Gnome - en to ro translation catalogue (538 entries)

en: %s and %s
ro: %s și %s

en: %s is running as a privileged user
ro: %s rulează ca utilizator privilegiat

en: %s, %s and %s
ro: %s, %s și %s

en: %s, %s, %s and %s
ro: %s, %s, %s și %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
ro: %s, %s, %s, %s și %s

en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
ro[0]: %u pachet adițional este necesar pentru %s
ro[1]: %u pachete adiționale sunt necesare pentru %s
ro[2]: %u de pachete adiționale sunt necesare pentru %s

en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
ro[0]: %u fișier instalat de %s
ro[1]: %u fișiere instalate de %s
ro[2]: %u de fișiere instalate de %s

en: %u package requires %s | %u packages require %s
ro[0]: %u pachet necesită %s
ro[1]: %u pachete necesită %s
ro[2]: %u de pachete necesită %s

en: %u update selected | %u updates selected
ro[0]: %u actualizare selectată
ro[1]: %u actualizări selectate
ro[2]: %u de actualizări selectate

en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
ro[0]: %u actualizare selectată (%s)
ro[1]: %u actualizări selectate (%s)
ro[2]: %u de actualizări selectate (%s)

en: A media change is required
ro: E necesară schimbarea mediului de stocare

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
ro: Nu s-a găsit un pachet necesar pentru a completa acțiunea.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: A package manager lock is required.
ro: Este necesară o blocare de gestionar de pachete.

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
ro: O sursă de pachete care conține pachete care pot fi instalate pe acest calculator.

en: A previous package management transaction was interrupted.
ro: O tranzacție anterioară de gestionar de pachete a fost întreruptă.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
ro: A apărut o problemă pe care nu o așteptam.
    Raportați această defecțiune în urmăritorul de defecțiuni al distribuției cu descrierea erorii.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
ro: Exista un program care trebuie închis înaite de a continua actualizarea.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: A restart is required to remain secure.
ro: Trebuie să reporniți calculatorul pentru a rămâne în siguranță.

en: A restart is required.
ro: E nevoie de repornire.

en: A restart will be required due to a security update.
ro: Va trebui să reporniți calculatorul din cauza unei actualizări de securitate.

en: A restart will be required.
ro: Va trebui să reporniți calculatorul.

en: A security signature is not present
ro: Nu este prezentă o semnătură de securitate

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
ro: O relație de încredere a securității nu a putut fi făcută cu sursa pachetului.
    Verificați configurările de securitate.

en: A thread could not be created to service the user request.
ro: Nu s-a putut crea un fir de execuție pentru a servi cererea utilizatorului.

en: About
ro: Despre

en: Accepted EULA
ro: EULA acceptat

en: Accessibility
ro: Accesibilitate

en: Accessories
ro: Accesorii

en: Action
ro: Acțiune

en: Add or remove software installed on the system
ro: Adăugați sau ștergeți programe instalate pe sistem

en: Additional confirmation required
ro: Este nevoie de o confirmare adițională

en: Additional media is required to complete the transaction.
ro: Este nevoie de medii de stocare adiționale pentru a completa tranzacția.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
ro: Sunt necesare media adiționale. Inserați %s etichetat „%s” pentru a continua.

en: Admin tools
ro: Unelte de administrare

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
ro: Toate pachetele selectate pentru instalare sunt deja instalate pe sistem.

en: All packages
ro: Toate pachetele

en: All packages are already installed
ro: Toate pachetele sunt deja instalate

en: All packages are up to date
ro: Toate pachetele sunt la zi

en: All updates were installed successfully.
ro: Toate actualizările au fost instalate cu succes.

en: Allow applications to invoke the codec installer
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalator de codec-uri

en: Allow applications to invoke the codec installer.
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalator de codec-uri.

en: Allow applications to invoke the font installer
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalatorul de fonturi

en: Allow applications to invoke the font installer.
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalatorul de fonturi.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalatorul de tip mime

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
ro: Permite aplicațiilor să invoce instalatorul de tip mime.

en: An internal system error has occurred
ro: A avut loc o eroare internă a sistemului

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
ro: A intervenit o eroare de tranzacție nespecificată.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: Application
ro: Aplicație

en: Apply Changes
ro: Aplică modificările

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
ro: <b>Sigur</b> doriți să instalați acest pachet?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
ro: <b>Sigur</b> doriți să actualizați acest pachet?

en: Ask the user if additional packages should be installed
ro: Întreabă utilizatorul dacă pachete adiționale ar trebui să fie instalate

en: Ask the user if additional packages should be installed.
ro: Întreabă utilizatorul dacă pachete adiționale ar trebui să fie instalate.

en: Authorization failed
ro: Autorizare eșuată

en: Automatically remove unused dependencies
ro: Elimină automat dependențele neutilizate

en: Available
ro: Disponibil

en: Bad security signature
ro: Semnătură incorectă de securitate

en: Bash – Command Not Found
ro: Bash – Comanda nu a fost găsită

en: Blocked update
ro: Actualizare blocată

en: Blocked updates
ro: Actualizări blocate

en: Bug fix update
ro: Actualizare de corectare a erorilor

en: Bug fix updates
ro: Actualizări de rezolvare de defecțiuni

en: Cancel search
ro: Anulează căutarea

en: Canceled
ro: Anulată

en: Canceling
ro: Se anulează

en: Cannot disable source
ro: Nu se poate dezactiva sursa

en: Cannot fetch install sources
ro: Nu se pot aduce sursele instalării

en: Cannot get lock
ro: Nu se poate obține controlul total

en: Cannot get package requires
ro: Nu se pot obține necesitățile pachetului

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
ro: Nu se poate obține controlul exclusiv pe backend-ul de lucru cu pachete.
    Închideți orice aplicații mai vechi care lucrează cu pachetele.

