Xfce Apps - en to cs translation catalogue (286 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
cs: 
    Přehrávač médií Parole %s
    
    Součást projektu Xfce Goodies
    https://goodies.xfce.org
    
    Licencováno pod GNU GPL.
    
    Prosím nahlaste chyby na <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
cs: 16:9 (Širokoúhle)

en: <b>Audio Visualization</b>
cs: <b>Vizualizace zvuku</b>

en: <b>Color Balance</b>
cs: <b>Vyvážení barev</b>

en: <b>Keyboard</b>
cs: <b>Klávesnice</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
cs: <b>Nastavení seznamu médií</b>

en: <b>Screensaver</b>
cs: <b>Šetřič obrazovky</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
cs: <b>Nastavení titulků</b>

en: <b>Video Output</b>
cs: <b>Video výstup</b>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
cs: <big><span color='#BBBBBB'><i>od</i></span> <span color='#F4F4F4'>Neznámý umělec</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
cs: <big><span color='#BBBBBB'><i>na</i></span> <span color='#F4F4F4'>Neznámé album</span></big>

en: <i>by</i>
cs: <i>od</i>

en: <i>on</i>
cs: <i>na</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
cs: <span color='#F4F4F4'><b><big>Neznámá skladba</big></b></span>

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
cs: Jednoduchý moderní přehrávač médií pro pracovní prostředí Xfce.

en: A_ngle Menu
cs: Nabídka ú_hlu

en: About
cs: O aplikaci

en: Add
cs: Přidat

en: Add files to playlist
cs: Přidat soubory do seznamu médií

en: Add to playlist...
cs: Přidat do seznamu médií...

en: Additional software is required.
cs: Je požadován další software.

en: Advanced Stream Redirector (%s)
cs: Pokročilé přesměrování streamu (%s)

en: All files
cs: Všechny soubory

en: All supported files
cs: Všechny podporované soubory

en: Always minimize to tray when window is closed
cs: Při zavření okna vždy minimalizovat do oznamovací oblasti

en: Always replace playlist with opened files
cs: Vždy nahradit seznam médií otevíranými soubory

en: Arabic
cs: Arabské

en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu chcete aplikaci ukončit?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
cs: Opravdu chcete vymazat historii nedávných položek? Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Armenian
cs: Arménské

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio CD
cs: Zvukový disk CD

en: Audio Track #%d
cs: Zvuková stopa č. %d

en: Audio Track:
cs: Zvuková stopa:

en: Audio and video
cs: Zvuk a video

en: Auto
cs: Automaticky

en: Automatic
cs: Automatické

en: Automatically show subtitles when playing movie file
cs: Automaticky zobrazovat titulky při přehrávání filmu

en: Baltic
cs: Pobalstské jazyky

en: Brightness:
cs: Jas:

en: Buffering
cs: Ukládání do vyrovnávací paměti

en: Buffering (0%)
cs: Ukládání do vyrovnávací paměti (0%)

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Celtic
cs: Keltské

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Chapter %i
cs: Kapitola %i

en: Check and remove duplicate media entries
cs: Zkontrolovat a odstranit duplicitní média

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodučené

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Clear History
cs: Vymazat historii

en: Clear Recent Items
cs: Vymazat nedávné položky

en: Clear playlist
cs: Vyčistit seznam médií

en: Close
cs: Zavřít

en: Configure your media player
cs: Konfigurovat přehrávač médií

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Contrast:
cs: Kontrast:

en: Croatian
cs: Chorvatské

en: Current Locale
cs: Aktuální regionální nastavení

en: Cyrillic
cs: Cyrilice

en: Cyrillic/Russian
cs: Cyrilice/Rusky

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Cyrilice/Ukrajinsky

en: Decrease volume
cs: Snížit hlasitost

en: Disable screensaver when playing movies
cs: Při přehrávání filmů zakázat šetřič obrazovky

en: Disc Playlist
cs: Seznam médií disku

en: Display
cs: Displej

en: Display Parole user manual
cs: Zobrazit uživatelskou příručku aplikace Parole

en: Do not load plugins
cs: Nezavádět zásuvné moduly

en: Do you want to continue loading or stop?
cs: Chcete pokračovat v nahrávání nebo zastavit?

en: Don't Install
cs: Neinstalovat

en: Empty
cs: Prázdný

en: Enable keyboard multimedia keys
cs: Povolit multimediální tlačítka klávesnice

