gnome-packagekit 3.15.x - en to nb translation catalogue (571 entries)

en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
nb[0]: %i ekstra pakke kreves for %s
nb[1]: %i ekstra pakker kreves for %s

en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
nb[0]: %i fil installert av %s
nb[1]: %i filer installert av %s

en: %i hour | %i hours
nb[0]: %i time
nb[1]: %i timer

en: %i minute | %i minutes
nb[0]: %i minutt
nb[1]: %i minutter

en: %i package requires %s | %i packages require %s
nb[0]: %i pakke krever %s
nb[1]: %i pakker krever %s

en: %i second | %i seconds
nb[0]: %i sekund
nb[1]: %i sekunder

en: %i update selected | %i updates selected
nb[0]: %i oppdatering valgt
nb[1]: %i oppdateringer valgt

en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
nb[0]: %i oppdatering valgt (%s)
nb[1]: %i oppdateringer valgt (%s)

en: %s and %s
nb: %s og %s

en: %s is running as a privileged user
nb: %s kjører som en priviligert bruker

en: %s, %s and %s
nb: %s, %s og %s

en: %s, %s, %s and %s
nb: %s, %s, %s og %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
nb: %s, %s, %s, %s og %s

en: A media change is required
nb: Bytte av media kreves

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
nb: Fant ingen pakke som lar handlingen fullføres.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: A package manager lock is required.
nb: Lås for pakkehåndterer kreves

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
nb: En pakkekilde inneholder pakker som kan installeres på denne datamaskinen.

en: A previous package management transaction was interrupted.
nb: En tidligere pakkehåndteringstransaksjon ble avbrutt.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
nb: Et uventet problem har oppstått.
    Vennligst rapporter dette i feilhåndteringssystemet for din distribusjon med en beskrivelse av feilen.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
nb: Et program som kjører må lukkes før oppdateringen kan fortsette.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: A restart is required to remain secure.
nb: Omstart er nødvendig for å holde datamaskinen sikker.

en: A restart is required.
nb: Omstart kreves.

en: A restart will be required due to a security update.
nb: Du må starte på nytt på grunn av en sikkerhetsoppdatering.

en: A restart will be required.
nb: Omstart er nødvendig.

en: A security signature is not present
nb: En sikkerhetssignatur mangler

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
nb: Klarte ikke å opprette et tillitsforhold til pakkekilden.
    Vennligst sjekk dine sikkerhetsinnstillinger.

en: A thread could not be created to service the user request.
nb: En tråd kunne ikke lages for å betjene brukers forespørsel.

en: About
nb: Om

en: Accepted EULA
nb: Godtok EULA

en: Accepting EULA
nb: Godtar EULA

en: Accessibility
nb: Tilgjengelig

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: Action
nb: Handling

en: Add or remove software installed on the system
nb: Legg til eller fjern programvare på systemet

en: Additional confirmation required
nb: Ekstra bekreftelse kreves

en: Additional media is required to complete the transaction.
nb: Ekstra medie kreves for å fullføre transaksjonen.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
nb: Flere medier kreves. Vennligst sett inn %s med navn «%s» for å fortsette.

en: Admin tools
nb: Administrasjonsverktøy

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
nb: Alle pakkene som er valgt for installasjon er allerede installert på systemet.

en: All packages
nb: Alle pakker

en: All packages are already installed
nb: Alle pakkene er allerede installert

en: All packages are up to date
nb: Alle pakker er oppdatert

en: All updates were installed successfully.
nb: Alle oppdateringer ble installert uten problemer.

en: Allow applications to invoke the codec installer
nb: Tillat at programmer starter installasjon av kodek

en: Allow applications to invoke the codec installer.
nb: Tillat at programmer starter installasjon av kodek.

en: Allow applications to invoke the font installer
nb: Tillat at programmer starter installasjon av skrift

en: Allow applications to invoke the font installer.
nb: Tillat at programmer starter installasjon av skrift.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
nb: La programmer starte installasjon etter MIME-type

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
nb: La programmer starte installasjon etter MIME-type.

en: An internal system error has occurred
nb: En intern systemfeil har oppstått

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
nb: En uspesifisert transaksjonsfeil har oppstått.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: Application
nb: Program

en: Apply Changes
nb: Bruk endringer

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
nb: Er du <b>sikker</b> på at du vil installere denne pakken?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
nb: Er du <b>sikker</b> på at du vil oppdatere denne pakken?

en: Ask the user if additional packages should be installed
nb: Spør bruker om ekstra pakker skal installeres

en: Ask the user if additional packages should be installed.
nb: Spør bruker om ekstra pakker skal installeres.

en: Authorization failed
nb: Autorisasjon feilet

en: Automatically remove unused dependencies
nb: Fjern ubrukte avhengigheter automatisk

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Bad security signature
nb: Ugyldig signatur

en: Bash – Command Not Found
nb: Bash — kommandoen ble ikke funnet

en: Blocked update
nb: Blokkert oppdatering

en: Blocked updates
nb: Blokkerte oppdateringer

en: Bug fix update
nb: Oppdatering med feilretting

en: Bug fix updates
nb: Oppdateringer med feilrettinger

en: Cancel search
nb: Avbryt søk

en: Canceled
nb: Avbrutt

en: Canceling
nb: Avbryter

en: Cannot disable source
nb: Kan ikke deaktivere kilde

en: Cannot fetch install sources
nb: Kan ikke hente installasjonskilder

en: Cannot get lock
nb: Fikk ikke tak i lås

en: Cannot get package requires
nb: Kan ikke hente krav for pakker

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
nb: Kan ikke sette eksklusiv lås på pakkemotor.
    Vennligst lukk eventuelle andre eldre pakkeverktøy som kan være i bruk.

