gnome-packagekit - en to ca@valencia translation catalogue (673 entries)

en: %d %B %Y
ca@valencia: %d de %B de %Y

en: %i additional package is required for %s | %i additional packages are required for %s
ca@valencia[0]: Cal %i paquet addicional per %s
ca@valencia[1]: Calen %i paquets addicionals per %s

en: %i blocked update | %i blocked updates
ca@valencia[0]: %i actualització bloquejada
ca@valencia[1]: %i actualitzacions bloquejades

en: %i bug fix update | %i bug fix updates
ca@valencia[0]: %i actualització de correcció d'errades
ca@valencia[1]: %i actualitzacions de correcció d'errades

en: %i enhancement update | %i enhancement updates
ca@valencia[0]: %i actualització de millora
ca@valencia[1]: %i actualitzacions de millora

en: %i file installed by %s | %i files installed by %s
ca@valencia[0]: %i fitxer instal·lat per %s
ca@valencia[1]: %i fitxers instal·lats per %s

en: %i hour | %i hours
ca@valencia[0]: %i hora
ca@valencia[1]: %i hores

en: %i important update | %i important updates
ca@valencia[0]: %i actualització important
ca@valencia[1]: %i actualitzacions importants

en: %i minute | %i minutes
ca@valencia[0]: %i minut
ca@valencia[1]: %i minuts

en: %i package requires %s | %i packages require %s
ca@valencia[0]: %i paquet requereix %s
ca@valencia[1]: %i paquets requereixen %s

en: %i second | %i seconds
ca@valencia[0]: %i segon
ca@valencia[1]: %i segons

en: %i security update | %i security updates
ca@valencia[0]: %i actualització de seguretat
ca@valencia[1]: %i actualitzacions de seguretat

en: %i trivial update | %i trivial updates
ca@valencia[0]: %i actualització trivial
ca@valencia[1]: %i actualitzacions trivials

en: %i update | %i updates
ca@valencia[0]: %i actualització
ca@valencia[1]: %i actualitzacions

en: %i update selected | %i updates selected
ca@valencia[0]: %i actualització seleccionada
ca@valencia[1]: %i actualitzacions seleccionades

en: %i update selected (%s) | %i updates selected (%s)
ca@valencia[0]: %i actualització seleccionada (%s)
ca@valencia[1]: %i actualitzacions seleccionades (%s)

en: %s and %s
ca@valencia: %s i %s

en: %s is running as a privileged user
ca@valencia: %s s'està executant com a usuari privilegiat

en: %s requires a new mime type | %s requires new mime types
ca@valencia[0]: El %s requereix un tipus MIME nou
ca@valencia[1]: El %s requereix uns tipus MIME nous

en: %s requires an additional plugin for this operation | %s requires additional plugins for this operation
ca@valencia[0]: El %s requereix un connector addicional per esta operació
ca@valencia[1]: El %s requereix uns connectors addicionals per esta operació

en: %s requires an additional plugin to decode this file | %s requires additional plugins to decode this file
ca@valencia[0]: El %s requereix un connector addicional per descodificar este fitxer
ca@valencia[1]: El %s requereix uns connectors addicionals per descodificar este fitxer

en: %s requires an additional plugin to encode this file | %s requires additional plugins to encode this file
ca@valencia[0]: El %s requereix un connector addicional per codificar este fitxer
ca@valencia[1]: El %s requereix uns connectors addicionals per codificar este fitxer

en: %s wants to install a file | %s wants to install files
ca@valencia[0]: El %s vol instal·lar un fitxer
ca@valencia[1]: El %s vol instal·lar uns fitxers

en: %s wants to install a font | %s wants to install fonts
ca@valencia[0]: El %s vol instal·lar un tipus de lletra
ca@valencia[1]: El %s vol instal·lar uns tipus de lletres

en: %s wants to install a package | %s wants to install packages
ca@valencia[0]: El %s vol instal·lar un paquet
ca@valencia[1]: El %s vol instal·lar uns paquets

en: %s wants to remove a file | %s wants to remove files
ca@valencia[0]: El %s vol suprimir un fitxer
ca@valencia[1]: El %s vol suprimir uns fitxers

en: %s, %s and %s
ca@valencia: %s, %s i %s

en: %s, %s, %s and %s
ca@valencia: %s, %s, %s i %s

en: %s, %s, %s, %s and %s
ca@valencia: %s, %s, %s, %s i %s

en: A media change is required
ca@valencia: Es necessita un altre suport

en: A package could not be found that allows the action to complete.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap paquet que permeta completar l'acció.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: A package manager lock is required.
ca@valencia: Es requereix un bloqueig del gestor de paquets.

en: A package source contains packages that can be installed on this computer.
ca@valencia: Una font de paquets conté paquets que es poden instal·lar a l'ordinador.

en: A previous package management transaction was interrupted.
ca@valencia: Es va interrompre una transacció anterior del gestor de paquets.

en: A problem that we were not expecting has occurred.
    Please report this bug in your distribution bug tracker with the error description.
ca@valencia: S'ha produït un error no esperat.
    Informeu de l'errada al seguidor d'errades de la distribució amb la descripció de l'error.

en: A program is running that has to be closed before the update can proceed.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Heu de tancar un programa que s'està executant perquè puga continuar el procés d'actualització.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: A program requires a new mime type | A program requires new mime types
ca@valencia[0]: Un programa requereix un tipus MIME nou
ca@valencia[1]: Un programa requereix uns tipus MIME nous

en: A program requires an additional plugin for this operation | A program requires additional plugins for this operation
ca@valencia[0]: Un programa requereix un connector addicional per esta operació
ca@valencia[1]: Un programa requereix uns connectors addicionals per esta operació

en: A program requires an additional plugin to decode this file | A program requires additional plugins to decode this file
ca@valencia[0]: Un programa requereix un connector addicional per descodificar este fitxer
ca@valencia[1]: Un programa requereix uns connectors addicionals per descodificar este fitxer

en: A program requires an additional plugin to encode this file | A program requires additional plugins to encode this file
ca@valencia[0]: Un programa requereix un connector addicional per codificar este fitxer
ca@valencia[1]: Un programa requereix uns connectors addicionals per codificar este fitxer

en: A program wants to install a file | A program wants to install files
ca@valencia[0]: Un programa vol instal·lar un fitxer
ca@valencia[1]: Un programa vol instal·lar uns fitxers

en: A program wants to install a font | A program wants to install fonts
ca@valencia[0]: Un programa vol instal·lar un tipus de lletra
ca@valencia[1]: Un programa vol instal·lar uns tipus de lletres

en: A program wants to install a package | A program wants to install packages
ca@valencia[0]: Un programa vol instal·lar un paquet
ca@valencia[1]: Un programa vol instal·lar uns paquets

en: A program wants to remove a file | A program wants to remove files
ca@valencia[0]: Un programa vol suprimir un fitxer
ca@valencia[1]: Un programa vol suprimir uns fitxers

en: A restart is required to remain secure.
ca@valencia: Es necessita reiniciar per estar segur.

en: A restart is required.
ca@valencia: Es necessita reiniciar.

en: A restart will be required due to a security update.
ca@valencia: Es necessitarà reiniciar degut a una actualització de seguretat.

en: A restart will be required.
ca@valencia: Es necessitarà reiniciar.

en: A security signature is not present
ca@valencia: No hi ha cap signatura de seguretat

en: A security trust relationship could not be made with package source.
    Please check your security settings.
ca@valencia: No s'ha pogut establir una relació de confiança amb la font de paquets.
    Comproveu els paràmetres de seguretat.

en: A thread could not be created to service the user request.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fil per servir la sol·licitud de l'usuari.

en: About
ca@valencia: Quant a

en: Accepted EULA
ca@valencia: EULA acceptada

en: Accepting EULA
ca@valencia: S'està acceptant l'EULA

en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

en: Accessories
ca@valencia: Accessoris

en: Action
ca@valencia: Acció

en: Add or remove software installed on the system
ca@valencia: Afig o suprimeix programari instal·lat en el sistema

en: Additional confirmation required
ca@valencia: Es requereix una confirmació addicional

en: Additional media is required to complete the transaction.
ca@valencia: Es necessita un altre suport per completar la transacció.

