synaptic - en to fa translation catalogue (198 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
fa: 	%s %s اما %s  قرار است نصب شود

en: 	%s %s but it is not installable
fa: 	%s %s اما قابل نصب نیست

en: 	%s but it is a virtual package
fa: 	%s اما یک بسته‌ی مجازی است

en: 	%s but it is not going to be installed
fa: 	%s اما این قرار نیست نصب شود

en: 
    Completely removed the following packages:
fa: 
    بسته ی زیر را کاملا حذف کرد .

en: 
    Downgraded the following packages:
fa: 
    بسته‌ی زیر را تنزیل داد .

en: 
    Installed the following packages:
fa: 
    بسته‌های زیر را نصب کرد .

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
fa: 
    تمامی تغییرات و به‌روز رسانی‌ها با موفقیت اعمال نشدند. برای آگاهی از جزئیات شکست، لطفا پنل «جزئیات» را در پایین گسترش دهید.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
fa: 
    بسته‌ی  %s  هیج نگارش موجودی ندارد، اما در پایگاه داده‌ها  موجود می‌باشد.
    این اصولا به این معنا است که بسته در یک وابستگی ذکر شده است و هرگز بارگزاری نشده‌است، حذف شده است یا با محتویات sources.list موجود نمی‌باشد

en: 
    Reinstalled the following packages:
fa: 
    بسته های زیر را دوباره نصب کرد

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
fa: 
    بسته ی الزامی زیر را حذف کرد.

en: 
    Removed the following packages:
fa: 
    بسته‌های زیر را حذف کرد .

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
fa: 
    تمامی تغییرات با موفقیت اعمال شدند. اکنون می‌توانید پنجره را ببندید.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
fa: 
    تمامی بسته‌های واسط کنونی با موفقیت نصب شدند. برای ادامه‌ی نصب با واسط بعدی این پنجره را ببندید.

en: 
    Upgraded the following packages:
fa: 
    بسته‌ها ی زیر را ارتقا داد .

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
fa:  %s: %s %s  اما %s  قرار است نصب شود

en:  or
fa:  یا

en: %s: %s but it is a virtual package
fa: %s: %s اما یک بسته‌ی مجازی است

en: %s: %s but it is not going to be installed
fa: %s: %s  اما قرار نیست نصب شود

en: -f=? Give an alternative filter file
fa: -f=? دادن یک پرونده‌ی فیلتر جایگزین

en: -h   This help text
fa: -h  این نوشته ی راهنما

en: -r   Open in the repository screen
fa: -r  باز کردن در صفحه ی مخزن

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
fa: -t  دادن یک عنوان جایگزین به پنجره ی اصلی ( نمونه: نام میزبان به 'uname -n' )

en: Alphabetic
fa: الفبایی

en: Amateur Radio
fa: رادیوی غیر حرفه‌ای

en: Base System
fa: سیستم پایه

en: Broken
fa: خراب

en: Broken dependencies
fa: وابستگی‌های خراب

en: Can't read %s
fa: نمی تواند %s را بخواند

en: Cannot find filename or size tag
fa: خطا در یافتن فایل و یا برچسب اندازه‌ٔ مورد نظر

en: Cleaning package lists...
fa: در حال پاک‌سازی لیست بسته‌ها ...

en: Communication
fa: ارتباطات

en: Community Maintained (installed)
fa: نگهداری شده توسط اجتماع (نصب شده)

en: Component
fa: مؤلفه

en: Conflicts
fa: ناسازگاری دارد با

en: Converted From RPM by Alien
fa: تبدیل شده از RPM به وسیله‌ی Alien

en: Copying package lists...
fa: در حال نسخه‌برداری لیست بسته‌ها…

en: Couldn't identify disc.
fa: نتوانست دیسک را شناسایی کند.

en: Cross Platform
fa: مستقل از سکو

en: Custom
fa: سفارشی

en: Databases
fa: پایگاه‌های داده

en: Debug
fa: رفع‌اشکال

en: Dependency of
fa: وابستگی

en: Depends
fa: وابسته است به

en: Development
fa: توسعه

en: Disc not successfully scanned.
fa: دیسک موفقیت‌آمیز پویش نشد.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
fa: می‌خواهید ادامه دهید، این بسته‌ها را نادیده بگیریم؟

en: Documentation
fa: مستندسازی

en: Done!
fa: انجام شد!