en: Cannot get the file list
nb: Kan ikke hente filliste

en: Cannot install from untrusted source
nb: Kan ikke installere fra fil kilde uten tillitsforhold

en: Cannot update from untrusted source
nb: Kan ikke oppdatere fra kilde uten tillitsforhold

en: Cannot write repository configuration
nb: Kan ikke skrive informasjon om lager

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
nb: Endringene blir ikke tatt i bruk med det samme. Denne knappen aktiverer alle endringer

en: Changes not applied
nb: Endringer ikke tatt i bruk

en: Check for Updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Checking for applications currently in use
nb: Sjekker programmer som er i bruk

en: Checking for libraries currently in use
nb: Sjekker biblioteker som er i bruk

en: Checking for updates…
nb: Ser etter oppdateringer …

en: Checking signatures
nb: Sjekker signaturer

en: Cleaned up
nb: Ryddet opp

en: Cleaning up
nb: Rydder opp

en: Cleaning up packages
nb: Rydder i pakker

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear current selection
nb: Tøm utvalget

en: Close _Anyway
nb: L_ukk likevel

en: Command line client
nb: Kommandolinjeklient

en: Committing changes
nb: Sluttfører endringer

en: Communication
nb: Kommunikasjon

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
nb[0]: Du er koblet til via trådløst bredbånd, og det kan være dyrt å oppdatere denne pakken.
nb[1]: Du er koblet til via trådløst bredbånd, og det kan være dyrt å oppdatere disse pakkene.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Continue _Anyway
nb: F_ortsett likevel

en: Copying files
nb: Kopierer filer

en: Could not get list of distribution upgrades
nb: Fant ikke liste med oppgraderinger for distribusjonen

en: Could not get package details
nb: Kunne ikke hente detaljer om pakke

en: Could not get update details
nb: Kunne ikke hente detaljer om oppdatering

en: Could not get updates
nb: Kunne ikke hente oppdateringer

en: Could not remove a protected system package
nb: Kunne ikke fjerne en beskyttet systempakke

en: Could not restart
nb: Kunne ikke starte på nytt

en: Could not run upgrade script
nb: Kunne kjøre skript for oppgradering

en: Could not update packages
nb: Kunne ikke oppdatere pakker

en: Date
nb: Dato

en: Debugging Options
nb: Feilsøkingsalternativer

en: Decompressed
nb: Dekomprimert

en: Decompressing
nb: Dekomprimerer

en: Dependency resolution failed
nb: Løsing av avhengigheter feilet

en: Dependent Packages
nb: Avhengige pakker

en: Details
nb: Detaljer

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
nb: Ikke installer denne pakken med mindre du er sikker på at det er trygt å gjøre dette.

en: Do not show this again
nb: Ikke vis dette igjen

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
nb: Ikke oppdater denne pakken med mindre du er sikker på at det er trygt å gjøre dette.

en: Do you recognize the user and trust this key?
nb: Er brukeren kjent og stoler du på denne nøkkelen?

en: Do you trust the source of the packages?
nb: Stoler du på kilden for pakkene?

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Downgrade
nb: Nedgrader

en: Download size
nb: Størrelse på nedlasting

en: Downloaded
nb: Lastet ned

en: Downloaded packages
nb: Nedlastede pakker

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Downloading file lists
nb: Laster ned fillister

en: Downloading groups
nb: Laster ned grupper

en: Downloading list of packages
nb: Laster ned liste med pakker

en: Downloading lists of changes
nb: Laster ned liste med endringer

en: Downloading packages
nb: Laster ned pakker

en: Downloading repository information
nb: Laster ned informasjon om lager

en: Downloading update information
nb: Laster ned informasjon om oppdatering

en: Education
nb: Opplæring

en: Electronics
nb: Elektronikk

en: Enable or disable package repositories
nb: Slå av eller på pakkelagre

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabled repository
nb: Aktiverte lager

en: Enabling repository
nb: Aktiverer lager

en: Enhancement update
nb: Oppdatering med forbedringer

en: Enhancement updates
nb: Oppdateringer med forbedringer

en: Enter a search word or click a category to get started.
nb: Oppgi et søkeord eller klikk på en kategori for å komme i gang.

en: Enter a search word to get started.
nb: Oppgi et søkeord for å komme i gang.

en: Exiting as backend details could not be retrieved
nb: Avslutter siden detaljer om motor ikke kunne hentes

en: Exiting as properties could not be retrieved
nb: Avslutter siden egenskaper ikke kunne hentes

en: Failed to change status
nb: Klarte ikke å endre status

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
nb: Klarte ikke å stenge ned motorinstans.
    Feilen kan vanligvis overses.