en: Additional media is required. Please insert the %s labeled '%s' to continue.
ca@valencia: Es requereixen altres suports. Inseriu el %s etiquetat «%s» per continuar.

en: Admin tools
ca@valencia: Eines del sistema

en: All of the packages selected for install are already installed on the system.
ca@valencia: Ja estan instal·lats tots els paquets seleccionats per instal·lar.

en: All packages
ca@valencia: Tots els paquets

en: All packages are already installed
ca@valencia: Ja s'han instal·lat tots els paquets

en: All packages are up to date
ca@valencia: Tot els paquets estan actualitzats

en: All updates were installed successfully.
ca@valencia: S'han instal·lat correctament totes les actualitzacions.

en: Allow applications to invoke the codec installer
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de còdecs

en: Allow applications to invoke the codec installer.
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de còdecs.

en: Allow applications to invoke the font installer
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de tipus de lletres

en: Allow applications to invoke the font installer.
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de tipus de lletres.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de tipus MIME

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
ca@valencia: Permet que les aplicacions puguen cridar l'instal·lador de tipus MIME.

en: An additional font is required to view this document correctly. | Additional fonts are required to view this document correctly.
ca@valencia[0]: Es necessita un tipus de lletra per veure correctament este document.
ca@valencia[1]: Es necessiten alguns tipus de lletra per veure correctament este document.

en: An additional package is required: | Additional packages are required:
ca@valencia[0]: Es necessita un paquet addicional:
ca@valencia[1]: Es necessiten paquets addicionals:

en: An additional program is required to open this type of file:
ca@valencia: Es necessita un altre programa per obrir este tipus de fitxer:

en: An internal system error has occurred
ca@valencia: S'ha produït un error intern del sistema

en: An unspecified transaction error has occurred.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: S'ha produït un error no especificat durant la transacció.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: Application
ca@valencia: Aplicació

en: Applications that can open this type of file
ca@valencia: Aplicacions que poden obrir este tipus de fitxer

en: Apply Changes
ca@valencia: Aplica els canvis

en: Are you <b>sure</b> you want to install this package?
ca@valencia: <b>Segur</b> que voleu instal·lar este paquet?

en: Are you <b>sure</b> you want to update this package?
ca@valencia: <b>Segur</b> que voleu actualitzar este paquet?

en: Ask the user if additional packages should be installed
ca@valencia: Pregunta a l'usuari si s'haurien d'instal·lar alguns paquets més

en: Ask the user if additional packages should be installed.
ca@valencia: Pregunta a l'usuari si s'haurien d'instal·lar alguns paquets més.

en: Authorization failed
ca@valencia: Ha fallat l'autorització

en: Automatically remove unused dependencies
ca@valencia: Supressió automàtica de les dependències no utilitzades

en: Available
ca@valencia: Disponible

en: Bad security signature
ca@valencia: Signatura de seguretat dolenta

en: Bash – Command Not Found
ca@valencia: Bash – no s'ha trobat l'orde

en: Blocked update
ca@valencia: Actualització bloquejada

en: Blocked updates
ca@valencia: Actualitzacions bloquejades

en: Bug fix update
ca@valencia: Actualització de correcció d'errades

en: Bug fix updates
ca@valencia: Actualitzacions de correcció d'errades

en: Cancel search
ca@valencia: Cancel·la la cerca

en: Canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat

en: Canceling
ca@valencia: S'està cancel·lant

en: Cannot disable source
ca@valencia: No es pot inhabilitar la font

en: Cannot fetch install sources
ca@valencia: No es poden obtindre les fonts d'instal·lació

en: Cannot get lock
ca@valencia: No es pot obtindre el bloqueig

en: Cannot get package requires
ca@valencia: No es poden obtindre els requeriments del paquet

en: Cannot get the exclusive lock on the packaging backend.
    Please close any other legacy packaging tools that may be open.
ca@valencia: No es pot obtindre el blocatge exclusiu en el rerefons de gestió de paquets.
    Tanqueu la resta d'eines de gestió de paquets que puguen estar obertes.

en: Cannot get the file list
ca@valencia: No es pot obtindre la llista de fitxers

en: Cannot install from untrusted source
ca@valencia: No es pot instal·lar des d'una font en que no es confia

en: Cannot update from untrusted source
ca@valencia: No es pot actualitzar des d'una font en que no es confia

en: Cannot write repository configuration
ca@valencia: No es pot escriure la configuració del dipòsit

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
ca@valencia: Els canvis no s'apliquen immediatament, este botó aplica tots els canvis

en: Changes not applied
ca@valencia: No s'han aplicat els canvis

en: Check for Updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Checking for applications currently in use
ca@valencia: S'estan comprovant quines aplicacions s'estan utilitzant actualment

en: Checking for libraries currently in use
ca@valencia: S'estan comprovant quines biblioteques s'estan utilitzant actualment

en: Checking for updates…
ca@valencia: S'està comprovant si hi ha actualitzacions…

en: Checking signatures
ca@valencia: S'estan comprovant les signatures

en: Cleaned up
ca@valencia: S'ha netejat

en: Cleaning up
ca@valencia: S'està netejant

en: Cleaning up packages
ca@valencia: S'estan netejant els paquets

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Clear current selection
ca@valencia: Neteja la selecció actual

en: Close _Anyway
ca@valencia: Tanca _igualment

en: Command line client
ca@valencia: Client de la línia d'ordes

en: Committing changes
ca@valencia: S'estan validant els canvis

en: Communication
ca@valencia: Comunicació

en: Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update this package. | Connectivity is being provided by wireless broadband, and it may be expensive to update these packages.
ca@valencia[0]: La connexió és a través de banda ampla sense fil i pot ser car actualitzar este paquet.
ca@valencia[1]: La connexió és a través de banda ampla sense fil i pot ser car actualitzar estos paquets.

en: Continue
ca@valencia: Continua

en: Continue _Anyway
ca@valencia: Continua _igualment

en: Copying files
ca@valencia: S'estan copiant els fitxers

en: Could not find packages
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el paquet

en: Could not find plugin in any configured package source
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el connector a cap font de paquets

en: Could not find service in any configured package source
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el servei a cap font de paquets activa

en: Could not get list of distribution upgrades
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista d'actualitzacions de distribució

en: Could not get package details
ca@valencia: No s'han pogut obtindre els detalls del paquet

en: Could not get update details
ca@valencia: No s'han pogut obtindre els detalls de l'actualització

en: Could not get updates
ca@valencia: No s'han pogut obtindre les actualitzacions

en: Could not remove a protected system package
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir un paquet protegit del sistema

en: Could not restart
ca@valencia: No s'ha pogut reiniciar

en: Could not run upgrade script
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'script d'actualització

en: Could not update packages
ca@valencia: No s'han pogut actualitzar els paquets

en: Date
ca@valencia: Data

en: Debugging Options
ca@valencia: Opcions de depuració

en: Decompressed
ca@valencia: Descomprimit

en: Decompressing
ca@valencia: S'està descomprimint

en: Dependency resolution failed
ca@valencia: No s'han pogut resoldre les dependències

en: Dependent Packages
ca@valencia: Paquets dependents

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Do not exit after the request has been processed
ca@valencia: No surtis quan s'acabi de processar la sol·licitud

en: Do not install this package unless you are sure it is safe to do so.
ca@valencia: No instal·leu este paquet si no sabeu que és segur fer-ho.

en: Do not show this again
ca@valencia: No ho mostres més

en: Do not update this package unless you are sure it is safe to do so.
ca@valencia: No actualitzeu este paquet si no sabeu que és segur fer-ho.

en: Do you recognize the user and trust this key?
ca@valencia: Reconeixeu l'usuari i confieu en esta clau?

en: Do you trust the source of the packages?
ca@valencia: Confieu en la font dels paquets?

en: Do you want to install this file? | Do you want to install these files?
ca@valencia[0]: Voleu instal·lar este fitxer?
ca@valencia[1]: Voleu instal·lar estos fitxers?

en: Do you want to install this package now? | Do you want to install these packages now?
ca@valencia[0]: Voleu instal·lar este paquet ara?
ca@valencia[1]: Voleu instal·lar este paquet ara?

en: Do you want to remove this file now? | Do you want to remove these files now?
ca@valencia[0]: Voleu suprimir este fitxer?
ca@valencia[1]: Voleu suprimir estos fitxers?

en: Do you want to search for a program to open this file type now?
ca@valencia: Voleu cercar ara un programa que puga obrir estos tipus de fitxers?

en: Do you want to search for a suitable package now? | Do you want to search for suitable packages now?
ca@valencia[0]: Voleu cercar el paquet adequat ara?
ca@valencia[1]: Voleu cercar els paquets adequats ara?

en: Do you want to search for and install this package now? | Do you want to search for and install these packages now?
ca@valencia[0]: Voleu cercar i instal·lar este paquet ara?
ca@valencia[1]: Voleu cercar i instal·lar estos paquets ara?

en: Do you want to search for this file now? | Do you want to search for these files now?
ca@valencia[0]: Voleu cercar este fitxer?
ca@valencia[1]: Voleu cercar estos fitxers?

en: Do you want to search for this now? | Do you want to search for these now?
ca@valencia[0]: Voleu cercar-lo ara?
ca@valencia[1]: Voleu cercar-los ara?