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Error
cs: Chyba

en: Error saving playlist file
cs: Chyba při ukládání souboru seznamu médií

en: Exit fullscreen
cs: Ukončit celou obrazovku

en: Extend your media player
cs: Rozšířit přehrávač médií

en: Font:
cs: Písmo:

en: Fullscreen
cs: Režim celé obrazovky

en: GStreamer Error
cs: Chyba GStreameru

en: GStreamer backend error
cs: Chyba služby GStreamer

en: General
cs: Hlavní

en: Georgian
cs: Gruzinské

en: Go
cs: Přejít

en: Go back 1 minute
cs: Vrátit se zpět o 1 minutu

en: Go back 10 minutes
cs: Vrátit se zpět o 10 minut

en: Go back 10 seconds
cs: Vrátit se zpět o 10 sekund

en: Go forward 1 minute
cs: Přeskočit o 1 minutu vpřed

en: Go forward 10 minutes
cs: Přeskočit o 10 minut vpřed

en: Go forward 10 seconds
cs: Přeskočit o 10 sekund vpřed

en: Go to position
cs: Jít na pozici

en: Greek
cs: Řecké

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Hindi
cs: Hindské

en: Hue:
cs: Odstín:

en: Icelandic
cs: Islandské

en: Increase volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Insert Disc
cs: Vložte disk

en: Install
cs: Instalovat

en: Japanese
cs: Japonské

en: Korean
cs: Korejské

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Leave _Fullscreen
cs: Opustit režim _celé obrazovky

en: Lower volume
cs: Snížit hlasitost

en: M3U Playlist (%s)
cs: Seznam médií M3U (%s)

en: MPRIS2 remote control
cs: Dálkové ovládání MPRIS2

en: Media stream is not seekable
cs: Stream neumožňuje přesouvání

en: Media to play
cs: Přehrávaná média

en: Message
cs: Zpráva

en: Mini Mode
cs: Režim zmenšeného zobrazení

en: Minimize to tray
cs: Minimalizovat do oznamovací oblasti

en: Move Down
cs: Posunout dolů

en: Move Up
cs: Posunout nahoru

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Mute volume
cs: Ztlumit

en: Next Track
cs: Další stopa

en: Next track
cs: Další stopa

en: No available plugin installer was found.
cs: Nebyl nalezen žádný instalátor zásuvných modulů.

en: No installed plugins found on this system
cs: V systému nebyly nalezeny žádné zásuvné moduly

en: None
cs: Žádné

en: Nordic
cs: Severské

en: Notify
cs: Oznámení

en: Open
cs: Otevřít

en: Open Containing Folder
cs: Otevřít složku obsahující soubor

en: Open Media Files
cs: Otevřít soubory médií

en: Open Network Location
cs: Otevřít umístění v síti

en: Open _Location...
cs: Otevřít _umístění...

en: Open _Recent
cs: Otevřít _nedávné

en: Open a new instance
cs: Otevřít novou instanci

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Open location
cs: Otevřít umístění

en: PLS Playlist (%s)
cs: Seznam médií PLS (%s)

en: P_lugins
cs: _Zásuvné moduly

en: P_revious Track
cs: P_ředchozí stopa

en: Parole Media Player
cs: Přehrávač médií Parole

en: Parole Media Player cannot start.
cs: Přehrávač médií Parole nelze spustit.

en: Parole Plugins
cs: Zásuvné moduly aplikace Parole

en: Parole Settings
cs: Nastavení aplikace Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
cs: Místo toho lze Parole minimalizovat do systémové oblasti.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
cs: Parole nabízí přehrávání lokálních mediálních souborů, včetně videa s podporou titulků, zvukových disků CD, DVD a streamů. Parole je také rozšiřitelný pomocí zásuvných modulů.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
cs: Parole je moderní přehrávač médií založený na frameworku GStreamer a je napsaný přímo pro prostředí Xfce. Je navržen s důrazem na jednoduchost, rychlost a využití zdrojů.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
cs: Aplikace Parole je již spuštěna, novou instanci otevřete použitím parametru -i

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
cs: K přehrání tohoto souboru Parole potřebuje <b>%s</b>

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
cs: K přehrání tohoto souboru Parole potřebuje <b>%s</b>.
    Může být automaticky nainstalované.

