directories list view
sk_SK: Zobraziť dátum v zobrazení zoznamu adresárov

en: Show filename _text
sk_SK: Zobraziť _text mena súboru

en: Show hidden
sk_SK: Ukázať skryté

en: Show hidden entries
sk_SK: Zobraziť skryté položky

en: Show hidden files or folders
sk_SK: Zobraziť skryté súbory alebo priečinky

en: Show im_age
sk_SK: Zobraziť _obrázok

en: Show image text
sk_SK: Zobraziť text obrázka

en: Show only if set
sk_SK: Zobraziť, iba ak je nastavené

en: Show page text
sk_SK: Zobraziť text strany

en: Show parent folder (..)
sk_SK: Zobraziť nadradený priečinok (..)

en: Show star rating
sk_SK: Zobraziť hodnotenie hviezdičkami

en: Show window IDs
sk_SK: Zobraziť ID okien

en: Side by Side
sk_SK: Vedľa seba

en: Side by Side Half size
sk_SK: Vedľa seba, polovičná veľkosť

en: Sidecar is allowed
sk_SK: Pomocný súbor je povolený

en: Sidecars
sk_SK: Postranné súbory

en: Similarity
sk_SK: Podobnosť

en: Similarity (custom)
sk_SK: Podobnosť (vlastná)

en: Similarity (high - 95)
sk_SK: Podobnosť (vysoká - 95)

en: Similarity (low - 85)
sk_SK: Podobnosť (nízka - 85)

en: Similarity (med. - 90)
sk_SK: Podobnosť (stredná - 90)

en: Single image
sk_SK: Samostatný obrázok

en: Size
sk_SK: Veľkosť

en: Size:
sk_SK: Rozmer:

en: Slide show
sk_SK: Prezentácia

en: Slideshow recursive
sk_SK: Prezentácia rekurzívne

en: Small Thumbnails
sk_SK: Malé náhľady

en: Smooth image flip
sk_SK: Plynulé preklopenie obrázku

en: Snow
sk_SK: Sneh

en: Sort
sk_SK: Usporiadať

en: Sort Manager
sk_SK: Správa triedenia

en: Sort Manager Operations
sk_SK: Operácie Správcu triedenia

en: Sort by E_xif date
sk_SK: Usporiadať podľa E_xif dátumu

en: Sort by Exif date digitized
sk_SK: Usporiadať podľa Exif dátumu digitalizácie

en: Sort by Exif date original
sk_SK: Usporiadať podľa dátumu v Exif

en: Sort by class
sk_SK: Usporiadať podľa triedy

en: Sort by date
sk_SK: Usporiadať podľa dátumu

en: Sort by file creation date
sk_SK: Usporiadať podľa dátumu vytvorenia

en: Sort by name
sk_SK: Usporiadať podľa mena

en: Sort by number
sk_SK: Usporiadať podľa čísla

en: Sort by path
sk_SK: Usporiadať podľa cesty

en: Sort by rating
sk_SK: Usporiadať podľa hodnotenia

en: Sort by size
sk_SK: Usporiadať podľa veľkosti

en: Sorting images...
sk_SK: Triedim obrázky...

en: Sorting...
sk_SK: Triedim...

en: Specified path:
    %s
    is a folder, collections are files
sk_SK: Zadaná cesta:
    %s
    je priečinok, ale zbierky sú súbory

en: Sport
sk_SK: Šport

en: Square
sk_SK: Námestie

en: Star Rating
sk_SK: Hodnotenie hviezdičkami

en: Star character:
sk_SK: Znak hviezdičky:

en: Stars
sk_SK: Hviezdičky

en: Start #
sk_SK: Štart #

en: Start-up directory:
sk_SK: Začiatočný adresár:

en: State
sk_SK: Stav

en: Statue
sk_SK: Socha

en: Status Changed
sk_SK: Stav zmenený

en: Store thumbnails local to image folder (non-standard)
sk_SK: Náhľady ukladať do podpriečinka v rovnakom priečinku ako obrázky (neštandardné)

en: Store thumbnails local to source images
sk_SK: Náhľady ukladať lokálne ku zdrojovým obrázkom

en: Street
sk_SK: Ulica

en: Subfolders:
sk_SK: Podpriečinky:

en: Sun
sk_SK: Slnko

en: Sunny weather
sk_SK: Slnečné počasie

en: Swap left and right images
sk_SK: Vymeniť ľavý a pravý obrázok

en: Symlink
sk_SK: Symbolický odkaz

en: Tag
sk_SK: Značka

en: Template
sk_SK: Šablóna

en: Tethered photography
sk_SK: Fotografovanie priamo do PC (tethered)

en: Text shown only if the field is non-null:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%
sk_SK: Text zobrazený iba vtedy, ak pole obsahuje hodnotu:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%

en: The collection:
    %s
    already exists.
sk_SK: Zbierka:
    %s
    už existuje.

en: The entered path is not a folder
sk_SK: Zadaná cesta nie je priečinok

en: The folder contains the following files
sk_SK: Priečinok obsahuje nasledujúce súbory

en: The folder contains these files:
sk_SK: Priečinok obsahuje tieto súbory:

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
sk_SK: Nasledujúce položky metadát budú zapísané do
    '%s'.

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
sk_SK: Nasledujúce položky metadát budú zapísané priamo do súboru s obrázkom.

en: The format varies between search engines, e.g the format may be:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help
sk_SK: Formát závisí na konkrétnom vyhľadávači, napr. formát môže byť:
    https://www.vyhladavac.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.vyhladavac.com/?q=site:geeqie.org/help

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
sk_SK: Locale je zrejme nastavené na "%s"
    (nastavené premennou prostredia LANG)

en: The maximum number of thumbnails shown in a Collection preview montage
sk_SK: Maximálne množstvo náhľadov zobrazených v náhľade zbierky

en: The pan view does not support the folder "%s".
sk_SK: Rozšírený pohľad nepodporuje priečinok "%s".

en: The specified folder can not be found.
sk_SK: Uvedený priečinok sa nenašiel.

en: The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
sk_SK: Databáza časových pásiem sa používa na zobrazenie exif času a dátumu
    upraveného o posun UTC a letný čas

en: This operation can't continue:
sk_SK: Táto akcia nemôže pokračovať:

en: This value changes the size of the tiles large images are split into. Increasing the size of the tiles will reduce the tiling effect seen on image changes, but will also slightly increase the delay before the first part of a large image is seen.
sk_SK: Táto hodnota mení veľkosť dlaždíc, na ktoré sú veľké obrázky rozdelené. Zväčšením veľkosti dlaždíc zmenšíte dlaždicový efekt pozorovateľný pri zmene obrázka, ale takisto mierne zvýšite oneskorenie pred tým,ako sa objaví prvá časť veľkého obrázka.

en: This value will set the virtual size of the window when "Fit image to window" is set. Instead of using the actual size of the window, the specified percentage of the window will be used. It allows one to keep a border around the image (values lower than 100%) or to auto zoom the image (values greater than 100%). It affects fullscreen mode too.
sk_SK: Táto voľba nastavuje virtuálnu veľkosť okna pri aktívnej voľbe "Prispôsobiť obrázok oknu". Veľkosť okna bude vypočítaná ako percento skutočnej veľkosti. Týmto môžete pridať rámik okolo obrázkov (hodnoty nižšie ako 100%) alebo automaticky obrázky približovať (hodnoty vyššie ako 100%). Nastavenie sa použije aj pri zobrazení na celú obrazovku.

en: This will copy the following files
sk_SK: Týmto skopírujete nasledujúce súbory

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
sk_SK: Týmto bude priečinok odstránený.
    
    Obsah priečinka bude odstránený tiež.

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
sk_SK: Týmto sa odstráni symbolický odkaz.
    Priečinok, na ktorý odkaz smeruje, nebude odstránený.

en: This will disconnect all Marks Keywords connections
sk_SK: Toto odpojí všetky prepojenia kľúčových slov so značkami

en: This will move the following files
sk_SK: Týmto presuniete nasledujúce súbory

en: This will move the following files to the Trash bin
sk_SK: Týmto presuniete nasledujúce súbory do koša

en: This will permanently delete the following files
sk_SK: Týmto nenávratne odstránite nasledujúce súbory

en: This will remove all thumbnails and sim. files
    that have been saved to disk, continue?
sk_SK: Toto odstráni všetky náhľady a súbory .sim,
    ktoré boli uložené na disk, pokračovať?

en: This will remove the trash contents.
sk_SK: Týmto sa odstráni obsah koša.

en: This will rename the following files
sk_SK: Týmto sa premenujú nasledujúce súbory

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
sk_SK: Chystám sa nastaviť filtre na predvolené hodnoty.
    Pokračovať?