en: Cannot get the file list
ro: Nu se poate obține lista de fișiere

en: Cannot install from untrusted source
ro: Nu se poate instala dintr-o sursă nesigură

en: Cannot update from untrusted source
ro: Nu se poate actualiza dintr-o sursă nesigură

en: Cannot write repository configuration
ro: Nu se poate scrie configurația depozitului

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
ro: Schimbările nu sunt aplicate instant, acest buton aplică toate schimbările

en: Changes not applied
ro: Schimbările nu sunt aplicate

en: Check for Updates
ro: Verifică pentru actualizări

en: Checking for applications currently in use
ro: Se verifică aplicațiile folosite în acest moment

en: Checking for libraries currently in use
ro: Se verifică bibliotecile folosite în acest moment

en: Checking for updates…
ro: Se verifică după actualizări…

en: Checking signatures
ro: Se verifică semnăturile

en: Cleaned up
ro: Curățat

en: Cleaning up
ro: Se face curățenie

en: Cleaning up packages
ro: Se curăță pachetele

en: Clear current selection
ro: Curăță selecția curentă

en: Close _Anyway
ro: _Închide oricum

en: Command line client
ro: Client pentru linia de comandă

en: Committing changes
ro: Se aplică schimbările

en: Communication
ro: Comunicare

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
ro[0]: Conectivitatea este furnizată de o rețea de bandă largă fără fir. S-ar putea ca actualizarea să fie scumpă.
ro[1]: Conectivitatea este furnizată de o rețea de bandă largă fără fir. S-ar putea ca actualizările să fie scumpe.
ro[2]: Conectivitatea este furnizată de o rețea de bandă largă fără fir. S-ar putea ca actualizările să fie scumpe.

en: Continue
ro: Continuă

en: Continue _Anyway
ro: _Continuă oricum

en: Copying files
ro: Se copiază fișiere

en: Could not get list of distribution upgrades
ro: Nu s-a putut primi lista actualizărilor distribuției

en: Could not get package details
ro: Nu s-au putut obține detaliile pachetului

en: Could not get update details
ro: Nu s-au primit detaliile actualizării

en: Could not get updates
ro: Nu s-au putut găsi actualizările

en: Could not remove a protected system package
ro: Nu se poate elimina un pachet protejat de sistem

en: Could not restart
ro: Nu s-a putut reporni

en: Could not run upgrade script
ro: Nu s-a putut rula scriptul de înnoire

en: Could not update packages
ro: Nu s-au putut actualiza pachetele

en: Date
ro: Dată

en: Debugging Options
ro: Opțiuni depanare

en: Decompressed
ro: Decomprimat

en: Decompressing
ro: Se decompresează

en: Dependency resolution failed
ro: Rezolvarea dependențelor a eșuat

en: Details
ro: Detalii

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
ro: Nu instalați acest pachet decât dacă sunteți sigur că știți ce faceți.

en: Do not show this again
ro: Nu arăta asta din nou

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
ro: Nu actualizați acest pachet decât dacă sunteți sigur că nu este periculos.

en: Do you recognize the user and trust this key?
ro: Recunoașteți utilizatorul și aveți încredere în această cheie?

en: Do you trust the source of the packages?
ro: Aveți încredere în sursa pachetelor?

en: Documentation
ro: Documentație

en: Downgrade
ro: Retrogradează

en: Download size
ro: Mărimea descărcării

en: Downloaded
ro: Descărcat

en: Downloaded packages
ro: Pachete descărcate

en: Downloading
ro: Descărcare

en: Downloading file lists
ro: Se descarcă listele de fișiere

en: Downloading groups
ro: Se descarcă grupurile

en: Downloading list of packages
ro: Se descarcă lista de pachete

en: Downloading lists of changes
ro: Se descarcă lista schimbărilor

en: Downloading packages
ro: Descărcare pachete

en: Downloading repository information
ro: Se descarcă informații despre depozit

en: Downloading update information
ro: Se descarcă informațiile despre actualizare

en: Education
ro: Educație

en: Electronics
ro: Electronică

en: Enable or disable package repositories
ro: Activează sau dezactivează depozitele de pachete

en: Enabled
ro: Activat

en: Enabled repository
ro: S-a activat depozitul

en: Enhancement update
ro: Îmbunătățire

en: Enhancement updates
ro: Actualizări de îmbunătățire

en: Enter a search word or click a category to get started.
ro: Introduceți un cuvânt de căutare sau apăsați clic pe o categorie pentru a începe.

en: Enter a search word to get started.
ro: Introduceți un cuvânt de căutare pentru a începe.

en: Exiting as backend details could not be retrieved
ro: Ieșire automată întrucât nu se pot obține detalii despre backend

en: Exiting as properties could not be retrieved
ro: Ieșire automată întrucât proprietățile nu au putut fi preluate

en: Failed to change status
ro: Schimbarea stării a eșuat

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
ro: Eșec la închiderea instanței de backend.
    În mod normal, această eroare poate fi ignorată.