en: Failed to create a thread
nb: Klarte ikke å lage en tråd

en: Failed to finalize
nb: Klarte ikke å ferdigstille

en: Failed to get the list of sources
nb: Klarte ikke å hente liste med kilder

en: Failed to initialize
nb: Klarte ikke å initiere

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
nb: Klarte ikke å initiere pakkemotor.
    Dette kan skje hvis andre pakkeverktøy brukes på samme tid.

en: Failed to process request.
nb: Klarte ikke å prosessere forespørsel.

en: Failed with unknown error code
nb: Feilet med ukjent feilkode

en: Failed with unknown error code.
nb: Feilet med ukjent feilkode.

en: Files
nb: Filer

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
nb: Filtrer pakkelister ved bruk av basenavn i gpk-application.

en: Filter using basename in gpk-application
nb: Filtrer ved bruk av basisnavn i gpk-application

en: Finished
nb: Fullført

en: Fonts
nb: Skrifter

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
nb[0]: For mer informasjon om feil som er rettet av denne oppdateringen se dette nettstedet:
nb[1]: For mer informasjon om feil som er rettet av denne oppdateringen se disse nettstedene:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
nb[0]: For mer informasjon om denne sikkerhetsoppdateringen se dette nettstedet:
nb[1]: For mer informasjon om denne sikkerhetsoppdateringen se disse nettstedene:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
nb[0]: Besøk dette nettstedet for mer informasjon om denne oppdateringen:
nb[1]: Besøk disse nettstedene for mer informasjon om denne oppdateringen:

en: Force installing package
nb: Tvungen installasjon av pakke

en: GNOME Package Updater
nb: GNOME pakkeoppdatering

en: GNOME Packages
nb: GNOME pakker

en: GNOME Session
nb: GNOME økt

en: GNOME Software
nb: GNOME programvare

en: GNOME desktop
nb: GNOME skrivebord

en: Games
nb: Spill

en: Generating package lists
nb: Lager pakkelister

en: Getting categories
nb: Henter kategorier

en: Getting dependencies
nb: Finner avhengigheter

en: Getting details
nb: Henter detaljer

en: Getting distribution upgrade information
nb: Henter oppgraderingsinformasjon for distribusjonen

en: Getting file list
nb: Henter filliste

en: Getting information
nb: Henter informasjon

en: Getting list of repositories
nb: Henter liste med lager

en: Getting old transactions
nb: Henter gamle transaksjoner

en: Getting package lists
nb: Henter pakkeliste

en: Getting package source list not supported by backend
nb: Henting av liste med pakkekilder er ikke støttet av motoren

en: Getting requires
nb: Henter pakker som kreves

en: Getting the list of updates
nb: Henter liste med oppdateringer

en: Getting update detail
nb: Henter detaljer om oppdatering

en: Getting updates
nb: Henter oppdateringer

en: Getting what provides
nb: Henter informasjon om tilbudte funksjoner

en: Got categories
nb: Hentet kategorier

en: Got dependencies
nb: Hentet avhengigheter

en: Got details
nb: Hentet detaljer

en: Got distribution upgrades
nb: Det finnes oppgraderinger for distribusjonen

en: Got file list
nb: Hentet filliste

en: Got list of repositories
nb: Hentet liste med lager

en: Got old transactions
nb: Hentet gamle transaksjoner

en: Got package lists
nb: Hentet pakkeliste

en: Got requires
nb: Hentet pakker som kreves

en: Got update detail
nb: Hentet detaljer om oppdatering

en: Got updates
nb: Hentet oppdateringer

en: Got what provides
nb: Hentet informasjon om tilbudte funksjoner

en: Graphics
nb: Grafikk

en: If search terms should be completed automatically
nb: Hvorvidt søkebegreper skal fullføres automatisk

en: If search terms should be completed automatically.
nb: Hvorvidt søkebegreper skal fullføres automatisk.

en: Ignore this update
nb: Ignorer denne oppdateringen

en: Important update
nb: Viktig oppdatering

en: Important updates
nb: Viktige oppdateringer

en: Install
nb: Installer

en: Install Package
nb: Installer pakke

en: Install Software
nb: Installer programvare

en: Install root is invalid
nb: Installasjonsroten er ugyldig

en: Install selected packages on the system
nb: Installer valgte pakker på systemet

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
nb: Installasjon av denne pakken forhindes av pakkesystemets konfigurasjon.

en: Installed
nb: Installert

en: Installed local files
nb: Installerte lokale filer

en: Installed packages
nb: Installerte pakker

en: Installed signature
nb: Installerte signatur

en: Installed size
nb: Installert størrelse

en: Installing
nb: Installerer

en: Installing file
nb: Installerer fil

en: Installing packages
nb: Installerer pakker

en: Installing signature
nb: Installerer signatur

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
nb: Installasjon av lokal fil feilet.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: Installing updates
nb: Installerer oppdateringer

en: Internet
nb: Internett

en: Invalid
nb: Ugyldig

en: Invalid package file
nb: Ugyldig pakkefil

en: Invalid search text
nb: Ugyldig søketekst

en: KDE desktop
nb: KDE skrivebord

en: Legacy
nb: Gammelt

en: License
nb: Lisens

en: License Agreement Required
nb: Lisensavtale kreves

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
nb: Lisensiert under GNU General Public License Version 2

en: Loading cache
nb: Laster buffer

en: Loading…
nb: Laster …

en: Local file conflict between packages
nb: Lokal filkonflikt mellom pakker

en: Local install failed
nb: Lokal installasjon feilet

en: Localization
nb: Lokalisering

en: Lock required
nb: Lås kreves

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Log viewer
nb: Loggvisning

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
nb: Ondsinnet programvare kan skade din datamaskin eller forårsake annen skade.