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Downgrade
ca@valencia: Desactualització

en: Download size
ca@valencia: Mida baixada

en: Downloaded
ca@valencia: S'ha baixat

en: Downloaded packages
ca@valencia: S'han baixat els paquets

en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

en: Downloading file lists
ca@valencia: S'estan baixant les llistes de fitxers

en: Downloading groups
ca@valencia: S'estan baixant els grups

en: Downloading list of packages
ca@valencia: S'està baixant la llista de paquets

en: Downloading lists of changes
ca@valencia: S'estan baixant les llistes de canvis

en: Downloading packages
ca@valencia: S'estan baixant els paquets

en: Downloading repository information
ca@valencia: S'està baixant la informació del dipòsit

en: Downloading update information
ca@valencia: S'està baixant la informació d'actualització

en: Education
ca@valencia: Educació

en: Electronics
ca@valencia: Electrònica

en: Enable or disable package repositories
ca@valencia: Habilita o inhabilita els dipòsits de paquets

en: Enabled
ca@valencia: Habilitat

en: Enabled repository
ca@valencia: S'ha habilitat el dipòsit

en: Enabling repository
ca@valencia: S'està habilitant el dipòsit

en: Enhancement update
ca@valencia: Actualització de millora

en: Enhancement updates
ca@valencia: Actualitzacions de millora

en: Enter a search word or click a category to get started.
ca@valencia: Per començar, introduïu una paraula de cerca, o bé, feu clic en una categoria.

en: Enter a search word to get started.
ca@valencia: Per començar introduïu una paraula de cerca.

en: Error details
ca@valencia: Detalls de l'errada

en: Exiting as backend details could not be retrieved
ca@valencia: Se ix perquè no es poden obtindre els detalls del rerefons

en: Exiting as properties could not be retrieved
ca@valencia: Se ix perquè no s'han pogut obtindre les propietats

en: Failed to change status
ca@valencia: No s'ha pogut canviar l'estat

en: Failed to close down the backend instance.
    This error can normally be ignored.
ca@valencia: No s'ha pogut tancar correctament la instància del rerefons.
    Este error es pot ignorar tranquil·lament.

en: Failed to create a thread
ca@valencia: No s'ha pogut crear cap fil

en: Failed to finalize
ca@valencia: No s'ha pogut finalitzar

en: Failed to find font | Failed to find fonts
ca@valencia[0]: No s'ha pogut trobar el tipus de lletra
ca@valencia[1]: No s'han pogut trobar els tipus de lletra

en: Failed to find package
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el paquet

en: Failed to find package for this file
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el paquet per este fitxer

en: Failed to find software
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap programari

en: Failed to get the list of sources
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista de fonts

en: Failed to initialize
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar

en: Failed to initialize packaging backend.
    This may occur if other packaging tools are being used simultaneously.
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar el rerefons que gestiona els paquets.
    Pot ser degut si s'utilitzen alhora altres eines de gestió de paquets.

en: Failed to install a package to provide a file
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar el paquet que proporciona el fitxer

en: Failed to install file | Failed to install files
ca@valencia[0]: No s'ha pogut instal·lar el fitxer
ca@valencia[1]: No s'han pogut instal·lar els fitxers

en: Failed to install package
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar el paquet

en: Failed to install software
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar cap programari

en: Failed to process request.
ca@valencia: No s'ha pogut processar la sol·licitud.

en: Failed to remove package
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el paquet

en: Failed to search for Plasma service
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el servei pel Plasma

en: Failed to search for plugin
ca@valencia: No s'ha pogut cercar el connector

en: Failed to search for provides
ca@valencia: No s'han pogut cercar proveïdors

en: Failed with unknown error code
ca@valencia: Ha fallat amb un codi d'error desconegut

en: Failed with unknown error code.
ca@valencia: Ha fallat amb un codi d'error desconegut.

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Files to install
ca@valencia: Fitxers a instal·lar

en: Filter
ca@valencia: Filtre

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
ca@valencia: Filtra les llistes de paquets en el gpk-application a partir del nom base.

en: Filter using basename in gpk-application
ca@valencia: Filtra en el gpk-application a partir del nom base

en: Finished
ca@valencia: S'ha finalitzat

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: For more information about bugs fixed by this update please visit this website: | For more information about bugs fixed by this update please visit these websites:
ca@valencia[0]: Per més informació sobre els errors que resol esta actualització visiteu este lloc web:
ca@valencia[1]: Per més informació sobre els errors que resol esta actualització visiteu estos llocs web:

en: For more information about this security update please visit this website: | For more information about this security update please visit these websites:
ca@valencia[0]: Per més informació sobre esta actualització de seguretat visiteu este lloc web:
ca@valencia[1]: Per més informació sobre esta actualització de seguretat visiteu estos llocs web:

en: For more information about this update please visit this website: | For more information about this update please visit these websites:
ca@valencia[0]: Per més informació sobre esta actualització visiteu este lloc web:
ca@valencia[1]: Per més informació sobre esta actualització visiteu estos llocs webs:

en: Force installing package
ca@valencia: Força la instal·lació del paquet

en: GNOME Package Updater
ca@valencia: Actualitzador de paquets del GNOME

en: GNOME Packages
ca@valencia: Paquets GNOME

en: GNOME Session
ca@valencia: Sessió del GNOME

en: GNOME Software
ca@valencia: Programari GNOME

en: GNOME desktop
ca@valencia: Escriptori GNOME

en: Games
ca@valencia: Jocs

en: Generating package lists
ca@valencia: S'estan generant les llistes de paquets

en: Getting categories
ca@valencia: S'estan obtenint les categories

en: Getting dependencies
ca@valencia: S'estan obtenint les dependències

en: Getting details
ca@valencia: S'estan obtenint els detalls

en: Getting distribution upgrade information
ca@valencia: S'està obtenint la informació sobre l'actualització de la distribució

en: Getting file list
ca@valencia: S'està obtenint la llista de fitxers

en: Getting information
ca@valencia: S'està obtenint la informació

en: Getting list of repositories
ca@valencia: S'està obtenint la llista de dipòsits

en: Getting old transactions
ca@valencia: S'estan obtenint les transaccions anteriors

en: Getting package lists
ca@valencia: S'estan obtenint les llistes de paquets

en: Getting package source list not supported by backend
ca@valencia: El rerefons no permet obtindre la llista de fonts de paquets

en: Getting requires
ca@valencia: S'estan obtenint els requeriments

en: Getting the list of updates
ca@valencia: S'està obtenint la llista d'actualitzacions

en: Getting update detail
ca@valencia: S'estan obtenint els detalls de l'actualització

en: Getting updates
ca@valencia: S'estan obtenint les actualitzacions

en: Getting what provides
ca@valencia: S'està obtenint el que proporciona

en: Got categories
ca@valencia: S'han obtingut les categories

en: Got dependencies
ca@valencia: S'han obtingut les dependències

en: Got details
ca@valencia: S'han obtingut els detalls

en: Got distribution upgrades
ca@valencia: S'han obtingut les actualitzacions de la distribució

en: Got file list
ca@valencia: S'ha obtingut la llista de fitxers

en: Got list of repositories
ca@valencia: S'ha obtingut la llista de dipòsits

en: Got old transactions
ca@valencia: S'han obtingut les transaccions anteriors

en: Got package lists
ca@valencia: S'han obtingut les llistes de paquets

en: Got requires
ca@valencia: S'han obtingut els requeriments

en: Got update detail
ca@valencia: S'han obtingut els detalls de l'actualització

en: Got updates
ca@valencia: S'han obtingut les actualitzacions

en: Got what provides
ca@valencia: S'ha obtingut el que proporciona

en: Graphics
ca@valencia: Gràfics

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: If search terms should be completed automatically
ca@valencia: Si les paraules de cerca s'han de completar automàticament

en: If search terms should be completed automatically.
ca@valencia: Si les paraules de cerca s'han de completar automàticament.