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Permission denied
cs: Přístup zamítnut

en: Persian
cs: Perské

en: Play
cs: Přehrát

en: Play Disc
cs: Přehrát disk

en: Play opened files
cs: Přehrát otevřené soubory

en: Play or pause if already playing
cs: Přehrát nebo pozastavit, pokud se již přehrává

en: Play your media
cs: Přehrát vaše média

en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Playlist
cs: Seznam médií

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
cs[0]: Seznam médií (%i kapitola)
cs[1]: Seznam médií (%i kapitoly)
cs[2]: Seznam médií (%i kapitol)
cs[3]: Seznam médií (%i kapitol)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
cs[0]: Seznam médií (%i položka)
cs[1]: Seznam médií (%i položky)
cs[2]: Seznam médií (%i položek)
cs[3]: Seznam médií (%i položek)

en: Playlist files
cs: Soubory seznamů médií

en: Please check your installation
cs: Prosím zkontrolujte vaši instalaci

en: Please check your installation.
cs: Prosím zkontrolujte vaši instalaci.

en: Please choose a supported playlist format
cs: Prosím vyberte podporovaný formát seznamu médií

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
cs: Prosím přejděte na https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs k nahlášení vaší chyby.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
cs: Restartujte prosím aplikaci Parole, aby se změny projevily.

en: Plugin
cs: Zásuvný modul

en: Plugin failed to load
cs: Zavedení zásuvného modulu se nezdařilo

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Previous Track
cs: Předchozí stopa

en: Previous track
cs: Předchozí stopa

en: Print version information and exit
cs: Zobrazí informace o verzi a ukončí se

en: Quit
cs: Ukončit

en: Raise volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Remember my choice
cs: Zapamatovat si tuto volbu

en: Remember playlist
cs: Zapamatovat si seznam médií

en: Remove
cs: Odebrat

en: Remove selected item
cs: Odstranit vybranou položku

en: Remove selected media
cs: Odebrat vybraná média

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Replace playlist when opening files
cs: Nahradit seznam médií při otevírání souborů

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí

en: Romanian
cs: Rumunské

en: Saturation:
cs: Sytost:

en: Save
cs: Uložit

en: Save Playlist as...
cs: Uložit seznam médií jako...

en: Select Subtitle File
cs: Vyberte soubor s titulky

en: Select Text Subtitles...
cs: Vyberte titulky...

en: Select next item
cs: Vybrat další položku

en: Select previous item
cs: Vybrat předcházející položku

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
cs: Nastavit cestu zařízení zvukových disků CD/VCD/DVD

en: Shareable Playlist (%s)
cs: Seznam médií umožňující sdílení (%s)

en: Show Playlist
cs: Zobrazit seznam médií

en: Show icon in the system tray
cs: Zobrazovat ikonu v oznamovací oblasti

en: Show menubar
cs: Zobrazit panel s nabídkou

en: Show notifications for currently playing tracks
cs: Zobrazit oznámení pro právě přehrávané stopy.

en: Show visual effects when an audio file is played
cs: Zobrazit vizuální efekty při přehrávání zvukových souborů

en: Shuffle
cs: Náhodně

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Square
cs: Čtverec

en: Start in embedded mode
cs: Spustit v embedded módu

en: Start in fullscreen mode
cs: Spustit v režimu celé obrazovky

en: Start playing opened files
cs: Zahájit přehrávání otevřených souborů

en: Stop
cs: Zastavit

en: Subtitle #%d
cs: Titulek č. %d

en: Subtitle Files
cs: Soubory s titulky

en: Subtitles
cs: Titulky

en: Subtitles:
cs: Titulky:

en: Thai
cs: Thajské

en: The stream is taking too much time to load
cs: Načtení streamu trvá příliš dlouho

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
cs: Toto vývojářské vydání přidává nový zmenšený režim a schopnost přehrávat obsah kliknutím na kulaté ikony. Použití motivů je zjednodušeno a pokud nejsou nalezeny tagy ID3, zobrazí se názvy souborů.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
cs: Toto vývojářské vydání opravuje několik vážných chyb, překlepů a historických detailů v dokumentaci. Nyní se zpracovávají tagy na souborech přenášených protokolem HTTP/S. Clutter backend pro video je v sadě nástrojů GTK+ 3.22 a novější zakázaný kvůli značným změnám v rozhraní API.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
cs: V tomto vývojovém vydání byla rozsáhle vyčištěna kódová základna, což usnadnilo zrychlení a zjednodušení Parole. Všechny adresy URL byly aktualizovány na HTTPS. Bylo vyřešeno velké množství chyb a byl představen nový dialog pro klávesové zkratky.

en: This is a minor bugfix release.
cs: Toto je vydání opravující malé chyby.

en: This is a minor translations-only release.
cs: Toto je pouze malé vydání s překlady.