en: Maps
nb: Kart

en: Missing security signature
nb: Mangler signatur

en: More details
nb: Flere detaljer

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
nb: Det finnes flere pakker som ikke er kompatible med hverandre.
    Dette skjer vanligvis fordi pakker fra forskjellige kilder blandes sammen.

en: Name
nb: Navn

en: Network
nb: Nettverk

en: New distribution upgrade release '%s' is available
nb: Ny oppgradering for distribusjonen med navn «%s» er tilgjengelig

en: Newest packages
nb: Nyeste pakker

en: No distribution upgrade data is available
nb: Data om oppgradering av distribusjonen er ikke tilgjengelig

en: No files
nb: Ingen filer

en: No more mirrors are available
nb: Ikke flere tilgjengelige speil

en: No network connection available
nb: Nettverkstilkobling er ikke tilgjengelig

en: No network connection was detected.
nb: Nettverkstilkobling ble ikke funnet.

en: No other packages require this package
nb: Ingen andre pakker krever denne pakken

en: No package cache is available.
nb: Ingen buffer for pakker tilgjengelig.

en: No packages
nb: Ingen pakker

en: No packages to update
nb: Ingen pakker å oppdatere

en: No restart is necessary.
nb: Omstart er ikke nødvendig.

en: No restart is required.
nb: Ingen omstart kreves.

en: No results were found.
nb: Ingen resultater funnet.

en: No results were returned.
nb: Ingen resultater ble funnet.

en: No space is left on the disk
nb: Ikke mer plass på disken

en: No update details available.
nb: Ingen detaljer om oppdateringer er tilgjengelig.

en: No updates are available
nb: Ingen oppdateringer er tilgjengelig

en: None of the selected packages could be updated.
nb: Ingen av de valgte pakkene kunne oppdateres.

en: Normal update
nb: Normal oppdatering

en: Not supported by this backend
nb: Ikke støttet av denne motoren

en: Now
nb: Nå

en: Obsoleted
nb: Utgått

en: Obsoleting
nb: Utdaterer

en: Obsoleting packages
nb: Utdaterer pakker

en: Office
nb: Kontor

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke fjernet korrekt.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke bygget korrekt.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke konfigurert korrekt.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
nb: En av de valgte pakkene ble ikke installert korrekt.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: Only Native Packages
nb: Kun pakker for min maskinarkitektur

en: Only Newest Versions
nb: Kun de nyeste versjonene

en: Only show native packages in the file lists
nb: Vis kun pakker som passer maskinarkitektur for denne maskinen i fillistene

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
nb: Vis kun pakker som passer maskinarkitektur for denne maskinen i fillistene.

en: Only show supported packages in the file lists
nb: Vis kun støttede pakker fillistene

en: Only show supported packages in the file lists.
nb: Vis kun støttede pakker i fillistene.

en: Only show the newest packages in the file lists
nb: Vis kun de nyeste pakkene i fillistene

en: Only show the newest packages in the file lists.
nb: Vis kun de nyeste pakkene i fillistene.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
nb: Vis kun de nyeste pakkene i oppdateringslisten og filtrer ut eldre oppdateringer som fremdeles er tilgjengelige.

en: Only show the newest updates in the list
nb: Vis kun de nyeste oppdateringene i listen

en: Other
nb: Annet

en: Other desktops
nb: Andre skrivebord

en: Other updates
nb: Andre oppdateringer

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
nb: Andre oppdateringer blir holdt tilbake fordi noen viktige systempakker må installeres først.

en: Out of memory
nb: Ikke mer minne

en: Package Install
nb: Pakkeinstallering

en: Package Log
nb: Pakkelogg

en: Package Manager for GNOME
nb: Pakkehåndtering for GNOME

en: Package Source
nb: Pakkekilde

en: Package Sources
nb: Pakkekilder

en: Package Updater
nb: Pakkeoppdatering

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
nb: Pakkeoppdatering lar deg oppdatere pakker på ditt system uten å starte på nytt. Du kan vise detaljer om hver oppdatering og kan velge hvilke oppdateringer som skal brukes.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
nb: Pakkeoppdatering bruker PackageKit og kan fungere på alle distribusjoner ved bruk av det innebyggede pakkehåndteringsrammeverket.

en: Package collections
nb: Pakkesamlinger

en: Package failed to be removed
nb: Feil under fjerning av pakken

en: Package failed to build
nb: Feil under bygging av pakken

en: Package failed to configure
nb: Feil under konfigurasjon av pakke

en: Package failed to install
nb: Feil under installering av pakken

en: Package install blocked
nb: Pakkeinstallering blokkert

en: Package installer
nb: Pakkeinstallering

en: Package is corrupt
nb: Pakken er korrupt

en: Package is incompatible with this system
nb: Pakken er inkompatibel med dette systemet

en: Package management applications are security sensitive.
nb: Pakkehåndteringsprogrammer er sikkerhetssensitive.

en: Package sources
nb: Pakkekilder

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
nb: Pakker retter feil, fjerner sikkerhetsmessige sårbarheter og gir ny funksjonalitet.

