Xfce Panel Plugins - en to cs translation catalogue (313 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
cs: 	Astronomické údaje:
    	Poslední:	%s
    	Příští:	%s
    	Počet aktuálních neúspěšných pokusů: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
cs: 	Údaje nejsou k dispozici, budou použita výchozí data pro noc a den.

en: 	Direction: %s (%s%s)
cs: 	Směr: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
cs: 	Encyklopedické údaje byly částečně převzaty z

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
cs: 	Aplikační rozhraní služby met.no Locationforecast API oznamuje,
    	že tato verze webové služby je zastaralá a zásuvný modul je nutné
    	přizpůsobit pro novější verzi, jinak přestane během několika měsíců
    	pracovat.
    	Vyplňte prosím záznam o chybě na stránce https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	pokud tak dosud neučinil někdo jiný.

en: 	Moon phase:	%s
cs: 	Fáze měsíce:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
cs: 	Fáze měsíce:	Neznámá

en: 	Moonrise:	%s
cs: 	Východ měsíce:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
cs: 	Východ měsíce:	Měsíc dnes nevychází

en: 	Moonset:	%s
cs: 	Západ měsíce:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
cs: 	Západ měsíce:	Měsíc dnes nezapadá

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
cs: 	Rychlost: %s %s (%s na Beaufortově stupnici)

en: 	Sunrise:		%s
cs: 	Východ slunce:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
cs: 	Východ slunce:		Slunce dnes nevychází.

en: 	Sunset:		%s
cs: 	Západ slunce:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
cs: 	Západ slunce:		Slunce dnes nezapadá.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
cs: 	Údaje o teplotě, větru, atmosféře a oblačnosti pro:
    	%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
cs: 	Údaje o počasí:
    	Poslední:	%s
    	Příští:	%s
    	Počet aktuálních neúspěšných pokusů: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
cs: 
    	Údaje o nadmořských výškách a časových pásmech poskytuje

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
cs: 
    	Aplikační rozhraní služby met.no sunrise API oznamuje,
    	že tato verze webové služby je zastaralá a zásuvný modul je nutné
    	přizpůsobit pro novější verzi, jinak přestane během několika měsíců
    	pracovat.
    	Vyplňte prosím záznam o chybě na stránce https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	pokud tak dosud neučinil někdo jiný.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
cs: 
    	Symboly pro srážky a počasí byly spočítány
    	pro následující časový interval:
    	Začátek:	%s
    	Konec:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
cs: 
    	Počasí a astronomické údaje pocházejí od

en: 
    Astronomical Data
cs: 
    Astronomické údaje

en: 
    Atmosphere
cs: 
    Atmosférický tlak

en: 
    Clouds
cs: 
    Oblačnost

en: 
    Credits
cs: 
    Zásluhy

en: 
    Downloads
cs: 
    Stažené

en: 
    Precipitation
cs: 
    Srážky

en: 
    Temperatures
cs: 
    Teplota

en: 
    Times Used for Calculations
cs: 
    Časy použité pro výpočty

en: 
    Wind
cs: 
    Vítr

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
cs: Jeden milimetr je jedna tisícina metru (základní jednotky délky soustavy SI), přibližně 0,04 palce.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
cs: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Teplota:</b> %s
    <b>Vítr:</b> %s ze směru %s
    <b>Tlak:</b> %s
    <b>Vlhkost:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
cs: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">od %s do %s, s úhrnem srážek %s</span>
    
    <b>Teplota:</b> %s		<span size="smaller">(hodnoty v %s)</span>
    <b>Vítr:</b> %s (%s Beaufortovy stupnice) z %s(%s)
    <b>Tlak:</b> %s <b>Vlhkost:</b> %s
    <b>Mlha:</b> %s <b>Oblačnost:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
cs: <b>Atmosférický tlak</b>

en: <b>Clouds</b>
cs: <b>Oblačnost</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
cs: <b>Adresář:</b> %s⏎
    ⏎
    <b>Autor:</b> %s⏎
    ⏎
    <b>Popis:</b> %s⏎
    ⏎
    <b>Licence:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
cs: <b>Srážky</b>

