gparted master - en to fa translation catalogue (396 entries)

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
fa: شکست در راه‌اندازی سیستم معمولا در زمانی که شما یک پارتیشن GNU/Linux شامل /boot، یا زمانی که پارتیشن ویندوز C: را جابجا می‌کنید رُخ می‌افتد.

en: # Temporary file created by gparted.  It may be deleted.
fa: # پرونده موقت ساخته شده توسط gparted.  این ممکن است حذف شود.

en: #%1: %2 (%3 MiB)
fa: #%1: %2 (%3 مگابایت)

en: %1 (%2 B) copied
fa: %1 (%2 بایت) رونوشت شد

en: %1 (%2 B) read
fa: %1 (%2 بایت) خوانده شد

en: %1 B
fa: %1 بایت

en: %1 GiB
fa: %1 گیگابایت

en: %1 KiB
fa: %1 کیلوبایت

en: %1 MiB
fa: %1 مگابایت

en: %1 TiB
fa: %1 ترابایت

en: %1 active
fa: %1 فعال

en: %1 not active
fa: %1 غیرفعال

en: %1 not active and exported
fa: %1 فعال و صادر نشده است

en: %1 of %2 copied
fa: %1 از %2 رونوشت شد

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
fa: %1 از %2 رونوشت شد (%3 باقیمانده است)

en: %1 of %2 operations completed
fa: %1 از %2 عملیات کامل شده است

en: %1 of %2 read
fa: %1 از %2 خوانده شد

en: %1 of %2 read (%3 remaining)
fa: %1 از %2 خوانده شد (%3 باقیمانده است)

en: %1 operation is currently pending for partition %2. | %1 operations are currently pending for partition %2.
fa[0]: %1 عملیات در حال حاظر در انتظار پارتیشن %2 هستند.

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
fa[0]: تعداد %1 عملیات در حال حاظر در انتظار هستند.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
fa[0]: %1 عملیات در انتظار است

en: %1 partition is currently active on device %2. | %1 partitions are currently active on device %2.
fa[0]: %1 پارتیشن درحال حاظر بر روی دستگاه %2 فعال است.

en: %1 seconds
fa: %1 ثانیه

en: %1 warning | %1 warnings
fa[0]: %1 هشدار

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
fa: (نیم شناسه UUID جدید - به‌طور اتفاقی ساخته میشود)

en: (New UUID - will be randomly generated)
fa: (شناسه UUID جدید - به‌طور اتفاقی ساخته میشود)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
fa: یک سیستم پرونده %1 حداقل به %2 پارتیشن نیاز دارد.

en: A full disk scan is needed to find file systems.
fa: یک پویشِ دیسکِ کامل جهت یافتن سیستم پرونده‌ها لازم است.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
fa: نمی‌توان یک جدول پارتیشن جدید ساخت در حالی که پارتیشن‌های فعال وجود دارند.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
fa: نمی‌توان یک جدول پارتیشن جدید ساخت وقتی عملیات‌هایی در انتظار هستند.

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
fa: یک پارتیشن نمی‌تواند طولی از %1 سکتور داشته باشد

en: A partition table is required before partitions can be added.
fa: یک جدول پارتیشن قبل از اینکه بتوان پارتیشن را اضافه کرد لازم است.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
fa: یک پارتیشن با سیستم پرونده %1 حداکثر می‌تواند اندازه %2 داشته باشد.

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
fa: یک پارتیشن با سکتورهای استفاده شده (%1) بزرگتر از اندازه‌اش (%2) صحیح نیست

en: Activating swap on %1
fa: درحال فعال کردن swap بر روی %1

en: Active
fa: فعال

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
fa: پارتیشن‌های فعال عبارتند از آنهایی که در حال استفاده هستند، مانند سیستم پرونده‌های سوار شده یا فضای swap فعال شده.