en: Package:
nb: Pakke:

en: PackageKit Website
nb: Nettsted for PackageKit

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: PackageKit distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: PackageKit er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: Packages
nb: Pakker

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
nb: Pakker lar deg installere og fjerne pakker på ditt system. Du kan vise og søke etter pakker ved navn, detaljer eller til og med filnavn og også se avhengigheter mellom pakker. Du kan søke etter pakkegrupper og dette er en lettere måte å finne programmer på ditt favorittskrivebord.

en: Packages are not compatible
nb: Pakkene er ikke kompatible

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
nb[0]: Pakker i listen under kreves for at %s skal fungere korrekt.
nb[1]: Pakker i listen under kreves for at %s skal fungere korrekt.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
nb[0]: Pakker i listen under krever %s for å fungere korrekt.
nb[1]: Pakker i listen under krever %s for å fungere korrekt.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
nb: Pakker bruker PackageKit og kan fungere på alle distribusjoner ved bruk av det innebyggede pakkehåndteringsrammeverk.

en: Pending
nb: Utestående

en: Power management
nb: Strømstyring

en: Prepared
nb: Forberedt

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Problem connecting to a package source
nb: Problem ved tilkobling til pakkekilde

en: Programming
nb: Programmering

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
nb: Programmer som skal ignoreres når de sender ut forespørsler via D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
nb: Programmer som skal ignoreres når de sender ut forespørsler via D-Bus. Adskilt med komma.

en: Publishing
nb: Publisering

en: Querying
nb: Kjører spørring

en: Reading the configuration file failed
nb: Lesing av konfigurasjonsfilen feilet

en: Refresh Package Lists
nb: Oppdater pakkelister

en: Refreshed package cache
nb: Oppdatert mellomlager for pakker

en: Refreshing package cache
nb: Oppdaterer pakkeinformasjonen

en: Refreshing software list
nb: Oppdaterer programvarelisten

en: Reinstall
nb: Installer på nytt

en: Reinstalled
nb: Installert på nytt

en: Reinstalling
nb: Installerer på nytt

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Package
nb: Fjern pakke

en: Removed
nb: Fjernet

en: Removed packages
nb: Fjernede pakker

en: Removed repository
nb: Fjernet lager

en: Removing
nb: Fjerner

en: Removing a protected system package is not allowed.
nb: Det er ikke tillatt å fjerne en beskyttet systempakke.

en: Removing packages
nb: Fjerner pakker

en: Removing repository
nb: Fjerner lager

en: Repackaging files
nb: Pakker filer på nytt

en: Repaired the system
nb: Reparerte systemet

en: Repairing the system
nb: Reparerer systemet

en: Repository configuration invalid
nb: Konfigurasjon for lager ugyldig

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
nb: Konfigurasjon av lager var ugyldig og kunne ikke leses.

en: Repository name was not found
nb: Navn på lager ble ikke funnet

en: Repository name:
nb: Navn på lager:

en: Requesting data
nb: Spør etter data

en: Required Packages
nb: Pakker som kreves

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
nb: Nødvendige data ble ikke funnet på noen av de konfigurerte pakkekildene.
    Det er ikke flere nedlastingsspeil å prøve.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
nb: Nødvendige data for oppgradering ble ikke funnet på noen av de konfigurerte pakkekildene.
    Listen med distribusjonsoppgraderinger vil ikke være tilgjengelig.

en: Rescheduled due to priority
nb: Satt opp på nytt på grunn av prioritet

en: Resolved
nb: Løst

en: Resolving
nb: Løser opp

en: Resolving dependencies
nb: Løser avhengigheter

en: Restart Computer
nb: Start datamaskinen på nytt

en: Running
nb: Kjører

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
nb: Kjøring av grafiske programmer som en priviligert bruker bør unngås av sikkerhetsgrunner.

en: Running the transaction failed
nb: Kjøring av transaksjonen feilet

en: Scanning installed applications
nb: Søker gjennom installerte programmer

en: Science
nb: Vitenskap

en: Scroll to packages as they are downloaded
nb: Rull til pakker etter hvert som de lastes ned

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
nb: Rull til pakkene i oppdateringslisten etter hvert som de lastes ned eller installeres.

en: Search by description
nb: Søk etter beskrivelse

en: Search by file name
nb: Søk på filnavn

en: Search by name
nb: Søk etter navn:

en: Search filter was invalid
nb: Ugyldig søkefilter

en: Searched for file
nb: Søkte etter fil

en: Searched for package details
nb: Søkte etter detaljer om pakke

en: Searched for package name
nb: Søkte etter pakkenavn

en: Searched groups
nb: Søkte i grupper

en: Searching by description
nb: Søker etter beskrivelse

en: Searching by file
nb: Søker etter fil

en: Searching by name
nb: Søker etter navn

en: Searching details
nb: Søker i detaljer

en: Searching for file
nb: Søker etter fil

en: Searching for package name
nb: Søker etter pakkenavn

en: Searching groups
nb: Søker i grupper

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Security update
nb: Sikkerhetsoppdatering

en: Security updates
nb: Sikkerhetsoppdateringer

en: Select all
nb: Velg alle

en: Select security updates
nb: Velg sikkerhetsoppdateringer

en: Servers
nb: Tjenere

en: Set repository data
nb: Sett data om lager

en: Set the filter to this value
nb: Sett filter til denne verdien

en: Set the parent window to make this modal
nb: Sett opphavsvindu for å gjøre dette modalt

en: Setting repository data
nb: Setter data for lager

en: Show all packages
nb: Vis alle pakker

en: Show all repositories in the package source viewer
nb: Vis alle lagre i visning for pakkekilde

en: Show all repositories in the package source viewer.
nb: Vis alle lagre i visning for pakkekilde.