en: <b>Temperatures</b>
cs: <b>Teploty</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
cs: <b>Časy použité pro výpočty</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Množství: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Zdánlivá teplota: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Barometrický tlak: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Oblačnost: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
cs: <tt><small>Údaje vypočítané pro: %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Rosný bod: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Mlha: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Vysoká oblačnost: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
cs: <tt><small>Konec intervalu: %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
cs: <tt><small>Začátek intervalu: %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Nízká oblačnost: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Středně vysoká oblačnost: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
cs: <tt><small>Měsíční fáze: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
cs: <tt><small>Měsíční fáze: neznámá</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
cs: <tt><small>Východ Měsíce: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
cs: <tt><small>Východ Měsíce: Tento den Měsíc nevychází.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
cs: <tt><small>Západ Měsíce: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
cs: <tt><small>Západ Měsíce: Tento den Měsíc nezapadá.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
cs: <tt><small>Relativní vlhkost: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
cs: <tt><small>Východ Slunce: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
cs: <tt><small>Východ Slunce: Tento den Slunce nevychází.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
cs: <tt><small>Západ Slunce: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
cs: <tt><small>Západ Slunce: Tento den Slunce nezapadá.</small></tt>

en: A
cs: Z

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
cs: Stopa je jednotkou délky definovaná přesně jako 0,3048 metru a používá se v soustavě imperiálních jednotek a amerických běžných jednotek. Dělí se na dvanáct palců. Jednou z mála oblastí, kde se stále používá, je měření výšky v leteckém průmyslu

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
cs: Zobrazení podobnější kalendáři, se dny ve sloupcích a s denními dobami (ráno, odpoledne, večer, noc) v řádcích.

en: A_dd
cs: P_řidat

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
cs: Přidejte vybranou hodnotu k popiskům, které se zobrazí v textovém poli.

en: Afternoon
cs: Odpoledne

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
cs: Teplota vzduchu, někdy označovaná jako teplota suchého teploměru. Měřená teploměrem volně vystaveným na vzduchu, chráněným před přímým slunečním zářením a vlhkem.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
cs: Známá také jako <i>efektivní teplota</i> nebo hodnota <i>pocit jako při</i>. Vnímání teploty člověkem není založeno pouze na teplotě vzduchu, ale také na toku tepla, fyzické aktivitě a individuálním stavu. Tato hodnota je velice subjektivní, ale může být užitečná při varování o extrémních podmínkách (chlad, teplo).
    <b>Poznámka:</b> Toto je spočítaná hodnota, kterou služby met.no neposkytuje. Použijte model na stránce s jednotkami vhodný pro místní klima a vaše osobní preference.

en: Altitu_de:
cs: Nadmořská _výška:

en: Altitude
cs: Výška

en: Animate _transitions between labels
cs: Animovat přechody mezi popisky

en: Apparent te_mperature:
cs: Zdánlivá te_plota:

en: Apparent temperature
cs: Zdánlivá teplota

en: Apparent temperature (A)
cs: Zdánlivá teplota (Z)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
cs: Zde jsou vypsány dostupné motivy ikon. Motivy ikon můžete přidat do adresáře $HOME/.config/xfce4/weather/icons (nebo do odpovídajícího adresáře systému). Informace o vytváření motivů ikon naleznete v souboru README. Nové motivy ikon budou nalezeny při každém spuštění tohoto konfiguračního dialogového okna.

en: Barometric _pressure:
cs: Atmosférický _tlak:

en: Barometric pressure
cs: Atmosférický tlak

en: Barometric pressure (P)
cs: Atmosférický tlak (AT)

en: C
cs: O

en: CH
cs: VO

en: CL
cs: NO

en: CM
cs: SVO

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot update weather data
cs: Nelze aktualizovat informace o počasí

en: Celsius (°C)
cs: Stupně Celsia (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
cs: Změňte název umístění podle vašich představ. Název se používá pouze ke zobrazení a žádným způsobem neovlivňuje parametry umístění.

en: Change...
cs: Změnit…

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
cs: Zaškrtnutím vynuitíte používání pouze jednoho řádku ve víceřádkovém panelu a malé ikony v režimu Deskbar.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
cs: Zvolte si vhodné písmo a nastavte mu menší nebo větší velikost. Výchozí písmo motivu nastavíte zpět kliknutím prostředního tlačítka myši nad tímto tlačítkem.

en: Choose an icon theme.
cs: Zvolte motiv ikon.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
cs: Zvolte si hodnotu, kterou chcete přidat do seznamu níže. Hodnoty lze přidávat více než jednou.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
cs: Zvolte si upřednostňovaný styl tipů. Některé styly poskytují mnoho užitečných dat, některé jsou čistější, ale poskytují jich méně.