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
fa: خطا: نتوانست گذرواژه‌ی واردشده برای کاربر ریشه را بگیرد

en: ERROR: could not create configuration directory %s
fa: خطا: نتوانست شاخه‌ی پیکربندی %s را بسازد

en: ERROR: could not create log directory %s
fa: خطا: نتوانست  دایرکتوری ثبت وقایع  %s را ایجاد کند

en: ERROR: could not create state directory %s
fa: خطا: نتوانست  دایرکتوری وضعیت %s را ایجاد کند

en: ERROR: could not create tmp directory %s
fa: خطا: نتوانست  دایرکتوری موقت %s را ایجاد کند

en: ERROR: couldn't open %s for writing
fa: خطا : نتوانست %s را برای نوشتن باز کند

en: Editors
fa: ویراستاران

en: Electronics
fa: الکترونیک

en: Email
fa: رایانامه

en: Embedded Devices
fa: دستگاههای همراه

en: Empty disc name.
fa: نام دیسک خالی

en: Enhances
fa: بهبود می‌دهد

en: Error parsing file record
fa: خطا در بررسی رکورد

en: Failed to fetch %s
      %s
fa: در گرفتن %s شکست خورد
      %s

en: Failed to mount the cdrom.
fa: شکست در سوار کردن سی‌دی.

en: Failed to open %s.new
fa: نا موفق در باز کردن  %s .جدید

en: Failed to rename
fa: موفق به تغییر نام نشد

en: Failed to rename %s.new to %s
fa: نا موفق در تغییر نام %s.جدید به %s

en: Failed to reopen fd
fa: ناموفق در بازکردن دوباره fd

en: Failed to stat %s%s
fa: در حالت دهی به  %s%s شکست خورد

en: File
fa: پرونده

en: Fonts
fa: قلم‌ها

en: GNOME Desktop Environment
fa: محیط میزکار گنوم

en: GNU R statistical system
fa: سیستم آماری GNU R

en: Games and Amusement
fa: بازی‌ها و سرگرمی

en: Gnustep Desktop Environment
fa: محیط میزکار Gnustep

en: Graphics
fa: گرافیک

en: Haskell Programming Language
fa: زبان برنامه نویسی Haskell

en: Identifying disc...
fa: در حال شناسایی دیسک…

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
fa: رکوردهای نامعتبر در پرونده‌ی sources.list نادیده گرفته میشود

en: Insert a disc in the drive.
fa: دیسکی در درایو بگذارید.

en: Installed (auto removable)
fa: نصب شده (قابل بر داشتن خود کار)

en: Installed (local or obsolete)
fa: نصب شده (محلی یا منسوخ)

en: Installed (locked to the current version)
fa: نصب شده (قفل شده به نسخه فعلی)

en: Installed (manual)
fa: نصب شده (دستی)

en: Installed (unsupported)
fa: نصب شده (پشتیبانی نشده)

en: Installed (upgradable)
fa: نصب شده (قابل به‌روز رسانی)

en: Internal Error, non-zero counts
fa: خطای درونی ، مقدار غیر صفر

en: Internal error
fa: خطای درونی

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
fa: خطای داخلی در باز کردن کَش (%d). لطفا گزارش دهید.

en: Internationalization and localization
fa: جهانی‌سازی وبومی‌سازی

en: Interpreted Computer Languages
fa: مفسر  زبان‌های کامپیوتری

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
fa: رکورد نامعتبر در پرونده‌ی ترجیحات، بدون  هدر بسته

en: Java Programming Language
fa: زبان برنامه‌نویسی جاوا

en: KDE Desktop Environment
fa: محیط  رومیزی کی‌دی‌ای

en: Kernel and modules
fa: هسته و ماژول

en: Libraries
fa: کتاب‌خانه‌ها

en: Libraries - Development
fa: کتابخانه‌ها - توسعه

en: Libraries - Old
fa: کتابخانه‌ها - قدیمی

en: Line %u too long in markings file.
fa: خط %u در پرونده ی علامت زنی‌ها بسیار طولانی است.

en: Lisp Programming Language
fa: زبان برنامه نویسی لیسپ

en: Local
fa: محلی

en: Localization
fa: بومی کردن

en: Malformed line %u in markings file
fa: خط %u درپرونده‌ی علامت زنی‌ها اشتباه ساختار یافته

en: Marked Changes
fa: تغییرات علامت گذاری شده

en: Marked for complete removal
fa: علامت گذاری شده برای حذف کامل

en: Marked for downgrade
fa: علامت گذاری شده برای انتزال

en: Marked for installation
fa: علامت گذاری شده برای نصب

en: Marked for re-installation
fa: علامت گذاری شده برای نصب دوباره

en: Marked for removal
fa: علامت گذاری شده برای حذف

en: Marked for upgrade
fa: علامت گذاری شده برای ارتقا

en: Mathematics
fa: ریاضیات

en: Meta Packages
fa: فرا بسته‌ها

en: Miscellaneous  - Graphical
fa: گوناگون - گرافیکی

en: Miscellaneous - Text Based
fa: گوناگون‌ - نوشتاری

en: Missing Recommends
fa: فقدان توصیه ها

en: Mono/CLI Infrastructure
fa: زیرساخت Mono/CLI

en: Mounting CD-ROM...
fa: در حال سوار کردن سی‌دی‌…

en: Multimedia
fa: چندرسانه‌ای

en: Networking
fa: شبکه

en: New in repository
fa: جدید در مخزن

en: Newsgroup
fa: گروه خبری

en: No valid records were found.
fa: هیج مدرک معتبری یافت نشد.

en: Not installed
fa: نصب نشده

en: Not installed (locked)
fa: نصب نشده (قفل شده)

en: Not installed (new in repository)
fa: نصب نشده (جدید در مخزن)

en: Not installed (residual config)
fa: نصب نشده (تنظیمات باقی مانده)

en: Not installed (unsupported)
fa: نصب نشده (پشتیبانی نشده)

en: OCaml Programming Language
fa: زبان برنامه‌نویسی OCaml

en: Obsoletes
fa: از كار می‌اندازد

en: Origin
fa: مبداء

en: PHP Programming Language
fa: زبان برنامه‌نویسی پی‌اچ‌پی

en: Package with Debconf
fa: بسته با پشتیبانی از Debconf

en: Pattern
fa: الگو

en: Perl Programming Language
fa: زبان برنامه‌نویسی پرل

en: PreDepends
fa: پیش‌وابستگی دارد به

en: Preparing...
fa: در حال آماده‌سازی…

en: Priority
fa: اولویت

en: Provides
fa: فراهم می‌کند

en: Python Programming Language
fa: زبان برنامه‌نویسی پایتون

en: Recommends
fa: توصیه می‌کند

en: Reduced View
fa: نمای کاهشی

en: ReducedView
fa: نمای کاهشی

en: Registering disc...
fa: در حال ثبت کردن دیسک…

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
fa: پرونده‌های انتشار برخی از مخازن قابل بازیابی یا تایید نیستند. چنین مخازنی نادیده گرفته می شوند.

en: Replaces
fa: جایگزین می‌شود با

en: Restricted On Export
fa: محدود در صادرات

en: ReverseDepends
fa: به صورت عکس بستگی دارد به

en: Ruby Programming Language
fa: زبان برنامه نویسی روبی

en: Scanning disc...
fa: در حال پویش دیسک…

en: Science
fa: علوم

en: Search Filter
fa: فیلتر جست‌وجو

en: Search History
fa: تاریخچه‌ی جست‌وجو

en: Section
fa: بخش

en: Sections
fa: بخش‌ها

en: Setting markings...
fa: قرار دادن علامت زنی‌ها ...

en: Shells
fa: پوسته‌ها

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
fa: برخی بسته‌ها قابل بازیابی از سرور(ها) نیستند.

en: Stat failed for %s
fa: آمار برای %s شکست خورد.

en: Suggests
fa: پیشنهاد می‌کند

en: Syntax error in line %s
fa: خطا ی ساختار در خط %s

en: System Administration
fa: مدیریت سیستم

en: Tasks
fa: وظایف

en: TeX Authoring
fa: مسئول TeX

en: The list of installed files is only available for installed packages
fa: فهرست پرونده‌های نصب شده تنها برای بسته‌های نصب شده در دسترس است

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
fa: لیست منابع قابل خواندن نبود.
    به صفحه‌ی مخزن بروید تا این مشکل را بر طرف کنید.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
fa: لیست بسته‌ها یا پرونده‌ی حالت‌ها قابل تحلیل یا باز شدن نبودند.

en: Unable to change to %s
fa: ناتوان در تغییر به %s

en: Unable to correct dependencies
fa: ناتوان در تصحیح وابستگی‌ها.

en: Unable to correct missing packages
fa: ناتوان در تصحیح بسته‌های گم شده.

en: Unable to create a tmp file
fa: ناتوان در ساخت یک فایل موقت

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
fa: ناتوان در مکان‌یابی هیچ پرونده‌ی بسته‌ای. احتمالا این یک دیسک با قابلیت APT نمی‌باشد.

en: Unable to lock the download directory
fa: ناتوان در قفل کردن شاخه‌ی دانلود

en: Unable to lock the list directory
fa: ناتوان در قفل کردن شاخه‌ی فهرست

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
fa: نا توان درعلامت گذاری ارتقاها
    سیستمتان را برای خطا بجویید.

en: Unable to read %s
fa: ناتوان در خواندن %s

en: Unable to read the cdrom database %s
fa: خطا در خواندن پایگاه داده‌ی %s سی‌دی

en: Unknown
fa: نامعلوم

en: Unmounting CD-ROM...
fa: در حال پیاده‌سازی سی‌دی…

en: Upgradable (upstream)
fa: قابل ارتقا (سر منبع)

en: Usage: synaptic [options]
fa: استفاده :  synaptic ( گزینه ها )

en: Utilities
fa: ابزارها

en: Version
fa: نسخه

en: Version Control Systems
fa: سیستم‌های بازبینی نسخه

en: Video software
fa: نرم افزار ویدیو

en: Waiting for disc...
fa: منتظر دیسک…

en: Web servers
fa: سرورهای وب

en: Word Processing
fa: ویرایشگر

en: World Wide Web
fa: شبکهٔ گستردهٔ جهانی (وب)

en: Writing sources list...
fa: در حال نوشتن لیست منابع…

en: Xfce Desktop Environment
fa: محیط رومیزی Xfce

en: Zope/Plone Environment
fa: محیط Zope/Plone

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
fa: bzip2 شکست خورد ، احتمالا دیسک پر است .

en: contrib
fa: همکاری

en: couldn't open %s for writing
fa: نتوانست %s را برای نوشتن باز کند.

en: dist upgrade Failed
fa: ارتقای توزیع شکست خورد

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
fa: انجام عملیات gzip با خطا رو به رو شد, شاید دیسک پر شده است.

en: non free
fa: غیر آزاد

en: or dependency
fa: یا وابستگی