en: Show debugging information for all files
nb: Vis feilsøkingsinformasjon for alle filer

en: Show debugging options
nb: Vis feilsøkingsalternativer

en: Show the 'All Packages' group menu
nb: Vis gruppemenyen «Alle pakker»

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
nb: Vis alle pakkemenyoppføringene. Det krever mye tid for populering med de fleste motorer og kreves vanligvis ikke av sluttbrukere.

en: Show the category group menu
nb: Vis gruppemeny for kategori

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
nb: Vis meny for kategorigruppe. Dette er mer fullstendig og tilpasset distribusjonen, men tar lenger tid å populere.

en: Show the program version and exit
nb: Vis versjon og avslutt

en: Signature URL:
nb: URL til signatur:

en: Signature identifier:
nb: Identifikator for signatur:

en: Signature user identifier:
nb: Identifikator for signaturbruker:

en: Size
nb: Størrelse

en: Software Log Viewer
nb: Loggvisning for programvare

en: Software signature is required
nb: Programvaresignatur kreves

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
nb: Noen av oppdateringene som ble installert krever at datamaskinen startes på nytt før endringene trer i kraft.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
nb: Noen av oppdateringene som ble installert krever at datamaskinen startes på nytt av sikkerhetshensyn.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
nb: Noen av oppdateringene som ble installert krever at du logger ut og inn igjen før endringene trer i kraft.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
nb: Noen av oppdateringene som ble installert krever at du logger ut og inn igjen av sikkerhetshensyn.

en: Some updates were not installed
nb: Noen oppdateringer ble ikke installert

en: Source
nb: Kilde

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
nb: Kildepakker installeres normalt ikke på denne måten.
    Sjekk filtypen på filen du prøver å installere.

en: Source packages cannot be installed
nb: Kildekodepakken kan ikke installeres

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
nb: Kilder;Lagre;Brukervalg;Installasjon;Lager;

en: Starting
nb: Starter

en: Testing changes
nb: Tester endringer

en: The action cannot be canceled
nb: Handlingen kan ikke avbrytes

en: The action cannot be canceled at this time.
nb: Oppgaven kan ikke avbrytes nå.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
nb: Handlingen er ikke støttet av motoren.
    Vennligst rapporter en feil i feilhåndteringssystemet for din distribusjon da dette ikke skulle skje.

en: The action was canceled
nb: Handlingen ble avbrutt

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
nb: Oppgaven ble avbrutt uten problemer og ingen pakker ble endret.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
nb: Oppgaven ble avbrutt uten problemer og ingen pakker ble endret.
    Motoren avsluttet ikke på riktig måte.

en: The action was forcibly canceled
nb: Handlingen ble tvunget til å avbrytes

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
nb: Klassifisering av denne oppdateringen er ustabil hvilket betyr at den ikke er ment for bruk på produksjonssystemer.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
nb: Datamaskinen må startes på nytt for at endringene skal tre i kraft.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
nb: Utviklingsloggene vil bli vist da det ikke finnes beskrivelse for denne oppdateringen:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
nb: Nedlasting kunne ikke gjøres automatisk og må gjøres manuelt.
    Mer informasjon er tilgjengelig i den detaljerte rapporten.

en: The download failed
nb: Nedlasting feilet

en: The file list is not available for this package.
nb: Fillisten er ikke tilgjengelig for denne pakken.

en: The following software also needs to be downgraded
nb: Følgende programvare vil også måtte nedgraderes

en: The following software also needs to be installed
nb: Følgende programvare må også installeres

en: The following software also needs to be processed
nb: Følgende programvare vil også måtte prosesseres

en: The following software also needs to be re-installed
nb: Følgende programvare vil også måtte installeres på nytt

en: The following software also needs to be removed
nb: Følgende programvare vil måtte fjernes

en: The following software also needs to be updated
nb: Følgende programvare vil også måtte oppdateres

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
nb: Gruppelisten kan ikke lastes.
    Oppdatering av mellomlageret kan hjelpe selv om dette normalt er et problem med programvarekilden.

en: The group list was invalid
nb: Gruppelisten var ugyldig

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
nb: Gruppetype ble ikke funnet.
    Vennligst sjekk gruppelisten og prøv igjen.

en: The group was not found
nb: Gruppen ble ikke funnet

en: The information about what requires this package could not be obtained.
nb: Kunne ikke finne informasjon om hva som krever denne pakken.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
nb: Installasjonsroten er ugyldig. Vennligst kontakt din administrator.

en: The license agreement failed
nb: Lisensavtale feilet

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
nb: Du har ikke godtatt lisensavtalen.
    Du må godta lisensen for å bruke denne programvaren.

