gui-ufw - en to gl translation catalogue (305 entries)

en:  (out)
gl:  (saínte)

en:  ALLOW
gl:  PERMITIR

en:  DENY
gl:  DENEGAR

en:  IN
gl:  ENTRANTE

en:  LIMIT
gl:  LIMITAR

en:  OUT
gl:  SAÍNTE

en:  REJECT
gl:  REXEITAR

en:  on
gl:  para

en: "Nothing Will Change"
gl: «Nada cambiará»

en: (log)
gl: (rexistro)

en: (log-all)
gl: (rexistrar-todo)

en: <b>Firewall</b>
gl: <b>Devasa</b>

en: <b>Listening Report</b>
gl: <b>Informe de escoita</b>

en: <b>Profiles</b>
gl: <b>Perfís</b>

en: A FPS based on the Fasa Battletech universe
gl: Un FPS baseado no universo de Fasa Battletech

en: A FPS by Xatrix Entertainment
gl: Un FPS por Xatrix Entertainment

en: A RTS
gl: Un RTS

en: A RTS similar to The Settlers I & II from Blue Byte Software
gl: Un RTS parecido a The Settlers I e II de Blue Byte Software

en: A clone of Rampart from Atari Games
gl: Un clon de Rampart de Atari Games

en: A top-down 2D clone of Valve Software's Counter-Strike by Unreal Software
gl: Un clon 2D do software de Valve Counter-Strike de Unreal Software

en: About Gufw Firewall
gl: Sobre a devasa de Gufw

en: Add
gl: Engadir

en: Add a Firewall Rule
gl: Engadir unha regra á devasa

en: Add a profile
gl: Engadir un perfil

en: Add a rule...
gl: Engadir unha regra...

en: Address
gl: Enderezo

en: Advanced
gl: Avanzado

en: All
gl: Todos

en: All Interfaces
gl: Todas as interfaces

en: All Services
gl: Todos os servizos

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: All the ufw rules will be appear in all profiles.
gl: Todas as regras de ufw aparecerán en todos os perfís.

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow: Will allow traffic.
gl: Permitir: permite o tráfico.

en: An easy way to configure your firewall
gl: Unha forma doada de configurar a devasa

en: An online multiplayer tactical warfare game
gl: Un xogo multixogador en liña de guerra táctica

en: An uncomplicated way to manage your firewall, powered by ufw. Easy, simple, nice and useful! :)
gl: Unha forma sinxela de xestionar unha devasa, usando ufw. Doado, sinxelo, amigábel e util:

en: Anywhere
gl: En calquer lugar

en: Appending new rules:
gl: Engadindo novas regras:

en: Application
gl: Aplicativo

en: Application Filter
gl: Filtro do aplicativo

en: Application:
gl: Aplicativo:

en: At the end
gl: Ao final

en: Audio Video;
gl: Son Vídeo;

en: Audio Video;TV;
gl: Son Vídeo;TV;

en: Authentication is required to run the Firewall Configuration
gl: Precísase autentificación para configurar a devasa

en: Basic
gl: Básico

en: BitTorrent peer-peer file sharing
gl: Compartición de ficheiros par-par BitTorrent

en: Both
gl: Ambos

en: By default, the firewall does not open ports to the outside world.
gl: De forma predeterminada, a devasa non abre os portos ao exterior.

en: By example, if you have 3 rules, you can't insert a rule into position 4
gl: Por exemplo, se ten 3 regras, pode inserir unha regra na posición 4

en: Category:
gl: Categoría:

en: Changing profile:
gl: Cambiando o perfil:

en: Choose a TCP or UDP Protocol with a range of ports
gl: Seleccionar un protocolo TCP ou UDP cun intervalo de portos

en: Confirm Delete Dialog: Disabled
gl: Diálogo de confirmación da eliminación: desactivado

en: Confirm Delete Dialog: Enabled
gl: Diálogo de confirmación da eliminación: activado

en: Copy app values and jump to Advanced Tab
gl: Copiar os valores do aplicativo e ir á lapela «Avanzado»

en: Copy log to clipboard
gl: Copiar o rexistro ao portapapeis

en: Create a rule from the listening report...
gl: Crear unha regra a partir do informe de escoita...

en: Created Profile:
gl: Perfil creado:

en: Current profile
gl: Perfil actual

en: Delete it before from the Preferences Window or rename the file (the profile will be the filename)
gl: Elimíneo antes da xanela de Preferencias ou cambie o nome do ficheiro (o perfil será o nome do ficheiro)

en: Delete rule
gl: Eliminar a regra

en: Deleted Profile:
gl: Perfil eliminado:

en: Deleting previous rules:
gl: Eliminando as regras anteriores:

en: Deny
gl: Denegar

en: Deny: Will deny traffic.
gl: Denegar: denega o tráfico.

en: Direction:
gl: Dirección:

en: Do not Log
gl: Non rexistrar

en: Do you want to continue?
gl: ¿Queres continuar?

en: Domain Name System
gl: Sistema de nomes de dominios

en: Edit the selected rule
gl: Editar a regra seleccionada

en: Edited Profile:
gl: Perfil editado:

en: Editing rule (Adding):
gl: Edición de regras (engadindo)

en: Editing rule (Removing):
gl: Editando a regra (eliminando):

en: Edward Snowden's Greatest Fear
gl: O medo máis grande de Edward Snowden

en: Enter at least one character
gl: Introduza polo menos un carácter

en: Error
gl: Erro

en: Error running:
gl: Erro de execución:

en: Error. Review Gufw Log
gl: Erro. Ver o rexistro de Gufw

en: Error: %s is writable
gl: Erro: %s é escribíbel

en: Error: Firewall is disabled
gl: Erro: a devasa está desactivada

en: Error: No rules added. Review the log
gl: Erro: non se engadiron regras. Revise o rexistro

en: Export Profile
gl: Exportar perfil

en: Export cancelled
gl: Cancelouse a exportación

en: Feature rich BitTorrent client by KDE
gl: Un cliente BitTorrent con moitas funcionalidades para KDE

en: File Transfer Protocol
gl: Protocolo de transferencia de ficheiros

en: File synchronization utility
gl: Utilidade de sincronización de ficheiros

en: Filename has not valid characters. Rename the file
    to only letters, numbers, dashes and underscores
gl: O nome do ficheiro contén caracteres non válidos. Renomee o ficheiro
    usando só letras, números, guións e guións baixos.

en: Filename has wrong permissions (not 600). Trust only on your exported profiles
gl: O nome do ficheiro ten permisos erróneos (non son 600). Confíe so nos seus perfís exportados

en: Firewall Configuration
gl: Configuración da devasa

en: Firewall Preferences
gl: Preferencias da devasa

en: Firewall disabled
gl: A devasa está desactivada

en: Firewall enabled
gl: A devasa está desactivada

en: From:
gl: Desde:

en: Full
gl: Completo

en: Games;
gl: Xogos;

en: Games;Action;
gl: Xogos;Acción;

en: Games;Adventure;
gl: Xogos;Aventura;

en: Games;Arcade;
gl: Xogos;Arcade;

en: Games;Board;
gl: Xogos;Taboleiro;

en: Games;Role;
gl: Xogos;Rol;

en: Games;Simulation;
gl: Xogos;Simulación;

en: Games;Sports;
gl: Xogos;Deportes;

en: Games;Steam;
gl: Xogos;Steam;

en: Games;Strategy;
gl: Xogos;Estratexia;

en: Games;Strategy;Java;
gl: Xogos;Estratexia;Java;

en: Getting started
gl: Comezar

en: Gufw Log removed
gl: Eliminouse o rexistro de Gufw

en: Gufw Log: Removed
gl: Rexistro de Gufw: eliminado

en: Gufw Logging: Disabled
gl: Rexistro de Gufw: desactivado

en: Gufw Logging: Enabled
gl: Rexistro de Gufw: activado

en: Gufw is already running. If this is wrong, remove the file:
gl: Gufw xa está en execución. Se isto é incorrecto, elimine o ficheiro:

en: Gufw profile
gl: Perfil de Gufw

en: High
gl: Alta

en: Home
gl: Casa

en: How to autostart Gufw with the system?
gl: Como iniciar Gufw co sistema automaticamente?

en: I see some rules in all profiles
gl: Vexo algunhas regras en todos os perfís

en: I want even more!
gl: Quero máis!

en: If you are a normal user, you will be safe with this setting (Status=On, Incoming=Deny, Outgoing=Allow). Remember to append allow rules for your P2P apps:
gl: Se é un usuario normal, estará seguro con estes axustes (Estado=activado, Entrantes=denegar, Saíntes=permitir). Lembre anexar as regras de autorización para os aplicativos P2P:

en: Immutable Rule
gl: Regra inmutábel

en: Import Profile
gl: Importar perfil

en: Import cancelled
gl: Importación cancelada

en: In
gl: Entrante

en: Incoming policy changed
gl: A política de entrantes cambiou

en: Incoming:
gl: Entrante:

en: Insert IP/Ports
gl: Inserir IP/Portos

en: Insert Port
gl: Inserir porto

en: Insert number bigger that number of rules
gl: Inserir un número maior que o número de regras

en: Insert:
gl: Inserir:

en: Internet Printing Protocol
gl: Protocolo de impresión de Internet (IPP)

en: Kingpin: Life of Crime
gl: Kingpin: Vida de crimen

en: Less seconds uses more CPU
    This interval will apply the next time you expand the Listening Report
gl: Menos segundos usan máis CPU
    O intervalo aplicarase a seguinte vez que expanda o informe de escoita

en: Limit
gl: Limitar

en: Limit: Will deny traffic if an IP tried several connections.
gl: Limitar: denegará o tráfico se unha IP intenta varias conexións.

en: Lo_gging Gufw activity
gl: Rexis_trando a actividade do Gufw

en: Log
gl: Rexisto

en: Log All
gl: Rexistrar todo

en: Log:
gl: Rexistro:

en: Low
gl: Baixa

en: MSN Gaming Zone
gl: Zona de Xogo MSN

en: Medium
gl: Media

en: MySQL Database
gl: Base de datos MySQL

en: MythTV backend
gl: Backend para MythTV

en: Name
gl: Nome

en: Name:
gl: Nome:

en: Network File System
gl: Sistema de ficheiros de rede

en: Network;
gl: Rede;

en: Network;Archiving;
gl: Rede;Arquivado;

en: Network;Audio Video;
gl: Rede;Son Vídeo;

en: Network;Audio Video;Audio;
gl: Rede;Son Vídeo;Son;

en: Network;Audio Video;Video;
gl: Rede;Son Vídeo;Vídeo;

en: Network;Cloud;
gl: Rede;Nube;

en: Network;File Transfer;
gl: Rede;Transferencia de ficheiros;

en: Network;File Transfer;P2P;
gl: Rede;Transferencia de ficheiros;P2P;

en: Network;Games;
gl: Rede;Xogos;

en: Network;Geography;
gl: Rede;Xeografía;

en: Network;IRC;
gl: Rede;IRC;

en: Network;P2P;
gl: Rede;P2P;

en: Network;Printing;
gl: Rede;Impresora;

en: Network;Remote Access;
gl: Rede;Acceso remoto;

en: Network;Scanning;
gl: Red;Escaneo;

en: Network;Services;
gl: Rede;Servizos;

en: Network;Shell;
gl: Rede;Consola;

en: Network;Telephony;
gl: Rede;Telefonía;

en: Network;Telephony;Instant Messaging;
gl: Rede;Telefonía;Mensaxería instantánea;

en: Network;Telephony;Video Conference;
gl: Rede;Telefonía;Conferencias de vídeo;

en: Network;Time;
gl: Rede;Hora;

en: Network;Video Conference;
gl: Rede;Vídeoconferencia;

en: No changes were made!
gl: Non se produciron cambios.

en: No rule selected
gl: Non se seleccionou ningunha regra

en: Not Forward
gl: Non reencamiñar

en: Off
gl: Desactivado

en: Office
gl: Oficina

en: Office;Database;
gl: Oficina;Base de datos;

en: Only the rules added from Gufw will be exported (not ufw rules)
gl: Só se exportarán as regras engadidas en Gufw (non as regras de ufw)

en: Operation cancelled
gl: Operación cancelada

en: Out
gl: Saínte

en: Outgoing policy changed
gl: Cambiouse a política de saíntes

en: Outgoing:
gl: Saínte:

en: Paste your current local IP
gl: Pegue a súa IP local actual

en: Pause
gl: Deter

en: Pause Listening Report
gl: Deter o informe da escoita

en: Please, just one Gufw's instance
gl: Por favor, só unha instancia de Gufw

en: Policy:
gl: Política

en: Port
gl: Porto

en: Port or service
gl: Porto ou servizo

en: Port:
gl: Porto:

en: Ports:
gl: Portos:

en: Preconfigured
gl: Preconfigurado

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile already exists
gl: O perfil xa existe

en: Profile exist
gl: O perfil xa existe

en: Profile exported
gl: Perfil exportado

en: Profile exported:
gl: Perfil exportado:

en: Profile imported, now you can choose it in the profiles
gl: Importouse o perfil, agora pode seleccionalo nos perfís

en: Profile imported:
gl: Perfil importado:

en: Profile not erasable
gl: Perfil non eliminábel

en: Profile not valid
gl: Perfil non válido

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Public
gl: Público

en: Refresh Interval:
gl: Intervalo de actualización:

en: Refresh Interval:
gl: Intervalo de actualización:

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Reject: Will deny traffic and will inform that it has been rejected.
gl: Rexeitar: denegará o tráfico e informará da denegación.

en: Remember to open the ports on the router
gl: Lembre abrir os portos no router

en: Remove
gl: Retirar

en: Remove log
gl: Eliminar rexistro

en: Remove the selected profile
gl: Eliminar o perfil seleccionado

en: Remove the selected rule(s)
gl: Retirar a(s) regra(s) seleccionada(s)

en: Removed rules and reset firewall!
gl: ¡Regras borradas e firewall reiniciado!

en: Renamed profile:
gl: Perfil renomeado:

en: Report
gl: Informe

en: Reset Firewall
gl: Reiniciar a devasa

en: Restart your firewall to refresh to the real status
    and please report this bug
gl: Reinicie a devasa para actualizar ao estado real
    e por favor, informe deste erro

en: Restart your firewall to refresh to the real status and please report this bug
gl: Reinicie a devasa para actualizar ao estado real e por favor, informe deste erro

en: Routed policy changed
gl: A política de enrutado cambiou

en: Routed:
gl: Enrutado:

en: Rule
gl: Regra

en: Rule Description
gl: Descrición da regra

en: Rule number to insert
gl: Número de regra que inserir

en: Rule(s) added
gl: Regra(s) engadida

en: Rule(s) deleted
gl: Regras eliminadas

en: Rules
gl: Regras

en: S_tatus:
gl: Es_tado:

en: See current Listening Report
gl: Ver informe de escoita actual

en: Select a profile
gl: Seleccionar perfil

en: Select just one row
gl: Seleccione só unha fila

en: Show confirm dialog for deleting rules
gl: Mostrar o diálogo de confirmación para eliminación de regras

en: Simple
gl: Sinxelo

en: Soldier of Fortune - A FPS by Raven Software
gl: Soldier of Fortune - Un FPS de Raven Software

en: Some rules are added by themselves?
gl: Engádense automaticamente algunhas regras?

en: Status: Disabled
gl: Estado: desactivado

en: Status: Enabled
gl: Estado: activado

en: Subcategory:
gl: Subcategoría:

en: Syslog
gl: Rexistro do sistema

en: System logging
gl: Rexistro do sistema

en: System;
gl: Sistema;

en: System;Emulator;
gl: Sistema;Emulador;

en: System;General;
gl: Sistema;Xeral;

en: System;Monitor;
gl: Sistema;Monitor;

en: TeamSpeak 2 voice
gl: Voz de TeamSpeak 2

en: TeamSpeak 2 voice service
gl: Servizo de voz TeamSpeak 2

en: TeamSpeak 2 web
gl: Web de TeamSpeak 2

en: TeamSpeak 2 web interface
gl: Interface web de TeamSpeak 2

en: Text copied to clipboard
gl: Copiouse o texto ao portapapeis

en: The IP/Port will be forward to this interface
gl: O porto/IP reencamiñarase a esta interface

en: The Rule Name will help you to identify your rules in the future:
gl: O nome das regras axudarao a identificalas no futuro:

en: The firewall has to be enabled first
gl: Primeiro ten que activar a devasa

en: The ports on the live system in the listening state for TCP and the open state for UDP.
gl: Os portos do sistema que están en estado de escoita para TCP e en estado aberto para UDP.