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
fa: بعد از حذف کردن، این پارتیشن دیگر برای رونوشت کردن حاضر نیست.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
fa: بعد از پویش شما می‌توانید هر گونه سیستم پرونده‌ای پیدا شده را سوار کنید و از اطلاعات آن به رسانه‌های دیگر رونوشت تهیه کنید.

en: Align to:
fa: تراز کردن با:

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
fa: تمام نماهای سوار شده هنگامی که این محاوره را ببندید پیاده می‌شوند.

en: All operations successfully completed
fa: تمام عملیات‌ها بطور موفقیت‌آمیز کامل شد

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
fa: یک خطا هنگام خواندن پیکربندی LVM2 رُخ داد!

en: An error occurred while applying the operations
fa: یک خطا هنگام اعمال عملیات‌ها رُخ داد

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
fa: یک خطا در هنگام ساخت شاخه‌ی موقت جهت استفاده به عنوان نقطه سوار کردن رُخ داد.

en: An error occurred while creating the read-only view.
fa: یک خطا در هنگام ساخت نمای «فقط-خواندنی» رُخ داد.

en: Apply All Operations
fa: اعمال تمام عملیات‌ها

en: Apply operations to device
fa: اعمال عملیات‌ها بر روی دستگاه

en: Applying pending operations
fa: اعمال عملیات‌های در انتظار

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید عملیات‌های در انتظار را اعمال کنید؟

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید عملیات فعلی را لغو کنید؟

en: Are you sure you want to delete %1?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پارتیشن %1 را حذف کنید؟

en: Available
fa: موجود

en: Because of this some operations may be unavailable.
fa: به این دلیل تعدادی از عملیات‌ها ممکن است قابل استفاده نباشد.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
fa: مشغول (حداقل یک پارتیشن منطقی سوار شده است)

en: C_heck
fa: ب_ررسی

en: Cancel
fa: لغو

en: Cancel Operation
fa: لغو عملیات

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
fa: لغو کردن یک عملیات ممکن است باعث خسارات «شدید» به سیستم پرونده‌ها بشود.

en: Cannot format this file system to %1.
fa: نمی‌توان این سیستم پرونده را به %1 قالب‌بندی کرد.

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key.
fa: تغییر UUID ممکن است باعث غیرمعتبر شدن کلید Windows Product Activation یا WPA شود.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
fa: تغییر UUID بر روی دیسک ذخیره خروجی و پارتیشن‌های غیرسیستمی معمولا مشکلی ندارد، ولی هیچ تضمینی هم وجود ندارد.

en: Check
fa: بررسی

en: Check and repair file system (%1) on %2
fa: بررسی و تعمیر سیستم پرونده (%1) بر روی %2

en: Clear Partition Label on %1
fa: پاک کردن برچسب پارتیشن از روی %2

en: Clear partition label on %1
fa: پاک کردن برچسب از روی %1

en: Command gpart was not found
fa: فرمان gpart پیدا نشد

en: Completed Operations:
fa: عملیات‌های کامل شده:

en: Confirming %1
fa: درحال تایید %1

en: Continue Operation
fa: ادامه عملیات

en: Copy
fa: رونوشت

en: Copy %1 to %2
fa: رونوشت از %1 به %2

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
fa: رونوشت از %1 به %2 (شروع در %3)

en: Copy the selected partition to the clipboard
fa: رونشت از پارتیشن انتخاب شده در تخته‌گیره

en: Could not activate swap
fa: نمی‌توان swap را فعال کرد

en: Could not add this operation to the list.
fa: نمی‌توان این عملیات را به فهرست اضافه کرد.

en: Could not deactivate swap
fa: نمی‌توان swap را غیرفعال کرد

en: Could not mount %1 on %2
fa: نمی‌توان %1 را بر روی %2 سوار کرد

en: Could not unmount %1
fa: نمی‌توان %1 را پیاده کرد

en: Create
fa: ساخت

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
fa: ساختن %1 #%2 (%3، %4) بر روی %5

en: Create a new partition in the selected unallocated space
fa: ساخت یک پارتیشن جدید در فضای تخصیص نیافته انتخاب شده

en: Create as:
fa: ساخت به عنوان:

en: Create new Partition
fa: ساخت یک پارتیشن جدید

en: Create partition table on %1
fa: ساخت جدول پارتیشن بر روی %1

en: Create, reorganize, and delete partitions
fa: ساخت، بازسازی و حذف پارتیشن‌ها

en: Created directory %1
fa: شاخه ساخته شده %1

en: Cylinder
fa: سیلندر

en: Cylinders:
fa: سیلندرها:

en: Data found
fa: اطلاعات پیدا شد

en: Data found with inconsistencies
fa: اطلاعات همراه با تناقصاتی پیدا شد

en: Deactivating swap on %1
fa: غیرفعال کردن swap بر روی %1

en: Default is to create an MS-DOS partition table.
fa: پیش‌فرض ساخت جدول پارتیشن MS-DOS است.

en: Delete %1 (%2, %3)
fa: حذف کردن %1 (%2، %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
fa: حذف کردن %1 (%2، %3) از %4

en: Delete the selected partition
fa: حذف پارتیشن انتخاب شده

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
fa: با توجه به حجم و نوع هر عملیات، انجام این تغییرات ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

en: Details
fa: جزئیات

en: Device --> Create Partition Table.
fa: دستگاه --> ساخت جدول پارتیشن.

en: Device Information
fa: اطلاعات دستگاه

en: Device _Information
fa: _اطلاعات دستگاه

en: Do you want to continue?
fa: آیا می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
fa: آیا مایلید سعی کنید «نقاط سوار کردن» مقابل را غیرفعال کنید؟

en: Documentation is available at the project web site.
fa: مستندات بر روی پایگاه وب پروژه موجود است.

en: Documentation is not available.
fa: مستندات موجود نیستند.

en: ERROR
fa: خطا

en: EXECUTING
fa: درحال اجرا

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
fa: ویرایش پارتیشن‌ها می‌تواند باعث «از دست دادن اطلاعات» بشود.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
fa: اینکه آیا این سیستم پرونده می‌تواند سوار شود (مانند swap)، یا تناقضات و خطاهایی در سیستم پرونده‌ها وجود دارد.

en: Error
fa: خطا

en: Error trying to open %1
fa: خطا در هنگام تلاش برای بازکردن %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
fa: خطا در هنگام تلاش جهت یافتن مکان 0x1c در %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
fa: خطا در هنگام تلاش جهت نوشتن بر روی سکتور بوت در %1

en: Error while creating partition table.
fa: خطا در هنگام ساخت جدول پارتیشن.

en: Error while reading block at sector %1
fa: خطا در هنگام خواندن قطعه در سکتور %1

en: Error while writing block at sector %1
fa: خطا در هنگام نوشتن قطعه در سکتور %1

en: Error:
fa: خطا:

en: Extended Partition
fa: پارتیشن قابل تعمیم

en: Failed creating read-only view
fa: شکست در هنگام ساخت نمای «فقط-خواندنی»

en: Failed creating temporary directory
fa: شکست در هنگام ساخت شاخه موقت

en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
fa: تنظیم عدد سکتورهای نامرئی به %1 در رکورد بوت NTFS، شکست خورد.

en: File System
fa: سیستم پرونده‌ها

en: File System Support
fa: پیشتیبانی سیستم پرونده‌ها

en: File system:
fa: سیستم پرونده‌ها:

en: File systems
fa: سیستم پرونده‌ها

en: File systems found on %1
fa: سیستم پرونده‌های پیدا شده بر روی %1

en: First sector:
fa: اولین سکتور:

en: Fix
fa: اصلاح

en: Flags
fa: پرچم‌ها

en: Flags:
fa: پرچم‌ها:

en: Format %1 as %2
fa: قالب‌بندی از %1 به %2

en: Free space following (MiB):
fa: فضای خالی بعدی (مگابایت):

en: Free space preceding (MiB):
fa: فضای خالی قبلی (مگابایت):

en: GNOME Partition Editor
fa: ویرایشگر پارتیشن گنوم

en: GParted Details
fa: جزئیات GParted

en: GParted Partition Editor
fa: ویرایشگر پارتیشن GParted

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
fa: برنامه GParted به نسخه ۲.۲ یا بالاتر از libparted جهت پشتیبانی از دستگاه‌هایی با اندازه‌ی سکتور بزرگتر از ۵۱۲ بایت نیاز دارد.

en: Grow
fa: گسترش

en: Grow %1 from %2 to %3
fa: گسترش %1 از %2 به %3

en: Heads:
fa: هِدها:

en: IMPORTANT
fa: مهم

en: INFO
fa: اطلاعات

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
fa: اگر شما پارتیشن‌های بیشتری می‌خواهید ابتدا باید یک پارتیشن قابل تعمیم بسازید. یک چنین پارتیشنی می‌تواند شامل پارتیشن‌های دیگر باشد. به این دلیل که پارتیشن قابل تعمیم خودش یک پارتیشن اصلی است، ممکن است لازم باشد ابتدا یک پارتیشن اصلی را حذف کنید.

en: If you want support, you need to provide the saved details!
fa: اگر پشتیبانی لازم دارید، لازم است که جزئیات ذخیره شده را فراهم کنید!

en: Ignore
fa: نادیده گرفتن

en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
fa: درحال نادیده گرفتن دستگاه %1 با اندازه سکتور منطقی %2 بایت.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
fa: برای جلوگیری از غیرمعتبر شدن کلید WPA، بر روی سیستم پرونده NTFS تنها نیمی از UUID بر روی مقدار اتفاقی جدید تنظیم می‌شود.

en: Information about %1
fa: اطلاعات درباره %1

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
fa[0]: ساخت بیش از %1 عدد پارتیشن اصلی امکان پذیر نیست

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
fa: توصیه می‌شود از هیچ یک از سیستم‌های پرونده‌ی مشترک جهت جلوگیری از ایجاد اخلال در اطلاعات موجود استفاده نکنید.

en: Label
fa: برچسب

en: Label operation failed:  Unable to create temporary file %1.
fa: عملیات برچسب شکست خورد:  نمی‌توان پرونده موقت %1 را ساخت.

en: Label operation failed:  Unable to write to temporary file %1.
fa: عملیات برچسب شکست خورد:  نمی‌توان بر روی پرونده موقت %1 یادداشت کرد.

en: Label:
fa: برچسب:

en: Last sector:
fa: آخرین سکتور:

en: Legend
fa: شرح

en: Libparted Bug Found!
fa: یک اشکال در Libparted پیدا شد!

en: Libparted Error
fa: خطا Libparted

en: Libparted Information
fa: اطلاعات Libparted

en: Libparted Warning
fa: هشدار Libparted

en: Linux Unified Key Setup encryption is not yet supported.
fa: رمزگذاری Linux Unified Key هنوز پشتیبانی نمی‌شود.

en: Logical Partition
fa: پارتیشن منطقی

en: M_anage Flags
fa: _مدیریت پرچم‌ها

en: Manage flags on %1
fa: مدیریت پرچم‌ها بر روی %1

en: Maximum size: %1 MiB
fa: حداکثر اندازه: %1 مگابایت

en: MiB
fa: مگابایت

en: Minimum size: %1 MiB
fa: حداقل اندازه: %1 مگابایت

en: Model:
fa: مدل:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mount points. You are advised to unmount them manually.
fa: بیشتر به نظر می‌رسد که پارتیشن‌های دیگر نیز بر روی این «نقاط سوار کردن»، سوار شده‌اند. به شما توصیه می‌شود که آنها را به صورت دستی پیاده کنید.

en: Mount Point
fa: نقطه سوار کردن

en: Mounted on %1
fa: سوار شده بر روی %1

en: Move
fa: جابجایی

en: Move %1 to the left
fa: جابجایی %1 به چپ

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
fa: جابجایی %1 به چپ و گسترش آن از %2 به %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
fa: جابجایی %1 به چپ و کوچک کردن آن از %2 به %3

en: Move %1 to the right
fa: جابجایی %1 به راست

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
fa: جابجایی %1 به راست و گسترش آن از %2 به %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
fa: جابجایی %1 به راست و کوچک کردن آن از %2 به %3

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot.
fa: جابجایی یک پارتیشن ممکن است باعث بالا نیامدن سیستم عامل شما بشود.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
fa: انتقال پارتیشن ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

en: N/A
fa: نامعلوم

en: New
fa: جدید

en: New Partition #%1
fa: پارتیشن جدید #%1

en: New UU_ID
fa: UU_ID جدید

en: New size (MiB):
fa: اندازه جدید (مگابایت):

en: No
fa: خیر

en: No devices detected
fa: هیچ دستگاهی پیدا نشد

en: No file systems found on %1
fa: هیچ سیستم پرونده‌ای بر روی %1 پیدا نشد

en: No partition table found on device %1
fa: هیچ جدول پارتیشنی بر روی دستگاه %1 پیدا نشد

en: None
fa: هیچکدام

en: Not Available
fa: ناموجود

en: Not active
fa: غیرفعال

en: Not active (Not a member of any volume group)
fa: غیرفعال (عضو هیچکدام از گروه‌های جلد نیست)

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
fa: همه‌ی کنش‌ها برای تمام سیستم پرونده‌ها موجود نیست، برخی به دلیل طبیعت سیستم پرونده و برخی به دلیل محدودیت در نرم‌افزارهای مورد نیاز.

