Xfce4-power-manager - en to hye translation catalogue (198 entries)

en: 
    Xfce Power Manager %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    http://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
hye: 
    Xfce լիցքի կառավարիչ %s
    
    Xfce Goodies նախագծի մաս
    http://goodies.xfce.org
    
    Արտաւնագիր՝ GNU GPL.

en: %i hour | %i hours
hye[0]: %i ժամ
hye[1]: %i ժամ

en: %i minute | %i minutes
hye[0]: %i րոպե
hye[1]: %i րոպէ

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
hye: %s (%i%%)
    %s մինչ ամբողջական լիցքաւորումը

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
hye: %s (%i%%)
     Մնացած մոտաւոր ժամանակը՝ %s

en: %s is currently inhibiting power management
hye: %s֊ը ներկայումս արգելում է լարման կառավարումը

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
hye: <b>%s %s</b>
    Ընթացիկ լիցք․ %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
hye: <b>%s %s</b>
    Անյայտ վիճակ

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
hye: <b>%s %s</b>
    Մնացել է (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
hye: <b>%s %s</b>
    Մնացել է (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
hye: <b>%s %s</b>
    դատարկ է

en: <b>Appearance</b>
hye: <b>Արտաքին տեսք</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
hye: <b>Պայծառութեան կառավարում</b>

en: <b>Buttons</b>
hye: <b>Կոճակներ</b>

en: <b>Critical power</b>
hye: <b>Մարտկոցի նուազագույն մակարդակ</b>

en: <b>Display brightness</b>
hye: <b>Ցուցադրիչի պայծառութիւն</b>

en: <b>Display power management</b>
hye: <b>Ցուցադրիչի լիցքի կառավարում</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
hye: <b>Ծնկադիր</b>

en: <b>Security</b>
hye: <b>Պաշտպանութիւն</b>

en: <b>System power saving</b>
hye: <b>Մարտկոցի լիցքի խնայում</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
hye: Ծրագիրը ներկայումս անջատում է ինքաշխատ հանգստի հնարաւորութիւնը։ Այս գործողութեան կիրառումը կարող է վնասել այս ծրագրի աշխատանքային վիճակը։ Քնեցնե՞լ համակարգը։

en: Another power manager is already running
hye: Գործարկուում է լիցքի այլ կառավարիչ

en: Ask
hye: Զգուշացնել

en: Authorized to hibernate
hye: Քունը վաւերացուած է

en: Authorized to shutdown
hye: Անջատումը վաւերացուած է

en: Authorized to suspend
hye: Նիրհումը վաւերացուած է

en: Automatically lock the session:
hye: Ինքնաշխատաւրէն կողպել նիստը․

en: Battery
hye: Մարտկոց

en: Blank after
hye: Դատարկել

en: Brightness step count:
hye: Պայծառութեան քայլի հաշուարկ.

en: Brightness: %.0f percent
hye: Պայծառութիւն․ %.0f տոկոս

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
hye: Կառուցուած է՝ GTK+ %d.%d.%d֊ով, յղուած՝ GTK+ %d.%d.%d֊ին։

en: Can hibernate
hye: Քունը հնարաւոր է

en: Can suspend
hye: Նիրհումը հնարաւոր է

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
hye: xfce4-power-manager-settings՝ դուրս գալու համար

en: Check your power manager installation
hye: Ստուգել լիցքի կառավարչի տեղակայումը

en: Computer
hye: Համակարգիչ

en: Critical battery power level:
hye: Մարտկոցի լիցքի նուազագոյն մակարդակ․

en: Current charge
hye: Ներկայիս լիցքը

en: Delay locking after screensaver for
hye: Հետաձգել կողպումն էկրանապահից յետոյ

en: Device
hye: Սարք

en: Devices
hye: Սարքեր

en: Display
hye: Ցուցադրիչ

en: Display a specific device by UpDevice object path
hye: Ցուցադրել յատուկ սարքեր UpDevice առարկայի ուղղու աւգնութեամբ

en: Display battery levels for attached devices
hye: Ցուցադրել մարտկոցների լիցքի մակարդակները կցուած սարքերի համար