en: Ignore this update
ca@valencia: Ignora esta actualització

en: Important update
ca@valencia: Actualització important

en: Important updates
ca@valencia: Actualitzacions importants

en: Incorrect response from search
ca@valencia: Resposta incorrecta de la cerca

en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: Install Package
ca@valencia: Instal·la el paquet

en: Install Software
ca@valencia: Instal·la programari

en: Install local file | Install local files
ca@valencia[0]: Instal·la un fitxer local
ca@valencia[1]: Instal·la fitxers locals

en: Install package
ca@valencia: Instal·la el paquet

en: Install root is invalid
ca@valencia: L'arrel de la instal·lació no és vàlida

en: Install selected packages on the system
ca@valencia: Instal·la els paquets seleccionats en el sistema

en: Install selected software on the system
ca@valencia: Instal·la el programari seleccionat en el sistema

en: Install the following driver | Install the following drivers
ca@valencia[0]: Instal·la el controlador següent
ca@valencia[1]: Instal·la els controladors següents

en: Install the following plugin | Install the following plugins
ca@valencia[0]: Instal·la el connector següent
ca@valencia[1]: Instal·la els connectors següents

en: Installation of this package prevented by your packaging system's configuration.
ca@valencia: La configuració del sistema gestor de paquets no permet que s'instal·le este paquet.

en: Installed
ca@valencia: Instal·lat

en: Installed local files
ca@valencia: S'han instal·lat els fitxers locals

en: Installed packages
ca@valencia: S'han instal·lat els paquets

en: Installed signature
ca@valencia: S'ha instal·lat la signatura

en: Installed size
ca@valencia: Mida instal·lada

en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

en: Installing file
ca@valencia: S'està instal·lant el fitxer

en: Installing packages
ca@valencia: S'està instal·lant paquets

en: Installing signature
ca@valencia: S'està instal·lant la signatura

en: Installing the local file failed.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Ha fallat la instal·lació del fitxer local.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: Installing updates
ca@valencia: S'estan instal·lant les actualitzacions

en: Invalid
ca@valencia: No vàlid

en: Invalid package file
ca@valencia: Fitxer de paquet no vàlid

en: Invalid search text
ca@valencia: Text de cerca no vàlid

en: KDE desktop
ca@valencia: Escriptori KDE

en: Language code not matched
ca@valencia: No s'ha trobat cap concordança amb el codi d'idioma

en: Language tag not parsed
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar l'etiqueta d'idioma

en: Legacy
ca@valencia: Llegat

en: License
ca@valencia: Llicència

en: License Agreement Required
ca@valencia: Es requereix l'acord de llicència

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
ca@valencia: Publicat sota la Llicència Pública General GNU versió 2

en: Loading cache
ca@valencia: S'està carregant la memòria intermèdia

en: Loading…
ca@valencia: S'està carregant…

en: Local file conflict between packages
ca@valencia: Hi ha un conflicte en un fitxer local entre diferents paquets

en: Local file installer
ca@valencia: Instal·lador de fitxers locals

en: Local install failed
ca@valencia: Ha fallat la instal·lació local

en: Localization
ca@valencia: Localització

en: Lock required
ca@valencia: Es requereix un bloqueig

en: Log Out
ca@valencia: Ix

en: Log viewer
ca@valencia: Visualitzador del registre

en: Malicious software can damage your computer or cause other harm.
ca@valencia: El programari maliciós pot malmetre l'ordinador o provocar altres fallades.

en: Maps
ca@valencia: Mapes

en: Missing security signature
ca@valencia: Manca la signatura de seguretat

en: More details
ca@valencia: Més detallat

en: More information
ca@valencia: Més informació

en: Multimedia
ca@valencia: So i vídeo

en: Multiple packages exist that are not compatible with each other.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
ca@valencia: Hi ha diversos paquets que no són compatibles els uns amb els altres.
    Normalment es deu a que s'estan barrejant paquets de fonts diferents.

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: New distribution upgrade release '%s' is available
ca@valencia: Hi ha disponible una actualització de distribució a «%s»

en: Newest packages
ca@valencia: Paquets més nous

en: No applications were chosen to be installed
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap aplicació per instal·lar

en: No distribution upgrade data is available
ca@valencia: Hi ha disponibles dades d'actualització de la distribució

en: No files
ca@valencia: Cap fitxer

en: No more mirrors are available
ca@valencia: No hi ha més miralls disponibles

en: No network connection available
ca@valencia: No hi ha cap connexió disponible

en: No network connection was detected.
ca@valencia: No s'ha detectat cap connexió de xarxa.

en: No new applications can be found to handle this type of file
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap aplicació que puga gestionar este tipus de fitxer

en: No new fonts can be found for this document
ca@valencia: No s'ha pogut trobar cap tipus de lletra nova per este document

en: No other packages require this package
ca@valencia: No hi ha cap altre paquet que el requerisca

en: No package cache is available.
ca@valencia: No hi ha cap memòria cau de paquets disponible.

en: No packages
ca@valencia: Cap paquet

en: No packages to update
ca@valencia: No hi ha paquets per actualitzar

en: No restart is necessary.
ca@valencia: No fa falta reiniciar.

en: No restart is required.
ca@valencia: No fa falta reiniciar.

en: No results were found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap resultat.

en: No results were returned.
ca@valencia: No ha retornat cap resultat.

en: No space is left on the disk
ca@valencia: No hi ha espai al disc

en: No update details available.
ca@valencia: No hi ha informació de l'actualització disponible.

en: No updates are available
ca@valencia: No hi ha cap actualització

en: None of the selected packages could be updated.
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar cap dels paquets seleccionats.

en: Normal update
ca@valencia: Actualització normal

en: Not supported by this backend
ca@valencia: No està implementat en este rerefons

en: Nothing to do.
ca@valencia: No s'ha de fer res.

en: Now
ca@valencia: Ara

en: Obsoleted
ca@valencia: Obsolet

en: Obsoleting
ca@valencia: S'està fent obsolet

en: Obsoleting packages
ca@valencia: S'estan marcant els paquets com a obsolets

en: Office
ca@valencia: Oficina

en: One of the selected packages failed to be removed correctly.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Un dels paquets seleccionats no s'ha suprimit correctament.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: One of the selected packages failed to build correctly.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Un dels paquets seleccionats no s'ha construït correctament.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: One of the selected packages failed to configure correctly.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Un dels paquets seleccionats no s'ha configurat correctament.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: One of the selected packages failed to install correctly.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: Un dels paquets seleccionats no s'ha instal·lat correctament.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: Only Native Packages
ca@valencia: Només els paquets nadius

en: Only Newest Versions
ca@valencia: Només les versions més noves

en: Only show native packages in the file lists
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets nadius

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets nadius que coincidisquen amb l'arquitectura del sistema.

en: Only show supported packages in the file lists
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets compatibles

en: Only show supported packages in the file lists.
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets compatibles.

en: Only show the newest packages in the file lists
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets més nous

en: Only show the newest packages in the file lists.
ca@valencia: En les llistes de fitxers mostra només els paquets més nous.