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
fa: مشغول نیست (هیچ پارتیشن منطقی سوار شده‌ای وجود ندارد)

en: Not mounted
fa: سوار نشده

en: Ok
fa: تایید

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
fa: بر روی سیستم‌های پرونده FAT و NTFS، شماره سریال جلد به عنوان UUID استفاده می‌شود. تغییر شماره سریال بر روی پارتیشن سیستم ویندوز، به‌طور معمول C:، ممکن است باعث غیرمعتبر شدن کلید WPA شود. غیرمعتبر شدن کلید WPA باعث جلوگیری از ورود به سیستم تا زمان فعال‌سازی مجدد ویندوز می‌شود.

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
fa: یک یا چند جلد فیزیکی متعلق به گروه جلد گم شده‌اند.

en: Operation cancelled
fa: عملیات لغو شد

en: Partition
fa: پارتیشن

en: Partition Editor
fa: ویرایشگر پارتیشن

en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
fa: رونوشت پارتیشن نادیده گرفته شد، زیرا سیستم پرونده %1 شامل هیچ اطلاعاتی نیست

en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
fa: جابجایی پارتیشن نادیده گرفته شد، زیرا سیستم پرونده %1 شامل هیچ اطلاعاتی نیست

en: Partition table:
fa: جدول پارتیشن:

en: Paste %1
fa: چسباندن %1

en: Paste the partition from the clipboard
fa: چسباندن پارتیشن انتخاب شده از تخته‌گیره

en: Path:
fa: آدرس:

en: Pending _Operations
fa: _عملیات‌های در انتظار

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
fa: لطفا هرگونه پارتیشن منطقی که شماره بالاتر از %1 دارد را پیاده کن

en: Primary Partition
fa: پارتیشن اصلی

en: Quit GParted?
fa: خروج از GParted

en: Removed directory %1
fa: شاخه حذف شده %1

en: Required Software
fa: نرم‌افزار‌های مورد نیاز

en: Rescan For Supported Actions
fa: پویش مجدد برای کنش‌های قابل پشتیبانی

en: Resize
fa: تغییر اندازه

en: Resize %1
fa: تغییر اندازه %1

en: Resize/Move
fa: تغییر اندازه/جابجایی

en: Resize/Move %1
fa: تغییر اندازه/جابجایی %1

en: Resize/Move the selected partition
fa: تغییر اندازه/جابجایی پارتیشن انتخاب شده

en: Retry
fa: تلاش مجدد

en: Root privileges are required for running GParted
fa: دسترسی ریشه جهت اجرای GParted لازم است

en: SUCCESS
fa: موفق

en: Save Details
fa: ذخیره جزئیات

en: Scanning %1
fa: درحال پویش %1

en: Scanning all devices...
fa: درحال پویش تمام دستگاه‌ها...

en: Search disk for file systems
fa: جستجو دیسک برای سیستم پرونده‌ها

en: Search for file systems on %1
fa: جستجو برای سیستم پرونده‌ها بر روی %1

en: Searching %1 partitions
fa: درحال جستجو پارتیشن‌های %1

en: Searching for file systems on %1
fa: درحال جستجو برای سیستم پرونده‌ها بر روی %1

en: Sector size:
fa: اندازه سکتور:

en: Sectors/track:
fa: سکتورها/شیار:

en: See %1 for more information.
fa: برای اطلاعات بیشتر %1 را ملاحظه کنید.

en: See the details for more information.
fa: برای اطلاعات بیشتر، جزئیات را بررسی کنید.

en: Select new partition table type:
fa: نوع جدول پارتیشن جدید را انتخاب کنید:

en: Set Partition Label "%1" on %2
fa: تنظیم برچسب پارتیشن «%1» بر روی %2

en: Set UUID on %1 to a new, random value
fa: تنظیم UUID روی %1 به یک مقدار تازه، مقدار اتفاقی

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
fa: تنظیم یک UUID اتفاقی بر روی سیستم پرونده %1 روی %2

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
fa: تنظیم نیمی از UUID بر روی %1 به یک مقدار تازه، مقدار اتفاقی

en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
fa: تنظیم نیمی از UUID به یک مقدار اتفاقی جدید بر روی سیستم پرونده %1 روی %2

en: Set partition label on %1
fa: تنظیم برچسب پارتیشن بر روی %1

en: Set partition label to "%1" on %2
fa: تنظیم برچسب پارتیشن به «%1» بر روی %2

en: Shrink
fa: کوچک کردن

en: Shrink %1 from %2 to %3
fa: کوچک کردن %1 از %2 به %3

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
fa: از آنجایی که GParted یک ابزار قدرتمند با قابلیت نابود کردن جدول پارتیشن‌ها و اطلاعات بصورت وسیع می‌باشد، تنها کاربر ریشه می‌تواند آن را اجرا کند.