en: This release adds support for automatic codec installation.
cs: Toto vydání přidává podporu automatické instalace kodeků.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
cs: Toto vydání představuje kompletní přechod na sadu nástrojů Gtk+3, vylepšení v uživatelském rozhraní (více streamlined nabídek), lepší seznamy médií. Navíc byly vylepšeny existující zásuvné moduly a byl přidán jeden nový (MPRIS2). V tomto vydání byla aktualizována většina grafických prvků a ve výchozím nastavení se nyní používá framework GStreamer1.0.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
cs: Toto vydání opravuje potíže při detekci umístění mechanik DVD.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
cs: Toto vydání zlepšuje proces sestavení a obsahuje i opravy několika chyb. Aktualizace na tuto novou stabilní verzi je doporučena všem uživatelům.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
cs: Toto vydání vylepšuje správu náhledů a úložiště a opravuje klávesové zkratky pro nastavení hlasitosti v režimu celé obrazovky.

en: This release inhibits power management during video playback.
cs: Toto vydání blokuje správu napájení během přehrávání videí.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
cs: Toto vydání je prvním stabilním vydáním série 1.0. Pro zlepšení využití na virtuálních strojích a zařízeních s nízkou spotřebou energie byla přidána nová volba automatického video výstupu. Bylo vyřešeno velké množství chyb a tím se toto vydání stalo vhodným pro všechny uživatele.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
cs: Toto vydání obnovuje seznam médií a vzhled dialogových oken. Náhodné přehrávání je efektivnější a lze obrátit jeho pořadí. Také se zlepšila podpora DVD a již nedochází k zablokování při spuštění.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
cs: Toto nestabilní vývojářské vydání přidává nový clutter backend a čistí zastaralé symboly sady Gtk3. Také přidává funkci "Jdi na pozici" a bylo opraveno několik závažných chyb.

en: Toggle fullscreen
cs: Přepnout na celou obrazovku

en: Toggle menubar
cs: Přepnout lištu nabídky

en: Toggle playlist
cs: Přepnout seznam skladeb

en: Track %i
cs: Stopa %i

en: Tray icon
cs: Ikona v oznamovací oblasti

en: Tray icon plugin
cs: Ikona zásuvného modulu v oznamovací oblasti

en: Turkish
cs: Turecké

en: Type %s --help to list all available command line options
cs: Seznam všech dostupných možností příkazového řádku získáte příkazem %s --help

en: Unable to install missing codecs.
cs: Nelze nainstalovat chybějící kodeky.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
cs: Nelze zavést zásuvný modul "%s", zkontrolujte instalaci GStreameru.

en: Unable to open default web browser
cs: Nelze otevřít výchozí webový prohlížeč

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown Album
cs: Neznámé album

en: Unknown Artist
cs: Neznámý umělec

en: Unknown Song
cs: Neznámá píseň

en: Unknown playlist format
cs: Neznámý formát seznamu médií

en: Unmute
cs: Zrušit ztlumení

en: Unmute (restore) volume
cs: Zrušit (obnovit) ztlumení

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: View
cs: Pohled

en: Visit Parole website
cs: Navštívit webovou stránku aplikace Parole

en: Visualization type:
cs: Typ vizualizace:

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Volume _Down
cs: _Snížit hlasitost

en: Volume _Up
cs: _Zvýšit hlasitost

en: Western
cs: Západní

en: X Window System (No Xv)
cs: X Window System (bez Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
cs: [SOUBORY] - Přehraje filmy a skladby

en: _About
cs: _O aplikaci...

en: _Aspect Ratio
cs: _Poměr stran

en: _Audio
cs: _Zvuk

en: _Audio Menu
cs: Nabídka _zvuku

en: _Audio Track
cs: _Zvuková stopa

en: _Chapter Menu
cs: Nabídka _kapitoly

en: _Chapters
cs: _Kapitoly

en: _Clear recent items...
cs: _Vyčistit nedávné položky...

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _DVD Menu
cs: Nabídka disku _DVD

en: _Fullscreen
cs: _Režim celé obrazovky

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Leave Fullscreen
cs: _Opustit režim celé obrazovky

en: _Media
cs: _Média

en: _Mute
cs: Z_tlumit

en: _Next
cs: _Následující

en: _Next Track
cs: _Další stopa

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: _Pause
cs: _Pozastavit

en: _Play
cs: _Přehrát

en: _Playback
cs: _Přehrávání

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Repeat
cs: _Opakovat

en: _Report a Bug...
cs: _Nahlásit chybu...

en: _Save Playlist...
cs: _Uložit seznam médií...

en: _Shuffle
cs: _Náhodně

en: _Subpicture Menu
cs: Nabíd_ka titulků

en: _Subtitles
cs: _Titulky

en: _Title Menu
cs: Nabídka _titulu

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: by
cs: od

en: on
cs: na