en: Clear
cs: Jasno

en: Close
cs: Zavřít

en: Cloudiness
cs: Oblačnost

en: Cloudiness (C)
cs: Oblačnost (O)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
cs: Oblačnost neboli pokrýti oblaky definuje zlomek oblohy zakrytý mraky při pozorování z daného umístění. Mraky jsou jak nositeli srážek tak regulátor množství slunečního svitu dopadajícího na povrch. Zatímco ve dne snižují teplotu, v noci mají opačný účinek, protože vodní pára zabraňuje úniku dlouhých vln mimo atmosféru. Mimo to mraky odrážejí světlo zpět do vesmíru a přispívají tak k ochlazování planety.

en: Cloudy
cs: Oblačno

en: Coordinates
cs: Souřadnice

en: Currently no data available.
cs: Aktuálně nejsou k dispozici žádné údaje

en: Days in columns
cs: Dny ve sloupcích

en: Days in rows
cs: Dny v řádcích

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
cs: Určete množství hodnot zobrazenách v textovém poli najednou. Můžete si tvolit menší písmo nebo zvětšit panel tak, aby se do něj vešlo více řádků.

en: Detecting...
cs: Hledání...

en: Dew point
cs: Rosný bod

en: Dew point (D)
cs: Rosný bod (R)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
cs: Stažení astronomických dat se nezdařilo, kód stavu HTTP: %d, důvod: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
cs: Stažení dat o počasí se nezdařilo, kód stavu HTTP: %d, důvod: %s

en: E
cs: V

en: East
cs: Východ

en: Enter a city name or address
cs: Zadejte název města nebo adresu

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
cs: Při stahování obrázku s logem služby met.no do umístění %s došlo k chybě: %s

en: Error parsing astronomical data!
cs: Chyba při zpracování astronomických dat.

en: Error parsing weather data!
cs: Nelze zpracovat informace o počasí

en: Error writing cache file %s!
cs: Chyba při zápisu vyrovnávacího souboru %s

en: Evening
cs: Večer

en: F
cs: M

en: Fahrenheit (°F)
cs: Stupně Fahrenheita (°F)

en: Feet (ft)
cs: Stopy (ft)

en: Feet per second (ft/s)
cs: Stopy za sekundu (ft/s)

en: First quarter
cs: První čtvrť

en: Fog
cs: Mlha

en: Fog (F)
cs: Mlha (M)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
cs: Mlha je typ nízké oblačnosti, jejíž vlhkost často způsobuje místní vodní plocha nebo vlhká země, která se vyskytuje, pokud je rozdíl mezi teplotou a rosným bodem nižší než 2,5 °C (4 °F), obvykle při relativní vlhkosti 100%. Mlha obvykle vytváří srážky ve formě mrholení nebo velmi mérného sněžení a snižuje viditelnost na méně než 1 km (5/8 míle).

en: Font and color:
cs: Písmo a barva:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
cs: Model terénu použitý webovou službou met.no není příliš vhodný pro uzemí nacházející se mimo Norsko, je tedy nezbytné zadat nadmořskou výšku jako dodatečný parametr, jinak nebudou poskytované hodnoty správné.
    
    Zásuvný modul se pokusí automaticky zjistit nadmořskou výšku pomocí webové služby GeoNames, ale ani ta nemusí být vždy přesná, proto ji můžete změnit zde.
    
    Nadmořská výška je určena v metrech nad mořem, případně ve stopách, pokud změníte typ jednotek délky na stránce jednotek. Měla by přibližně odpovídat skutečné hodnotě, drobné rozdíly mít však vliv na údaje o počasí nebudou. V Norsku nemá toto nastavení žádný vliv.

en: Full moon
cs: Úplněk

en: H
cs: V

en: Hectopascals (hPa)
cs: Hektopascaly (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
cs: Skryje textové pole pro úsporu místa na panelu. Nejzajímavější informace jsou sdělovány prostřednictvím tipu - styl tipu si vyberete sami - tip se zobrazí při přejetí kurzorem myši přes ikonu.