en: The list of package sources could not be downloaded.
nb: Liste med pakkekilder kunne ikke lastes ned.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
nb: Pakkekonfigurasjonsfil for denne arkitekturen kan ikke åpnes.
    Vennligst sjekk om konfigurasjonen er gyldig.

en: The package could not be installed from untrusted source.
nb: Pakken kunne ikke installeres fra programvarekilde uten tillitsforhold.

en: The package could not be updated from untrusted source.
nb: Pakken kunne ikke oppdateres fra programvarekilde uten tillitsforhold.

en: The package database was changed
nb: Pakkedatabasen ble endret

en: The package database was changed while the request was running.
nb: Pakkedatabasen ble endret mens forespørselen kjørte.

en: The package download failed
nb: Nedlasting av pakken feilet

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
nb: Nedlasting av pakken feilet.
    Vennligst sjekk nettverksforbindelsen.

en: The package identifier was not well formed
nb: Pakkeidentifikatoren var ikke gyldig

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
nb: Pakkeidentifikator var ikke riktig utformet når den ble sendt til tjener.
    Dette indikerer en intern feil og bør rapporteres.

en: The package is already installed
nb: Pakken er allerede installert

en: The package is not installed
nb: Pakken er ikke installert

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
nb: Pakkelisten må bygges opp på nytt.
    Dette burde vært gjort automatisk av motoren.

en: The package security signature could not be verified.
nb: Pakkens sikkerhetssignatur kunne ikke verifiseres.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
nb: Pakkens sikkerhetssignatur mangler og kan derfor ikke stoles på.
    Pakken ble ikke signert når den ble laget.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
nb: Pakken som blir endret ble ikke funnet på systemet ditt eller i noen pakkekilde.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
nb: Pakken som skal installeres er allerede installert.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
nb: Pakken som skal installeres er ikke kompatibel med dette systemet.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
nb: Pakken som blir forsøkt fjernet eller oppdatert er ikke installert.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
nb: Pakken som ble lastet ned er korrupt og må lastes ned på nytt.

en: The package was not found
nb: Pakken ble ikke funnet

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
nb: Pakken du prøver å installere er ikke gyldig.
    Pakkefilen kan være korrupt eller ikke en korrekt pakke.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
nb: Navn på ekstern pakkekilde ble ikke funnet.
    Du må kanskje slå på en oppføring under pakkekilder.

en: The repository configuration could not be modified.
nb: Konfigurasjon for lager kunne ikke endres.

en: The search could not be completed
nb: Søk kunne ikke fullføres

en: The search filter was not correctly formed.
nb: Søkefilteret var ikke korrekt utformet.

en: The search mode used by default
nb: Søkemodus som brukes som forvalg

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
nb: Søkemodus som brukes som forvalg. Alternativene er «name», «details» eller «file».

en: The search text contains invalid characters
nb: Søketeksten inneholder ugyldige tegn

en: The selected updates were installed successfully.
nb: Valgte oppdateringer ble installert uten problemer.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
nb: Tjenesten som er ansvarlig for å håndtere brukerforespørsler har ikke mer minne tilgjengelig.
    Vennligst start datamaskinen på nytt.

en: The software is not signed by a trusted provider.
nb: Programvaren er ikke signert av en tilbyder som har tillit.

en: The specified file could not be found
nb: Spesifisert fil ble ikke funnet

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
nb: Oppgitt fil ble ikke funnet på systemet.
    Sjekk at filen eksisterer fremdeles og ikke er slettet.

en: The specified package source could not be disabled.
nb: Oppgitt pakkekilde kunne ikke slås av.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
nb: Oppgitt oppdatering ble ikke funnet.
    Den kan være installert allerede eller ikke tilgjengelig på ekstern tjener.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
nb: Transaksjonen er avbrutt og vil bli forsøkt på nytt når systemet ikke er opptatt.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
nb: Virtuell type for hva pakken tilbyr støttes ikke av dette systemet.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
nb: Det finnes ingen tilgjengelige pakkeoppdateringer for din datamaskin akkurat nå.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
nb: Ingen pakker i kø for å installeres eller fjernes.

en: There are no updates available
nb: Ingen tilgjengelige oppdateringer

en: There is %i update available | There are %i updates available
nb[0]: %i oppdatering tilgjengelig
nb[1]: %i oppdateringer tilgjengelig

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
nb: Det er ikke nok plass på enheten.
    Frigjør plass på systemdisken for å utføre denne operasjonen.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
nb: Det finnes ingen nettverkstilkobling tilgjengelig.
    Vennligst sjekk innstillingene for tilkoblingen og prøv igjen.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
nb: Det oppsto et - muligens midlertidig - problem ved tilkobling til en pakkekilde.
    Vennligst sjekk detaljert feilmelding for flere detaljer.

en: These changes will be lost if you close this window.
nb: Disse endringene vil gå tapt hvis du lukker dette vinduet.

en: This application is running as a privileged user
nb: Dette programmet kjører som en priviligert bruker

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
nb: Dette er en testoppdatering, og den er ikke ment for normal bruk. Vennligst rapporter eventuelle problemer du møter på.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
nb: Varsling ble gitt på %s og sist oppdatert på %s.

en: This notification was issued on %s.
nb: Dette varselet ble utsendt %s.

en: This package does not depend on any others
nb: Denne pakken er ikke avhengig av noen andre pakker

en: This update is blocked.
nb: Denne oppdateringen er blokkert.