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
hye: Ցուցադրել սարքերի մարտկոցների մակարդակը եւ կառավարել դրանց պայծառութեան աստիճանը։

en: Display version information
hye: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը

en: Do nothing
hye: Ոչինչ չանել

en: Dump all information
hye: Պահեստաւորել ամբողջ տեղեկոյթը

en: Enable debugging
hye: Թոյլատրել վրիպազերծումը

en: Energy empty
hye: Լիցք չկայ

en: Exponential
hye: Աստիճանային

en: Failed to connect to power manager
hye: Կապակցումը լիցքի կառավարչի հետ՝ ձախողուեց

en: Failed to load power manager configuration, using defaults
hye: Լիցքի կառավարչի կազմաձեւումների բեռնումը ձախողուեց, կաւգտագործուեն լռելեայն տարբերակները։

en: Failed to parse arguments: %s
hye: Յենարկների վերլուծման ձախողում․ %s

en: False
hye: Սխալ

en: Fully charged
hye: Ամբողջական լիցքաւորում

en: Fully charged (design)
hye: Ամբողջական լիցքաւորում (տեսական)

en: General
hye: Ընդհանուր

en: Handle display brightness _keys
hye: Գործածել ցուցադրիչի պայծառութեան _կոճակները

en: Has LID
hye: Կայ կափարիչ

en: Has battery
hye: Կայ մարտկոց

en: Has battery button
hye: Կայ մարտկոցի կոճակ

en: Has brightness panel
hye: Կայ պայծառութեան վահանակ

en: Has hibernate button
hye: Կայ քնի կոճակ

en: Has power button
hye: Կայ միացման կոճակ

en: Has sleep button
hye: Կայ հանգստի կոճակ

en: Hibernate
hye: Քնել

en: Hibernate and suspend operations not permitted
hye: Քուն եւ նիրհում գործողութիւնները չեն սատարուում

en: Hibernate and suspend operations not supported
hye: Քուն եւ նիրհում գործողութիւնները չեն սատարուում

en: Hibernate operation not permitted
hye: Քունը թույլատրուած չէ

en: Hibernate operation not supported
hye: Քունը չի սատարուում

en: Hibernate the system
hye: Քնեցնել համակարգը

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
hye: Յաւելեալ․ Xfce լիցքի կառավարիչն ապահովում է DBus freedesktop համապատասխան միջավայրեր այլ ծրագրերի՝ լիցքի ներկայիս մակարդակի մասին տեղեկացնելու համար, որպէսզի նրանք կարգաւորեն մարտկոցի սպառումը, բացի դրանից մատակարարում է նաեւ միջավայր, որը թոյլ է տալիս ծրագրերին արգելել հանգստի ինքնաշխատ գործողութիւնները, լարման կառավարչի աւգնութեամբ․ աւրինակ՝ ԱՒՀ֊ի փաթեթների կառավարիչը պէտք է գործածի այս միջավայրը, թարմացումների ժամանակ։

en: Invalid arguments
hye: Անվաւեր յենարկներ

en: Invalid cookie
hye: Անվաւեր թխուկ

en: Keyboard
hye: Ստեղնաշար

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
hye: Ստեղնաշարի պայծառութիւն․ %.0f տոկոս

en: Lead acid
hye: Արճիճա֊թթուային

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of X11.
hye: Թոյլատրել լիցքի կառավարիչին, գործածել ցուցադրիչի լիցքի կառավարումը (DPMS)՝ X11֊ի

en: Line power
hye: Լարման աղբիւր

en: Lithium ion
hye: Լիտի֊իոնային

en: Lithium iron phosphate
hye: Լիտի֊երկաթէ ֆոսֆատային

en: Lithium polymer
hye: Լիտի֊պոլիմերային

en: Lock screen
hye: Կողպել ցուցադրիչը

en: Lock screen when system is going to sleep
hye: Կողպել ցուցադրիչը երբ համակարգը քնում է

en: Model
hye: Տիպար

en: Monitor
hye: Ցուցասարք

en: Mouse
hye: Մկնիկ

en: Never
hye: Երբեք

en: Nickel cadmium
hye: Նիկել֊կադմիումային

en: None
hye: Ոչինչ

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
hye: Ցուցադրիչի կողպման ոչ մի գործիք չի գործում, այն չի կողպուի։