en: High clouds
cs: Vysoká oblačnost

en: High clouds (CH)
cs: Vysoká oblačnost (VO)

en: Humidity (H)
cs: Vlhkost (V)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
cs: Vlhkost je hodnota definovaná jako množství vodní páry ve vzduchu a zvyšuje možnost srážek, mlhy a rosy. Absolutní vlhkost udává obsah vody ve vzduchu, relativní vlhkost (v %) udává aktuální absolutní vlhkost vzhledem k teplotě vzduchu a tlaku.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
cs: Pokud se zvolené umístění nenachází ve vašem aktuálním časovém pásmu, je nezbytné <i>umístit</i> tento zásuvný modul do jiného časového pásma, aby se časy zobrazovaly správně. Správné časové pásmo se automaticky detekuje pomocí webové služby GeoNames, ale v případě potřeby jej můžete opravit.
    Toto pole ponechte prázdné, pokud chcete, aby časové pásmo nastavil systém. Neplatné záznamy způsobí přepnutí na univerzální čas UTC, který může být také závislý na systému.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
cs: Vylepšení od Roberta G. Quayleho a Roberta G. Steadmana aplikovaná v roce 1998 na dřívější experimenty a vývoj p. Steadmana. Tento model závisí pouze na rychlosti větru a teplotě, ne však na relativní vlhkosti a lze jej použít jak na vyjádření tepla, tak i chladu.

en: Inches (in)
cs: Palce (in)

en: Inches of mercury (inHg)
cs: Palce rtuťového sloupce (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
cs: Jednotka palce rtuťového sloupce je stále široce využívaná v informacích o počasí, ochlazování a v letectví ve Spojených státech. mimo ně se však používá jen zřídka. Je definovaná jako tlak působený kruhovým sloupcem rtuti o průměru a výšce jednoho palce při teplotě 32 °F (0 °C) při standardním tíhovém zrychlení.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
cs: Vynalezena sirem Francisem Beaufortem v roce 1805, tato empirická stupnice rychlostí větru je založena na pozorováních specifických pozemních nebo mořských podmínek, které následně označuje čísli od 0 (bezvětří) do 12 (orkán).

en: Kilometers per hour (km/h)
cs: Kilometry za hodinu (km/h)

en: Knots (kt)
cs: Uzly (kt)

en: L_ongitude:
cs: Zeměpisná d_élka:

en: Labels to d_isplay
cs: Zo_brazené popisky

en: Latitud_e:
cs: Zeměpisná _šířka:

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
cs: Zeměpisná šířka určuje severojižní pozici bodu na zemském povrchu. Pokud tuto hodnotu změníte ručně, bude nutné vložit také zeměpisnou délku a časové pásmo.

en: Li_nes:
cs: Řá_dků

en: Light rain
cs: Slabý déšť

en: Light rain with thunder
cs: Slabý déšť, bouřka

en: Lightly cloudy
cs: Skoro jasno

en: Location _name:
cs: _Jméno umístění:

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
cs: Zeměpisná délka určuje východozápadní pozici bodu na zemském povrchu. Pokud tuto hodnotu změnít ručně, bude nutné vložit také zeměpisnou šířku a časové pásmo.

en: Low clouds
cs: Nízká oblačnost

en: Low clouds (CL)
cs: Nízká oblačnost (NO)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
cs: Služby met.no poskytuje data předpovědi až na %d dní dopředu. Zvolte, kolik dní bude na kartě předpovědi v okně se souhrnem informací zobrazeno. Máte-li potíže s plynulostí otevírání okna na pomalejších počítačích, použijte nižší hodnotu. Předpovědi na více než tři dny dopředu stejně nejsou moc spolehlivé ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
cs: Metr za sekund je jednotka užívaná meteorology pro měření rychlosti větru.

en: Meters (m)
cs: Metry (m)

en: Meters per second (m/s)
cs: Metry za sekundu (m/s)

en: Middle clouds
cs: Středně vysoká oblačnost

en: Middle clouds (CM)
cs: Středně vysoká oblačnost (SVO)

en: Miles per hour (mph)
cs: Míle za hodinu (mil/h)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
cs: Míle za hodinu jsou imperiální jednotkou rychlosti vyjadřující počet mil za jednu hodinu.

en: Millimeters (mm)
cs: Milimetry (mm)

en: Morning
cs: Ráno

en: Move do_wn
cs: Posunout do_lů

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
cs: Přesune vybranou hodnotu v seznamu zobrazených popisků dolů.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
cs: Přesune vybranou hodnotu v seznamu zobrazených popisků nahoru.