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
ca@valencia: En la llista d'actualitzacions mostra només els paquets nous i oculta les actualitzacions velles que encara estan disponibles.

en: Only show the newest updates in the list
ca@valencia: En la llista mostra només els paquets més nous

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Other desktops
ca@valencia: Altres escriptoris

en: Other updates
ca@valencia: Altres actualitzacions

en: Other updates are held back as some important system packages need to be installed first.
ca@valencia: S'han retingut temporalment altres actualitzacions degut a que paquets importants del sistema s'han d'instal·lar primer.

en: Out of memory
ca@valencia: S'ha exhaurit la memòria

en: Package
ca@valencia: Paquet

en: Package Install
ca@valencia: Instal·lació de paquets

en: Package Log
ca@valencia: Canvis del paquet

en: Package Manager error details
ca@valencia: Dades de l'errada del gestor de paquets

en: Package Manager for GNOME
ca@valencia: Gestor de paquets pel GNOME

en: Package Source
ca@valencia: Font de paquet

en: Package Sources
ca@valencia: Fonts de paquets

en: Package Updater
ca@valencia: Actualitzador de paquets

en: Package Updater allows you to update packages on your system without rebooting. You can view details about each update and choose which updates to apply.
ca@valencia: L'Actualitzador de paquets vos permet actualitzar els paquets de la vostra distribució sense reiniciar. Podeu veure els detalls de cada actualització i triar quines actualitzacions s'han d'aplicar.

en: Package Updater uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
ca@valencia: L'Actualitzador de paquets utilitza el PackageKit i pot treballar en qualsevol distribució utilitzant l'entorn de treball nadiu de gestió de paquets.

en: Package collections
ca@valencia: Col·leccions de paquets

en: Package failed to be removed
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el paquet

en: Package failed to build
ca@valencia: No s'ha pogut construir el paquet

en: Package failed to configure
ca@valencia: No s'ha pogut configurar el paquet

en: Package failed to install
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar el paquet

en: Package install blocked
ca@valencia: S'ha bloquejat la instal·lació del paquet

en: Package installer
ca@valencia: Instal·lador de paquets

en: Package is corrupt
ca@valencia: El paquet està malmés

en: Package is incompatible with this system
ca@valencia: El paquet no és compatible amb este sistema

en: Package management applications are security sensitive.
ca@valencia: Les aplicacions de gestió de paquets són sensibles a la seguretat.

en: Package sources
ca@valencia: Fonts de paquets

en: Package updates correct errors, eliminate security vulnerabilities, and provide new features.
ca@valencia: Les actualitzacions de paquets corregeixen errades, eliminen vulneracions de seguretat i proporcionen funcions noves.

en: Package:
ca@valencia: Paquet:

en: PackageKit File Installer
ca@valencia: Instal·lador de fitxers del PackageKit

en: PackageKit Website
ca@valencia: Lloc web del PackageKit

en: PackageKit is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca@valencia: El PackageKit es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIABILITAT o ADEQUACIÓ PER UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtindre'n més detalls.

en: PackageKit is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca@valencia: El PackageKit és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja siga la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) qualsevol altra versió posterior.

en: Packages
ca@valencia: Paquets

en: Packages allows you to install and remove packages on your system. You can view and search packages by name, details or even file name and also see dependencies of one package on other packages. Searching by groups is possible and is an easy way to find software in your favorite desktop environment.
ca@valencia: El Paquets vos permet instal·lar i suprimir paquets del sistema. Podeu veure i cercar paquets per nom, dades o fins i tot per nom de fitxer així com també veure les dependències d'un paquet amb altres paquets. La cerca per grups també és possible i és una manera fàcil de trobar programari per al vostre entorn d'escriptori preferit.

en: Packages are not compatible
ca@valencia: Els paquets no són compatibles

en: Packages listed below are required for %s to function correctly. | Packages listed below are required for %s to function correctly.
ca@valencia[0]: Els paquets d'ací sota necessiten %s per funcionar correctament.
ca@valencia[1]: Els paquets d'ací sota necessiten %s per funcionar correctament.

en: Packages listed below require %s to function correctly. | Packages listed below require %s to function correctly.
ca@valencia[0]: Els paquets d'ací sota necessiten %s per funcionar correctament.
ca@valencia[1]: Els paquets d'ací sota necessiten %s per funcionar correctament.

en: Packages uses PackageKit and can work on any distribution using the native package management framework.
ca@valencia: El Paquets utilitza el PackageKit i pot treballar en qualsevol distribució utilitzant l'entorn de treball nadiu de gestió de paquets.

en: Pending
ca@valencia: Pendents

en: Plasma requires an additional service for this operation | Plasma requires additional services for this operation
ca@valencia[0]: El Plasma requereix un servei addicional per esta operació
ca@valencia[1]: El Plasma requereix serveis addicionals per esta operació

en: Power management
ca@valencia: Gestió de l'energia

en: Prepared
ca@valencia: Preparat

en: Preparing
ca@valencia: S'està preparant

en: Problem connecting to a package source
ca@valencia: S'ha produït un problema en connectar-se a una font de paquets

en: Programming
ca@valencia: Programació

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
ca@valencia: Programes que s'haurien d'ignorar quan envien sol·licituds de sessió a través de D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
ca@valencia: Programes que s'haurien d'ignorar quan envien sol·licituds de sessió a través de D-Bus, separats per comes.

en: Publishing
ca@valencia: Autoedició

en: Querying
ca@valencia: S'està consultant

en: Reading the configuration file failed
ca@valencia: Ha fallat la lectura del fitxer de configuració

en: Refresh Package Lists
ca@valencia: Actualitza les llistes de paquets

en: Refreshed package cache
ca@valencia: S'ha actualitzat la memòria cau de paquets

en: Refreshing package cache
ca@valencia: S'està actualitzant la memòria cau dels paquets

en: Refreshing software list
ca@valencia: S'està actualitzant la llista de programari

en: Reinstall
ca@valencia: Reinstal·lació

en: Reinstalled
ca@valencia: Reinstal·lat

en: Reinstalling
ca@valencia: S'està reinstal·lant

en: Remaining time: %s
ca@valencia: Temps restant: %s

en: Remove
ca@valencia: Suprimeix

en: Remove Package
ca@valencia: Suprimeix el paquet

en: Removed
ca@valencia: S'ha suprimit

en: Removed packages
ca@valencia: S'han suprimit els paquets

en: Removed repository
ca@valencia: S'ha suprimit el dipòsit

en: Removing
ca@valencia: S'està suprimint

en: Removing a protected system package is not allowed.
ca@valencia: No es pot suprimir un paquet protegit del sistema.

en: Removing packages
ca@valencia: S'estan suprimint els paquets

en: Removing repository
ca@valencia: S'està suprimint el dipòsit

en: Repackaging files
ca@valencia: S'està tornant a empaquetar els fitxers

en: Repaired the system
ca@valencia: S'ha reparat el sistema

en: Repairing the system
ca@valencia: S'està reparant el sistema

en: Repository configuration invalid
ca@valencia: La configuració del dipòsit no és vàlida

en: Repository configuration was invalid and could not be read.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la configuració del dipòsit perquè no era vàlida.

en: Repository name was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el nom del dipòsit

en: Repository name:
ca@valencia: Nom del dipòsit:

en: Requesting data
ca@valencia: S'estan demanant les dades

en: Required Packages
ca@valencia: Paquets necessaris

en: Required data could not be found on any of the configured package sources.
    There were no more download mirrors that could be tried.
ca@valencia: No s'han pogut trobar les dades necessàries en cap de les fonts de paquets configurades.
    No hi havia més miralls de baixades per provar.

en: Required upgrade data could not be found in any of the configured package sources.
    The list of distribution upgrades will be unavailable.
ca@valencia: No s'han pogut trobar les dades d'actualització necessàries en cap de les fonts de paquets configurades.
    La llista d'actualitzacions de la distribució no estarà disponible.

en: Rescheduled due to priority
ca@valencia: S'ha endarrerit degut a la prioritat

en: Resolved
ca@valencia: Resolt

en: Resolving
ca@valencia: S'està resolent

en: Resolving dependencies
ca@valencia: S'estan resolent les dependències

en: Restart Computer
ca@valencia: Reinicia l'ordinador

en: Run new application?
ca@valencia: Voleu executar la nova aplicació?

en: Running
ca@valencia: S'està executant

en: Running graphical applications as a privileged user should be avoided for security reasons.
ca@valencia: S'hauria d'evitar executar aplicacions gràfiques com a usuari privilegiat per motius de seguretat.

en: Running the transaction failed
ca@valencia: Ha fallat la transacció

en: Scanning installed applications
ca@valencia: S'estan escanejant les aplicacions instal·lades

en: Science
ca@valencia: Ciència

en: Scroll to packages as they are downloaded
ca@valencia: Desplaça als paquets mentre es baixen

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
ca@valencia: En la llista d'actualitzacions desplaça als paquets mentre es baixen o s'instal·len.