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
hye: Ցուցադրիչի կողպման ոչ մի գործիք չի գործարկուում, այն չի կողպուի: Շարունակե՞լ համակարգի նիրհեցումը։

en: Not plugged in
hye: Միացուած չէ

en: Nothing
hye: Ոչինչ

en: Number of brightness steps available using keys
hye: Բանալիների միջոցով աւգտագործել մատչելի պայծառութեան քայլերի քանակը.

en: On battery
hye: Մարտկոցով աշխատելիս

en: On critical battery power:
hye: Մարտկոցի նուազագոյն լիցքի դէպքում․

en: On inactivity reduce to
hye: Երբ չի գործում իջեցնել մինչեւ

en: One hour
hye: Մեկ ժամ

en: One minute
hye: Մեկ րոպէ յետոյ

en: PDA
hye: ԱԹԱՒ

en: Percentage
hye: Տոկոս

en: Percentage and remaining time
hye: Տոկոս եւ մնացած ժամանակ

en: Permission denied
hye: Հարցումը մերժուել է

en: Phone
hye: Հեռախաւս

en: Plugged in
hye: Լիցքաւորուելիս

en: Power Manager
hye: Լիցք

en: Power Manager Plugin
hye: Լիցքի կառավարչի ներդրաւն

en: Power Manager Plugin Settings
hye: Լիցքի կառավարչի ներդրաւնների կարգաւորումներ

en: Power management for the Xfce desktop
hye: Xfce աշխատասեղանի լիցքի կառավարիչ

en: PowerSupply
hye: Լարման աղբիւր

en: Presentation _mode
hye: _Տեսասահիկի եղանակ

en: Put to sleep after
hye: Ուղարկել հանգստի

en: Quit any running xfce power manager
hye: Փակել բոլոր Xfce լիցքի կառավարիչները

en: Reduce after
hye: Իջեցնել

en: Remaining time
hye: Մնացած ժամանակ

en: Restart the running instance of Xfce power manager
hye: Xfce լիցքի կառավարչի վերագործարկում

en: SOCKET ID
hye: ԲՆԻԿԻ ID

en: Security
hye: Պաշտպանութիւն

en: Serial
hye: Հերթական համար

en: Settings for the Xfce Power Manager
hye: Xfce լիցքի կառավարչի կարգաւորումներ

en: Settings manager socket
hye: Կարգաւորումների կառավարչի բնիկ

en: Show 'Presentation mode' indicator:
hye: Ցոյց տալ «Ներկայացման ռեժիմը» ցուցիչը.

en: Show label:
hye: Նշիչի ցուցադրում.

en: Show the configuration dialog
hye: Ցուցադրել կազմաձեւման երկխաւսութիւնը

en: Shutdown
hye: Անջատել

en: Shutdown the system
hye: Անջատել համակարգը

en: Status notifications
hye: Ցուցադրել աշխատավիճակի ծանուցումները

en: Suspend
hye: Նիրհել

en: Suspend not supported
hye: Նիրհումը չի սատարուում

en: Suspend operation not permitted
hye: Նիրհումը թոյլատրուած չէ

en: Suspend operation not supported
hye: Նիրհումը թոյլատրուած չէ

en: Suspend the system
hye: Նիրհեցնել համակարգը

en: Switch off after
hye: Անջատել

en: Switch off display
hye: Անջատել ցուցադրիչը

en: System
hye: Համակարգ

en: System is running on %s power
hye: Համակարգն աշխատում է %s լիցքով

en: System is running on low power
hye: Համակարգն աշխատում է ցածր լիցքով

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
hye: Համակարգն աշխատում է լիցքի ցածր մակարդակով։ Պահէք աշխատանքը, տուեալների կորստից խուսափելու համար։