en: Failed to create a thread
ro: Eșec la crearea unui fir de execuție

en: Failed to finalize
ro: Nu s-a putut inițializa

en: Failed to get the list of sources
ro: Eșec la obținerea listei de surse

en: Failed to initialize
ro: Eșec la inițializare

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
ro: Eșec la inițializarea backend-ului de împachetare.
    Cauza poate fi utilizarea simultană a altor unelte de împachetare.

en: Failed to process request.
ro: Procesarea cererii a eșuat.

en: Failed with unknown error code
ro: Eșec cu un cod de eroare necunoscut

en: Failed with unknown error code.
ro: Eșec cu un cod de eroare necunoscut.

en: Files
ro: Fișiere

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
ro: Filtrează listele de pachet utilizând numele de bază în gpk-application.

en: Filter using basename in gpk-application
ro: Filtrează utilizând numele de bază în gpk-application

en: Finished
ro: Terminat

en: Fonts
ro: Fonturi

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
ro[0]: Pentru mai multe informații despre erorile corectate de această actualizare vizitați acest sait:
ro[1]: Pentru mai multe informații despre erorile corectate de această actualizare vizitați aceste saituri:
ro[2]: Pentru mai multe informații despre erorile corectate de această actualizare vizitați aceste saituri:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
ro[0]: Pentru mai multe informații despre această actualizare de securitate vizitați acest sait:
ro[1]: Pentru mai multe informații despre această actualizare de securitate vizitați aceste saituri:
ro[2]: Pentru mai multe informații despre această actualizare de securitate vizitați aceste saituri:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
ro[0]: Pentru mai multe informații despre această actualizare vizitați acest sait:
ro[1]: Pentru mai multe informații despre această actualizare vizitați aceste saituri:
ro[2]: Pentru mai multe informații despre această actualizare vizitați aceste saituri:

en: Force installing package
ro: Forțează instalarea pachetului

en: GNOME Package Updater
ro: Actualizator Pachete GNOME

en: GNOME Packages
ro: Pachete GNOME

en: GNOME Session
ro: Sesiune GNOME

en: GNOME Software
ro: Software GNOME

en: GNOME desktop
ro: Desktop GNOME

en: Games
ro: Jocuri

en: Generating package lists
ro: Se generează listele de pachete

en: Getting information
ro: Se obțin informații

en: Getting package source list not supported by backend
ro: Obținerea listei de sursă de pachete nu este susținută de suport

en: Getting the list of updates
ro: Se obține lista de actualizări

en: Got categories
ro: S-au obținut categoriile

en: Got dependencies
ro: S-au primit dependențele

en: Got details
ro: S-au primit detaliile

en: Got distribution upgrades
ro: S-au obținut actualizările distribuției

en: Got file list
ro: S-a obținut lista de fișiere

en: Got list of repositories
ro: S-a obținut lista de depozite

en: Got old transactions
ro: S-au obținut tranzacțiile vechi

en: Got package lists
ro: S-au obținut listele de pachete

en: Got requires
ro: S-au primit necesitățile

en: Got update detail
ro: S-au primit detaliile actualizării

en: Got updates
ro: S-au primit actualizările

en: Got what provides
ro: S-a obținut ce oferă

en: Graphics
ro: Grafică

en: Homepage
ro: Pagină web

en: Ignore this update
ro: Ignoră această actualizare

en: Important update
ro: Actualizare importantă

en: Important updates
ro: Actualizări importante

en: Install
ro: Instalează

en: Install Package
ro: Instalează pachetul

en: Install Software
ro: Instalează software

en: Install root is invalid
ro: Rădăcina instalării este nevalidă

en: Install selected packages on the system
ro: Instalează pachetele selectate pe sistem

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
ro: Instalarea acestui pachet a fost a fost împiedicată de configurarea sistemului de împachetare.

en: Installed
ro: Instalat

en: Installed local files
ro: S-au instalat fișiere locale

en: Installed packages
ro: Pachete instalate

en: Installed signature
ro: Semnătură instalată

en: Installed size
ro: Mărimea instalată

en: Installing
ro: Instalare

en: Installing packages
ro: Instalare pachete

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
ro: Instalarea fișierului local a eșuat.
    Informații suplimentare sunt disponibile în raportul detaliat.

en: Installing updates
ro: Instalare actualizări

en: Invalid
ro: Nevalid

en: Invalid package file
ro: Fișier de pachet nevalid

en: Invalid search text
ro: Text de căutare nevalid

en: KDE desktop
ro: Desktop KDE

en: Legacy
ro: Scoase din uz

en: License
ro: Licență

en: License Agreement Required
ro: E nevoie acordul cu termenii licenței

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
ro: Licențiat sub „GNU General Public License” versiunea 2

en: Loading cache
ro: Se încarcă cache-ul

en: Loading…
ro: Se încarcă…

en: Local file conflict between packages
ro: Conflict local de fișier între pachete

en: Local install failed
ro: Instalarea locală a eșuat

en: Localization
ro: Localizare

en: Lock required
ro: Blocare necesară

en: Log Out
ro: Deautentificare

en: Log viewer
ro: Vizualizator de jurnal

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
ro: Programele malițioase pot face pagube calculatorului dumneavoastră.

en: Maps
ro: Hărți

en: Missing security signature
ro: Semnătura de securitate lipsește

en: More details
ro: Mai multe detalii

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
ro: Pachete multiple există care nu sunt compatibile unele cu altele.
    Acest lucru este de obicei din cauza amestecării pachetelor de la surse diferite.