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: Search by description
ca@valencia: Cerca per la descripció

en: Search by file name
ca@valencia: Cerca pel nom de fitxer

en: Search by name
ca@valencia: Cerca pel nom

en: Search filter was invalid
ca@valencia: El filtre de cerca és no vàlid

en: Searched for file
ca@valencia: S'ha cercat el fitxer

en: Searched for package details
ca@valencia: S'han cercat els detalls del paquet

en: Searched for package name
ca@valencia: S'ha cercat el nom del paquet

en: Searched groups
ca@valencia: S'han cercat els grups

en: Searching by description
ca@valencia: S'està cercant per la descripció

en: Searching by file
ca@valencia: S'està cercant pel fitxer

en: Searching by name
ca@valencia: S'està cercant pel nom

en: Searching details
ca@valencia: S'estan cercant els detalls

en: Searching for file
ca@valencia: Cerca de fitxers

en: Searching for file handlers
ca@valencia: Cerca de gestors de fitxers

en: Searching for font | Searching for fonts
ca@valencia[0]: S'està cercant un tipus de lletra
ca@valencia[1]: S'estan cercant uns tipus de lletra

en: Searching for package name
ca@valencia: S'està cercant el nom del paquet

en: Searching for packages
ca@valencia: Cerca de paquets

en: Searching for plugin: %s
ca@valencia: S'està cercant el connector: %s

en: Searching for plugins
ca@valencia: Cerca de connectors

en: Searching for service: %s
ca@valencia: S'està cercant el servei: %s

en: Searching for services
ca@valencia: Cerca de serveis

en: Searching groups
ca@valencia: S'estan cercant els grups

en: Security
ca@valencia: Seguretat

en: Security update
ca@valencia: Actualització de seguretat

en: Security updates
ca@valencia: Actualitzacions de seguretat

en: Select all
ca@valencia: Selecciona'ls tots

en: Select security updates
ca@valencia: Selecciona les actualitzacions de seguretat

en: Servers
ca@valencia: Servidors

en: Session D-Bus service for PackageKit
ca@valencia: Servei de D-Bus de la sessió pel PackageKit

en: Set repository data
ca@valencia: S'han establit les dades del dipòsit

en: Set the filter to this value
ca@valencia: Estableix este valor pel filtre

en: Set the parent window to make this modal
ca@valencia: Estableix la finestra pare de manera que esta siga modal

en: Setting repository data
ca@valencia: S'estan establint les dades del dipòsit

en: Show all packages
ca@valencia: Mostra tots els paquets

en: Show all repositories in the package source viewer
ca@valencia: Mostra tots els dipòsits en el visualitzador de fonts de paquets

en: Show all repositories in the package source viewer.
ca@valencia: Mostra tots els dipòsits en el visualitzador de fonts de paquets.

en: Show debugging information for all files
ca@valencia: Mostra la informació de depuració de tots els fitxers

en: Show debugging options
ca@valencia: Mostra les opcions de depuració

en: Show details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: Show the 'All Packages' group menu
ca@valencia: Mostra el menú de grup «Tots els paquets»

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
ca@valencia: Mostra l'element del menú «Tots els paquets». En la majoria de rerefons es triga molt de temps a emplenar-se i la gran majoria dels usuaris no ho necessiten.

en: Show the category group menu
ca@valencia: Mostra el menú de grup de categoria

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
ca@valencia: Mostra el menú de grup «Categoria». És més complet i personalitzat per la distribució, però tarda més temps a emplenar-se.

en: Show the program version and exit
ca@valencia: Mostra la versió del programa i ix

en: Signature URL:
ca@valencia: URL de la signatura:

en: Signature identifier:
ca@valencia: Identificador de la signatura:

en: Signature user identifier:
ca@valencia: Identificador d'usuari de la signatura:

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Software Install
ca@valencia: Instal·lació de programari

en: Software Log Viewer
ca@valencia: Visualitzador del registre de programari

en: Software signature is required
ca@valencia: Es necessita la signatura del programari

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted before the changes will be applied.
ca@valencia: Algunes de les actualitzacions que s'han instal·lat requereixen que es reinicie l'ordinador perquè es puguen aplicar els canvis.

en: Some of the updates that were installed require the computer to be restarted to remain secure.
ca@valencia: Algunes de les actualitzacions que s'han instal·lat requereixen que es reinicie l'ordinador per estar segurs.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in before the changes will be applied.
ca@valencia: Abans d'aplicar els canvis, algunes actualitzacions que van ser instal·lades requereixen que eixiu i torneu a entrar a la sessió.

en: Some of the updates that were installed require you to log out and back in to remain secure.
ca@valencia: Alguna de les actualitzacions que s'han instal·lat requereixen que eixiu de la sessió i torneu a entrar-hi per estar segurs.

en: Some updates were not installed
ca@valencia: No s'han instal·lat algunes actualitzacions

en: Source
ca@valencia: Font

en: Source packages are not normally installed this way.
    Check the extension of the file you are trying to install.
ca@valencia: Els paquets font no s'instal·len d'esta manera.
    Comproveu l'extensió del fitxer que esteu intentant instal·lar.

en: Source packages cannot be installed
ca@valencia: No es poden instal·lar els paquets font

en: Stable
ca@valencia: Estable

en: Starting
ca@valencia: S'està iniciant

en: Status
ca@valencia: Estat

en: System
ca@valencia: Sistema

en: Testing
ca@valencia: En proves

en: Testing changes
ca@valencia: S'estan provant els canvis

en: The %s package already provides this file
ca@valencia: El paquet %s ja proporciona este fitxer

en: The action cannot be canceled
ca@valencia: No es pot cancel·lar l'acció

en: The action cannot be canceled at this time.
ca@valencia: En este moment no es pot cancel·lar l'acció.

en: The action is not supported by this backend.
    Please report a bug in your distribution bug tracker as this should not have happened.
ca@valencia: El rerefons no permet fer esta operació.
    Informeu de l'errada al seguidor d'errades de la distribució ja que no hauria d'haver passat.

en: The action was canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'acció

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
ca@valencia: S'ha cancel·lat correctament l'acció i no s'ha canviat cap paquet.

en: The action was canceled successfully and no packages were changed.
    The backend did not exit cleanly.
ca@valencia: S'ha cancel·lat correctament l'acció i no s'ha canviat cap paquet.
    El rerefons no ha finalitzat correctament.

en: The action was forcibly canceled
ca@valencia: S'ha forçat la cancel·lació de l'acció

en: The classification of this update is unstable which means it is not designed for production use.
ca@valencia: Esta actualització està considerada com a no estable de manera que no està pensada per màquines en producció.

en: The computer will have to be restarted after the update for the changes to take effect.
ca@valencia: S'haurà de reiniciar l'ordinador després de l'actualització perquè els canvis tinguen efecte.

en: The developer logs will be shown as no description is available for this update:
ca@valencia: Es mostraran els registres de desenvolupament ja que no hi ha cap descripció disponible per esta actualització:

en: The download could not be done automatically and should be done manually.
    More information is available in the detailed report.
ca@valencia: No s'ha pogut baixar automàticament i s'haurà de fer manualment.
    Hi ha més informació en l'informe detallat.

en: The download failed
ca@valencia: La baixada ha fallat

en: The file could not be found in any packages
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer a cap paquet

en: The file list is not available for this package.
ca@valencia: Este paquet no proporciona la llista de fitxers.