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
sk_SK: Chystám sa nastaviť reťazec šablóny prekrytia obrázkov na prednastavené hodnoty.
    Pokračovať?

en: This will set or clear the mark text.
sk_SK: Týmto nastavíte alebo vyčistíte text značky.

en: This will write the changed metadata into the following files
sk_SK: Týmto zapíšete zmenené metadáta do nasledujúcich súborov

en: Thread pool limits
sk_SK: Limit veľkosti zásoby vlákien

en: Thumb
sk_SK: Náhľ

en: Thumbnail
sk_SK: Náhľad

en: Thumbnail color management
sk_SK: Správa farieb náhľadov

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
sk_SK: Nepodarilo sa načítať náhľad z vyrovnávacej pamäte, pokus o opätovné vytvorenie

en: Thumbnails
sk_SK: Náhľady

en: Tile size
sk_SK: Veľkosť dlaždice

en: Tiles
sk_SK: Dlaždice

en: Timeline
sk_SK: Harmonogram

en: Timeout (seconds):
sk_SK: Čas (sekundy)

en: Timer data
sk_SK: Časový údaj

en: Timezone database
sk_SK: Databáza časových pásiem

en: Timezone database download failed
sk_SK: Zlyhalo sťahovanie databázy časových pásiem

en: Timezone: %s
sk_SK: Časové pásmo: %s

en: Title:
sk_SK: Názov:

en: To improve the performance of thumbnails in
    pan view the following options can be enabled.
    
    Note that both options must be enabled to
    notice a change in performance.
sk_SK: Nasledujúce voľby slúžia na zlepšenie výkonu
    náhľadov v rozšírenom pohľade.
    
    Upozornenie: obe voľby musia byť zapnuté, ak
    chcete pocítiť zmenu vo výkone.

en: To include predefined tags in the template, click a button or drag-and-drop
sk_SK: Pre pridanie prednastavených značiek do šablóny, kliknite na tlačidlo alebo ich pretiahnite myšou

en: Toggle _slideshow
sk_SK: Prepnúť _prezentáciu

en: Toggle mark %d
sk_SK: Prepnúť značku %d

en: Toolbar Main
sk_SK: Hlavná nástrojová lišta

en: Toolbar Status
sk_SK: Stavová lišta

en: Tools
sk_SK: Nástroje

en: Tooltip
sk_SK: Bublinový popis

en: Top - Bottom
sk_SK: Vrch - spodok

en: Top - Bottom Half size
sk_SK: Vrch - spodok, polovičná veľkosť

en: Traverse selection lists in a circular manner
sk_SK: Prechádzať zoznamy s výberom v nekonečnej slučke

en: Tree
sk_SK: Strom

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
sk_SK: Dvojprechodové vykresľovanie (kvalitný zoom a korekcia farieb bude aplikovaná pri druhom prechode)

en: Type
sk_SK: Typ

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
sk_SK: Nemožno pristupovať alebo vytvoriť priečinok koša.
    "%s"

en: Unable to create folder:
    %s
sk_SK: Nemožno vytvoriť priečinok:
    %s

en: Unable to delete file:
    %s
sk_SK: Nemôžem odstrániť súbor:
    %s

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
sk_SK: Nemožno odstrániť tento priečinok:
    
    %s
    
    Tento priečinok obsahuje podpriečinky, ktoré sa najprv musia presunúť. Až potom ho bude možné odstrániť.

en: Unable to list contents of folder %s
sk_SK: Nemožno zobraziť obsah priečinka %s

en: Unable to load:
    %s
sk_SK: Nemožno načítať súbor:
    %s

en: Unable to remove file
sk_SK: Nie je možné odstrániť súbor

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
sk_SK: Nemožno odobrať priečinok %s
    Práva prístupu neumožňujú zápis do tohto priečinka.

en: Unable to remove old file from trash folder
sk_SK: Nemožno vybrať starý súbor z koša

en: Unable to write history lists to: %s
sk_SK: Nemožno zapísať históriu do: %s

en: Undo last image
sk_SK: Vrátiť posledný obrázok

en: Unknown
sk_SK: Neznáme

en: Unknown error.
sk_SK: Neznáma chyba.

en: Unknown jpeg2000 decoder type
sk_SK: Neznámy typ jpeg2000 dekodéra

en: Unselect mark %d
sk_SK: Zrušiť výber značky %d

en: Unsorted
sk_SK: Neusporiadané

en: Untitled
sk_SK: Nepomenovaný

en: Untitled (%d)
sk_SK: Nepomenovaný (%d)

en: Update
sk_SK: Aktualizovať

en: Usable file types:
sk_SK: Použiteľné typy súborov:

en: Usage: %s [options] [path]
sk_SK: Použitie: %s [parametre] [cesta]

en: Use "With Rename" as default for Copy/Move dialogs
sk_SK: Použiť "S premenovaním" ako predvolené pre dialógové okná Kopírovať/Presunúť

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
sk_SK: Používať náhľady z EXIFu, ak sú dostupné (náhľady z EXIFu nemusia byť aktuálne)

en: Use Geeqie thumbnail style and cache
sk_SK: Použiť zdieľanú vyrovnávaciu pamäť pre štýly a náhľady

en: Use Geeqie trash location
sk_SK: Použiť umiestnenie koša Geeqie

en: Use current
sk_SK: Použiť aktuálny

en: Use current layout for default:
sk_SK: Použiť aktuálne rozdelenie ako predvolené:

en: Use custom border color in fullscreen mode
sk_SK: Použiť vlastnú farbu okraja v režime celej obrazovky

en: Use custom border color in window mode
sk_SK: Použiť vlastnú farbu okraja v režime okna

en: Use different settings for fullscreen
sk_SK: Použiť rozličné nastavenia pre celú obrazovku

en: Use embedded metadata in video files as thumbnails when available
sk_SK: Použiť vstavané metadáta vo video súboroch ako náhľady, ak sú dostupné

en: Use external preview extraction -  Requires restart
sk_SK: Použiť externý extraktor náhľadov - vyžaduje reštart

en: Use no trash at all
sk_SK: Vôbec nepoužívať kôš

en: Use saved window positions also for new windows
sk_SK: Použiť uložené pozície okien aj pre nové okná

en: Use shared thumbnail cache
sk_SK: Použiť zdieľanú vyrovnávaciu pamäť pre náhľady

en: Use standard thumbnail style and cache, shared with other applications
sk_SK: Použiť štandardnú vyrovnávaciu pamäť náhľadov a štýlov, zdieľanú s inými aplikáciami

en: Use system Trash bin
sk_SK: Použiť systémový kôš

en: Use system screen profile if available
sk_SK: Použiť systémový profil monitoru, ak je k dispozícii

en: Using Geeqie Trash bin
    %s
sk_SK: Používam kôš Geeqie
    %s

en: Using system Trash bin
sk_SK: Používa sa systémový kôš

en: Valid options:
sk_SK: Platné možnosti:

en: Value
sk_SK: Hodnota

en: View
sk_SK: Zobraziť

en: View and manage images
sk_SK: Prehliadanie a organizovanie obrázkov

en: View as _List
sk_SK: Zobraziť ako _zoznam

en: View as _Tree
sk_SK: Zobraziť ako s_trom

en: View in _new window
sk_SK: Zobraziť v _novom okne

en: Virtual window size (% of actual window):
sk_SK: Virtuálna veľkosť okna (ako % aktuálneho okna):

en: Warning: Cannot open timezone database file
sk_SK: Upozornenie: Nemôžem otvoriť súbor s databázou časových pásiem

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
sk_SK: Varovanie: Geeqie je zostavené bez Exiv2. Niektoré možnosti sú vypnuté.

en: Warning: libarchive not installed
sk_SK: Upozornenie: libarchive nie je nainštalovaný

en: Water
sk_SK: Voda

en: Weather
sk_SK: Počasie

en: Web file download failed
sk_SK: Nepodarilo sa stiahnuť webový súbor

en: Width
sk_SK: Šírka

en: Width:
sk_SK: Šírka:

en: Wildlife
sk_SK: Voľne žijúce zvieratá

en: Window layout name "%s" already exists.
sk_SK: Súbor s rozložením okien s názvom "%s" už existuje.