en: This update is important as it may solve critical problems.
nb: Denne oppdateringen er viktig da den kan løse kritiske problemer.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
nb: Denne oppdateringen kreves for å rette opp sikkerhetsmessige sårbarheter i denne pakken.

en: This update will add new features and expand functionality.
nb: Denne oppdateringen vil legge til ny og utvidet funksjonalitet.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
nb: Denne oppdateringen vil rette feil og andre ikke-kritiske problemer.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
nb[0]: For å installere denne filen vil annen programvare også måtte endres.
nb[1]: For å installere disse filene vil annen programvare også måtte endres.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
nb[0]: For å installere denne pakken må du også endre andre programmer.
nb[1]: For å installere disse pakkene må du også endre andre programmer.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
nb: For å prosessere denne transaksjonen vil annen programvare også måtte endres.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
nb[0]: For å fjerne denne pakken vil annen programvare også måtte endres.
nb[1]: For å fjerne disse pakkene vil annen programvare også måtte endres.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
nb[0]: For å oppdatere denne pakken vil annen programvare også måtte endres.
nb[1]: For å oppdatere disse pakkene vil annen programvare også måtte endres.

en: Transaction error
nb: Feil med transaksjon

en: Trivial update
nb: Triviell oppdatering

en: Trivial updates
nb: Trivielle oppdateringer

en: Trusted
nb: Med tillit

en: Try again with a different search term.
nb: Prøv igjen med et annet søkebegrep.

en: Try entering a package name in the search bar.
nb: Prøv å oppgi et pakkenavn i søkelinjen.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
nb: Prøv å søke i pakkebeskrivelsen ved å klikke på ikonet ved siden av søketeksten.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
nb: To pakker inneholder samme fil.
    Dette skjer vanligvis fordi du blander pakker fra forskjellige kilder.

en: Unfinished transaction
nb: Uferdig transaksjon

en: Unknown group
nb: Ukjent gruppe

en: Unknown role type
nb: Ukjent type rolle

en: Unknown state
nb: Ukjent tilstand

en: Unselect all
nb: Velg bort alle

en: Untrusted
nb: Uten tillit

en: Update
nb: Oppdater

en: Update Icon
nb: Oppdateringsikon

en: Update Packages
nb: Oppdater pakker

en: Update failed due to running process
nb: Oppdatering feilet på grunn av en kjørende prosess

en: Update not found
nb: Oppdatering ikke funnet

en: Update software installed on the system
nb: Oppdater programvare som er installert på systemet

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Updated packages
nb: Oppdaterte pakker

en: Updates installed
nb: Oppdateringer er installert

en: Updates;Upgrade;
nb: Oppdateringer;Oppgradering;

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Updating packages
nb: Oppdaterer pakker

en: Updating the list of running applications
nb: Oppdaterer liste med kjørende programmer

en: User name
nb: Brukernavn

en: Vendor
nb: Leverandør

en: View past package management tasks
nb: Vis pakkehåndteringsoppgaver

en: Virtual provide type is not supported
nb: Virtuell type for hva pakken tilbyr er ikke støttet

en: Virtualization
nb: Virtualisering

en: Visit Project Website
nb: Gå til hjemmesiden for prosjektet

en: Visit home page for selected package
nb: Gå til hjemmesiden for valgt pakke

en: Waiting for authentication
nb: Venter på autentisering

en: Waiting for package manager lock
nb: Venter på låsfil for pakkehåndterer

en: Waiting in queue
nb: Venter i kø

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
nb: Bruk disse alternativene som forvalg automatisk når brukergrensesnitt vises som følge av en D-Bus-forespørsel.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
nb: Tving disse alternativene til å være på når brukergrensesnitt vises som følge av en D-Bus-forespørsel.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
nb: Fjern avhengigheter som ikke kreves av andre pakker når du fjerner en pakke.

en: Xfce desktop
nb: Xfce skrivebord

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
nb: Du kar ikke oppgitt korrekt autentiseringsinformasjon.
    Sjekk passord eller kontoinnstillinger.

en: You have made changes that have not yet been applied.
nb: Du har utført endringer som ikke er i bruk ennå.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
nb: Du må logge ut og inn igjen for å holde datamaskinen sikker.

en: You need to log out and log back in.
nb: Du må logge ut og inn igjen.

en: You need to restart the application.
nb: Du må starte programmet på nytt.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software Foundation, Inc. 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
nb: Du må logge ut og inn igjen på grunn av en sikkerhetsoppdatering.

en: You will be required to log out and back in.
nb: Du må logge ut og inn igjen

en: You will be required to restart this application.
nb: Du må starte programmet på nytt

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
nb: Du må logge ut og inn igjen etter oppdateringen for at endringene skal tre i kraft.

en: _Accept Agreement
nb: Godt_a avtale

en: _Force install
nb: _Tvungen installering

en: _Install Update | _Install Updates
nb[0]: _Installer oppdatering
nb[1]: _Installer oppdateringer

en: _Install Updates
nb: _Installer oppdateringer

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Show debug and development package sources
nb: Vi_s pakkekilder for feilsøkings- og utviklingsprogramvare

en: _Upgrade
nb: _Oppgrader

en: disc
nb: plate

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: many packages
nb: mange pakker

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder
