gnome-packagekit master - en to eu translation catalogue (544 entries)

en: %d %B %Y
eu: %Y %B %d

en: %s and %s
eu: %s eta %s

en: %s is running as a privileged user
eu: %s erabiltzaile pribilegiatu gisa exekutatzen ari da

en: %s, %s and %s
eu: %s, %s eta %s

en: %s, %s, %s and %s
eu: %s, %s, %s eta %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
eu: %s, %s, %s, %s eta %s

en: %u additional package is required for %s | %u additional packages are required for %s
eu[0]: Pakete gehigarri %u behar du %s(e)k
eu[1]: %u pakete gehigarri behar ditu %s(e)k

en: %u file installed by %s | %u files installed by %s
eu[0]: fitxategi %u instalatuta - %s
eu[1]: %u fitxategi instalatuta - %s

en: %u package requires %s | %u packages require %s
eu[0]: paketek %uek %s behar du
eu[1]: %u paketek %s behar dute

en: %u update selected | %u updates selected
eu[0]: Eguneraketa %u hautatu da
eu[1]: %u eguneraketa hautatu dira

en: %u update selected (%s) | %u updates selected (%s)
eu[0]: Eguneraketa %u hautatu da (%s)
eu[1]: %u eguneraketa hautatu dira (%s)

en: 32-bit
eu: 32 bit

en: 64-bit
eu: 64 bit

en: A media change is required
eu: Euskarria aldatu egin behar da

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
eu: Ekintza osatzen baimentzen duen pakete bat ezin izan da aurkitu.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: A package manager lock is required.
eu: Pakete-kudeatzailea blokeatzea beharrezkoa da.

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
eu: Paketeen iturburu batek ordenagailu honetan instala daitezkeen paketeak ditu.

en: A previous package management transaction was interrupted.
eu: Aurreko pakete kudeaketaren transakzio bat eten egin da.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
eu: Ustekabeko arazo bat gertatu da.
    Mesedez, bidal ezazu akats honi buruzko txosten bat banaketako arazketa-aztarnariari, honek ez bailuke inoiz gertatu behar.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
eu: Exekutatzen ari den programa bat itxi egin behar da eguneraketak jarrai aurretik.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: A restart is required to remain secure.
eu: Berrabiarazi behar da seguru mantentzeko.

en: A restart is required.
eu: Berrabiarazi behar da.

en: A restart will be required due to a security update.
eu: Berrabiaraztea eskatuko zaizu, segurtasuneko eguneraketa bat dela eta.

en: A restart will be required.
eu: Berrabiaraztea eskatuko da.

en: A security signature is not present
eu: Ez da segurtasunaren sinadura ageri

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
eu: Ezin izan da segurtasun fidagarriko erlaziorik sortu paketeen iturburuarekin.
    Egiaztatu zure segurtasuneko ezarpenak.

en: A thread could not be created to service the user request.
eu: Ezin izan da hari bat sortu erabiltzailearen eskaera zerbitzatzeko.

en: About
eu: Honi buruz

en: Accepted EULA
eu: EULA onartuta

en: Accessibility
eu: Erabilerraztasuna

en: Accessories
eu: Gehigarriak

en: Action
eu: Ekintza

en: Add or remove software installed on the system
eu: Gehitu edo kendu sisteman instalatutako softwarea

en: Additional confirmation required
eu: Berrespen gehigarria behar da

en: Additional media is required to complete the transaction.
eu: Euskarri gehigarria behar da eragiketa osatzeko.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled “%s” to continue.
eu: Euskarri gehigarria behar da. Sartu “%s” izeneko %s jarraitzeko.

en: Admin tools
eu: Administrazioko tresnak

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
eu: Instalatzeko hautatutako pakete guztiak jadanik sisteman instalatuta daude.

en: All packages
eu: Pakete guztiak

en: All packages are already installed
eu: Pakete guztiak jadanik instalatuta daude

en: All packages are up to date
eu: Pakete guztiak eguneratuta daude

en: All updates were installed successfully.
eu: Eguneraketa guztiak ongi instalatu dira.

en: Allow applications to invoke the codec installer
eu: Baimendu aplikazioei kodeken instalatzaileari deitzea

en: Allow applications to invoke the codec installer.
eu: Baimendu aplikazioei kodeken instalatzaileari deitzea.

en: Allow applications to invoke the font installer
eu: Baimendu aplikazioei letra-tipoen instalatzaileari deitzea

en: Allow applications to invoke the font installer.
eu: Baimendu aplikazioei letra-tipoen instalatzaileari deitzea.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
eu: Baimendu aplikazioei MIME moten instalatzaileari deitzea

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
eu: Baimendu aplikazioei MIME moten instalatzaileari deitzea.

en: An internal system error has occurred
eu: Sistema barneko errore bat gertatu da

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
eu: Zehaztu gabeko transakzioko errore bat gertatu da.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Apply Changes
eu: Aplikatu aldaketak

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
eu: <b>Ziur</b> zaude pakete hau instalatzea nahi duzula?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
eu: <b>Ziur</b> zaude pakete hau eguneratzea nahi duzula?

en: Ask the user if additional packages should be installed
eu: Galdetu erabiltzaileari pakete gehigarriak instalatu behar diren

en: Ask the user if additional packages should be installed.
eu: Galdetu erabiltzaileari pakete gehigarriak instalatu behar diren.

en: Authorization failed
eu: Autorizazioak huts egin du

en: Automatically remove unused dependencies
eu: Automatikoki kendu erabili gabeko mendekotasunak

en: Available
eu: Erabilgarri

en: Bad security signature
eu: Segurtasunaren okerreko sinadura

en: Bash – Command Not Found
eu: Bash - Ez da komandoa aurkitu

en: Blocked update
eu: Blokeatutako eguneraketa

en: Blocked updates
eu: Blokeatutako eguneraketak

en: Bug fix update
eu: Akatsak konpontzeko eguneraketa

en: Bug fix updates
eu: Akatsak konpontzeko eguneraketak

en: Cancel search
eu: Utzi bilaketa

en: Canceled
eu: Bertan behera utzita

en: Canceling
eu: Uzten

en: Cannot disable source
eu: Ezin da iturburua desgaitu

en: Cannot fetch install sources
eu: Ezin dira instalatzeko iturburuak eskuratu

en: Cannot get lock
eu: Ezin da blokeoa eskuratu

en: Cannot get package requires
eu: Ezin da paketeak mendekotasunik eskuratu

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
eu: Ezin da paketeen motorraren blokeo esklusiboa lortu.
    Itxi irekita egon daitezkeen paketeen beste edozer tresna.

en: Cannot get the file list
eu: Ezin da fitxategien zerrenda lortu

en: Cannot install from untrusted source
eu: Ezin da iturburu ez-fidagarri batetik instalatu

en: Cannot update from untrusted source
eu: Ezin da iturburu ez-fidagarri batetik eguneratu

en: Cannot write repository configuration
eu: Ezin da biltegiaren konfigurazioa idatzi

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
eu: Aldaketak ez dira berehala aplikatuko, botoi honek guztiak aplikatzen ditu

en: Changes not applied
eu: Aldaketak ez dira aplikatu

en: Check for Updates
eu: Egiaztatu eguneratzeak dauden

en: Checking for applications currently in use
eu: Unean erabiltzen ari diren aplikazioak begiratzen

en: Checking for libraries currently in use
eu: Unean erabiltzen ari diren liburutegiak begiratzen

en: Checking for updates…
eu: Eguneraketak begiratzen…

en: Checking signatures
eu: Sinadurak egiaztatzen

en: Cleaned up
eu: Garbitua

en: Cleaning up
eu: Garbitzen

en: Cleaning up packages
eu: Paketeak garbitzen

en: Clear current selection
eu: Garbitu uneko hautapena

en: Close _Anyway
eu: Itxi _dena den

en: Command line client
eu: Komando-lerroko bezeroa

en: Committing changes
eu: Aldaketak aplikatzen

en: Communication
eu: Komunikazioa

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
eu[0]: Haririk gabeko banda zabal bidez dago konektibitatea, eta garestia gerta daiteke pakete hau eguneratzea.
eu[1]: Haririk gabeko banda zabal bidez dago konektibitatea, eta garestia gerta daiteke pakete hauek eguneratzea.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Continue _Anyway
eu: Jarraitu _dena den

en: Copying files
eu: Fitxategiak kopiatzea

en: Could not get list of distribution upgrades
eu: Ezin izan da banaketako eguneraketen zerrenda eskuratu

en: Could not get package details
eu: Ezin izan da paketearen xehetasunik eskuratu

en: Could not get update details
eu: Ezin izan da eguneraketaren xehetasunik eskuratu

en: Could not get updates
eu: Ezin izan dira eguneraketak eskuratu

en: Could not remove a protected system package
eu: Ezin izan da sistemaren babestutako pakete bat kendu

en: Could not restart
eu: Ezin izan da berrabiarazi

en: Could not run upgrade script
eu: Ezin izan da bertsio-berritzeko script-a exekutatu

en: Could not update packages
eu: Ezin izan dira paketeak eguneratu

en: DVD
eu: DVDa

en: Date
eu: Data

en: Debugging Options
eu: Arazketa-aukerak

en: Decompressed
eu: Deskonprimatuta

en: Decompressing
eu: Deskonprimatzen

en: Dependency resolution failed
eu: Huts egin du mendekotasunaren ebazpenak

en: Dependent
eu: Mendekoa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
eu: Ez instalatu pakete hau hori egitea segurua dela egiaztatu arte.

en: Do not show this again
eu: Ez erakutsi hau berriro

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
eu: Ez eguneratu pakete hau hori egitea segurua dela egiaztatu arte.

en: Do you recognize the user and trust this key?
eu: Ezagutzen duzu erabiltzailea eta bere gakoaz fidatzen zara?

en: Do you trust the source of the packages?
eu: Paketeen iturburuaz fidatzen zara?

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Downgrade
eu: Bertsio-zahartu

en: Download size
eu: Deskargaren tamaina

en: Downloaded
eu: Deskargatuta

en: Downloaded packages
eu: Paketeak deskargatuta

en: Downloading
eu: Deskargatzen

en: Downloading file lists
eu: Fitxategi-zerrendak deskargatzen

en: Downloading groups
eu: Taldeak deskargatzen

en: Downloading list of packages
eu: Pakete-zerrenda deskargatzen

en: Downloading lists of changes
eu: Aldaketa-zerrenda deskargatzen

en: Downloading packages
eu: Paketeak deskargatzen

en: Downloading repository information
eu: Biltegi-informazioa deskargatzen

en: Downloading update information
eu: Eguneraketa-informazioa deskargatzen

en: Education
eu: Hezkuntza

en: Electronics
eu: Elektronika

en: Enable or disable package repositories
eu: Gaitu edo desgaitu paketeen biltegiak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Enabled repository
eu: Biltegia gaituta

en: Enhancement update
eu: Hobekuntzarako eguneraketa

en: Enhancement updates
eu: Hobekuntzarako eguneraketak

en: Enter a search word or click a category to get started.
eu: Sartu bilaketa-hitza edo egin klik kategoria batean hasteko.

en: Enter a search word to get started.
eu: Sartu bilaketa-hitza hasteko.

en: Exiting as backend details could not be retrieved
eu: Irteten, motorraren xehetasunak ezin direlako eskuratu

en: Exiting as properties could not be retrieved
eu: Irteten propietateak ezin izan direlako eskuratu

en: Failed to change status
eu: Huts egin du egoeraz aldatzean

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
eu: Huts egin du motorraren instantzia ixtean.
    Normalean errore honi ezikusi egin daiteke.

en: Failed to create a thread
eu: Huts egin du haria sortzean

en: Failed to finalize
eu: Huts egin du amaitzean

en: Failed to get the list of sources
eu: Huts egin du iturburuen zerrenda lortzean

en: Failed to initialize
eu: Huts egin du hasieratzean

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
eu: Huts egin du paketeen motorra hasieratzean.
    Aldi berean paketeen beste tresnak erabiltzean gertatu ohi da.

en: Failed to process request.
eu: Huts egin du eskaera prozesatzean.

en: Failed with unknown error code
eu: Huts egin du errorearen kode ezezagunarekin

en: Failed with unknown error code.
eu: Huts egin du errorearen kode ezezagunarekin.

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Filter
eu: Iragazi

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
eu: Iragazi paketeen zerrenda oinarrizko izena erabiliz 'gpk-application'-en.

en: Filter using basename in gpk-application
eu: Iragazi oinarrizko izena erabiliz 'gpk-application'-en

en: Finished
eu: Amaitua

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
eu[0]: Eguneraketa honek konpontzen dituen akatsei buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hau:
eu[1]: Eguneraketa honek konpontzen dituen akatsei buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hauek:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
eu[0]: Segurtasuneko eguneraketa honi buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hau:
eu[1]: Segurtasuneko eguneraketa honi buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hauek:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
eu[0]: Eguneraketa honi buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hau:
eu[1]: Eguneraketa honi buruzko informazio gehiagorako bisitatu webgune hauek:

en: Force installing package
eu: Derrigortu paketea instalatzea

en: GNOME Package Updater
eu: GNOMEren pakete-eguneratzailea

en: GNOME Packages
eu: GNOMEren Paketeak

en: GNOME Session
eu: GNOMEren saioa

en: GNOME desktop
eu: GNOME mahaigaina

en: Games
eu: Jokoak

en: Generating package lists
eu: Pakete-zerrenda sortzen

en: Getting information
eu: Informazioa eskuratzen

en: Getting package source list not supported by backend
eu: Motorrak ez du paketeen iturburuen zerrenda eskuratzea onartzen

en: Getting the list of updates
eu: Eguneraketen zerrenda eskuratzen

en: Got categories
eu: Kategoriak lortuta

en: Got dependencies
eu: Mendekotasunak lortuta

en: Got details
eu: Xehetasunak lortuta

en: Got distribution upgrades
eu: Banaketaren bertsio-berritzeak lortuta

en: Got file list
eu: Fitxategien zerrenda lortuta

en: Got list of repositories
eu: Biltegien zerrenda lortuta

en: Got old transactions
eu: Transakzio zaharrak lortuta

en: Got package lists
eu: Paketeen zerrenda lortuta

en: Got requires
eu: Eskaerak lortuta

en: Got update detail
eu: Eguneraketaren xehetasunak lortuta

en: Got updates
eu: Eguneraketak lortuta

en: Got what provides
eu: Eskaintzen duena lortuta

en: Graphics
eu: Grafikoak

en: Homepage
eu: Webgune nagusia

en: Ignore this update
eu: Ezikusi egin eguneraketa honi

en: Important update
eu: Eguneraketa garrantzitsua

en: Important updates
eu: Eguneraketa garrantzitsuak

en: Install
eu: Instalatu

en: Install Package
eu: Instalatu paketea

en: Install Software
eu: Instalatu softwarea

en: Install root is invalid
eu: Instalazioaren erroa baliogabea da

en: Install selected packages on the system
eu: Instalatu hautatutako paketeak sisteman

en: Installation of this package prevented by your packaging system’s configuration.
eu: Pakete-sistemaren konfigurazioak pakete hau instalatzea eragotzi du.

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installed local files
eu: Fitxategi lokalak instalatuta

en: Installed packages
eu: Paketeak instalatuta

en: Installed signature
eu: Sinadura instalatuta

en: Installed size
eu: Instalatutako tamaina

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Installing packages
eu: Paketeak instalatzen

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
eu: Huts egin du fitxategi lokala instalatzean.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: Installing updates
eu: Eguneraketak instalatzen

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Invalid package file
eu: Paketearen fitxategia baliogabea

en: Invalid search text
eu: Bilaketa testua baliogabea

en: KDE desktop
eu: KDE mahaigaina

en: Legacy
eu: Zaharrak

en: License
eu: Lizentzia

en: License Agreement Required
eu: Lizentziaren adostasuna behar da

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan lizentziatua

en: Loading cache
eu: Cachea kargatzen

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: Local file conflict between packages
eu: Lokaleko fitxategien gatazka paketeen artean

en: Local install failed
eu: Huts egin du lokaleko instalazioak

en: Localization
eu: Itzulpengintza

en: Lock required
eu: Blokeatzea behar da

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: Log viewer
eu: Egunkariaren ikustailea

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
eu: Software gaiztoak ordenagailua honda dezake edo bestelako kalte bat sortu.

en: Maps
eu: Mapak

en: Missing security signature
eu: Segurtasunaren sinadura falta da

en: More details
eu: Xehetasun gehiago

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
eu: Elkarrekin bateragarriak ez diren hainbat pakete daude.
    Paketeak iturburu desberdinetatik nahastean gertatu ohi da.

en: Name
eu: Izena

en: Network
eu: Sarea

en: New distribution upgrade release “%s” is available
eu: Banaketaren bertsio-berritzearen “%s” argitalpen berria eskuragarri dago

en: Newest packages
eu: Pakete berrienak

en: No distribution upgrade data is available
eu: Ez dago banaketa bertsio-berritzeko daturik eskuragarri

en: No files
eu: Fitxategirik ez

en: No more mirrors are available
eu: Ez dago ispilu gehiagorik erabilgarri

en: No network connection available
eu: Ez dago sareko konexiorik erabilgarri

en: No network connection was detected.
eu: Ez da sareko konexiorik hauteman.

en: No other packages require this package
eu: Ez dago honen beharrean dagoen beste paketerik.

en: No package cache is available.
eu: Ez dago paketeen cacherik erabilgarri.

en: No packages
eu: Paketerik ez

en: No packages to update
eu: Ez dago paketerik eguneratzeko

en: No restart is necessary.
eu: Ez da berrabiarazi behar.

en: No restart is required.
eu: Ez da berrabiarazterik behar.

en: No results were found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: No results were returned.
eu: Ez da emaitzarik itzuli.

en: No space is left on the disk
eu: Ez dago nahikoa lekurik diskoan

en: No update details available.
eu: Ez dago eguneraketaren xehetasunik eskuragarri.

en: No updates are available
eu: Ez dago eguneraketarik eskuragarri

en: None of the selected packages could be updated.
eu: Hautatutako paketeetariko bat bera ere ezin da eguneratu.

en: Normal update
eu: Eguneraketa arrunta

en: Not supported by this backend
eu: Motor honek ez du onartzen

en: Obsoleted
eu: Zaharkitua

en: Obsoleting
eu: Zaharkitutzat hartzen

en: Obsoleting packages
eu: Paketeak zaharkitzen

en: Office
eu: Bulegoa

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
eu: Hautatutako pakete batek huts egin du zuzen kentzean.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
eu: Hautatutako pakete batek huts egin du zuzen eraikitzean.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
eu: Hautatutako pakete batek huts egin du zuzen konfiguratzean.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
eu: Hautatutako pakete batek huts egin du zuzen instalatzean.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: Only Native Packages
eu: Jatorrizko paketeak soilik

en: Only Newest Versions
eu: Pakete berrienak soilik

en: Only show native packages in the file lists
eu: Jatorrizko paketeak soilik erakutsi fitxategien zerrendan

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
eu: Makinaren arkitekturarekin bat datozen jatorrizko paketeak soilik erakutsi fitxategien zerrendan.

en: Only show supported packages in the file lists
eu: Onartutako paketeak soilik erakutsi fitxategien zerrendan

en: Only show supported packages in the file lists.
eu: Onartutako paketeak soilik erakutsi fitxategien zerrendan.

en: Only show the newest packages in the file lists
eu: Pakete berrienak soilik erakutsi fitxategien zerrendan

en: Only show the newest packages in the file lists.
eu: Pakete berrienak soilik erakutsi fitxategien zerrendan.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
eu: Eguneraketa berrienak soilik erakutsi zerrendan, eta iragazi oraindik eskuragarri dauden eguneraketa zaharrak.

en: Only show the newest updates in the list
eu: Eguneraketa berrienak soilik erakutsi zerrendan

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Other desktops
eu: Beste mahaigainak

en: Other updates
eu: Bestelako eguneraketak

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
eu: Beste eguneraketak atxiki egin dira, aurrenik sistemako pakete garrantzitsu batzuk instalatu behar direlako.

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: Package
eu: Paketea

en: Package Install
eu: Paketeen instalazioa

en: Package Log
eu: Paketearen erregistroa

en: Package Manager for GNOME
eu: Pakete-kudeatzailearen GNOMErako

en: Package Source
eu: Paketearen iturburua

en: Package Sources
eu: Paketeen iturburuak

en: Package Updater
eu: Pakete-eguneratzailea

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
eu: Pakete-eguneratzaileak sistemako paketeak eguneratzea baimentzen dizu sistema berrabiarazi gabe. Eguneraketa bakoitzari buruzko xehetasunak ikus ditzakezu, zer eguneratuko den aukeratzeko.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
eu: Pakete-eguneratzaileak PackageKit erabiltzen du, eta edozer banaketan funtzionatzen du, banaketak bereziki duen pakete-kudeatzailearen lan-markoa erabiliz.

en: Package collections
eu: Pakete bildumak

en: Package failed to be removed
eu: Paketeak huts egin du kentzean

en: Package failed to build
eu: Paketeak huts egin du eraikitzean

en: Package failed to configure
eu: Paketeak huts egin du konfiguratzean

en: Package failed to install
eu: Paketeak huts egin du instalatzean

en: Package install blocked
eu: Paketearen instalazioa blokeatuta

en: Package installer
eu: Paketeen instalatzailea

en: Package is corrupt
eu: Paketea hondatuta dago

en: Package is incompatible with this system
eu: Paketea ez da bateragarria sistemarekin

en: Package management applications are security sensitive.
eu: Paketeak kudeatzeko aplikazioak segurtasun aldetik sentikorrak dira.

en: Package sources
eu: Paketeen iturburuak

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
eu: Paketeen eguneraketek erroreak zuzendu, segurtasuneko ahulezia kendu eta eginbide berriak ematen dituzte.

en: PackageKit Website
eu: PackageKit-en webgunea

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: PackageKit erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: PackageKit librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: Packages
eu: Paketeak

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
eu: Paketeak aplikazioak sisteman paketeak instalatzea edo kentzea baimentzen dizu. Paketeak izenaren, xehetasunen edo fitxategi-izenen arabera bila eta ikus ditzakezu, edo pakete batek beste batzuekiko dituen mendekotasunak ere ikus ditzakezu. Taldeka bilatzea ere baimentzen du, gogoko duzun mahaigaineko softwarea modu errazean bilatzeko modu bat da.

en: Packages are not compatible
eu: Paketeak ez dira bateragarriak

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
eu[0]: %s(e)k azpian zerrendatutako paketeek behar ditu ongi funtzionatzeko.
eu[1]: %s(e)k azpian zerrendatutako paketeek behar ditu ongi funtzionatzeko.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
eu[0]: %s(e)k azpian zerrendatutako paketeak behar ditu ongi funtzionatzeko.
eu[1]: %s(e)k azpian zerrendatutako paketeak behar ditu ongi funtzionatzeko.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
eu: Paketeak aplikazioak PackageKit erabiltzen du, eta edozer banaketan funtzionatzen du, banaketak bereziki duen pakete-kudeatzailearen lan-markoa erabiliz.

en: Pending
eu: Zain

en: Power management
eu: Energiaren kudeaketa

en: Prepared
eu: Prestatua

en: Preparing
eu: Prestatzen

en: Problem connecting to a package source
eu: Arazoa paketeen iturburu batekin konektatzean

en: Programming
eu: Programazioa

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
eu: Ez ikusi egin behar diren programak saioko D-Bus eskaerak igortzen dituztenean

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
eu: Ez ikusi egin behar diren programak saioko D-Bus eskaerak igortzen dituztenean (komaz bereiztuta).

en: Publishing
eu: Argitaratzea

en: Querying
eu: Kontsultatzen

en: Reading the configuration file failed
eu: Huts egin du konfigurazioko fitxategia irakurtzean

en: Refresh Package Lists
eu: Freskatu paketeen zerrendak

en: Refreshed package cache
eu: Paketeen cachea freskatuta

en: Refreshing software list
eu: Software-zerrenda freskatzen

en: Reinstall
eu: Berrinstalatu

en: Reinstalled
eu: Berrinstalatua

en: Reinstalling
eu: Berriro instalatzen

en: Remove
eu: Kendu

en: Removed
eu: Kendua

en: Removed packages
eu: Paketeak kenduta

en: Removed repository
eu: Biltegia kenduta

en: Removing
eu: Kentzen

en: Removing a protected system package is not allowed.
eu: Sistemako babestutako pakete bat kentzea ez dago baimenduta.

en: Removing packages
eu: Paketeak kentzen

en: Repackaging files
eu: Fitxategiak berriro paketatzen

en: Repaired the system
eu: Sistema konponduta

en: Repository configuration invalid
eu: Biltegiaren konfigurazioa baliogabea

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
eu: Biltegiaren konfigurazioa baliogabekoa da eta ezin izan da irakurri.

en: Repository name
eu: Biltegiaren izena

en: Repository name was not found
eu: Ez da biltegiaren izena aurkitu

en: Requesting data
eu: Datuak eskatzen

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
eu: Ezin izan da beharrezko daturik aurkitu konfiguratutako paketeen iturburuetan.
    Ez dago deskargako ispilu gehiago saiatzeko.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
eu: Ezin izan da beharrezko bertsio-berritzearen daturik aurkitu konfiguratutako paketeen iturburuetan.
    Banaketaren bertsio-berritzeko zerrenda eskurakaitz egon daiteke.

en: Rescheduled due to priority
eu: Lehentasunagatik birplanifikatuta

en: Resolved
eu: Ebatzita

en: Resolving dependencies
eu: Mendekotasunak ebazten

en: Restart Computer
eu: Berrabiarazi ordenagailua

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
eu: Erabiltzaile pribilegiatu gisa aplikazio grafikoak exekutatzea saihestu beharko litzateke segurtasuneko arrazoiak direla eta.

en: Running hooks
eu: Kakoak exekutatzen

en: Running the transaction failed
eu: Huts egin du transakzioa exekutatzean

en: Scanning installed applications
eu: Instalatutako aplikazioak eskaneatzen

en: Science
eu: Zientzia

en: Scroll to packages as they are downloaded
eu: Korritu paketeak deskargatzen diren heinean

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
eu: Korritu paketeak eguneraketen zerrendan deskargatzen edo instalatzen diren heinean

en: Search by description
eu: Bilatu azalpenaren arabera

en: Search by file name
eu: Bilatu fitxategiaren arabera

en: Search by name
eu: Bilatu izenaren arabera

en: Search filter was invalid
eu: Bilaketako iragazkia baliogabea da

en: Searched for file
eu: Fitxategia bilatuta

en: Searched for package details
eu: Paketearen xehetasunak bilatuta

en: Searched for package name
eu: Paketearen izena bilatuta

en: Searched groups
eu: Taldeak bilatuta

en: Searching by description
eu: Bilatu azalpenaren arabera

en: Searching by file
eu: Fitxategien arabera bilatzen

en: Searching by name
eu: Izenaren arabera bilatzen

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Security update
eu: Segurtasuneko eguneraketa

en: Security updates
eu: Segurtasuneko eguneraketak

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Select security updates
eu: Hautatu segurtasuneko eguneraketak

en: Servers
eu: Zerbitzariak

en: Set repository data
eu: Biltegiaren datuak ezarrita

en: Set the filter to this value
eu: Ezarri iragazkia balio honekin

en: Set the parent window to make this modal
eu: Ezarri leiho gurasoa hau modal bihurtzeko

en: Show all packages
eu: Erakutsi pakete guztiak

en: Show all repositories in the package source viewer
eu: Erakutsi biltegi guztiak paketeen iturburuaren ikustailean

en: Show all repositories in the package source viewer.
eu: Erakutsi biltegi guztiak paketeen iturburuaren ikustailean.

en: Show debugging information for all files
eu: Erakutsi fitxategi guztietarako arazketa-informazioa

en: Show debugging options
eu: Erakutsi arazketa-aukerak

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
eu: Erakutsi pakete guztien menuaren elementuak. Motor gehienetan denbora bat beharko du betetzeko, eta normalean amaierako erabiltzaileek ez dute erabiltzen.

en: Show the category group menu
eu: Erakutsi kategoriako taldeen menua

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
eu: Erakutsi kategoriako taldeen menua. Hau askoz ere osatuagoa da eta banaketarekiko pertsonalizatuagoa, baina denbora gehiago behar du betetzen.

en: Show the program version and exit
eu: Erakutsi programaren bertsioa eta irten

en: Show the “All Packages” group menu
eu: Erakutsi “Pakete guztiak” taldearen menua

en: Signature URL
eu: Sinaduraren URLa

en: Signature identifier
eu: Sinaduraren identifikatzailea

en: Signature user identifier
eu: Sinaduraren erabiltzailearen identifikatzailea

en: Size
eu: Tamaina

en: Software Log Viewer
eu: Softwareen egunkarien ikustailea

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
eu: Instalatu diren eguneraketetako batzuk ordenagailua berrabiaraztea eskatzen dute aldaketak aplikatu baino lehen.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
eu: Instalatu diren eguneraketetako batzuk ordenagailua berrabiaraztea eskatzen dute seguru mantentzeko.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
eu: Instalatu diren eguneraketetako batzuk saioa amaitzea eta berriro hastea eskatzen dizute aldaketak aplikatu baino lehen.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
eu: Instalatu diren eguneraketetako batzuk saioa amaitzea eta berriro hastea eskatzen dizute seguru mantentzeko.

en: Some updates were not installed
eu: Eguneraketa batzuk ez dira instalatu

en: Source
eu: Iturburua

en: Source already set
eu: Iturburua dagoeneko ezarri da

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
eu: Iturburuko paketeak ez dira horrela instalatu ohi izaten.
    Egiaztatu instalatzea saiatzen ari zaren fitxategiaren hedapena.

en: Source packages cannot be installed
eu: Iturburuko paketeak ezin dira instalatu

en: Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
eu: Iturburuak;Biltegiak;Hobespenak;Instalatu;Gorde;

en: Starting
eu: Abiarazten

en: Status
eu: Egoera

en: System
eu: Sistema

en: Testing changes
eu: Aldaketak probatzen

en: The action cannot be canceled
eu: Ekintza ezin da bertan behera utzi

en: The action cannot be canceled at this time.
eu: Oraingoan ekintza ezin da bertan behera utzi.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
eu: Motor honek ez du ekintza onartzen.
    Mesedez, bidal ezazu akats honi buruzko txosten bat banaketako arazketa-aztarnariari, honek ez bailuke inoiz gertatu behar.

en: The action was canceled
eu: Ekintza bertan behera utzi da

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
eu: Ekintza bertan behera ongi utzi da eta ez da paketerik aldatu.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
eu: Ekintza bertan behera ongi utzi da eta ez da paketerik aldatu.
    Motorrak ez da garbiki irten.

en: The action was forcibly canceled
eu: Ekintza derrigorrez bertan behera utzi da

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
eu: Eguneraketa honen sailkapena desegonkorra da, hau da, ez dago eguneroko ekoizpenerako diseinatuta.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
eu: Ordenagailua berrabiarazi egingo da eguneraketaren ondoren aldaketak eragina izan dezaten.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
eu: Garatzaileen egunkaria erakutsiko da eguneraketa honek ez baitu azalpenik:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
eu: Ezin izan da automatikoki deskargatu, eskuz egin beharko da.
    Informazio gehiago dago eskuragarri txosten xehean.

en: The download failed
eu: Deskargak huts egin du

en: The file list is not available for this package.
eu: Pakete honen fitxategien zerrenda ez dago eskuragarri.

en: The following software also needs to be downgraded
eu: Honako softwarea bere bertsio zaharragora eguneratu behar da

en: The following software also needs to be installed
eu: Honako softwarea ere instalatu behar da

en: The following software also needs to be processed
eu: Honako softwarea ere prozesatu behar da

en: The following software also needs to be re-installed
eu: Honako softwarea ere berrinstalatu behar da

en: The following software also needs to be removed
eu: Honako softwarea ere kendu behar da

en: The following software also needs to be updated
eu: Honako softwarea ere eguneratu behar da

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
eu: Taldeen zerrenda ezin izan da kargatu.
    Cachea freskatzeak lagun dezake, nahiz eta softwareen iturburuaren errorea ohi izan.

en: The group list was invalid
eu: Taldearen zerrenda baliogabea da

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
eu: Talde mota ez da aurkitu.
    Egiaztatu taldeen zerrenda eta saiatu berriro.

en: The group was not found
eu: Ez da taldea aurkitu

en: The information about what requires this package could not be obtained.
eu: Ezin izan da pakete honek behar duenari buruzko informaziorik lortu.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
eu: Instalazioaren erroa baliogabea da. Jar zaitez administratzailearekin harremanetan.

en: The license agreement failed
eu: Lizentziaren adostasunak huts egin du

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
eu: Lizentziaren kontratua ez da onartu.
    Software hau erabiltzeko lizentzia onartu behar da.

en: The list of package sources could not be downloaded.
eu: Ezin izan da paketeen iturburuen zerrenda deskargatu.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
eu: Paketearen jatorrizko konfigurazioko fitxategia ezin izan da ireki.
    Ziurtatu zaitez konfigurazioa baliozkoa izateaz.

en: The package could not be installed from untrusted source.
eu: Ezin izan da iturburu ez-fidagarri batetik paketea instalatu.

en: The package could not be updated from untrusted source.
eu: Ezin izan da iturburu ez-fidagarri batetik paketea eguneratu.

en: The package database was changed
eu: Paketearen datu-basea aldatu egin zen

en: The package database was changed while the request was running.
eu: Paketeen datu-basea aldatu egin da eskaera exekutatzen ari zenean.

en: The package download failed
eu: Huts egin du paketearen deskargak

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
eu: Paketearen deskargak huts egin du.
    Egiaztatu sareko konexioak.

en: The package identifier was not well formed
eu: Paketearen identifikatzailea ez dago ongi osatuta

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
eu: Paketearen identifikatzailea ez zegoen ongi osatuta zerbitzarira bidaltzean.
    Barneko errore bat adierazi ohi duenez, honen berri eman beharko litzateke.

en: The package is already installed
eu: Paketea jadanik instalatuta dago

en: The package is not installed
eu: Paketea ez da instalatu

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
eu: Paketeen zerrenda berriro eraiki behar da.
    Hau motorrak egin beharko luke automatikoki.

en: The package security signature could not be verified.
eu: Ezin izan da paketearen segurtasuneko sinadura egiaztatu.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
eu: Paketearen segurtasuneko sinadura falta da eta paketea ez da fidagarria.
    Pakete hau ez zen sinatu sortu zenean.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
eu: Aldatzen ari zen paketea ez da ez sisteman ez bestelako paketeen iturburuetan aurkitzen.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
eu: Instalatzea saiatzen ari den paketea jadanik instalatuta dago.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
eu: Instalatzea saiatzen ari den paketea sistema honekin bateraezina da.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
eu: Kentzea edo eguneratzea saiatzen ari den paketea ez dago jadanik instalatuta.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
eu: Deskargatutako paketea hondatuta dago, eta berriro deskargatu behar da.

en: The package was not found
eu: Paketea ez da aurkitu

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
eu: Instalatzea saiatzean ari zaren paketea ez da baliozkoa.
    Paketearen fitxategia hondatuta egon daiteke, edo ez da pakete egoki bat.

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
eu: Paketeen urruneko iturburuaren izena ez da aurkitu.
    Elementu bat gaitu behar duzu Paketeen Iturburuetan.

en: The repository configuration could not be modified.
eu: Biltegiaren konfigurazioa ezin izan da aldatu.

en: The search could not be completed
eu: Bilaketa ezin izan da osatu

en: The search filter was not correctly formed.
eu: Bilaketako iragazkia ez da ongi osatu.

en: The search mode used by default
eu: Lehenetsi gisa erabilitako bilaketa modua

en: The search mode used by default. Options are “name”, “details”, or “file”.
eu: Lehenetsi gisa erabilitako bilaketa modua. Aukerak: “name” (izena), “details” (xehetasunak) edo “file” (fitxategia).

en: The search text contains invalid characters
eu: Bilaketako testuak baliogabeko karaktereak ditu

en: The selected updates were installed successfully.
eu: Hautatutako eguneraketak ongi instalatu dira.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
eu: Erabiltzailearen eskaerak kudeatzen dituen zerbitzua memoriarik gabe gelditu da.
    Berrabiarazi ezazu ordenagailua orain.

en: The software is not signed by a trusted provider.
eu: Softwarea ez dago hornitzaile fidagarri batek sinatuta.

en: The software source is already in this state.
eu: Software-iturburua egoera honetan dago jadanik.

en: The specified file could not be found
eu: Zehaztutako fitxategia ezin izan da aurkitu

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
eu: Ezin izan da zehaztutako fitxategia sisteman aurkitu.
    Egiaztatu fitxategiak oraindik existitzen dela eta ez dela ezabatu.

en: The specified package source could not be disabled.
eu: Ezin izan da zehaztutako paketeen iturburua desgaitu.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
eu: Zehaztutako eguneraketa ezin izan da aurkitu.
    Agian jadanik instalatuta dago, edo ez dago eskuragarri urruneko zerbitzarian.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
eu: Transakzioa bertan behera utzi da eta berriro saiatuko da sistema inaktibo dagoenean.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
eu: Sistema honek ez du emandako mota birtuala onartzen.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
eu: Oraingoan, ez dago paketeen eguneraketarik eskuragarri ordenagailuarentzako.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
eu: Ez dago paketerik ilaran instalatzeko edo kentzeko.

en: There are no updates available
eu: Ez dago eguneraketarik eskuragarri

en: There is %u update available | There are %u updates available
eu[0]: Eguneraketa %u eskuragarri dago
eu[1]: %u eguneraketa eskuragarri daude

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
eu: Ez dago nahikoa lekurik gailuak.
    Egin leku piskat sistemako diskoan eragiketa hau lantzeko.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
eu: Ez dago sareko konexiorik erabilgarri.
    Egiaztatu sareko konexioaren ezarpenak eta saiatu berriro.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
eu: Arazo bat egon da (litekeena aldi batekoa izatea) paketeen iturburu batekin konektatzean.
    Egiaztatu errorearen xehetasunak informazio gehiagorako.

en: These changes will be lost if you close this window.
eu: Aldaketa horiek galdu egingo dira leiho hau ixten baduzu.

en: This application is running as a privileged user
eu: Aplikazio hau erabiltzaile pribilegiatu gisa exekutatzen ari da

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
eu: Hau probako eguneraketa bat da, eta ez dago erabilpen arruntarentzako diseinatuta. Mesedez, eskertuko genizuke aurkitzen dituzun edozer arazo edo atzerakaden berri emango bazenu.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
eu: Jakinarazpen honen igorpen-data: %s. Azken eguneraketa: %s.

en: This notification was issued on %s.
eu: Jakinarazpen honen igorpen-data: %s.

en: This package does not depend on any others
eu: Pakete hau ez dago beste edozerren mende

en: This update is blocked.
eu: Eguneraketa hau blokeatuta dago.