en: Move u_p
cs: Posunout na_horu

en: N
cs: S

en: NE
cs: SV

en: NW
cs: SZ

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
cs: Jednotka byla pojmenováva po astronomovi Andersovi Celsiovi, který v roce 1742 vynalezl původní stupnici. Celsiova stupnice je mezinárodní standardní jednotkou, dnes definovaná Kelvinovou stupnicí. 0 °C odpovídá teplotě 273,15 K a změna teploty o jeden stupeň Celsia odpovídá změně o jeden Kelvin. Je definována bodem tání vody při 0 °C a bodem varu při 100 °C při normální atmosférickém tlaku (1 atm = 1013,5 hPa). Až do roku 1948 byla jednotka známá jako <i>centigrad</i>, z lat. <i>centum</i> (sto) a <i>gradus</i> (stupeň).
    V meteorologii i běžném životě je Celsiova stupnice velmi pohodlná pro vyjádření teplot, protože jsou její údaje jednoduchým indikátorem tvorby ledu a sněhu.

en: New moon
cs: Nov

en: Night
cs: Noc

en: No Data
cs: Žádná data

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
cs: Žádný výchozí motiv ikon? Toto by se nemělo stát, zásuvný modul přestane pracovat!

en: No icon theme!
cs: Žádný motiv ikon

en: North
cs: Sever

en: North-East
cs: Severovýchod

en: North-West
cs: Severozápad

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
cs: V součanosti se rychlost větru měří anemometrem (z řeckého <i>anemos<i>, vítr) ve výšce 10 metrů (33 stop). Anemometry obvykle měří rychlost větru nebo tlak, ale poskytnou obě hodnoty, protože spolu úzce souvisí a lze je mezi sebou vzájemně odvodit.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
cs: Otevře adresář s uživatelskými motivy ikon ve správce souborů, v případě nutnosti jej vytvoří.

en: P
cs: AT

en: Partly cloudy
cs: Polojasno

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
cs: Změňte název umístění dle svých potřeba a upravte výšku a časovou zónu pokud nejsou správně rozpoznány.

en: Please set a location in the plugin settings.
cs: Nastavte umístění v nastavení zásuvného modulu

en: Pound-force per square inch (psi)
cs: Libry na čtvereční palec (psi)

en: Prec_ipitations:
cs: s_rážky:

en: Precipitation (R)
cs: Srážky (S)

en: Precipitation amount
cs: Úhrn srážek

en: Preferences
cs: Předvolby

en: R
cs: S

en: Rain
cs: Déšť

en: Rain showers
cs: Dešťové přeháňky

en: Rain with thunder
cs: Déšť, bouřka

en: Re_fresh
cs: Obn_ovit

en: Relative humidity
cs: Relativní vlhkost

en: Results
cs: Výsledky

en: S
cs: J

en: SE
cs: JV

en: SW
cs: JZ

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
cs: Místo jednoduché změny textu se aktuálně zobrazované hodnoty budou odsouvat pryč a na jejich místo se posune nová hodnota. Tuto volbu odškrtněte, pokud je animace příliš rušivá.

en: Search
cs: Hledat

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
cs: Hledat nové umístění a automaticky najít jeho parametry.

en: Search location
cs: Vyhledat umístění

en: Searching...
cs: Hledání...

en: Select _font
cs: Vybrat _písmo

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
cs: Vyberte hodnotu v seznamu zobrazených popisků a kliknutím ji odeberte.

en: Select font
cs: Vybrat písmo

en: Short-term forecast data unavailable.
cs: Data krátkodobé předpovědi nejsou dostupná

en: Show current weather conditions
cs: Zobrazuje aktuální počasí a předpovědi

en: Show scroll_box
cs: Zobrazit _textové pole

en: Show weather conditions and forecasts
cs: Sleduje aktuální počasí a předpovědi

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
cs: Zobrazuje předpovědi v tabulce s denními dobami (ráno, odpoledne, večer, noc) ve sloupcích a se dny v řádcích.

en: Simple
cs: Jednoduchý

en: Sleet
cs: Déšť se sněhem

en: Sleet showers
cs: Dešťové přeháňky se sněhem

en: Sleet showers with thunder
cs: Déšť se sněhem, bouřka

en: Sleet with thunder
cs: Déšť se sněhem, bouřka

en: Snow
cs: Sněžení

en: Snow showers
cs: Sněhové přeháňky

en: Snow showers with thunder
cs: Sněhové přeháňky, bouřka

en: South
cs: Jih

en: South-East
cs: Jihovýchod

en: South-West
cs: Jihozápad

en: Sunny
cs: Slunečno

en: Temperature
cs: Teplota

en: Temperature (T)
cs: Teplota (T)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
cs: Kanadský protějšek k americkému indexu pocitové teploty a tepla, pocitová teplota je podobná předchozímu modelu s mírnými odchylkami. Namísto indexu tepla se používá <i>humidex</i>. Aby bylo možné přepočítat teplotu na pocitovou teplotu, musí rychlost větru dosahovat rychlosti alespoň 2,0 km/h (1,24 mil/h) a teplota vzduchu klesnout na nebo pod 0 °C (32 °F). Pro humidex musí teplota dosáhnout nejméně 20,0 °C (68 °F) s rosným bodem vyšším než 0 °C (32 °F). Nejsou-li tyto podmínky splněny, zobrazí se teplota vzduchu.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
cs: Anglické slovo <i>inch</i> (česky palec) pochází z latinského <i>uncia</i> - <i>dvanáctina</i> (v tomto případě dvanáctina stopy). V minulosti existovalo mnoho různých standardů pro palec, lišící se velikostí, ale aktuálně je mezinárodně uznávanou hodnotou přesně 25,4 milimetru.

en: The Norwegian Meteorological Institute
cs: Norského meteorologického ústavu

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
cs: Množství deště, mrholení, smíšených srážek, krup, sněhu, sněhových krupek nebo jiných forem vody dopadající shora na zemi po určitou dobu.
    
    Hodnoty oznamované službou met.no jsou srážky v kapalném stavu, jinými slovy množství deště,  pokud se tedy očekává sněžení (ale ne smíšené srážky), bude množství sněhu <i>odhadnuto</i> vynásobením původní hodnoty koeficientem závislým na teplotě vzduchu.
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Příklad: Pokud je teplota -5 °C (12 °F), bude hustota sněhu nízká a pro výpočet se použije poměr deště ku sněhu 1:10. Při odhadovaných srážkách 5 mm napadne 50 mm sněhu.
    
    <b>Poznámka</b>: Přestože je teplota vzduchu důležitým faktorem pro tento výpočet, existují také další ovlivňující faktory, o kterých tento zásuvný modul neví, jako například typ sněhu a teplota zemského povrchu. Proto lze tato pravidla použít pouze pro přibližný odhad a nemohou představovat skutečné množství sněhu.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
cs: Aktuální Fahrenheitova teplotní stupnice je založena na původní stupnici fyzika Daniela Gabriela Fahrenheita z roku 1724. 0 °F byla na původní stupnici teplota tání solného roztoku při normálním atmosférickém tlaku, což byla nejnižší dosažitelná teplota tohoto roztoku ledu, soli a chloridu amonného. Teplota tání vody je 32 °F a její teplota varu je 212 °F. Fahrenheitova a Celsiova stupnice se protínají v -40 stupních. Teploty na Fahrenheitově stupnici obvykle neklesají do záporných hodnot ani při chladných zimách.
    Díky vynálezcově vysoké reputaci a jeho členství v Londýnské Královské společnosti se Fahrenheitova stupnice těšila velké popularitě v mnoha anglicky mluvících zemích, ale ve většině z těchto zemí byla během přechodu na metrický systém ve druhé polovině 20. století nahrazena stupnicí Celsiovou.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
cs: Stopa za sekundu je v imperiální soustavě jednotek doplňková jednotka v soustavě jednotek SI.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
cs: Uzel je jednotka rychlosti odpovídající jedné námořní míli (1,852 km) za hodinu, tedy přibližně 1,152 mil/h. Je mezinárodně užívanou jednotkou v meteorologii a v námořní a letecké navigaci. Plavidlo, plující rychlostí jednoho uzlu podél poledníku, urazí za jednu hodinu vzdálenost jednoho stupně zeměpisné šířky.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
cs: Metr je základní jednotkou délky soustavy jednotek SI. Původní záměr byl, aby jednotka odpovídala jedné desetimiliontině vzdálenosti rovníku od Severního pólu v úrovni moře, jeho definice však byla několikrát změněna tak, aby odpovídala rostoucím znalostem metrologie (vědě o měření).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
cs: Pascal, pojmenovaný po matematikovi, fyzikovi a filozofovi Blaise Pascalovi, je odvozená jednotka soustavy SI, vyjadřující sílu působící na jednotku plochy, definovaná jako jeden newton na metr čtvereční. Jedna atmosféra (atm) je 1013,25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
cs: Libra na palec čtvereční je jednotka tlaku založená na jednotkách avoirdupois (váhové soustavě založené na libře o 16 uncích) a je definovaná jako tlak, který působí jedna libra na plochu jednoho čtverečního palce. Používá se ve Spojených státech, do určité míry v běžném životě v Kanadě, Spojeném království a v některých bývalých britských koloniích.

en: The sun never rises and sets at %s.
cs: Slunce nevychází a zapadá v %s hodin.

en: The sun never rises today.
cs: Slunce dnes nevychází

en: The sun never sets today.
cs: Slunce dnes nezapadá

en: The sun rises at %s and never sets.
cs: Slunce vychází v %s hodin a nezapadá.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
cs: Slunce vychází v %s a zapadá v %s hodin.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
cs: Jednotka torr byla pojmenována po fyzikovi a matematikovi Evangelistovi Torricellim, který v roce 1644 objevil princip barometru a představil veřejnosti první rtuťový barometr. Tlak jednoho torru odpovídá přibližně jednomu milimentru rtuti a jedna atmosféra (atm) je 760 torrů.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
cs: Hmotnost vzduchu působící na povrch Země, jenž je známá jako atmosférický tlak. Pro snazší porovnání s hodnotami z míst s rozdílnými nadmořskými výškami se atmosférický tlak přepočítává na tlak u mořské hladiny a nazývá se barometrickým tlakem. Rostoucí barometrický tlak obvykle značí zlepšení povětrnostních podmínek, jeho pokles znamená jejich zhoršení.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
cs: Některé motivy způsobují potíže, mezi než patří například zhoršená čitelnost. Pokud k této situaci došlo nebo jednoduše chcete nastavit jinou barvu, použijte toto tlačítko. Změnu barvy zrušíte kliknutím prostředního tlačítka myši nad tímto tlačítkem.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
cs: Toto jsou hodnoty, které se zobrazí v textovém poli. Vyberte jednu hodnotu zde a klikněte na příslušné tlačítko pro odebrání nebo přesun položky v seznamu nahoru a dolů.

en: Third quarter
cs: Poslední čtvrť

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
cs: Udává směr vanutí větru pomocí světových stran (sever, východ, jih, západ).

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
cs: Udává směr vanutí větru ve stupních azimutu (sever = 0 °, východ = 90 °, jih = 180 °, západ = 270 °).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
cs: Udává pokrytí nízkou oblačností v procentech. Podle definice WMO se nízká oblačnost vyskytuje v nadmořských výškách po 4 000 metry (13 000 stopami) nebo 5 000 metry (16 000 stopami) na rovníku, nejčastěji se vyskytuje pod 2 000 metry (6 500 stopami). Je tvořena především kapkami vody nebo ledovými částicemi a sněhem, pokud je teplota dostatečně nízká.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
cs: Toto je model používaný Australským úřadem pro meteorologii, je obzvlášť přizpůsobený pro klima tohoto kontinentu. Možná se používá i ve střední Evropě a v částech jiných kontinentů, ale to by pocitová teplota a podobné hodnoty nikdy nedosáhly takové oblíbenosti jako ve Spojených státech nebo Kanadě, takže je informace o používanosti nedostatečná nebo nejistá. Záleží na teplotě vzduchu, rychlosti větru a lze ji použít pro nižší i vyšší teploty.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
cs: Toto je teplota, na kterou se musí vzduch ochladit pro dosažení 100% relativní vlhkosti beze změny obsahu vody. Dosažení rosného body zastaví proces ochlazení, přotože dojde ke kondenzaci, která uvolní teplo do vzduchu. Vysoký rosný bod zvyšuje možnost deště a silných bouřek. Rosný bod umožňuje předpověď rosy, námrazy, mlhy a nejnižší ranní teploty a má vliv na pocit tepelné pohody.
    <b>Poznámka:</b> Toto je spočítaná hodnota, kterou služba met.no neposkytuje.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
cs: Udává pokrytí vysokou oblačností v procentech. Podle definice WMO se vysoká oblačnost vyskytuje v nadmořských výškách mezi 8 000 až 15 000 metry (26 000 a 49 000 stopami) nebo 10 000 až 18 000 metry (33 000 až 59 000 stopami) na rovníku, kde jsou teploty tak nízké, že je tvořena především ledovými krystalky. Přestože je typicky tenká a bílá, lze je spatřit jako barevnou, pokud je slunce pod horizontem.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
cs: Udává pokrytí středně vysokou oblačností v procentech. Podle definice WMO se středně vysoká oblačnost vyskytuje v nadmořských výškách mezi 4 000 až 8 000 metry (13 000 a 26 000 stopami) nebo 5 000 až 10 000 metry (16 000 až 26 000 stopami) na rovníku. Stejně jako nízká oblačnost je tvořena především kapkami vody. Pokud je teplota dostatečně nízká. nahrazují kapky vody ledové částice.

en: Thunder showers
cs: Bouřky

en: Thundersnow
cs: Sněhová bouře

en: Today
cs: Dnes

en: Tomorrow
cs: Zítra

en: Unable to open the following url: %s
cs: Nelze otevřít následující adresu url: %s

en: Unnamed place
cs: Nepojmenované místo

en: Unset
cs: Nenastaveno

en: Use only a single _panel row
cs: Použít jen jeden řádek na panelu

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
cs: Používá se v severní Americe. Zdánlivá teplota ovlivněná rychlostí větru se hlásí pro nízké teploty a index horka pro vyšší. V noci je index horka nahrazen indexem letního varu (Summer Simmer Index). Zdánlivá teplota ovlivněná rychlostí větru se používá pro rychlosti nad 4,828 km/h (3,0 mil/h) a teplotou vzduchu pod 10,0 °C (50,0 °F). Index horka se používá pro teplotu nad 26,7 °C (80 °F) nebo nad 22 °C (71,6 °F) v noci a relativní vlhkosti alespoň 40%. Nejsou-li tyto podmínky splněny, zobrazí se teplota vzduchu.

en: Verbose
cs: Podrobný

en: W
cs: Z

en: WB
cs: BRV

en: WD
cs: SV

en: WS
cs: RV

en: Waning crescent
cs: Zmenšuje se do novu

en: Waning gibbous
cs: Zmenšuje se do poslední čtvrti

en: Waxing crescent
cs: Dorůstá do první čtvrti

en: Waxing gibbous
cs: Dorůstá do úplňku

en: Weather Report
cs: Informace o počasí

en: Weather Update
cs: Počasí

en: West
cs: Západ

en: Wikipedia
cs: Wikipedie

en: Wind direction (WD)
cs: Směr větru (SV)

en: Wind direction in degrees (WD)
cs: Směr větru ve stupních (SV)

en: Wind speed (WS)
cs: Rychlost větru (RV)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
cs: Rychlost větru podle Beaufortovy stupnice (BRV)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
cs: O rychlostech větru se v televizi nebo v novinách většinou informuje v km/h

en: Windchill/Heat index
cs: Zdánlivá teplota ovlivněná rychlostí větru/Index horka

en: Windchill/Humidex
cs: Zdánlivá teplota ovlivněná rychlostí větru/Index vlhkosti

en: _Appearance
cs: _Vzhled

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Details
cs: _Podrobnosti

en: _Forecast
cs: _Předpověď počasí

en: _Forecast layout:
cs: _Vzhled appletu počasí

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Icon theme:
cs: Motiv _ikon:

en: _Location
cs: _Umístění

en: _Number of forecast days:
cs: _Počet dnů pro předpověď:

en: _Remove
cs: _Odebrat

en: _Round values
cs: _Zaokrouhlit hodnoty

en: _Scrollbox
cs: _Textové pole

en: _Temperature:
cs: _Teplota:

en: _Timezone:
cs: Časové :pásmo:

en: _Tooltip style:
cs: _Styl tipu:

en: _Units
cs: _Jednotky

en: _Wind speed:
cs: Rychlost _větru:

en: feet
cs: stopy

en: ft
cs: stop

en: getting %s
cs: získávání %s

en: in
cs: palců

en: meters
cs: metry

en: mph
cs: mi/h

en: unknown
cs: neznámý