en: The rule will be moved to the end of the list
gl: A regra moverase ao cabo da lista

en: There is a profile with the same name
gl: Hai un perfil co mesmo nome

en: There was an error changing the firewall status
gl: Produciuse un erro cambiando o estado da devasa

en: There was an error changing the incoming policy
gl: Produciuse un erro cambiando a política de entrantes

en: There was an error changing the outgoing policy
gl: Produciuse un erro cambiando a política de saíntes

en: There was an error changing the routed policy
gl: Produciuse un erro cambiando a política de enrutado

en: This will remove all rules in the current
    profile and disable the firewall
gl: Isto eliminarará todas as regras do perfil
    e desactivará a devasa

en: To:
gl: Até:

en: Too long! (max. 15 characters)
gl: Longo de máis! (máx. 15 caracteres)

en: Tor anonymity network
gl: Rede anónima de Tor

en: Update a Firewall Rule
gl: Actualizar unha regra da devasa

en: Updated rule
gl: Regra actualizada

en: Use only letters, numbers, dashes and underscores
gl: Use só letras, números, guións e guións baixos

en: Visit this web (please, copy & paste in your browser):
gl: Visite a web (copie e pegue no navegador):

en: VoIP client
gl: Cliente VoIP

en: Warning: Some rules added. Review the log
gl: Aviso: engadíronse algunhas regras. Revise o rexistro

en: Webmin fast RPC
gl: Webmin RPC rápido

en: Well, the behaviour is such that when you change or import a profile, or when you edit a rule, Gufw will add that rule again, then ufw re-adds that rule for IPv4 and IPv6.
gl: Cando cambie ou importe un perfil ou cando edite unha regra, Gufw engadirá a regra de novo, despois volverá engadila para IPv4 e IPv6.

en: What do I see in the Listening Report?
gl: Que encontro no informe de escoitas?

en: What is Allow, Deny, Reject and Limit?
gl: Que significa permitir, denegar, rexeitar e limitar?

en: Why is Gufw disabled by default?
gl: Porque está Gufw desactivado preterminadamente?

en: You can create a rule from just one row selected
gl: Pode crear unha regra dunha única fila seleccionada

en: You can edit just one rule
gl: Pode editar só unha regra

en: You can rename your profiles with just 2 clicks on them:
gl: Pode renomear os perfís con dous clics:

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'
gl: Pode escribir un porto como «22» ou un intervalo como «22:24»

en: You can write a port as '22' or a port range as '22:24'.
    If you're editing a Preconfigured or Simple rule, Interface field must be 'All Interfaces' and the IPs and From Port fields must be empty.
gl: Pode escribir un porto como «22» ou un intervalo como «22:24»
    Se está editando unha regra simple ou preconfigurada, o campo da interface debe ser «Todas as interfaces» e as IP dos campos do porto deben estar baleiras.

en: You can write a port as '22', a port range as '22:24' or a service as 'http'
gl: Pode escribir un porto como «22» , un intervalo como «22:24» ou un servizo com «http»

en: You can't edit a rule added from ufw
gl: Non pode editar regras engadidas desde ufw

en: You can't remove the current profile
gl: Non pode eliminar o perfil actual

en: You can't rename the current profile
gl: Non pode renomear o perfil actual

en: You can't use this profile name
gl: Non pode usar este nome de perfil

en: You do not need it. After you do all of the changes in Gufw, the settings are still in place until the next changes.
gl: Non o precisa. Despois de facer os cambios en Gufw, os axustes lembraranse até a seguinte modificación.

en: You have to select a rule
gl: Ten que seleccionar unha regra

en: You need to insert IP/ports in to/from fields
gl: Necesita inserir IP/Portos nos campos Desde/Até

en: You need to insert a port in the port field
gl: Debe inserir un porto no campo correspondente

en: You need to select a profile for deleting
gl: Debe seleccionar un perfil que eliminar

en: You need to set an Interface
gl: Debe estabelecer unha interface

en: You need to set an Interface for forwarding to this another interface
gl: Precisa estabelecer unha interface para reencamiñar e estoutra interface.

en: You will delete all selected rules
gl: Eliminará todas as regras seleccionadas

en: You'll find more information in the community documentation :)
gl: Atopará máis información na documentación da comunidade :)

en: Your %s directory is writable.
    Fix it running from Terminal:
gl: O seu cartafol %s é escribíbel.￼
    Solucióneo executando na Terminal:

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Export this profile
gl: _Exportar este perfil

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Import profile
gl: _Importar perfil

en: _Incoming:
gl: _Entrante:

en: _Logging:
gl: _Rexistro:

en: _Outgoing:
gl: Saí_nte:

en: _Profile:
gl: _Perfil:

en: _Reset Current Profile
gl: _Restabelecer o perfil actual

en: _Routed:
gl: _Enrutado:

en: rsync daemon
gl: Demonio de rsync

en: ufw Logging:
gl: Rexistro de ufw:
