gnome-packagekit master - en to fur translation catalogue (540 entries)

en: %d %B %Y
fur: %d di %B dal %Y

en: %s and %s
fur: %s e %s

en: %s is running as a privileged user
fur: %s a stâ zirant come utent privilegjât

en: %s, %s and %s
fur: %s, %s e %s

en: %s, %s, %s and %s
fur: %s, %s, %s e %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
fur: %s, %s, %s, %s e %s

en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
fur[0]: %u pachet adizionâl al è necessari par %s
fur[1]: %u pachets adizionâi a son necessaris par %s

en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
fur[0]: %u file instalât di %s
fur[1]: %u file instalâts di %s

en: %u package requires %s | %u packages require %s
fur[0]: %u pachet al domande %s
fur[1]: %u pachets a domandin %s

en: %u update selected | %u updates selected
fur[0]: %u inzornament selezionât
fur[1]: %u inzornaments selezionâts

en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
fur[0]: %u inzornament selezionât (%s)
fur[1]: %u inzornaments selezionâts (%s)

en: A media change is required
fur: Al è domandât un cambi di supuart

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
fur: Impussibil cjatâ un pachet che al permet il completament de azion.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: A package manager lock is required.
fur: Al è necessari un bloc dal gjestôr di pachets.

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
fur: Une sorzint a ten pachets che a puedin jessi instalâts in chest computer.

en: A previous package management transaction was interrupted.
fur: Une precedent transazion di gjestion dai pachets e je stade interote.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
fur: Si è verificât un probleme no spietât.
    Segnalâ chest bug tal sisteme di olme dai bug de distribuzion cun la descrizion dal erôr.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
fur: Un program in esecuzion al à di jessi sierât prime che l'inzornament al ledi indenant.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: A restart is required to remain secure.
fur: Tornâ a inviâ al è necessari par vê sigurece.

en: A restart is required.
fur: Al è necessari tornâ a inviâ.

en: A restart will be required due to a security update.
fur: Al vignarà domandât di tornâ a inviâ par vie di un inzornaments di sigurece.

en: A restart will be required.
fur: Al vignarà domandât di tornâ a inviâ.

en: A security signature is not present
fur: Une firme di sigurece no je presinte

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
fur: Nol è stât pussibil stabilî une relazion di sigurece su la fiducie cu la sorzint dai pachets.
    Controle lis impostazions di sigurece.

en: A thread could not be created to service the user request.
fur: Impussibil creâ un thread par servî la richieste dal utent.

en: About
fur: Informazions

en: Accepted EULA
fur: EULA acetade

en: Accessibility
fur: Acessibilitât

en: Accessories
fur: Acessoris

en: Action
fur: Azion

en: Add or remove software installed on the system
fur: Zonte o gjave software instalât sul sisteme

en: Additional confirmation required
fur: Ulteriôr richieste di conferme

en: Additional media is required to complete the transaction.
fur: Un supuart in plui al è necessari par completâ cheste transazion.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
fur: Al è necessari un supuart in plui. Inserî il %s etichetât cun “%s” par continuâ.

en: Admin tools
fur: Struments di ministrazion

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
fur: Ducj i pachets selezionâts pe instalazion a son za instalâts tal sisteme.

en: All packages
fur: Ducj i pachets

en: All packages are already installed
fur: Ducj i pachets a son za instalâts

en: All packages are up to date
fur: Ducj i pachets a son inzornâts

en: All updates were installed successfully.
fur: Ducj i inzornaments a son stâts instalâts cun sucès.

en: Allow applications to invoke the codec installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di codec

en: Allow applications to invoke the codec installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di codec.

en: Allow applications to invoke the font installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr dai caratars

en: Allow applications to invoke the font installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr dai caratars.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di gjenars di mime

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di gjenars di mime.

en: An internal system error has occurred
fur: Si è verificât un erôr interni

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
fur: Si è verificât un erôr di transazion no specificât.
    Plui informazions a son disponibii intal rapuart detaiât.

en: Application
fur: Aplicazion

en: Apply Changes
fur: Apliche modifichis

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
fur: Sêstu <b>sigûr</b> di instalâ chest pachet?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
fur: Sêstu <b>sigûr</b> di inzornâ chest pachet?

en: Ask the user if additional packages should be installed
fur: Domande al utent se i pachets adizionâi a àn di jessi instalâts

en: Ask the user if additional packages should be installed.
fur: Domande al utent se i pachets adizionâi a àn di jessi instalâts.

en: Authorization failed
fur: Autorizazion falide

en: Automatically remove unused dependencies
fur: Gjave in automatic lis dipendencis no dopradis

en: Available
fur: Disponibil

en: Bad security signature
fur: Firme di sigurece sbaliade

en: Bash – Command Not Found
fur: Bash – Comant no cjatât

en: Blocked update
fur: Inzornament blocât

en: Blocked updates
fur: Inzornaments blocâts

en: Bug fix update
fur: Inzornament di corezion bug

en: Bug fix updates
fur: Inzornaments di corezion bug

en: Cancel search
fur: Anule il cirî

en: Canceled
fur: Anulât

en: Canceling
fur: Daûr a anulâ

en: Cannot disable source
fur: Impussibil disabilitâ la sorzint

en: Cannot fetch install sources
fur: Impussibil recuperâ lis sorzints di instalazion

en: Cannot get lock
fur: Impussibil otignî il bloc

en: Cannot get package requires
fur: Impussibil recuperâ i recuisîts dal pachet

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
fur: Impussibil vê il bloc esclusîf dal backend di gjestion pachets.
    Siere cualsisei strument di gjestion pachets che al podarès jessi in esecuzion.

en: Cannot get the file list
fur: Impussibil recuperâ la liste dai file

en: Cannot install from untrusted source
fur: Impussibil instalâ di une sorzint no fidade

en: Cannot update from untrusted source
fur: Impussibil inzornâ di une sorzint no fidade

en: Cannot write repository configuration
fur: Impussibil scrivi la configurazion dal dipuesit

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
fur: I cambiaments no son aplicâts subite, chest boton al apliche ducj i cambiaments

en: Changes not applied
fur: Cambiaments no aplicâts

en: Check for Updates
fur: Controle inzornaments

en: Checking for applications currently in use
fur: Control des aplicazions in ûs

en: Checking for libraries currently in use
fur: Control des librariis atualmentri in ûs

en: Checking for updates…
fur: Control dai inzornaments…

en: Checking signatures
fur: Daûr a controlâ lis firmis

en: Cleaned up
fur: Netât

en: Cleaning up
fur: Pulidure

en: Cleaning up packages
fur: Daûr a netâ pachets

en: Clear current selection
fur: Nete la selezion corinte

en: Close _Anyway
fur: Siere _distès

en: Command line client
fur: Client rie di comant

en: Committing changes
fur: Aplicazion modifichis

en: Communication
fur: Comunicazion

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
fur[0]: La conession e je furnide de bande largje cence fii, al pues jessi costôs inzornâ chest pachet.
fur[1]: La conession e je furnide de bande largje cence fii, al pues jessi costôs inzornâ chescj pachets.

en: Continue _Anyway
fur: Continue _distès

en: Copying files
fur: Daûr a copiâ file

en: Could not get list of distribution upgrades
fur: Impussibil vê l'elenc dai avanzaments de distribuzion

en: Could not get package details
fur: Impussibil recuperâ i detais dal pachet

en: Could not get update details
fur: Impussibil recuperâ i detais dal inzornament

en: Could not get updates
fur: Impussibil recuperâ i inzornaments

en: Could not remove a protected system package
fur: Impussibil gjavâ un pachet di sisteme protet

en: Could not restart
fur: Impussibil tornâ a inviâ

en: Could not run upgrade script
fur: Impussibil inviâ il script di esecuzion dal avanzament

en: Could not update packages
fur: Impussibil inzornâ i pachets

en: Debugging Options
fur: Opzions di debug

en: Decompressed
fur: Decomprimût

en: Decompressing
fur: Decompression

en: Dependency resolution failed
fur: Risoluzion di dipendence falide

en: Dependent
fur: Dipendents

en: Details
fur: Detais

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
fur: No stâ instalâ chest pachet se no tu sês sigûr di ce che tu fasis.

en: Do not show this again
fur: No stâ mostrâ plui chest

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
fur: No stâ inzornâ chest pachet se no tu sês sigûr di ce che tu fasis.

en: Do you recognize the user and trust this key?
fur: Cognossistu l'utent e ti fidistu di cheste clâf?

en: Do you trust the source of the packages?
fur: Ti fidistu de sorzint dai pachets?

en: Documentation
fur: Documentazion

en: Downgrade
fur: Regredî

en: Download size
fur: Dimension Scjamade

en: Downloaded
fur: Scjariât

en: Downloaded packages
fur: Pachets scjariâts

en: Downloading
fur: Daûr a scjariâ

en: Downloading file lists
fur: Daûr a scjamâ la liste dai file

en: Downloading groups
fur: Daûr a scjamâ i grups

en: Downloading list of packages
fur: Daûr a scjamâ la liste dai pachets

en: Downloading lists of changes
fur: Daûr a scjamâ la liste dai cambiaments

en: Downloading packages
fur: Daûr a scjamâ pachets

en: Downloading repository information
fur: Daûr a scjamâ informazions dai dipuesits

en: Downloading update information
fur: Daûr a scjamâ informazions di inzornament

en: Education
fur: Educazion

en: Electronics
fur: Eletroniche

en: Enable or disable package repositories
fur: Abilite o no i dipuesits dai pachets

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Enabled repository
fur: Abilitât dipuesit

en: Enhancement update
fur: Inzornament di miorament

en: Enhancement updates
fur: Inzornaments di miorament

en: Enter a search word or click a category to get started.
fur: Scrîf une peraule di cirî o cliche suntune categorie par tacâ.

en: Enter a search word to get started.
fur: Scrîf une peraule di cirî par tacâ.

en: Exiting as backend details could not be retrieved
fur: Daûr a jessî par vie che i detais dal backend no puedin jessi recuperâts

en: Exiting as properties could not be retrieved
fur: O soi daûr a jessî viodût che no si rive a recuperâ lis proprietâts

en: Failed to change status
fur: Cambiament di stât falît

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
fur: Arest de istance dal backend falide.
    Tu puedis ignorâ chest erôr.

en: Failed to create a thread
fur: Impussibil creâ un thread

en: Failed to finalize
fur: Finalizazion falide

en: Failed to get the list of sources
fur: Recupar liste dai sorzints falît

en: Failed to initialize
fur: Inizializazion falide

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
fur: Inizializazion dal backend de gjestion pachets falide.
    Chest al pues verificâsi se un altri strument di gjestion pachets al è in esecuzion tal stes moment.

en: Failed to process request.
fur: Elaborazion de richieste falide.

en: Failed with unknown error code
fur: Falît cun codiç di erôr no cognossût

en: Failed with unknown error code.
fur: Falît cun codiç di erôr no cognossût.

en: Files
fur: File

en: Filter
fur: Filtri

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
fur: Filtre lis listis dai pachets doprant il non base in gpk-application.

en: Filter using basename in gpk-application
fur: Filtre doprant il non base in gpk-application

en: Finished
fur: Finît

en: Fonts
fur: Caratars

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
fur[0]: Par vê informazions sui bug justâts di chest inzornament visitâ il sît web:
fur[1]: Par vê informazions sui bug justâts di chest inzornament visitâ i sîts web:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
fur[0]: Par vê plui informazions su chest inzornament di sigurece visitâ il sît web:
fur[1]: Par vê plui informazions su chest inzornament di sigurece visitâ i sîts web:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
fur[0]: Par vê plui informazions su chest inzornament visitâ il sît web:
fur[1]: Par vê plui informazions su chest inzornament visitâ i sîts web:

en: Force installing package
fur: Sfuarce instalazion dal pachet

en: GNOME Package Updater
fur: Inzornament pachets GNOME

en: GNOME Packages
fur: GNOME Pachets

en: GNOME Session
fur: Session GNOME

en: GNOME Software
fur: Software GNOME

en: GNOME desktop
fur: Ambient grafic GNOME

en: Games
fur: Zûcs

en: Generating package lists
fur: Gjenerazion liste pachets

en: Getting information
fur: Daûr a vê informazions

en: Getting package source list not supported by backend
fur: Il recupar de liste dai sorzints di pachets nol è supuartât dal backend

en: Getting the list of updates
fur: Recupar de liste dai inzornaments

en: Got categories
fur: Categoriis recuperadis

en: Got dependencies
fur: Dipendencis recuperadis

en: Got details
fur: Detais recuperâts

en: Got distribution upgrades
fur: Avanzaments de distribuzions recuperâts

en: Got file list
fur: Liste dai file recuperade

en: Got list of repositories
fur: Vude liste dai dipuesits

en: Got old transactions
fur: Vecjis transazions recuperadis

en: Got package lists
fur: Listis dai pachets recuperadis

en: Got requires
fur: Recuisîts recuperâts

en: Got update detail
fur: Detai dal inzornament recuperât

en: Got updates
fur: Inzornaments recuperâts

en: Got what provides
fur: Recuperât ce che al furnìs

en: Graphics
fur: Grafiche

en: Homepage
fur: Sît web

en: Ignore this update
fur: Ignore chest inzornament

en: Important update
fur: Inzornament impuartant

en: Important updates
fur: Inzornaments impuartants

en: Install
fur: Instale

en: Install Package
fur: Instale Pachet

en: Install Software
fur: Instale software

en: Install root is invalid
fur: La lidrîs de instalazion no je valide

en: Install selected packages on the system
fur: Instale il pachet selezionât tal sisteme

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
fur: La instalazion di chest pachet e je impedide de configurazion dal sisteme di gjestion pachets.

en: Installed
fur: Instalât

en: Installed local files
fur: File locâi instalâts

en: Installed packages
fur: Pachets instalâts

en: Installed signature
fur: Firme instalade

en: Installed size
fur: Dimension Instalade

en: Installing
fur: Instalazion

en: Installing packages
fur: Daûr a instalâ i pachets

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
fur: Instalazion dal file locâl falide.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: Installing updates
fur: Instalazion inzornaments

en: Invalid
fur: No valit

en: Invalid package file
fur: File dal pachet no valit

en: Invalid search text
fur: Test di ricercje no valit

en: KDE desktop
fur: Ambient grafic KDE

en: Legacy
fur: Datâts

en: License
fur: Licence

en: License Agreement Required
fur: Si domande un acuardi di licence

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
fur: Licenziât sot la GNU General Public License Version 2

en: Loading cache
fur: Daûr a cjamâ la cache

en: Loading…
fur: Daûr a cjamâ…

en: Local file conflict between packages
fur: Conflit di file locâl tra pachets

en: Local install failed
fur: Instalazion locâl falide

en: Localization
fur: Localizazion

en: Lock required
fur: Bloc necessari

en: Log Out
fur: Jes de session

en: Log viewer
fur: Viodude regjistri

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
fur: Il software malevul al pues danegjâ il computer o fâ damps a altris.

en: Maps
fur: Mapis

en: Missing security signature
fur: A mancje la firme di sigurece

en: More details
fur: Plui detais

en: Multimedia
fur: Multimediâl

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
fur: Esistin plui pachets che no son compatibii tra di lôr.
    Chest di solit al sucêt miscliçant pachets di diferentis sorzints.

en: Name
fur: Non

en: Network
fur: Rêt

en: New distribution upgrade release “%s” is available
fur: Al è disponibil l'avanzament di version “%s” de distribuzion

en: Newest packages
fur: Pachets gnûfs

en: No distribution upgrade data is available
fur: Nissun dât di inzornament de distribuzion al è disponibil

en: No files
fur: Nissun file

en: No more mirrors are available
fur: No son disponibii altris servidôrs-spieli

en: No network connection available
fur: Nissune conession ae rêt disponibil

en: No network connection was detected.
fur: Nissune conession di rêt e je stade cjatade.

en: No other packages require this package
fur: Nissun altri pachet al à bisugne di chest pachet

en: No package cache is available.
fur: Nissune cache di pachets disponibil.

en: No packages
fur: Nissun pachet

en: No packages to update
fur: Nissun pachet di inzornâ

en: No restart is necessary.
fur: Nol è necessari tornâ a inviâ.

en: No restart is required.
fur: Nol serf tornâ a inviâ.

en: No results were found.
fur: Nissun risultât al è stât cjatât.

en: No results were returned.
fur: Nissun risultât al è stât tornât.

en: No space is left on the disk
fur: Nol è puest tal disc

en: No update details available.
fur: Nissun detai di inzornament disponibil.

en: No updates are available
fur: Nissun inzornament disponibil

en: None of the selected packages could be updated.
fur: Nol è stât pussibil inzornâ nissun dai pachets selezionâts.

en: Normal update
fur: Inzornament normâl

en: Not supported by this backend
fur: No supuartât da chest backend

en: Obsoleted
fur: Sorpassât

en: Obsoleting
fur: Rindi sorpassât

en: Obsoleting packages
fur: Daûr a rindi i pachets vecjos

en: Office
fur: Ufizi

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
fur: Un dai pachets selezionâts nol è stât gjavât in maniere juste.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
fur: Un dai pachets selezionâts nol è stât compilât in maniere juste.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
fur: Un dai pachets selezionâts nol è stât configurât in maniere juste.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
fur: Un dai pachets selezionâts nol è stât instalât in maniere juste.
    Plui informazions a son disponibii tal rapuart detaiât.

en: Only Native Packages
fur: Nome Pachets Natîfs

en: Only Newest Versions
fur: Nome Versions gnovis

en: Only show native packages in the file lists
fur: Mostre nome i pachets natîfs intes listis dai file

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
fur: Mostre nome i pachets natîfs che a corispuindin ae architeture de machine intes listis dai file.

en: Only show supported packages in the file lists
fur: Mostre nome i pachets supuartâts intes listis dai file

en: Only show supported packages in the file lists.
fur: Mostre nome i pachets supuartâts intes listis dai file.

en: Only show the newest packages in the file lists
fur: Mostre nome i plui gnûfs pachets intes listis dai file

en: Only show the newest packages in the file lists.
fur: Mostre nome i gnûfs pachets intes listis dai file.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
fur: Mostre nome i pachets plui gnûfs inte liste dai inzornaments, e filtre i vecjos inzornaments che a son ancjemò disponibii.

en: Only show the newest updates in the list
fur: Mostre nome i inzornaments plui gnûfs inte liste

en: Other
fur: Altri

en: Other desktops
fur: Altris ambients grafics

en: Other updates
fur: Altris inzornaments

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
fur: Altris inzornaments a son tratignûts stant che cualchi impuartant pachet di sisteme al à di jessi instalât par prime.

en: Out of memory
fur: Memorie finide

en: Package
fur: Pachet

en: Package Install
fur: Instale pachet

en: Package Log
fur: Regjistri dal pachet

en: Package Manager for GNOME
fur: Gjestôr di pachets par GNOME

en: Package Source
fur: Sorzint pachet

en: Package Sources
fur: Sorzints pachets

en: Package Updater
fur: Inzornament pachets

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
fur: Inzornament pachets al permet di inzornâ i pachets dal tô sisteme cence tornâ a inviâ. Tu puedis viodi i detais di ogni inzornament e sielzi cuâl inzornament aplicâ.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
fur: Inzornament pachets al dopre PackageKit e al pues lavorâ cun dutis lis distribuzions doprant la plateforme native di gjestion pachets.

en: Package collections
fur: Colezion pachets

en: Package failed to be removed
fur: Rimozion dal pachet falide

en: Package failed to build
fur: Compilazion dal pachet falide

en: Package failed to configure
fur: Configurazion dal pachet falide

en: Package failed to install
fur: Instalazion dal pachet falide

en: Package install blocked
fur: Instalazion dal pachet blocade

en: Package installer
fur: Instaladôr pachets

en: Package is corrupt
fur: Il pachet al è ruvinât

en: Package is incompatible with this system
fur: Il pachet nol è compatibil cun chest sisteme

en: Package management applications are security sensitive.
fur: Lis aplicazions di gjestion dai pachets a son sensibilis ae sigurece.

en: Package sources
fur: Sorzints pachet

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
fur: I inzornaments dai pachets a justin erôrs, eliminin vulnerabilitâts di sigurece e a furnissin gnovis funzionalitâts.

en: PackageKit Website
fur: Sît web PackageKit

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: PackageKit al è distribuît te sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE, cence nancje la implicite garanzie di COMERCIABILITÂT o IDONEITÂT A UNE FINALITÂT PARTICOLÂR. Consultâ la licence GNU GPL par vê plui detais.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: PackageKit al è software libar; al è pussibil tornâ a distribuîlu o modificâlu sot i tiermins de licence GNU GPL, publicade da Free Software Foundation, version 2 o (a tô sielte) sucessive.

en: Packages
fur: Pachets

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
fur: Pachets al permet di instalâ e gjavâ pachets tal tô sisteme. Tu puedis viodi e cirî pachets par non, detais o adiriture non di file e tu puedis ancje viodi dipendencis di un pachet cun altris pachets. Cirî par grups al è pussibil e al è un mût sempliç par cjatâ software intal tô ambient desktop preferît.

en: Packages are not compatible
fur: I pachets no son compatibii

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
fur[0]: Il pachet in liste chi sot al è necessari a %s par funzionâ ben.
fur[1]: I pachets in liste chi sot a son necessaris a %s par funzionâ ben.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
fur[0]: Il pachet in liste chi sot al à bisugne di %s par funzionâ ben.
fur[1]: I pachets in liste chi sot a an bisugne di %s par funzionâ ben.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
fur: Pachets al dopre PackageKit e al pues lavorâ su dutis lis distribuzions doprant la plateforme native di gjestion pachets.

en: Pending
fur: In spiete

en: Power management
fur: Gjestion energjetiche

en: Prepared
fur: Preparât

en: Preparing
fur: Preparazion

en: Problem connecting to a package source
fur: Probleme tal conetisi a une sorzint di pachets

en: Programming
fur: Programazion

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
fur: Programs che a àn di jessi ignorâts cuant che a mandin richiestis di session D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
fur: Programs che a àn di jessi ignorâts cuant che a mandin richiestis di session D-Bus, separâts di virgulis.

en: Publishing
fur: Editorie

en: Querying
fur: Interogazion

en: Reading the configuration file failed
fur: Leture dal file di configurazion falide

en: Refresh Package Lists
fur: Atualize Listis Pachets

en: Refreshed package cache
fur: Cache dai pachets tornade a cjariâ

en: Refreshing software list
fur: Si torne a cjamâ la liste software

en: Reinstall
fur: Torne instalâ

en: Reinstalled
fur: Tornât a instalâ

en: Reinstalling
fur: Daûr a tornâ a instalâ

en: Remove
fur: Gjave

en: Removed
fur: Gjavât

en: Removed packages
fur: Pachets gjavâts

en: Removed repository
fur: Gjavât dipuesit

en: Removing
fur: Rimozion

en: Removing a protected system package is not allowed.
fur: No si pues gjavâ un pachet di sisteme protet.

en: Removing packages
fur: Daûr a gjavâ pachets

en: Repackaging files
fur: Daûr a tornâ a impachetâ i file

en: Repaired the system
fur: Sisteme riparât

en: Repository configuration invalid
fur: Configurazion dal dipuesit no valide

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
fur: Viodût che la configurazion dal dipuesit no je valide nol è stât pussibil leile.

en: Repository name
fur: Non dal dipuesit

en: Repository name was not found
fur: Il non dal dipuesit nol è stât cjatât

en: Requesting data
fur: Richieste dâts

en: Required
fur: Necessari

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
fur: Impussibil cjatâ, su cualsisei sorzint di pachets configurade, i dâts ricercjâts.
    No si à altris servidôrs-spielis di dulà discjariâ che si pues provâ.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
fur: Impussibil cjatâ, su cualsisei sorzint di pachets configurade, i dâts di esecuzion dal avanzament ricercjâts.
    La liste dai avanzaments de distribuzion no sarà disponibil.

en: Rescheduled due to priority
fur: Tornât a planificâ par vie di prioritâts

en: Resolved
fur: Risolt

en: Resolving dependencies
fur: Risoluzion dipendencis

en: Restart Computer
fur: Torne invie il computer

en: Running
fur: Esecuzion

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
fur: Al sarès miôr evitâ di fâ zirâ aplicazions grafichis come utent privilegjât par resons di sigurece.

en: Running hooks
fur: Esecuzion gançs

en: Running the transaction failed
fur: Esecuzion de transazion falide

en: Scanning installed applications
fur: Scansion aplicazions instaladis

en: Science
fur: Sience

en: Scroll to packages as they are downloaded
fur: Scor ai pachets che si stan discjamant

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
fur: Scor ai pachets inte liste dai inzornaments che si stan tirant ju o che si stan instalant.

en: Search by description
fur: Cîr par descrizion

en: Search by file name
fur: Cîr par non di file

en: Search by name
fur: Cîr par Non

en: Search filter was invalid
fur: Il filtri di ricercje nol jere valit

en: Searched for file
fur: Cirût par file

en: Searched for package details
fur: Detais pachet cirûts

en: Searched for package name
fur: Cirût par non di pachet

en: Searched groups
fur: Cirût grups

en: Searching by description
fur: Cîrint par descrizion

en: Searching by file
fur: Cîrint par file

en: Searching by name
fur: Cîrint par non

en: Security
fur: Sigurece

en: Security update
fur: Inzornament di sigurece

en: Security updates
fur: Inzornaments di sigurece

en: Select all
fur: Selezione dut

en: Select security updates
fur: Selezion inzornaments di sigurece

en: Servers
fur: Servidôrs

en: Set repository data
fur: Stabilìs i dâts dai dipuesits

en: Set the filter to this value
fur: Imposte il filtri a chest valôr

en: Set the parent window to make this modal
fur: Imposte il barcon gjenitôr par rindi chest modâl

en: Show all packages
fur: Mostre ducj i pachets

en: Show all repositories in the package source viewer
fur: Mostre ducj i dipuesits te viodude des sorzints dai pachets

en: Show all repositories in the package source viewer.
fur: Mostre ducj i dipuesits te viodude des sorzints dai pachets.

en: Show debugging information for all files
fur: Mostre informazions di debug par ducj i file

en: Show debugging options
fur: Mostre opzions di debug

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
fur: Mostre la vôs tal menù: 'Ducj i Pachets'. Al domande une vore di timp par popolasi par i plui backends e normalmentri nol è domandât dai utents finai.

en: Show the category group menu
fur: Mostre il menù grup di categorie

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
fur: Mostre il grup di categorie. Chest al è plui complet e personalizât pe distribuzion, ma al domande une vore di timp par popolasi.

en: Show the program version and exit
fur: Mostre la version dal program e jes

en: Show the “All Packages” group menu
fur: Mostre il menù grup “Ducj i pachets”

en: Signature URL
fur: URL de Firme

en: Signature identifier
fur: Identificatôr de firme

en: Signature user identifier
fur: Identificatôr utent de firme

en: Size
fur: Dimension

en: Software Log Viewer
fur: Viodude Regjistri Software

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
fur: Cualchi inzornament instalât al domande di tornâ a inviâ il computer prime che lis modifichis a sedin aplicadis.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
fur: Cualchi inzornament instalât al domande di tornâ a inviâ il computer par restâ in sigurece.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
fur: Cualchi inzornament instalât al domande di jessî de session e tornâ a jentrâ prime che i cambiaments a sedin aplicâts.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
fur: Cualchi inzornament instalât al domande di jessî de session e tornâ a jentrâ par restâ in sigurece.

en: Some updates were not installed
fur: Cualchi inzornament nol è stât instalât

en: Source
fur: Sorzint

en: Source already set
fur: Sorzint za stabilide

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
fur: I pachets sorzint di solit no son instalâts in chest mût.
    Controlâ l'estension dal file che si sta cirint di instalâ.

en: Source packages cannot be installed
fur: I pachets sorzint no puedin jessi instalâts

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
fur: Sorzints;Dipuesit;Dipuesit;Preferencis;Instale;Negozi;Inzornaments;

en: Starting
fur: Tacade

en: Status
fur: Stât

en: System
fur: Sisteme

en: Testing changes
fur: Control modifichis

en: The action cannot be canceled
fur: Impussibil fermâ la azion

en: The action cannot be canceled at this time.
fur: Impussibil anulâ l'azion in chest moment.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
fur: La azion no je supuartade da chest backend.
    Segnalâ un erôr tal sisteme di olme dai erôrs de distribuzion, stant che nol à di sucedi.

en: The action was canceled
fur: La azion e je stade anulade

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
fur: La azion e je stade anulade e nissun pachet al è stât modificât.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
fur: La azion e je stade anulade e nissun pachet al è stât modificât.
    Il backend nol è stât sierât ben.

en: The action was forcibly canceled
fur: La azion e je stade anulade cun sfuarç

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
fur: Chest inzornament al è classificât instabil, al significhe che nol è studiât par un ûs lavoratîf.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
fur: Si scugnarà tornâ a inviâ il computer dopo l'inzornament par che i cambiaments a vedin efiet.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
fur: I regjistris dal svilupadôr a vignaran mostrâts stant che une descrizion no je disponibil par chest inzornament:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
fur: Il discjariâ nol è stât fat in automatic e si scugne fâlu a man.
    Plui informazions a son disponibii intal rapuart detaiât.

en: The download failed
fur: Il discjariâ al è falît

en: The file list is not available for this package.
fur: La liste dai file no je disponibil par chest pachet.

en: The following software also needs to be downgraded
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi puartât ae version prime

en: The following software also needs to be installed
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi instalât

en: The following software also needs to be processed
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi elaborât

en: The following software also needs to be re-installed
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi tornât a instalâ

en: The following software also needs to be removed
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi gjavât

en: The following software also needs to be updated
fur: Ancje il software chi daurman al à di jessi inzornât

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
fur: Impussibil cjariâ la liste dai grups.
    Tornâ a cjariâ la cache al pues judâ, ancje se chest di norme al è un erôr de sorzint software.

en: The group list was invalid
fur: La liste dal grup no je valide

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
fur: Il gjenar di grup nol è stât cjatât.
    Controle la liste dai grups e torne prove.

en: The group was not found
fur: Il grup nol è stât cjatât

en: The information about what requires this package could not be obtained.
fur: Lis informazions su ce che chest pachet al à bisugne no puedin jessi otignudis.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
fur: La lidrîs de instalazion no je valide. Contatâ l'aministradôr.

en: The license agreement failed
fur: L'acuardi di licence falît

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
fur: L'acuardi di licence nol è stât acetât.
    Par doprâ chest software al è necessari acetâ la licence.

en: The list of package sources could not be downloaded.
fur: No si rive a discjariâ la liste dai sorzints dai pachets.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
fur: Impussibil vierzi il file di configurazion dal pachet natîf.
    Verificâ che la configurazion e sedi valide.

en: The package could not be installed from untrusted source.
fur: Nol è stât pussibil instalâ il pachet des sorzints no fidadis.