en: Name
ro: Nume

en: Network
ro: Rețea

en: New distribution upgrade release “%s” is available
ro: Noua versiune de înnoire de distribuție „%s” este disponibilă

en: Newest packages
ro: Pachetele cele mai noi

en: No distribution upgrade data is available
ro: Nu sunt disponibile date despre actualizarea distribuției

en: No files
ro: Niciun fișier

en: No more mirrors are available
ro: Nu mai sunt alte servere oglindă disponibile

en: No network connection available
ro: Nicio conexiune disponibilă la rețea

en: No network connection was detected.
ro: Nu s-a detectat nicio conexiune de rețea.

en: No other packages require this package
ro: Niciun alt pachet nu are nevoie de acest pachet

en: No package cache is available.
ro: Niciun cache disponibil de pachete.

en: No packages
ro: Niciun pachet

en: No packages to update
ro: Niciun pachet de actualizat

en: No restart is necessary.
ro: Nu este necesar să reporniți nimic.

en: No restart is required.
ro: Nu e nevoie de repornire.

en: No results were found.
ro: Nu s-au găsit rezultate.

en: No results were returned.
ro: Nu au fost returnate rezultate.

en: No space is left on the disk
ro: Nu mai este spațiu liber pe disc

en: No update details available.
ro: Nu există detalii de actualizare disponibile.

en: No updates are available
ro: Nu există actualizări disponibile

en: None of the selected packages could be updated.
ro: Nu s-a putut actualiza niciunul dintre pachetele selectate.

en: Normal update
ro: Actualizare normală

en: Not supported by this backend
ro: Nu este suportat de acest backend

en: Obsoleted
ro: Scos din uz

en: Obsoleting
ro: Se aplică înlocuirile

en: Obsoleting packages
ro: Se înlocuiesc pachetele

en: Office
ro: Birou

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
ro: Unul din pachetele selectate nu a putut fi șters corect.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
ro: Unul din pachetele selectate nu a putut fi generat corect.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
ro: Unul din pachetele selectate nu a putut fi configurat corect.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
ro: Unul din pachetele selectate nu a putut fi instalat corect.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: Only Native Packages
ro: Doar pachetele native

en: Only Newest Versions
ro: Doar versiunile cele mai noi

en: Only show native packages in the file lists
ro: Arată doar pachetele native în listele de fișiere

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
ro: Arată doar pachetele native în listele de fișiere.

en: Only show supported packages in the file lists
ro: Arată doar pachetele suportate în listele de fișiere

en: Only show supported packages in the file lists.
ro: Arată doar pachetele suportate în listele de fișiere.

en: Only show the newest packages in the file lists
ro: Arată doar cele mai noi pachete în listele de fișiere

en: Only show the newest packages in the file lists.
ro: Arată doar cele mai noi pachete în listele de fișiere.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
ro: Arată doar cele mai noi pachete în lista de actualizare, și filtrează actualizările mai vechi care sunt încă disponibile.

en: Only show the newest updates in the list
ro: Arată doar cele mai noi actualizări în listă

en: Other
ro: Altele

en: Other desktops
ro: Alte desktopuri

en: Other updates
ro: Alte actualizări

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
ro: Alte actualizări sunt suspendate, deoarece unele pachete importante de sistem trebuie să fie instalate mai întâi.

en: Out of memory
ro: Memorie epuizată

en: Package
ro: Pachet

en: Package Install
ro: Instalare de pachete

en: Package Log
ro: Istoric de pachete

en: Package Manager for GNOME
ro: Managerul de pachete pentru GNOME

en: Package Source
ro: Sursă de pachet

en: Package Sources
ro: Surse de pachete

en: Package Updater
ro: Actualizator de pachete

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
ro: Actualizator Pachete vă permite să actualizați pachetele pe sistem fără repornire. Puteți să vizualizați detalii despre fiecare actualizare și să alegeți care actualizări să aplicați.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
ro: Actualizator Pachete utilizează PackageKit și poate funcționa pe orice distribuție utilizând platforma de gestionare a pachetelor nativă.

en: Package collections
ro: Colecții de pachete

en: Package failed to be removed
ro: Pachetul nu a putut fix șters

en: Package failed to build
ro: Pachetul nu a putut fi generat

en: Package failed to configure
ro: Pachetul nu a putut fi configurat

en: Package failed to install
ro: Pachetul nu a putut fi instalat

en: Package install blocked
ro: Instalarea de pachete este blocată

en: Package installer
ro: Instalator de pachete

en: Package is corrupt
ro: Pachetul este corupt

en: Package is incompatible with this system
ro: Pachetul nu este compatibil cu acest sistem

en: Package management applications are security sensitive.
ro: Aplicațiile de administrare a pachetelor sunt sensibile la securitate.

en: Package sources
ro: Surse de pachete

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
ro: Actualizările de pachete corectează erori, elimină vulnerabilitățile de securitate, și furnizează capabilități noi.

en: PackageKit Website
ro: Saitul PackageKit

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ro: PackageKit este distribuit cu speranța că va fi de folos, dar FĂRĂ NICIO GARANȚIE; chiar fără garanția impusă de VANDABILITATE sau CONFORMITATE PENTRU UN ANUMIT SCOP. Vedeți textul licenței GNU General Public License pentru mai multe detalii.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ro: PackageKit este software liber; îl puteți redistribui și/sau modifica respectând termenii licenței GNU General Public License precum este publicată de fundația Free Software Foundation; fie versiunea 2 a licenței sau, dacă doriți, o versiune ulterioară.