en: System sleep mode:
hye: Հանգստի վիճակում․

en: System tray icon
hye: Ցուցադրել պատկերակները ծանուցումների գաւտում

en: Tablet
hye: Գրասալիկ

en: Technology
hye: Մարտկոց

en: This development release fixes bugs with suspend and hibernate. It also improves the panel-plugin, incorporating the functionality of the (now dropped) brightness panel-plugin. A new popup notification was added to account for keyboard brightness changes and the Power Manager now also controls the X11 blank times.
hye: Այս տարբերակում ուղղուած են վրիպակները եւ աւելացուած՝ նիրհում, քուն գործողութիւնները։ Նաեւ բարելաւուած է վահանակ֊ներդրաւնը, որը ներառում է (նոր թողարկուած) պայծառութեան վահանակ֊ներդրաւնի գործառութիւնը։  Նոր, ելնող ծանուցումը յաւելուել է հաշուում՝ ստեղնաշարի պայծառութեան փոփոխութեան համար, բացի դրանից՝ լիցքի կառավարիչն արդէն կառավարում է X11֊ի դատարկման ժամերը։

en: This development release introduces a lot of new features, among them suspending/hibernation without systemd and UPower>=0.99. It allows for individual control of systemd-inhibition, a new panel plugin to monitor battery and device charge levels replaces the trayicon. The settings dialog has been completely restructured for better oversight and many open bugs have been fixed and translations have been updated.
hye: Այս տարբերակում ներկայացուած են շատ նոր յատկութիւններ, ինչպէս նաեւ քուն/նիրհում գործողութիւնները, առանց՝ systemd եւ UPower ≥ 0.99֊ի։ Հնարաւոր է դառնալու systemd-inhibition֊ի անհատական կառավարումը։ Վահանկի նոր ներդրաւնը, որը վերահսկում է մարտկոցի եւ սարքերի լիցքաւորման մակարդակները՝ փոխել է պատկերակը։ Կարգաւորումների երկխաւսութիւնն ամբողջովին վերակազմուել է՝ աւելի լաւ վերահսկողութեան համար։ Ուղղուել են շատ վրիպակներ եւ թարմացուել թարգմանութիւնները։

en: This development release mostly fixes bugs and introduces better support for icon-themes by reducing the device icons and using standard names for them. It also features updated translations. The panel plugin has been renamed to Power Manager Plugin.
hye: Այս տարբերակում ուղղուած են վրիպակները եւ ապահովուում է աւելի լաւ սպասարկում պատկերակ֊տիպարների համար, սարքերի պատկերակների նուազեցման եւ սովորական անունների աւգտագործման միջոցով։ Այն նաեւ հասանելի է դարձնում թարմացուած թարգմանութիւնները։ Վահանակի ներդրաւնը վերանուանուել է՝ լիցքի կառավարչի ներդրաւն։

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
hye: Սա %s֊ի, %s տարբերակն է, գործարկուող՝ Xfce %s֊ում։

en: This stable release fixes compilation problems, a memory leak and a few other minor bugs. Furthermore it provides updated translations.
hye: Այս հաստատուն տարբերակում ուղղուած են կազմարկման սխալները, յիշողութեան բացուածքը եւ այլ փոքր վրիպակներ։ Նաեւ թարմացուած են թարգմանութիւնները։

en: True
hye: Ճշգրիտ

en: Type
hye: Տեսակ

en: Type '%s --help' for usage.
hye: Մուտքագրէք '%s --help' աջակցութեան համար։

en: Unable to get connection to the message bus session
hye: Հնարաւոր չէ կապակցուել DBus֊ի հետ

en: Unable to open the following url: %s
hye: Հնարաւոր չէ բացել հետեւեալ գերյղումը․ %s