en: The package could not be updated from untrusted source.
fur: Nol è stât pussibil inzornâ il pachet des sorzints no fidadis.

en: The package database was changed
fur: Il database dai pachets al è stât cambiât

en: The package database was changed while the request was running.
fur: Il database dai pachets al è stât cambiât intant che la richieste a jere in esecuzion.

en: The package download failed
fur: No si è rivâts a scjamâ il pachet

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
fur: Il scjariâ dal pachet al è falît.
    Controle la conession di rêt.

en: The package identifier was not well formed
fur: L'identificatîf dal pachet nol è stât fat ben

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
fur: L'identificatîf dal pachet nol è stât ben fat cuant che al è stât inviât al seridôr.
    Chest di solit al indiche un erôr interni e si scugne segnalâlu.

en: The package is already installed
fur: Il pachet al è za instalât

en: The package is not installed
fur: Il pachet nol è instalât

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
fur: Si scugne ricostruî la liste dai pachets.
    Chest al veve di jessi fat dal backend in automatic.

en: The package security signature could not be verified.
fur: Impussibil verificâ la firme di sigurece dal pachet.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
fur: A mancje la firme di sigurece e il pachet nol è fidât.
    Chest pachet nol è stât firmât ae creazion.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
fur: Il pachet che si stâ cambiant nol è stât cjatât sul sisteme o in cualsisei sorzint di pachets.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
fur: Il pachet che si sta cirint di instalâ al è za instalât.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
fur: Il pachet che si cîr di instalâ nol è compatibil cun chest sisteme.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
fur: Il pachet che si sta cirint di gjavâ o inzornâ nol è instalât.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
fur: Il pachet discjariât al è ruvinât e al à bisugne di jessi discjariât une altre volte.

en: The package was not found
fur: Il pachet nol è stât cjatât

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
fur: Il pachet che tu stâs cirint di instalâ nol è valit.
    Il pachet al podarès jessi ruvinât o nol è un pachet adat.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
fur: Nol è stât cjatât nissun non pe sorzint lontane di pachets.
    Al podarès jessi necessari abilitâ une vôs in Sorzints pachets.

en: The repository configuration could not be modified.
fur: Impussibil modificâ la configurazion dal dipuesit.

en: The search could not be completed
fur: Nol è pussibil completâ la ricercje

en: The search filter was not correctly formed.
fur: Il filtri di ricercje nol è stât fat ben.

en: The search mode used by default
fur: Le modalitât di ricercje predefinide

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
fur: Le modalitât di ricercje predefinide. Lis opzions a son “name”, “details” o “file”.

en: The search text contains invalid characters
fur: Il test cirût al à caratars no valits

en: The selected updates were installed successfully.
fur: I inzornaments selezionâts a son stâts instalâts cun sucès.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
fur: Il servizi responsabil pe atese des richiestis dal utent al à esaurît la memorie.
    Torne invie il computer.

en: The software is not signed by a trusted provider.
fur: Il software nol è firmât da un furnidôr fidât.

en: The software source is already in this state.
fur: La sorzint software e je za in chest stât.

en: The specified file could not be found
fur: Impussibil cjatâ il file specificât

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
fur: Impussibil cjatâ il file specificât tal sisteme.
    Controlâ se il file al esist ancjemò e nol è stât eliminât.

en: The specified package source could not be disabled.
fur: No si pues no abilitâ la sorzint dai pachets selezionade.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
fur: Nol è stât pussibil cjatâ l'inzornament specificât.
    Al podarès jessi za instalât o nol è plui disponibil sul servidôr lontan.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
fur: La transazion e je stade anulade e e vignarà ripetude cuant che il sisteme al sarà inatîf.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
fur: Il gjenar di furnidôr virtuâl nol è supuartât da chest sisteme.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
fur: Par cumò no son inzornaments di pachets disponibii par il computer.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
fur: No son pachets in code di instalâ o gjavâ.

en: There are no updates available
fur: No son inzornaments disponibii

en: There is %u update available | There are %u updates available
fur[0]: Al è %u inzornament disponibil
fur[1]: A son %u inzornaments disponibii

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
fur: Spazi insuficient sul dispositîf.
    Liberâ un pôc di spazi sul disc di sisteme par eseguî cheste operazion.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
fur: Nissune conession di rêt disponibil.
    Controle lis impostazions di conession e torne prove.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
fur: Si è verificât un probleme di conession (forsit temporani) a une sorzint di pachets.
    Par plui informazions controlâ l'erôr detaiât.

en: These changes will be lost if you close this window.
fur: Chestis modifichis a saran pierdudis se tu sieris chest barcon.

en: This application is running as a privileged user
fur: La aplicazion a stâ zirant come utent privilegjât

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
fur: Chest al è un inzornament di prove e nol è studiât par un ûs normâl. Par plasê segnale cualsisei probleme o regression che tu cjatis.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
fur: Cheste notifiche e je stade publicade il %s e l'ultin inzornament il %s.

en: This notification was issued on %s.
fur: Cheste notifiche e je stade publicade il %s.

en: This package does not depend on any others
fur: Chest pachet nol dipent di nissun altri

en: This update is blocked.
fur: Chest inzornament al è blocât.

en: This update is important as it may solve critical problems.
fur: Chest inzornament al è impuartant stant che al podarès risolvi problemis critics.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
fur: Chest inzornament al è necessari par justâ une vulnerabilitât di sigurece in chest pachet.

en: This update will add new features and expand functionality.
fur: Chest inzornament al zontarà gnovis funzions e funzionalitâts.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
fur: Chest inzornament al metarà a puest i bug e altris problemis no critics.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
fur[0]: Par instalâ chest pachet, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.
fur[1]: Par instalâ chescj pachets, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
fur[0]: Par instalâ chest pachet, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.
fur[1]: Par instalâ chescj pachets, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
fur: Par elaborâ cheste transazion, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
fur[0]: Par gjavâ chest pachet, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.
fur[1]: Par gjavâ chescj pachets, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
fur[0]: Par inzornâ chest pachet, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.
fur[1]: Par inzornâ chescj pachets, ancje altri software in plui al à di jessi modificât.

en: Transaction error
fur: Erôr di transazion

en: Trivial update
fur: Inzornament facoltatîf

en: Trivial updates
fur: Inzornaments facoltatîfs

en: Trusted
fur: Fidât

en: Try again with a different search term.
fur: Prove di gnûf cuntun tiermin di ricercje diferent.

en: Try entering a package name in the search bar.
fur: Prove scrîf un non di pachet te sbare di ricercje.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
fur: Prove a cirî tes descrizions dai pachets fasint clic su la icone in bande al test di ricercje.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
fur: Doi pachets a furnisin il stes file.
    Chest di solit al sucêt miscliçant pachets di diferentis sorzints.

en: Unavailable
fur: No disponibil

en: Unfinished transaction
fur: Transazion no finide

en: Unknown group
fur: Grup no cognossût

en: Unknown role type
fur: Gjenar di rûl no cognossût

en: Unknown state
fur: Stât no cognossût

en: Unselect all
fur: No sta selezionâ nie

en: Untrusted
fur: No fidât

en: Update
fur: Inzorne

en: Update Icon
fur: Icone di inzornament

en: Update Packages
fur: Inzorne pachets

en: Update failed due to running process
fur: Inzornament falît par cause dai procès in esecuzion

en: Update not found
fur: Inzornament no cjatât

en: Update software installed on the system
fur: Inzorne il software instalât tal sisteme

en: Updated
fur: Inzornât

en: Updated packages
fur: Pachets inzornâts

en: Updates installed
fur: Inzornaments instalâts

en: Updates;Upgrade;
fur: Inzornaments;Avanzament;

en: Updating
fur: Inzornament

en: Updating the list of running applications
fur: Inzornament de liste des aplicazions in esecuzion

en: Upgrading the system
fur: Inzornament dal sisteme

en: User name
fur: Non utent

en: Vendor
fur: Produtôr

en: View past package management tasks
fur: Mostre i compits di gjestion pachets passâts

en: Virtual provide type is not supported
fur: Gjenar di furnidôr virtuâl no supuartât

en: Virtualization
fur: Virtualizazion

en: Visit home page for selected package
fur: Visite la home-page dal pachet selezionât

en: Waiting for authentication
fur: In spiete de autenticazion

en: Waiting for package manager lock
fur: In spiete dal bloc dal gjestôr di pachets

en: Waiting in queue
fur: In spiete in code

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
fur: Cuant che si mostre la interface utent da une richieste di session D-Bus, dopre in automatic chestis opzions predefinidis.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
fur: Cuant che si mostre la interface utent da une richieste di session D-Bus, sfuarce la ativazion di chestis opzions.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
fur: Cuant che si gjave un pachet, gjave anche chês dipendencis che no son domandadis di chei altris pachets.

en: Xfce desktop
fur: Ambient grafic Xfce

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
fur: Si à falît tal furnî l'autenticazion  juste.
    Controlâ lis password o lis impostazions dal account.

en: You have made changes that have not yet been applied.
fur: A son modifichis che no son ancjemò stadis aplicadis.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
fur: Tu varessis di jessî de session e tornâ a jentrâ par vê sigurece.

en: You need to log out and log back in.
fur: Tu varessis di jessî de session e tornâ a jentrâ.

en: You need to restart the application.
fur: Al è necessari tornâ a inviâ la aplicazion.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
fur: Cun chest program ti varessin di vê dât ancje une copie de licence GNU GPL, in câs diviers al è pussibil domandâle scrivint a: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
fur: Al vignarà domandât di jessî de session e tornâ a jentrâ par vie di un inzornament di sigurece.

en: You will be required to log out and back in.
fur: Si scugnarà jessî de session e tornâ a jentrâ.

en: You will be required to restart this application.
fur: Al vignarà domandât di tornâ a inviâ cheste aplicazion.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
fur: Si scugne jessî de session e tornâ dentri dopo l'inzornament par che i cambiaments a vedin efiet.

en: _Accept Agreement
fur: _Acete Acuardi

en: _Force install
fur: _Sfuarce instalazion

en: _Install Update | _Install Updates
fur[0]: _Instale Inzornament
fur[1]: _Instale Inzornaments

en: _Install Updates
fur: _Instale Inzornaments

en: _Quit
fur: _Jes

en: _Show debug and development package sources
fur: _Mostre sorzint dai pachets di debug e svilup

en: _Upgrade
fur: _Eseguìs avanzament

en: many packages
fur: une vore di pachets

en: media
fur: supuart