en: Packages
ro: Pachete

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
ro: Pachete vă permite să instalați și să eliminați pachete pe sistem. Puteți vizualiza și căuta pachete după nume, detalii sau chiar numele fișierului și de asemenea, să vedeți dependențele al unui pachet peste alte pachete. Căutarea după grupuri este posibilă și este o cale facilă de a găsi software în mediul de desktop favorite.

en: Packages are not compatible
ro: Pachetele nu sunt compatibile

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
ro[0]: Pachetele listate mai jos sunt necesare ca %s să funcționeze corect.
ro[1]: Pachetele listate mai jos sunt necesare ca %s să funcționeze corect.
ro[2]: Pachetele listate mai jos sunt necesare ca %s să funcționeze corect.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
ro[0]: Pachetele listate mai jos au nevoie de %s pentru a funcționa corect.
ro[1]: Pachetele listate mai jos au nevoie de %s pentru a funcționa corect.
ro[2]: Pachetele listate mai jos au nevoie de %s pentru a funcționa corect.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
ro: Pachete utilizează PackageKit și poate să funcționeze pe orice distribuție care utilizează platforma de gestionare a pachetelor nativă.

en: Pending
ro: În așteptare

en: Power management
ro: Administrare consum de curent

en: Prepared
ro: Pregătit

en: Preparing
ro: Pregătire

en: Problem connecting to a package source
ro: Problemă la conectarea la o sursă de pachete

en: Programming
ro: Programare

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
ro: Programe care ar trebui să fie ignorate când emit cereri D-Bus de sesiune

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
ro: Programe care ar trebui să fie ignorate când emit cereri D-Bus de sesiune, separate prin virgule.

en: Publishing
ro: Publicare

en: Querying
ro: Interogare

en: Reading the configuration file failed
ro: Citirea fișierului de configurare a eșuat

en: Refresh Package Lists
ro: Reîmprospătează lista de pachete

en: Refreshed package cache
ro: S-a reîmprospătat cache-ul de pachete

en: Refreshing software list
ro: Se reîmprospătează lista de programe

en: Reinstall
ro: Reinstalează

en: Reinstalled
ro: Reinstalat

en: Reinstalling
ro: Se reinstalează

en: Remove
ro: Elimină

en: Removed
ro: Șters

en: Removed packages
ro: S-au eliminat pachete

en: Removed repository
ro: S-a eliminat depozitul

en: Removing
ro: Eliminare

en: Removing a protected system package is not allowed.
ro: Nu este permisă eliminarea unui pachet protejat de sistem.

en: Removing packages
ro: Ștergere pachete

en: Repackaging files
ro: Se reîmpachetează fișierele

en: Repaired the system
ro: S-a reparat sistemul

en: Repository configuration invalid
ro: Configurație nevalidă de depozit

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
ro: Configurația depozitului nu este validă și nu poate fi citită.

en: Repository name
ro: Nume depozit

en: Repository name was not found
ro: Nu s-a găsit numele depozitului

en: Requesting data
ro: Se cer date

en: Required
ro: Necesar

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
ro: Datele necesare nu au putut fi găsite pe oricare dintre sursele de pachete configurate.
    Nu mai existau oglinzi de descărcare care puteau fi încercate.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
ro: Datele de înnoire necesare nu au putut fi găsite pe oricare dintre sursele de pachete configurate.
    Lista de înnoiri de distribuție nu va fi disponibilă.

en: Rescheduled due to priority
ro: Reprogramat din cauza priorității

en: Resolved
ro: Rezolvat

en: Resolving dependencies
ro: Se rezolvă dependențele

en: Restart Computer
ro: Repornește calculatorul

en: Running
ro: Rulare

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
ro: Rularea aplicațiilor cu drepturi de utilizator privilegiat ar trebui evitată din motive de securitate.

en: Running hooks
ro: Hook de rulare

en: Running the transaction failed
ro: Eșec la rularea tranzacției

en: Scanning installed applications
ro: Se scanează aplicațiile instalate

en: Science
ro: Știință

en: Scroll to packages as they are downloaded
ro: Derulează la pachete pe măsură ce sunt descărcate

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
ro: Derulează la pachete în lista de actualizări pe măsură ce acestea sunt descărcate și instalate.

en: Search by description
ro: Căutare după descriere

en: Search by file name
ro: Căutare după nume de fișier

en: Search by name
ro: Căutare după nume

en: Search filter was invalid
ro: Filtrul de căutare nu era valid

en: Searched for file
ro: S-a căutat după fișier

en: Searched for package details
ro: S-a căutat după detaliile pachetului

en: Searched for package name
ro: S-a căutat după numele pachetului

en: Searched groups
ro: S-au căutat grupuri

en: Searching by description
ro: Căutare după descriere

en: Searching by file
ro: Căutare după fișier

en: Searching by name
ro: Căutare după nume

en: Security
ro: Securitate

en: Security update
ro: Actualizare de securitate

en: Security updates
ro: Actualizări de securitate

en: Select all
ro: Selectați tot

en: Select security updates
ro: Selectează doar actualizările de securitate

en: Servers
ro: Servere

en: Set repository data
ro: S-au definit datele depozitului

en: Set the filter to this value
ro: Setează filtrul la această valoare

en: Set the parent window to make this modal
ro: Configurează fereastra părinte pentru a face acest dialog modal

en: Show all packages
ro: Arată toate pachetele

en: Show all repositories in the package source viewer
ro: Arată toate depozitele în vizualizatorul sursă a pachetului

en: Show all repositories in the package source viewer.
ro: Arată toate depozitele în vizualizatorul sursă a pachetului.

en: Show debugging information for all files
ro: Afișează informații de depanare pentru toate fișierele

en: Show debugging options
ro: Afișează opțiuni pentru depanare

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
ro: Arată elementul de meniu toate pachetele. Acesta durează un timp îndelungat să se populeze pe majoritatea suporturilor și nu este general cerut de utilizatorii finali.

en: Show the category group menu
ro: Arată meniul de grup al categoriei

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
ro: Arată meniul de grup al categoriei. Acesta este mai complet și este personalizat pentru distribuție, dar durează mai mult timp să se populeze.

en: Show the program version and exit
ro: Afișează versiunea programului și ieși

en: Show the “All Packages” group menu
ro: Arată meniul de grup „Toate pachetele”

en: Signature URL
ro: URL semnătură

en: Signature identifier
ro: Identificator semnătură

en: Signature user identifier
ro: Identificator de utilizator al semnăturii

en: Size
ro: Mărime

en: Software Log Viewer
ro: Vizualizator de jurnal al programului

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
ro: Unele din actualizările instalate cer ca calculatorul să fie repornit înainte ca schimbările să fie aplicate.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
ro: Unele actualizări instalate cer să fie repornit calculatorul pentru a rămâne în siguranță.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
ro: Unele din actualizările instalate cer să ieșiți din cont și să intrați din nou înainte ca schimbările să fie aplicate.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
ro: Unele actualizări instalate cer să ieșiți din cont și să intrați din nou pentru a rămâne în siguranță.

en: Some updates were not installed
ro: Unele actualizări nu au fost instalate

en: Source
ro: Sursă

en: Source already set
ro: Sursa deja stabilită

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
ro: Pachetele sursă nu se instalează de obicei în acest mod.
    Verificați extensia fișierului pe care doriți să-l instalați.

en: Source packages cannot be installed
ro: Nu se pot instala pachete cu surse

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
ro: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;Surse;Depozite;Preferințe;Instalare;Stocare;Magazin;

en: Starting
ro: Începere

en: Status
ro: Stare

en: System
ro: Sistem

en: Testing changes
ro: Se testează schimbările

en: The action cannot be canceled
ro: Acțiunea nu poate fi anulată

en: The action cannot be canceled at this time.
ro: Acțiunea nu poate fi anulată acum.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
ro: Acțiunea nu este susținută de acest suport.
    Raportați o defecțiune în urmăritorul de defecțiuni al distribuției deoarece acest lucru nu ar fi trebuit să se întâmple.

en: The action was canceled
ro: Acțiunea a fost anulată

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
ro: Acțiunea a fost anulată cu succes și niciun pachet nu a fost schimbat.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
ro: Acțiunea a fost anulată cu succes și niciun pachet nu a fost schimbat.
    Backend-ul nu a fost terminat normal.

en: The action was forcibly canceled
ro: Acțiunea a fost anulată forțat

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
ro: Clasificarea acestei actualizări nu este stabilă, ceea ce înseamnă că nu este proiectată pentru uz de producție.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
ro: Calculatorul va trebui repornit după această actualizare pentru ca schimbările să aibă efect.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
ro: Pentru că nu este disponibilă o descriere a acestei actualizări, se vor afișa înregistrările dezvoltatorilor:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
ro: Descărcarea nu a putut fi făcută automat și trebuie făcută manual.
    Mai multe informații sunt disponibile în raportul detaliat.

en: The download failed
ro: Descărcarea a eșuat

en: The file list is not available for this package.
ro: Lista de fișiere nu este disponibilă pentru acest pachet.

en: The following software also needs to be downgraded
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie aduse la o versiune mai veche

en: The following software also needs to be installed
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie instalate

en: The following software also needs to be processed
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie procesate

en: The following software also needs to be re-installed
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie reinstalate

en: The following software also needs to be removed
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie dezinstalate

en: The following software also needs to be updated
ro: De asemenea, următoarele pachete software trebuie actualizate

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
ro: Lista de grupuri nu a putut fi încărcată.
    Reîmprospătarea cache-ului ar putea ajuta deși de obicei problema este o eroare a sursei de programe.

en: The group list was invalid
ro: Lista grupului nu este validă

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
ro: Tipul de grup nu a fost găsit.
    Verificați lista de grupuri și încercați din nou.

en: The group was not found
ro: Grupul nu a fost găsit

en: The information about what requires this package could not be obtained.
ro: Informațiile despre ce pachete necesită acest pachet nu au putut fi obținute.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
ro: Rădăcina instalării este nevalidă. Contactați administratorul.

en: The license agreement failed
ro: Acordul cu licența a eșuat

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
ro: Nu ați fost de acord cu licența de utilizare.
    Pentru a folosi acest program trebuie să acceptați licența de utilizare.

en: The list of package sources could not be downloaded.
ro: Lista surselor de pachete nu a putut fi descărcată.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
ro: Fișierul nativ de configurare al pachetului nu a putut fi deschis.
    Asigurați-vă că configurația este validă.

en: The package could not be installed from untrusted source.
ro: Pachetul nu a putut fi instalat dintr-o sursă nesigură.

en: The package could not be updated from untrusted source.
ro: Pachetul nu a putut fi actualizat dintr-o sursă nesigură.

en: The package database was changed
ro: Baza de date a pachetelor s-a modificat

en: The package database was changed while the request was running.
ro: Baza de date a pachetelor s-a modificat în timpul cererii.

en: The package download failed
ro: Descărcarea pachetului a eșuat

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
ro: Descărcarea pachetului a eșuat.
    Verificați conexiunea la rețea.

en: The package identifier was not well formed
ro: Identificatorul pachetului nu era format corect

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
ro: Identificatorul pachetului nu a fost formatat corect când a fost trimis către server.
    De obicei, cauza este o eroare internă ce ar trebui raportată.

en: The package is already installed
ro: Pachetul este deja instalat

en: The package is not installed
ro: Pachetul nu este instalat

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
ro: Lista de pachete trebuie reconstruită.
    Aceasta ar fi trebuit să fie făcută automat de partea de fundal a sistemului de administrare a pachetelor.

en: The package security signature could not be verified.
ro: Semnătura pachetului nu a putut fi verificată.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
ro: Semnătura de securitate a pachetului lipsește, iar acesta nu este de încredere.
    Acest pachet nu a fost semnat la creare.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
ro: Pachetul care se modifică nu a fost găsit pe sistem sau în orice sursă de pachet.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
ro: Pachetul care se încearcă a fi instalat este deja instalat.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
ro: Pachetul care se încearcă a fi instalat nu este compatibil cu acest sistem.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
ro: Pachetul pe care încearcă să fie eliminat sau actualizat nu este instalat încă.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
ro: Pachetul descărcat este corupt și trebuie descărcat din nou.

en: The package was not found
ro: Pachetul nu a fost găsit

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
ro: Pachetul pe care încercați să-l instalați nu este valid.
    Fișierul pachet poate fi corupt sau poate să nu fie un pachet corect.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
ro: Numele sursei pachetului de la distanță nu a fost găsit.
    Este posibil să fie nevoie să activați un element în sursele pachetului.

en: The repository configuration could not be modified.
ro: Nu s-a putut modifica configurația depozitului.

en: The search could not be completed
ro: Nu s-a putut finaliza căutarea

en: The search filter was not correctly formed.
ro: Filtrul de căutare nu este formatat corect.

en: The search mode used by default
ro: Modul de căutare utilizat implicit

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
ro: Modul de căutare utilizat implicit. Opțiunile sunt „name”, „details”, sau „file”.

en: The search text contains invalid characters
ro: Textul de căutat conține caractere nevalide

en: The selected updates were installed successfully.
ro: Actualizările selectate au fost instalate cu succes.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
ro: Serviciul este responsabil de gestionarea cererilor utilizatorului nu mai are memorie disponibilă.
    Reporniți calculatorul.

en: The software is not signed by a trusted provider.
ro: Programul nu este semnat de un furnizor de încredere.

en: The software source is already in this state.
ro: Sursa de software este deja în această stare.

en: The specified file could not be found
ro: Fișierul specificat nu a putut fi găsit

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
ro: Fișierul specificat nu a putut fi găsit pe sistem.
    Verificați dacă fișierul mai există și nu a fost șters.

en: The specified package source could not be disabled.
ro: Sursa de pachete specificată nu a putut fi dezactivată.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
ro: Actualizarea specificată nu a putut fi găsită.
    Ar putea fi deja instalată sau să nu mai fie disponibilă pe serverul de la distanță.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
ro: Tranzacția a fost anulată și va fi reîncercată când sistemul este în așteptare.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
ro: Tipul virtual provide nu este suportat de acest sistem.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
ro: Nu există actualizări de pachete disponibile pentru calculator în acest moment.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
ro: Nu există pachete în coada de instalare sau ștergere.

en: There are no updates available
ro: Nu sunt disponibile actualizări

en: There is %u update available | There are %u updates available
ro[0]: Există %u actualizare disponibilă
ro[1]: Există %u actualizări disponibile
ro[2]: Există %u de actualizări disponibile

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
ro: Spațiul liber pe dispozitiv este insuficient.
    Eliberați niște spațiu de pe discul sistemului pentru a efectua această acțiune.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
ro: Nu există nicio conexiune la rețea disponibilă.
    Verificați configurările conexiunilor și reîncercați.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
ro: A apărut o problemă (posibil temporară) la conectarea la o sursă de pachete.
    Verificați eroarea detaliată pentru mai multe detalii.

en: These changes will be lost if you close this window.
ro: Aceste schimbări vor fi pierdute dacă închideți această fereastră.

en: This application is running as a privileged user
ro: Această aplicație rulează ca utilizator privilegiat

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
ro: Aceasta este o actualizare de test și nu este destinată uzului normal. Vă rugăm să raportați orice probleme sau regresii pe care le întâlniți.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
ro: Această notificare a fost emisă în %s și ultima dată actualizată în %s.

en: This notification was issued on %s.
ro: Această notificare a fost emisă în %s.

en: This package does not depend on any others
ro: Acest pachet nu depinde de niciun altul

en: This update is blocked.
ro: Această actualizare este blocată.

en: This update is important as it may solve critical problems.
ro: Această actualizare este importantă și poate rezolva multe probleme critice.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
ro: Această actualizare este necesară pentru repararea unei vulnerabilități de securitate a acestui pachet.