en: Size
fa: اندازه

en: Size:
fa: اندازه:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
fa: یک یا تمام جزئیات ممکن است گم یا نادرست باشند.

en: Status:
fa: وضعیت:

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
fa: دکمه‌های «نما»، نماهای «فقط-خواندنی» از هر سیستم پرونده می‌سازند.

en: The cause might be a missing software package.
fa: ممکن است به دلیل نبود یک بسته نرم‌افزاری باشد.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
fa: اطلاعات بر روی %1 با اعمال این عملیات حذف خواهند شد.

en: The device entry %1 is missing
fa: ورودی دستگاه %1 ناپیدا است

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
fa: «پویش دیسک» توسط gpart، هیچ سیستم پرونده‌ای قابل تشخیصی را بر روی دیسک پیدا نکرد.

en: The file system is damaged
fa: سیستم پرونده‌ها آسیب دیده است

en: The file system is mounted on:
fa: سیستم پرونده‌ها سوار شده است بر روی:

en: The file system is unknown to GParted
fa: سیستم پرونده‌ها برای GParted ناشناخته است

en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
fa: فهرست بسته‌های نرم افزاری مقابل جهت پشتیبانی از %1 مورد نیاز است:  %2.

en: The mount action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
fa: عمل سوار کردن هنگامی که یک عملیات برای این پارتیشن در انتظار است، قابل استفاده نیست.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
fa: پارتیشن از «نقاط سوار کردن» مقابل نمی‌تواند پیاده شود:

en: The scan might take a very long time.
fa: پویش ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

en: The swapon action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
fa: عمل swapon هنگامی که یک عملیات برای این پارتیشن در انتظار است، قابل استفاده نیست.

en: There is no file system available (unformatted)
fa: هیچ سیستم پرونده‌ای وجود ندارد (قالب‌بندی نشده)

en: This build of gparted is configured without documentation.
fa: این ساخت از GParted بدون مستندات آن پیکربندی شده است.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
fa: این نمودار کنش‌های قابل پیشتیبانی بر روی سیستم پرونده‌ها را نشان می‌دهد.

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
fa: این امکان از gpart استفاده می‌کند. لطفا gpart را نصب و دوباره امتحان کنید.

en: To create a new partition table choose the menu item:
fa: برای ساخت یک جدول پارتیشن مورد منو را انتخاب کنید:

en: Total sectors:
fa: مجموع سکتورها:

en: Unable to delete %1!
fa: نمی‌توان %1 راحذف کرد!

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
fa: نمی‌توان سیستم پرونده‌ها را تشخیص داد! دلایل ممکن عبارتند از:

en: Unable to find mount point
fa: نمی‌توان نقطه سوارکردن را پیدا کرد

en: Unable to open GParted Manual help file.
fa: نمی‌توان پرونده راهنما GParted را باز کرد.

en: Unable to open the default file manager
fa: نمی‌توان مدیر پرونده پیش‌فرض را باز کرد

en: Unable to read the contents of this file system!
fa: نمی‌توان محتویات سیستم پرونده‌ها را خواند!

en: Undo Last Operation
fa: برگردان آخرین عملیات

en: Unmounting %1
fa: درحال پیاده کردن %1

en: Unused
fa: استفاده نشده

en: Unused:
fa: استفاده نشده:

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
fa: قبل از اینکه یک جدول پارتیشن جدید بسازید از گزینه‌های منوی پارتیشن، نظیر پیاده‌کردن یا swapoff جهت غیرفعال کردن تمام پارتیشن‌های بر روی این دستگاه استفاده کنید.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
fa: از منوی ویرایش جهت پاک کردن عملیات‌ها و یا اعمال آنها قبل از ساخت یک جدول پارتیشن جدید استفاده کنید.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using mount with this partition.
fa: از منو ویرایش جهت برگردان، پاک کردن، و یا اعمال عملیات‌ها، قبل از استفاده از «سوار کردن» در این پارتیشن استفاده کنید.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using swapon with this partition.
fa: از منو ویرایش جهت برگردان، پاک کردن، و یا اعمال عملیات‌ها قبل از استفاده از «swapon» در این پارتیشن استفاده کنید.

en: Used
fa: استفاده شده

en: Used:
fa: استفاده شده:

en: View
fa: نما

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
fa: هشدار!: سیستم‌های پرونده‌ای مشخص شده با (!) متناقض هستند.