en: Uninterruptible Power Supply
hye: Անխափան հոսանքի աղբիւր

en: Unknown
hye: Անյայտ

en: Unknown time
hye: Անյայտ ժամանակ

en: UpDevice object path
hye: UpDevice առարկայի ուղի

en: V
hye: Վ

en: Vendor
hye: Մատակարար

en: Version information
hye: Տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթ

en: Voltage
hye: Լարում

en: Wh
hye: Վտ/ժ

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
hye: Երբ համակարգչի բոլոր հոսանքի աղբյուրները հասնում են լիցքաւորման այս մակարդակին

en: When battery button is pressed:
hye: Երբ միացման կոճակը սեղմուած է․

en: When hibernate button is pressed:
hye: Երբ քնի կոճակը սեղմուած է․

en: When inactive for
hye: Երբ չի գործում

en: When laptop lid is closed:
hye: Երբ ծնկադիրը փակ է․

en: When power button is pressed:
hye: Երբ միացման կոճակը սեղմուած է․

en: When sleep button is pressed:
hye: Երբ հանգստի կոճակը սեղմուած է․

en: When the screensaver is activated
hye: Երբ էկրանապահը գործուն է

en: When the screensaver is deactivated
hye: Երբ էկրանապահը չի գործում

en: With network manager support
hye: Ցանցի կառավարչի սատարմամբ

en: With policykit support
hye: policykit սատարմամբ

en: Without network manager support
hye: Առանց ցանցի կառավարչի սատարման

en: Without policykit support
hye: Առանց policykit սատարման

en: Xfce Power Manager
hye: Xfce լիցքի կառավարիչ

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
hye: Xfce լիցքի կառավարիչը նաեւ մատակարարում է ներդրաւն Xfce եւ LXDE վահանակների համար, հեղուկաբիւրեղային ցուցասարքերի պայծառութեան մակարդակը կառավարելու, ինչպես նաեւ՝ հսկելու մարտկոցն ու սարքերի լիցքի մակարդակները։

en: Xfce power manager is already running
hye: Xfce լիցքի կառավարիչն արդէն գործում է

en: Xfce power manager is not running
hye: Xfce լիցքի կառավարիչը անջատուած է

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
hye: Xfce լիցքի կառավարիչը կառավարում է այն համակարգիչների եւ սարքերի հոսանքի աղբիւրները, որոնց hոսանքի սպառումը հնարաւոր է նուազեցնել (աւրինակ՝ հեղուկաբիւրեղային ցուցասարքի պայծառութեան մակարդակը, ցուցասարքի հանգիստի եղանակը, ԿՄՍ֊ի հաճախութեան չափումը):

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
hye: Xfce լիցքի կառավարիչը չի գործում, միացնե՞լ այն։

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
hye: Ձեր %s սարքի լիցքի մակարդակը ցածր է
    Մաւտաւոր մնացած ժամանակը՝ %s:

en: Your %s is charging
hye: Ձեր %s֊ը լիցքաւորուում է

en: Your %s is discharging
hye: Ձեր %s֊ը լիցքաթափուում է

en: Your %s is empty
hye: Ձեր %s֊ը դատարկ է

en: Your %s is fully charged
hye: Ձեր %s֊ը ամբողջովին լիցքաւորուած է

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: hour | hours
hye[0]: ժամ
hye[1]: ժամ

en: hours
hye: ժամեր

en: minute | minutes
hye[0]: րոպե
hye[1]: րոպէ

en: minutes
hye: րոպէներ

en: one minute
hye: մեկ րոպէ

en: seconds
hye: վայրկեան յետոյ

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
hye: կարգաւորում, նախընտրութիւններ; կոճակներ; հանգիստ; ձմեռել; մարտկոց; կասեցնել; անջատել; պայծառութիւն; ծալովի համակարգչի կափարիչ; կողպէ՛ք էկրանը; միացուած; խնայող; կարեւոր;