en: This update will add new features and expand functionality.
ro: Această actualizare va adăuga caracteristici noi și va extinde funcționalitatea.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
ro: Această actualizare va repara unele defecte și alte probleme care nu sunt critice.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
ro[0]: Pentru a instala acest fișier trebuie modificate și alte componente software.
ro[1]: Pentru a instala aceste fișiere trebuie modificate și alte componente software.
ro[2]: Pentru a instala aceste fișiere trebuie modificate și alte componente software.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
ro[0]: Pentru a instala acest pachet trebuie instalate și alte componente software.
ro[1]: Pentru a instala aceste pachete trebuie instalate și alte componente software.
ro[2]: Pentru a instala aceste pachete trebuie instalate și alte componente software.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
ro: Pentru a procesa tranzacția trebuie modificate și alte componente software.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
ro[0]: Pentru a dezinstala acest pachet trebuie modificate și alte componente software.
ro[1]: Pentru a dezinstala aceste pachete trebuie modificate și alte componente software.
ro[2]: Pentru a dezinstala aceste pachete trebuie modificate și alte componente software.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
ro[0]: Pentru a actualiza acest pachet trebuie modificate și alte componente software.
ro[1]: Pentru a actualiza aceste pachete trebuie modificate și alte componente software.
ro[2]: Pentru a actualiza aceste pachete trebuie modificate și alte componente software.

en: Transaction error
ro: Eroare de tranzacție

en: Trivial update
ro: Actualizare trivială

en: Trivial updates
ro: Actualizări triviale

en: Trusted
ro: De încredere

en: Try again with a different search term.
ro: Încercați din nou cu un alt termen de căutare.

en: Try entering a package name in the search bar.
ro: Încercați să introduceți un nume de pachet în bara de căutare.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
ro: Încercați să căutați descrieri de pachete făcând clic pe iconița din dreptul textului de căutare.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
ro: Două pachete furnizează același fișier.
    Acest lucru este de obicei din cauza amestecării pachetelor de la surse diferite.

en: Unavailable
ro: Nedisponibil

en: Unfinished transaction
ro: Tranzacție nefinalizată

en: Unknown group
ro: Grup necunoscut

en: Unknown role type
ro: Tip necunoscut de rol

en: Unknown state
ro: Stare necunoscută

en: Unselect all
ro: Deselectați totul

en: Untrusted
ro: Nu este de încredere

en: Update
ro: Actualizează

en: Update Icon
ro: Iconiță de actualizare

en: Update Packages
ro: Actualizează Pachete

en: Update failed due to running process
ro: Actualizarea a eșuat din cauza unui proces aflat în rulare

en: Update not found
ro: Actualizare negăsită

en: Update software installed on the system
ro: Actualizați programele instalate pe sistem

en: Updated
ro: Actualizat

en: Updated packages
ro: S-au actualizat pachete

en: Updates installed
ro: Actualizările au fost instalate

en: Updates;Upgrade;
ro: Updates;Upgrade;Actualizări;Înnoire;Actualizare;

en: Updating
ro: Actualizare

en: Updating the list of running applications
ro: Se actualizează lista de aplicații care rulează

en: Upgrading the system
ro: Se înnoiește sistemul

en: User name
ro: Nume de utilizator

en: Vendor
ro: Vânzător

en: View past package management tasks
ro: Vezi sarcinile anterioare de gestionare a pachetelor

en: Virtual provide type is not supported
ro: Tipul Virtual provide nu este suportat

en: Virtualization
ro: Virtualizare

en: Visit home page for selected package
ro: Vizitați pagina pachetului selectat

en: Waiting for authentication
ro: Se așteaptă după autentificare

en: Waiting for package manager lock
ro: Se așteaptă blocarea managerului de pachete

en: Waiting in queue
ro: Se așteaptă la coadă

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
ro: Când se afișează UI de la o cerere D-Bus de sesiune, utilizează automat aceste opțiuni implicit.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
ro: Când se afișează UI de la o cerere D-Bus de sesiune, forțează aceste opțiuni să fie pornite.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
ro: Când se elimină un pachet, elimină, de asemenea, acele dependențe care nu sunt cerute de alte pachete.

en: Xfce desktop
ro: Desktop Xfce

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
ro: Configurările de autentificare oferite nu sunt corecte.
    Verificați parolele sau configurările conturilor.

en: You have made changes that have not yet been applied.
ro: Ați făcut schimbări care nu au fost aplicate încă.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
ro: Trebuie să ieșiți și să reintrați în sesiune pentru a rămâne în siguranță.

en: You need to log out and log back in.
ro: Trebuie să ieșiți și să reintrați în sesiune.

en: You need to restart the application.
ro: Trebuie să reporniți aplicația.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ro: Ar fi trebuit să fi primit o copie a Licenței Publice Generale GNU împreună cu acest program; dacă nu, scrieți la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
ro: Veți fi nevoit să ieșiți și să reintrați în sesiune din cauza unei actualizări de securitate.

en: You will be required to log out and back in.
ro: Veți fi nevoit să ieșiți și să reintrați în sesiune.

en: You will be required to restart this application.
ro: Veți fi nevoit să reporniți aplicația.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
ro: Va trebui să ieșiți din cont și să intrați din nou după actualizare pentru ca schimbările să aibă efect.

en: _Accept Agreement
ro: _Accept acordul

en: _Force install
ro: _Forțează instalarea

en: _Install Update | _Install Updates
ro[0]: _Instalează actualizarea
ro[1]: _Instalează actualizările
ro[2]: _Instalează actualizările

en: _Install Updates
ro: _Instalează actualizările

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _Show debug and development package sources
ro: _Arată sursele de pachete de depanare și de dezvoltare

en: _Upgrade
ro: Act_ualizează

en: many packages
ro: multe pachete