en: The following file is required: | The following files are required:
ca@valencia[0]: Es necessita el fitxer següent:
ca@valencia[1]: Es necessiten els fitxers següents:

en: The following file will be removed: | The following files will be removed:
ca@valencia[0]: Es suprimirà el fitxer següent:
ca@valencia[1]: Es suprimiran els fitxers següents:

en: The following plugin is required: | The following plugins are required:
ca@valencia[0]: Es necessita el connector següent:
ca@valencia[1]: Es necessiten els connectors següents:

en: The following service is required: | The following services are required:
ca@valencia[0]: Es necessita el servei següent:
ca@valencia[1]: Es necessiten els serveis següents:

en: The following software also needs to be downgraded
ca@valencia: També s'ha de desactualitzar el programari següent

en: The following software also needs to be installed
ca@valencia: També s'ha d'instal·lar el programari següent

en: The following software also needs to be processed
ca@valencia: També s'ha de processar el programari següent

en: The following software also needs to be re-installed
ca@valencia: També s'ha de reinstal·lar el programari següent

en: The following software also needs to be removed
ca@valencia: També s'ha de suprimir el programari següent

en: The following software also needs to be updated
ca@valencia: També s'ha d'actualitzar el programari següent

en: The group list could not be loaded.
    Refreshing your cache may help, although this is normally a software source error.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la llista d grup.
    Podeu provar d'actualitzar la memòria cau, tot i que normalment és degut a un error en el codi font del programa.

en: The group list was invalid
ca@valencia: La llista de grup no és vàlida

en: The group type was not found.
    Please check your group list and try again.
ca@valencia: No s'ha trobat el tipus de grup.
    Comproveu la llista de grups i torneu a provar-ho.

en: The group was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el grup

en: The information about what requires this package could not be obtained.
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la informació dels requeriments d'este paquet.

en: The install root is invalid. Please contact your administrator.
ca@valencia: L'arrel de la instal·lació no és vàlida. Contacteu amb l'administrador.

en: The license agreement failed
ca@valencia: Ha fallat l'acord de llicència

en: The license agreement was not agreed to.
    To use this software you have to accept the license.
ca@valencia: No s'ha acceptat l'acord de llicència.
    Per poder utilitzar este programari heu d'acceptar-ne la llicència.

en: The list of package sources could not be downloaded.
ca@valencia: No s'ha pogut baixar la llista de fonts de paquets.

en: The native package configuration file could not be opened.
    Please make sure configuration is valid.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de configuració del paquet nadiu.
    Assegureu-vos que la configuració siga correcta.

en: The package could not be installed from untrusted source.
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar el paquet des d'una font en que no es confia.

en: The package could not be updated from untrusted source.
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar el paquet des d'una font en que no es confia.

en: The package database was changed
ca@valencia: Ha canviat la base de dades de paquets

en: The package database was changed while the request was running.
ca@valencia: S'ha canviat la base de dades de paquets mentre s'executava la sol·licitud.

en: The package download failed
ca@valencia: No s'ha pogut baixar el paquet

en: The package download failed.
    Please check your network connectivity.
ca@valencia: No s'ha pogut baixar el paquet.
    Comproveu la connexió de xarxa.

en: The package identifier was not well formed
ca@valencia: L'identificador del paquet no està ben format

en: The package identifier was not well formed when sent to the server.
    This normally indicates an internal error and should be reported.
ca@valencia: L'identificador del paquet no estava ben format quan s'ha enviat al servidor.
    Normalment això indica que hi ha un error intern i s'hauria d'informar.

en: The package is already installed | The packages are already installed
ca@valencia[0]: El paquet ja està instal·lat
ca@valencia[1]: Els paquets ja estan instal·lats

en: The package is not installed
ca@valencia: El paquet no està instal·lat

en: The package list needs to be rebuilt.
    This should have been done by the backend automatically.
ca@valencia: S'ha de tornar a construir la llista de paquets.
    El rerefons ja ho hauria d'haver fet automàticament.

en: The package security signature could not be verified.
ca@valencia: No s'ha pogut verificar la signatura de seguretat del paquet.

en: The package security signature is missing and this package is untrusted.
    This package was not signed when created.
ca@valencia: Manca la signatura del paquet i este paquet no és de confiança.
    En crear el paquet no es va signar.

en: The package that is being modified was not found on your system or in any package source.
ca@valencia: El paquet que s'està modificant no s'ha trobat en el sistema ni en cap font de paquets.

en: The package that is trying to be installed is already installed.
ca@valencia: El paquet que s'està intentant instal·lar ja està instal·lat.

en: The package that is trying to be installed is incompatible with this system.
ca@valencia: El paquet que s'està intentant instal·lar no és compatible amb este sistema.

en: The package that is trying to be removed or updated is not already installed.
ca@valencia: El paquet que s'està intentant suprimir o actualitzar no està instal·lat.

en: The package that was downloaded is corrupt and needs to be downloaded again.
ca@valencia: S'ha de tornar a baixar el paquet perquè el que s'havia baixat està malmés.

en: The package was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el paquet

en: The package you are attempting to install is not valid.
    The package file could be corrupt, or not a proper package.
ca@valencia: El paquet que esteu intentant instal·lar no és vàlid.
    El paquet podria està malmés, o bé no ser un paquet.

en: The packages could not be found in any package source
ca@valencia: No s'han pogut trobar els paquets a cap dipòsit

en: The remote package source name was not found.
    You may need to enable an item in Package Sources.
ca@valencia: No s'ha trobat el nom de la font de paquets remota.
    Potser heu d'habilitar un element a les fonts de paquets.

en: The repository configuration could not be modified.
ca@valencia: No s'ha pogut modificar la configuració del dipòsit.

en: The search could not be completed
ca@valencia: No s'ha pogut completar la cerca

en: The search filter was not correctly formed.
ca@valencia: El filtre de cerca no està ben format.

en: The search mode used by default
ca@valencia: El mode de cerca predeterminat

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
ca@valencia: El mode de cerca predeterminat. Les opcions són: «name» (nom), «details» (detalls) o «file» (fitxer).

en: The search text contains invalid characters
ca@valencia: El text de cerca conté caràcters no vàlids

en: The selected updates were installed successfully.
ca@valencia: S'han instal·lat correctament totes les actualitzacions seleccionades.

en: The service that is responsible for handling user requests is out of memory.
    Please restart your computer.
ca@valencia: El servei responsable de gestionar les sol·licituds dels usuaris s'ha quedat sense memòria.
    Reinicieu l'ordinador.

en: The software is not signed by a trusted provider.
ca@valencia: El programari no està signat per cap proveïdor de confiança.

en: The specified file could not be found
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer especificat

en: The specified file could not be found on the system.
    Check the file still exists and has not been deleted.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar en el sistema de fitxers el fitxer especificat.
    Comproveu que existisca el fitxer i que no s'haja suprimit.

en: The specified package source could not be disabled.
ca@valencia: No s'ha pogut inhabilitar la font de paquets especificada.

en: The specified update could not be found.
    It could have already been installed or no longer available on the remote server.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'actualització especificada.
    Potser ja és instal·lada o ja no és disponible en el servidor remot.

en: The transaction has been canceled and will be retried when the system is idle.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la transacció i es tornarà a intentar quan el sistema estiga inactiu.

en: The virtual provide type is not supported by this system.
ca@valencia: Este sistema no proporciona els tipus virtuals.

en: There are no package updates available for your computer at this time.
ca@valencia: No hi ha disponible cap actualització de paquets per l'ordinador en este moment.

en: There are no packages queued to be installed or removed.
ca@valencia: No hi ha cap paquet a la cua per suprimir-se o instal·lar-se.

en: There are no updates available
ca@valencia: No hi ha actualitzacions disponibles

en: There is %i update available | There are %i updates available
ca@valencia[0]: Hi ha %i actualització disponible
ca@valencia[1]: Hi ha %i actualitzacions disponibles

en: There is insufficient space on the device.
    Free some space on the system disk to perform this operation.
ca@valencia: No hi ha prou espai al disc.
    Allibereu espai al disc per poder realitzar esta operació.

en: There is no network connection available.
    Please check your connection settings and try again.
ca@valencia: No hi ha cap connexió de xarxa disponible.
    Comproveu els paràmetres de connexió i torneu a provar-ho.

en: There was a (possibly temporary) problem connecting to a package source.
    Please check the detailed error for further details.
ca@valencia: S'ha produït un problema (segurament temporal) en connectar-se a una font de paquets.
    Per a més informació, comproveu l'error detallat.

en: These changes will be lost if you close this window.
ca@valencia: Es perdran els canvis si tanqueu esta finestra.

en: This application is running as a privileged user
ca@valencia: Esta aplicació s'està executant com a usuari privilegiat

en: This is a test update, and is not designed for normal use. Please report any problems or regressions you encounter.
ca@valencia: Esta és una actualització de test, no està pensada per a usuaris corrents. Informeu de qualsevol errada o pèrdua de funció que vos trobeu.