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
fa: هشدار:  این «تمام اطلاعات» را بر روی «تمام دیسک» %1 پاک می‌کند

en: Warning:
fa: هشدار:

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition.
fa: هشدار: ناحیه سیستم پرونده تشخیص داده شده، با حداقل یکی از پارتیشن‌ها مشترک است.

en: Yes
fa: بله

en: You are advised to backup your data before proceeding.
fa: به شما توصیه می‌شود قبل از ادامه دادن از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
fa: شما می‌توانید نحوه پیکربندی بوت را در راهنما GParted یاد بگیرید.

en: You have pasted into an existing partition.
fa: شما در یک پارتیشن موجود چسبانده‌اید.

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
fa: شما یک عملیات را جهت جابجایی سکتور ابتدایی از پارتیشن %1 در صف قرار دادید.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
fa: شما ممکن است با مشکلاتی در هنگام نمایش این سیستم‌های پرونده مواجه شوید.

en: You might try the following command to correct the problem:
fa: شما ممکن است بخواهید فرمان مقابل را جهت حل مشکل امتحان کنید:

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
fa: شما نباید هیچ پارتیشن LVM2 PV را دستکاری کنید.

en: _Apply All Operations
fa: _اعمال تمام عملیات‌ها

en: _Attempt Data Rescue
fa: _تلاش جهت بازگردانی اطلاعات

en: _Clear All Operations
fa: _پاک کردن تمام عملیات‌ها

en: _Contents
fa: _محتویات

en: _Create Partition Table
fa: _ساخت جدول پارتیشن

en: _Device
fa: _دستگاه

en: _Devices
fa: _دستگاه‌ها

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _File System Support
fa: پشتیبانی _سیستم پرونده‌ها

en: _Format to
fa: _قالب‌بندی به

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Label
fa: بر_چسب

en: _Mount
fa: _سوار کردن

en: _Mount on
fa: _سوار کردن بر روی

en: _New
fa: _جدید

en: _Partition
fa: _پارتیشن

en: _Refresh Devices
fa: _نوسازی دستگاه‌ها

en: _Resize/Move
fa: _تغییر اندازه/جابجایی

en: _Save Details
fa: _ذخیره جزئیات

en: _Undo Last Operation
fa: _برگردان آخرین عملیات

en: _Unmount
fa: _پیاده کردن

en: _View
fa: _نما

en: calculate new size and position of %1
fa: محاسبه کردن اندازه و مکان جدید %1

en: calibrate %1
fa: مدرج کردن %1

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
fa: بررسی سیستم پرونده روی %1 برای خطاها و (در صورت امکان) حل آنها

en: checking is not available for this file system
fa: امکان بررسی برای این سیستم پرونده موجود نیست

en: copy %1
fa: رونوشت %1

en: copy %1 using a block size of %2
fa: رونوشت %1 با استفاده از اندازه قطعه %2

en: copy file system of %1 to %2
fa: رونوشت سیستم پرونده %1 به %2

en: copy of %1
fa: رونوشت از %1

en: create empty partition
fa: ساخت یک پارتیشن خالی

en: create missing %1 entries
fa: ساخت %1 ورودی‌های ناپیدا

en: create new %1 file system
fa: ساخت یک سیستم پرونده‌ها %1 جدید

en: delete %1 entry
fa: حذف ورودی %1

en: delete affected %1 entries
fa: حذف کردن %1 ورودی متاثر شده

en: delete partition
fa: حذف پارتیشن

en: end: %1
fa: انتها: %1

en: finding optimal block size
fa: درحال پیدا کردن اندازه قطعه مطلوب

en: grow file system
fa: گسترش سیستم پرونده

en: grow file system to fill the partition
fa: گسترش دادن سیستم پرونده تا این پارتیشن را پُر کند

en: grow partition from %1 to %2
fa: گسترش پارتیشن از %1 به %2

en: growing is not available for this file system
fa: گسترش دادن برای این سیستم پرونده موجود نیست

en: libparted messages
fa: پیغام‌های libparted

en: mounting %1 on %2
fa: درحال سوار کردن %1 بر روی %2

en: move file system
fa: جابجایی سیستم پرونده

en: move file system to the left
fa: جابجایی سیستم پرونده به چپ

en: move file system to the right
fa: جابجایی سیستم پرونده به راست

en: move partition to the left
fa: جابجایی پارتیشن به چپ

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
fa: جابجایی پارتیشن به چپ و گسترش آن از %1 به %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
fa: جابجایی پارتیشن از چپ و کوچک کردن آن از %1 به %2

en: move partition to the right
fa: جابجایی پارتیشن به راست

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
fa: جابجایی پارتیشن به راست و گسترش آن از %1 به %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
fa: جابجایی پارتیشن به راست و کوچک کردن آن از %1 به %2

en: moving requires old and new length to be the same
fa: جایجایی احتیاج دارد تا اندازه قبلی و بعدی یکسان باشد

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
fa: سیستم پرونده جدید و قدیمی مکان یکسان دارند.  به این دلیل، این عملیات نادیده گرفته می‌شود

en: new and old file system have the same size.  Hence skipping this operation
fa: اندازه سیستم پرونده جدید و قدیمی یکسان است.  به این دلیل این عملیات نادیده گرفته می‌شود

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
fa: پارتیشن جدید و قدیمی اندازه و مکان یکسانی دارند.  در هر صورت ادامه میدهیم

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
fa: پارتیشن جدید و قدیمی هر دو اندازه و محل یکسانی دارند.  به این دلیل این عملیات نادیده گرفته می‌شود

en: new end: %1
fa: انتها جدید: %1

en: new partition type: %1
fa: نوع پارتیشن جدید: %1

en: new size: %1 (%2)
fa: اندازه جدید: %1 (%2)

en: new start: %1
fa: ابتدا جدید: %1

en: old end: %1
fa: انتها قدیمی: %1

en: old size: %1 (%2)
fa: اندازه قدیمی: %1 (%2)

en: old start: %1
fa: ابتدا قدیمی: %1

en: optimal block size is %1
fa: اندازه قطعه مطلوب %1 است

en: path: %1
fa: مسیر: %1

en: perform read-only test
fa: انجام آزمایش فقط-خواندنی

en: perform real move
fa: اجرا جابجایی حقیقی

en: read %1
fa: خواندن %1

en: read %1 using a block size of %2
fa: %1 با استفاده از اندازه قطعه %2 خوانده شد

en: real resize
fa: تغییر اندازه واقعی

en: requested end: %1
fa: انتها درخواست شده: %1

en: requested size: %1 (%2)
fa: اندازه درخواست شده: %1 (%2)

en: requested start: %1
fa: ابتدا درخواست شده: %1

en: resize file system
fa: تغییر اندازه سیستم پرونده

en: resize/move %1
fa: تغییر اندازه/جابجایی %1

en: resize/move partition
fa: تغییر اندازه/جابجایی پارتیشن

en: resizing requires old and new start to be the same
fa: تغییر اندازه احتیاج دارد که ابتدای قدیمی و جدید یکسان باشد

en: roll back last transaction
fa: برگردان آخرین تراکنش

en: rollback last change to the partition table
fa: برگردان آخرین تغییر در جدول پارتیشن

en: run simulation
fa: اجرا شبیه‌سازی

en: set partition type on %1
fa: تنظیم نوع پارتیشن بر روی %1

en: shrink file system
fa: کوچک کردن سیستم پرونده‌ها

en: shrink partition from %1 to %2
fa: کوچک کردن پارتیشن از %1 به %2

en: size: %1 (%2)
fa: اندازه: %1 (%2)

en: start: %1
fa: ابتدا: %1

en: the destination is smaller than the source partition
fa: مقصد کوچکتر از پارتیشن منبع است

en: unallocated
fa: تخصیص نیافته

en: unformatted
fa: قالب‌بندی نشده

en: unknown
fa: ناشناس

en: unrecognized
fa: تشخیص داده نشده

en: unused
fa: استفاده نشده

en: update %1 entry
fa: بروزرسانی ورودی %1

en: update boot sector of %1 file system on %2
fa: بروزرسانی سکتور بوت %1 سیستم پرونده بر روی %2

en: used
fa: استفاده شده

en: using internal algorithm
fa: درحال استفاده از الگورتیم داخلی

en: using libparted
fa: درحال استفاده از libgparted