en: Window options and layout
sk_SK: Voľby okien a rozloženie

en: Windowed stereo mode
sk_SK: Stereo mód v okne

en: Windows
sk_SK: Okná

en: Writable
sk_SK: Zapisovateľný

en: Write altered image orientation to the metadata
sk_SK: Zapisovať zmenenú orientáciu obrázka do metadát

en: Write lat/long to meta-data?
sk_SK: Zapísať zem. šírku/dĺžku do metadát?

en: Write metadata
sk_SK: Zapísať metadáta

en: Write metadata after timeout
sk_SK: Zapísať metadáta po uplynutí času

en: Write metadata on directory change
sk_SK: Zapísať metadáta pri zmene adresára

en: Write metadata on image change
sk_SK: Zapísať metadáta pri prechode na iný obrázok

en: Write metadata?
sk_SK: Zapísať metadáta?

en: Write to file
sk_SK: Zapísať do súboru

en: You do not have read permissions on the file '%s'.
sk_SK: Nemáte oprávnenie na čítanie súboru '%s'.

en: Zoom
sk_SK: Lupa

en: Zoom %i
sk_SK: Priblížiť %i

en: Zoom _1:1
sk_SK: Zobrazenie _1:1

en: Zoom _in
sk_SK: _Zväčšiť

en: Zoom _out
sk_SK: Z_menšiť

en: Zoom increment:
sk_SK: Krok zväčšenia/zmenšenia:

en: Zoom level
sk_SK: Úroveň priblíženia

en: Zoom level %i
sk_SK: Úroveň priblíženia %i

en: Zoom style:
sk_SK: Štýl priblíženia:

en: Zoom to fit
sk_SK: Prispôsobiť oknu

en: Zoom to original size
sk_SK: Nastaviť mierku na originálny rozmer

en: [Pixel x,y coord]: (Pixel R,G,B value)
sk_SK: [Pixel x,y súradn]: (Pixel R,G,B hodnota)

en: [name not displayable]
sk_SK: [názov nie je možné zobraziť]

en: [set 1]
sk_SK: [sada 1]

en: _Add contents
sk_SK: _Pridať obsah

en: _Add mark %d
sk_SK: _Pridať značku %d

en: _Add to Collection
sk_SK: Pridať do _zbierky

en: _Append
sk_SK: _Pripojiť

en: _Copy
sk_SK: _Kopírovať

en: _Copy path
sk_SK: _Kopírovať cestu

en: _Copy path to clipboard
sk_SK: _Kopírovať cestu do schránky

en: _Copy path unquoted
sk_SK: _Kopírovať cestu bez úvodzoviek

en: _Copy path unquoted to clipboard
sk_SK: _Kopírovať úvodzovkami neošetrenú cestu do schránky

en: _Copy...
sk_SK: _Kopírovať...

en: _Delete
sk_SK: _Odstrániť

en: _Delete...
sk_SK: _Odstrániť...

en: _Discard
sk_SK: _Zahodiť

en: _Filter mark %d
sk_SK: _Filtrovať značku %d

en: _Find duplicates...
sk_SK: _Nájsť duplikáty...

en: _Full screen
sk_SK: Režim _celej obrazovky

en: _Full size
sk_SK: _Plná veľkosť

en: _Go to directory view
sk_SK: _Prejsť na pohľad priečinkov

en: _Histogram on RGB
sk_SK: RGB _histogram

en: _Intersection with mark %d
sk_SK: _Prienik so značkou %d

en: _Move
sk_SK: _Presunúť

en: _Move...
sk_SK: _Presunúť...

en: _New folder...
sk_SK: _Nový priečinok...

en: _None
sk_SK: Žiad_na

en: _Orientation
sk_SK: _Orientácia

en: _Overwrite
sk_SK: _Prepísať

en: _Play
sk_SK: _Prehrať

en: _Plugins
sk_SK: _Zásuvné moduly

en: _Properties...
sk_SK: _Vlastnosti...

en: _Remove
sk_SK: _Odobrať

en: _Rename
sk_SK: _Premenovať

en: _Rename...
sk_SK: _Premenovať...