en: This notification was issued on %s and last updated on %s.
ca@valencia: Esta notificació es va emetre el %s i l'última actualització va ser %s.

en: This notification was issued on %s.
ca@valencia: Esta notificació es va emetre el %s.

en: This package does not depend on any others
ca@valencia: Este paquet no té dependències

en: This update is blocked.
ca@valencia: Esta actualització està blocada.

en: This update is important as it may solve critical problems.
ca@valencia: Esta actualització és important i pot resoldre problemes crítics.

en: This update is needed to fix a security vulnerability with this package.
ca@valencia: Esta actualització és necessària per resoldre vulnerabilitats de seguretat d'este paquet.

en: This update will add new features and expand functionality.
ca@valencia: Esta actualització afegirà noves característiques i s'ampliarà la funcionalitat.

en: This update will fix bugs and other non-critical problems.
ca@valencia: Esta actualització resoldrà errades i altres problemes no crítics.

en: To install this file, additional software also has to be modified. | To install these files, additional software also has to be modified.
ca@valencia[0]: Per instal·lar este fitxer s'ha de modificar un altre programari.
ca@valencia[1]: Per instal·lar estos fitxers s'han de modificar altres programaris.

en: To install this package, additional software also has to be modified. | To install these packages, additional software also has to be modified.
ca@valencia[0]: Per instal·lar este paquet s'han de modificar altres programaris.
ca@valencia[1]: Per instal·lar estos paquets s'han de modificar altres programaris.

en: To process this transaction, additional software also has to be modified.
ca@valencia: Per processar esta transacció s'han de modificar altres programaris.

en: To remove this package, additional software also has to be modified. | To remove these packages, additional software also has to be modified.
ca@valencia[0]: Per suprimir este paquet s'han de modificar altres programaris.
ca@valencia[1]: Per suprimir estos paquets s'han de modificar altres programaris.

en: To update this package, additional software also has to be modified. | To update these packages, additional software also has to be modified.
ca@valencia[0]: Per actualitzar este paquet s'han de modificar altres programaris.
ca@valencia[1]: Per actualitzar estos paquets s'han de modificar altres programaris.

en: Transaction error
ca@valencia: Error de transacció

en: Trivial update
ca@valencia: Actualització trivial

en: Trivial updates
ca@valencia: Actualitzacions trivials

en: Trusted
ca@valencia: De confiança

en: Try again with a different search term.
ca@valencia: Torneu-ho a provar amb un altre terme de cerca.

en: Try entering a package name in the search bar.
ca@valencia: Proveu d'introduir el nom d'un paquet a la barra de cerca.

en: Try searching package descriptions by clicking the icon next to the search text.
ca@valencia: Proveu de cercar les descripcions dels paquets en fer clic a la icona al costat del text de cerca.

en: Two packages provide the same file.
    This is usually due to mixing packages from different sources.
ca@valencia: Dos paquets proporcionen el mateix fitxer.
    Normalment es deu a que s'estan barrejant paquets de fonts diferents.

en: Unfinished transaction
ca@valencia: No s'ha finalitzat la transacció

en: Unknown error. Please refer to the detailed report and report in your distribution bug tracker.
ca@valencia: Error desconegut. Mireu-vos l'informe detallat i informeu-ne al seguidor d'errades de la distribució.

en: Unknown group
ca@valencia: Grup desconegut

en: Unknown role type
ca@valencia: Tipus de rol desconegut

en: Unknown state
ca@valencia: Estat desconegut

en: Unselect all
ca@valencia: Desselecciona'ls tots

en: Unstable
ca@valencia: Inestable

en: Untrusted
ca@valencia: No fiable

en: Update
ca@valencia: Actualització

en: Update Icon
ca@valencia: Icona d'actualització

en: Update Packages
ca@valencia: Actualitza els paquets

en: Update failed due to running process
ca@valencia: Ha fallat l'actualització degut a un procés que s'està executant

en: Update not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'actualització

en: Update software installed on the system
ca@valencia: Actualitza el programari instal·lat en el sistema

en: Updated
ca@valencia: S'ha actualitzat

en: Updated packages
ca@valencia: Paquets actualitzats

en: Updates installed
ca@valencia: S'han instal·lat les actualitzacions

en: Updates;Upgrade;Sources;Repositories;Preferences;Install;Store;
ca@valencia: Actualitzacions;Millores;Fonts;Dipòsits;Preferències;Instal·lació;Botiga;

en: Updating
ca@valencia: S'està actualitzant

en: Updating packages
ca@valencia: S'estan actualitzant els paquets

en: Updating the list of running applications
ca@valencia: S'està actualitzant la llista de programes en execució

en: User name
ca@valencia: Nom d'usuari

en: Vendor
ca@valencia: Proveïdor

en: View past package management tasks
ca@valencia: Visualitza les tasques de gestió de paquets realitzats

en: Virtual provide type is not supported
ca@valencia: No hi ha el concepte de tipus virtuals

en: Virtualization
ca@valencia: Virtualització

en: Visit Project Website
ca@valencia: Visita el lloc web del projecte

en: Visit home page for selected package
ca@valencia: Visita la pàgina d'inici del paquet seleccionat

en: Waiting for authentication
ca@valencia: S'està esperant l'autenticació

en: Waiting for package manager lock
ca@valencia: S'està esperant el blocatge del gestor de paquets

en: Waiting in queue
ca@valencia: Està en la cua

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
ca@valencia: Quan es mostre una interfície gràfica des d'una petició de sessió de D-Bus, per defecte, utilitza estes opcions automàticament.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
ca@valencia: Quan es mostre una interfície gràfica des d'una petició de sessió de D-Bus, força l'ús d'estes opcions.

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
ca@valencia: Quan es suprimisca un paquet, suprimeix-ne també les dependències que no necessiti cap altre paquet.

en: Xfce desktop
ca@valencia: Escriptori XFCE

en: You have failed to provide correct authentication.
    Please check any passwords or account settings.
ca@valencia: No heu proporcionat les dades correctes per autenticar-vos.
    Comproveu les contrasenyes i les dades dels comptes.

en: You have made changes that have not yet been applied.
ca@valencia: Heu fet canvis que encara no s'han aplicat.

en: You need to log out and log back in to remain secure.
ca@valencia: Heu d'eixir i tornar a entrar per estar segur.

en: You need to log out and log back in.
ca@valencia: Heu d'eixir i tornar a entrar.

en: You need to restart the application.
ca@valencia: Heu de reiniciar l'aplicació.

en: You need to specify a file to install
ca@valencia: Heu d'especificar un fitxer per instal·lar

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca@valencia: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb el PackageKit; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: You will be required to log out and back in due to a security update.
ca@valencia: Haureu d'eixir i tornar a entrar degut a una actualització de seguretat.

en: You will be required to log out and back in.
ca@valencia: Haureu d'eixir i tornar a entrar.

en: You will be required to restart this application.
ca@valencia: Haureu de reiniciar esta aplicació.

en: You will need to log out and back in after the update for the changes to take effect.
ca@valencia: Heu de tancar la sessió i tornar a entrar perquè els canvis tinguen efecte.

en: _Accept Agreement
ca@valencia: _Accepta l'acord

en: _Force install
ca@valencia: _Força la instal·lació

en: _Install
ca@valencia: _Instal·la

en: _Install Update | _Install Updates
ca@valencia[0]: _Instal·la l'actualització
ca@valencia[1]: _Instal·la les actualitzacions

en: _Install Updates
ca@valencia: _Instal·la les actualitzacions

en: _Quit
ca@valencia: I_x

en: _Run
ca@valencia: _Executa

en: _Show debug and development package sources
ca@valencia: _Mostra les fonts de paquets de depuració i de desenvolupament

en: _Upgrade
ca@valencia: _Actualitza

en: hour | hours
ca@valencia[0]: hora
ca@valencia[1]: hores

en: many packages
ca@valencia: molts paquets

en: media
ca@valencia: suport

en: minute | minutes
ca@valencia[0]: minut
ca@valencia[1]: minuts

en: second | seconds
ca@valencia[0]: segon
ca@valencia[1]: segons