en: This update is important as it may solve critical problems.
eu: Eguneraketa hau garrantzitsua da arazo larriak konponduko dituelako.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
eu: Eguneraketa hau beharrezkoa da pakete honen segurtasun ahulezia konpontzeko.

en: This update will add new features and expand functionality.
eu: Eguneraketa honek eginbide berriak gehitzen ditu eta funtzionalitatea hedatzen du.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
eu: Eguneraketa honek akatsak eta beste arazo ez-larriak konponduko ditu.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
eu[0]: Fitxategi hau eguneratzeko, software gehigarria aldatu behar da.
eu[1]: Fitxategi hauek eguneratzeko, software gehigarria aldatu behar da.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
eu[0]: Pakete hau instalatzeko, software gehigarria aldatu behar da.
eu[1]: Pakete hauek instalatzeko, software gehigarria aldatu behar da.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
eu: Transakzio hau prozesatzeko, software gehigarria aldatu behar da.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
eu[0]: Pakete hau kentzeko, software gehigarria aldatu behar da.
eu[1]: Pakete hauek kentzeko, software gehigarria aldatu behar da.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
eu[0]: Pakete hau eguneratzeko, software gehigarria aldatu behar da.
eu[1]: Pakete hauek eguneratzeko, software gehigarria aldatu behar da.

en: Transaction error
eu: Errorea transakzioan

en: Trivial update
eu: Eguneraketa xumea

en: Trivial updates
eu: Eguneraketa xumeak

en: Trusted
eu: Fidatua

en: Try again with a different search term.
eu: Saiatu berriro bilaketako beste termino batekin.

en: Try entering a package name in the search bar.
eu: Saiatu paketearen izena bilketa-barran sartuz.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
eu: Saiatu paketearen azalpena bilatzen bilaketako testuaren inguruko ikonoan klik eginez.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
eu: Bi paketek fitxategi berdina ematen dute.
    Paketeak iturburu desberdinetatik nahastean gertatu ohi da.

en: Unavailable
eu: Ez dago erabilgarri

en: Unfinished transaction
eu: Amaitu gabeko transakzioa

en: Unknown group
eu: Talde ezezaguna

en: Unknown role type
eu: Eginkizun-mota ezezaguna

en: Unknown state
eu: Egoera ezezaguna

en: Unselect all
eu: Desautatu dena

en: Untrusted
eu: Konfiantzarik gabekoa

en: Update
eu: Eguneratu

en: Update Icon
eu: Eguneratu ikonoa

en: Update Packages
eu: Eguneratu paketeak

en: Update failed due to running process
eu: Eguneraketak huts egin du exekuzioko prozesuagatik

en: Update not found
eu: Ez da eguneraketarik aurkitu

en: Update software installed on the system
eu: Eguneratu sisteman instalatutako softwarea

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Updated packages
eu: Paketeak eguneratuta

en: Updates installed
eu: Eguneraketak instalatuta

en: Updates;Upgrade;
eu: Eguneraketak;Bertsio-berritzea;

en: Updating
eu: Eguneratzea

en: Updating the list of running applications
eu: Exekutatzen ari diren aplikazioen zerrenda eguneratzen

en: Upgrading the system
eu: Sistema bertsio-berritzen

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: View past package management tasks
eu: Ikusi pakete-kudeaketaren iraganeko atazak

en: Virtual provide type is not supported
eu: Emandako mota birtuala ez dago onartuta

en: Virtualization
eu: Birtualizazioa

en: Visit home page for selected package
eu: Bisitatu hautatutako paketearen webgune nagusia

en: Waiting for authentication
eu: Autentifikaziorako itxaroten

en: Waiting for package manager lock
eu: Pakete-kudeatzailearen blokeoa itxaroten

en: Waiting in queue
eu: Ilaran itxaroten

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
eu: Saioko D-Bus eskaera batetik interfazea bistaratzean, erabili automatikoki aukera hauek lehenetsi gisa.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
eu: Saioko D-Bus eskaera batetik interfazea bistaratzean, derrigortu aukera hauek aktibatzea.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
eu: Pakete bat kentzean, kendu baita ere beste paketeek behar ez dituzten mendekotasunak.

en: Xfce desktop
eu: Xfce mahaigaina

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
eu: Huts egin duzu autentifikatzean.
    Egiaztatu pasahitza edo kontuaren ezarpenak.

en: You have made changes that have not yet been applied.
eu: Egin dituzun aldaketak ez dira oraindik aplikatu.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
eu: Saioa amaitu eta berriro hasi behar duzu seguru mantentzeko.

en: You need to log out and log back in.
eu: Saioa amaitu eta berriro hasi behar duzu.

en: You need to restart the application.
eu: Aplikazioa berrabiarazi behar duzu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
eu: Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
eu: Saioa amaitu eta berriro hastea eskatuko zaizu, segurtasuneko eguneraketa bat dela eta.

en: You will be required to log out and back in.
eu: Saioa amaitu eta berriro hastea eskatuko zaizu.

en: You will be required to restart this application.
eu: Aplikazio hau berrabiaraztea eskatuko zaizu.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
eu: Saioa amaitu eta berriro hasi behar duzu eguneraketaren ondoren aldaketak eragina izan dezaten.

en: _Accept Agreement
eu: _Onartu kontratua

en: _Force install
eu: _Derrigortu instalatzea

en: _Install Update | _Install Updates
eu[0]: _Instalatu eguneraketa
eu[1]: _Instalatu eguneraketak

en: _Install Updates
eu: _Instalatu eguneraketak

en: _Quit
eu: I_rten

en: _Show debug and development package sources
eu: _Erakutsi arazketa eta garapeneko paketeen iturburuak

en: _Upgrade
eu: _Bertsio-berritu

en: disc
eu: diskoa

en: many packages
eu: hainbat pakete

en: media
eu: multimedia