en: _Reset mark %d
sk_SK: _Vynulovať značku %d

en: _Save collection
sk_SK: _Uložiť zbierku

en: _Select mark %d
sk_SK: _Vybrať značku %d

en: _Selection
sk_SK: _Výber

en: _Set mark %d
sk_SK: _Nastaviť značku %d

en: _Show Exif information
sk_SK: _Zobraziť Exif informácie

en: _Skip folders
sk_SK: P_reskočiť priečinky

en: _Slideshow
sk_SK: _Prezentácia

en: _Sort
sk_SK: _Usporiadať

en: _Toggle mark %d
sk_SK: _Prepnúť značku %d

en: _Unselect mark %d
sk_SK: _Zrušiť výber značky %d

en: _Up to parent
sk_SK: O stupeň _vyššie

en: _View
sk_SK: _Zobraziť

en: and
sk_SK: a

en: another destination file has the same filename
sk_SK: iný cieľový súbor má rovnaké meno

en: auto
sk_SK: automaticky

en: click start to begin
sk_SK: spustíte kliknutím na štart

en: destination already exists
sk_SK: cieľ už existuje

en: destination already exists and will be overwritten
sk_SK: cieľ už existuje a bude prepísaný

en: destination can't be overwritten
sk_SK: cieľové umiestnenie sa nedá prepísať

en: destination directory does not exist
sk_SK: cieľový adresár neexistuje

en: destination directory is not writable
sk_SK: do cieľového adresára nie je možné zapisovať

en: detected by strobe
sk_SK: detegované snímacím impulzom

en: done
sk_SK: hotovo

en: dot
sk_SK: bod

en: embedded
sk_SK: vstavaný

en: error
sk_SK: chyba

en: error saving collection file: %s
    error: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní súboru zbierky: %s
    chyba: %s

en: error saving config file: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní konfiguračného súboru: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní konfiguračného súboru: %s
    chyba: %s

en: error saving default layout file: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní súboru s predvoleným rozložením: %s

en: error saving file: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní súboru: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní súboru: %s
    chyba: %s

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
sk_SK: chyba pri ukladaní údajov sim vyrovnávacej pamäte: %s
    chyba: %s

en: exit
sk_SK: koniec

en: failed to open collection (write) "%s"
sk_SK: nepodarilo sa otvoriť zbierku (zápis) "%s"

en: file is readonly
sk_SK: súbor je určený len na čítanie

en: file or directory does not exist
sk_SK: súbor alebo adresár neexistuje

en: filename found
sk_SK: nájdený súbor

en: from
sk_SK: od

en: infinity
sk_SK: nekonečno

en: max. threads
sk_SK: max. vlákien

en: miles
sk_SK: míle

en: mode:
sk_SK: režim:

en: n.m.
sk_SK: n. m.

en: new.desktop
sk_SK: novy.desktop

en: no
sk_SK: nie

en: no match
sk_SK: žiadna zhoda

en: no problem detected
sk_SK: nezistený žiaden problém

en: no read permission
sk_SK: chýbajúce práva na čítanie

en: not detected by strobe
sk_SK: nedetegované snímacím impulzom

en: off
sk_SK: vypnuté

en: on
sk_SK: zapnuté

en: partial match
sk_SK: čiastočná zhoda

en: path found
sk_SK: nájdená cesta

en: red-eye reduction
sk_SK: redukcia "červených očí"

en: rename window
sk_SK: premenovať okno

en: running...
sk_SK: pracujem...

en: source and destination are the same
sk_SK: zdroj a cieľ sú totožné

en: source and destination have different extension
sk_SK: zdroj a cieľ majú rozdielne prípony

en: source directory is not writable
sk_SK: do zdrojového adresára nie je možné zapisovať

en: stopped
sk_SK: zastavené

en: stopped by user
sk_SK: zastavené používateľom

en: stopping...
sk_SK: zastavujem...

en: there are unsaved metadata changes for the file
sk_SK: metadáta súboru čakajú na uloženie

en: unknown
sk_SK: neznáme

en: warning
sk_SK: varovanie

en: with sidecar files:
sk_SK: s pomocnými súbormi:

en: yes
sk_SK: áno
