Xfce Apps - en to ca translation catalogue (318 entries)

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
ca: «%s» no es pot afegir a la composició perquè excedeix la capacitat màxima permesa per a l'iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
ca: %s és més gran que el que permet iso9660 de nivell 2. Això pot ser un problema per a sistemes o programari antics.

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
ca: %s no s'ha trobat.
    
    No teniu cap còdec instaŀlat que gestioni aquest fitxer.
    És probable que us calgui algun paquet «gst-plugins-*»
    pels connectors que li calen.

en: %s's home
ca: Directori de %s

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ca: %s: %s
    Proveu %s --help per consultar la llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: %s: %s (code %X)
ca: %s: %s (codi %X)

en: %s: node name not unique
ca: %s: nom del node no únic

en: %s: null pointer
ca: %s: punter nul

en: %s: out of memory
ca: %s: sense memòria

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
ca: <b>No es pot recuperar la llista de les velocitats per a la unitat.</b>
    
    Aquest és un error de programari conegut que es dóna amb algunes unitats. Si esteu interessat amb la seva correcció, doneu un cop d'ull a la biblioteca libburn.
    
    La gravació encara hauria de funcionar, però si hi ha problemes, permeteu que els coneguem.
    
    <i>Gràcies</i>

en: <big>Burn _Image</big>
ca: <big>Grava la _imatge</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
ca: <big>Composició nova de _dades</big>

en: <big>_Audio CD</big>
ca: <big>CD d'_àudio</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
ca: <big>Disc en _blanc</big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
ca: <small>Voleu canviar el nom predeterminat de la composició?</small>

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
ca: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Seleccioneu la imatge a gravar</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s» en aquest directori, el fitxer no s'ha afegit.

en: A file with the same name is already present in the composition.
ca: Ja hi ha un fitxer amb aquest nom a la composició.

en: A full, but erasable disc is in the drive
ca: Un disc ple, però que es pot esborrar, està a la unitat

en: A plugin
ca: Un connector

en: A problem with the burn backend occurred.
ca: S'ha produït un error amb el sistema de gravació.

en: Aborted
ca: Avortat

en: Aborting...
ca: S'està avortant...

en: About
ca: Quant a

en: Add
ca: Afegeix

en: Add a new directory to the composition
ca: Afegeix un directori nou a la composició

en: Add the selected file(s) to the composition
ca: Afegeix els fitxers seleccionats a la composició

en: Adding files to the composition
ca: S'estan afegint fitxers a la composició

en: Adding home directory
ca: S'està afegint el directori de l'usuari

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: An error occured while writing ISO: %s
ca: S'ha produït un error mentre s'estava escrivint l'ISO: %s

en: An error occurred in the burn backend
ca: S'ha produït un error al sistema de gravació

en: An error occurred in the burn backend.
ca: S'ha produït un error al sistema de gravació.

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
ca: S'ha produït un error en configurar gstreamer per a la transcodificació

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
ca: S'ha produït un error mentre s'estava identificant «%s» amb gstreamer

en: An error occurred while setting the burning backend up
ca: S'ha produït un error mentre es configurava el sistema de gravació

en: Another cd burning GUI
ca: Una altra aplicació gràfica per gravar els CD

en: Are you sure you want to abort?
ca: Esteu segur que voleu avortar-ho?

en: Artist
ca: Intèrpret/artista

en: Audio CD playable in regular stereos
ca: El CD d'àudio es pot reproduir en aparells estèreo

en: Audio composition
ca: Composició d'àudio

en: Auto
ca: Automàtic

en: Blank CD-RW
ca: CD-RW en blanc

en: Blank Disc
ca: Disc en blanc

en: Blank mode
ca: Tipus d'esborrat

en: Blanking disc...
ca: S'està esborrant el disc...

en: Burn Composition
ca: Grava la composició

en: Burn Image
ca: Grava la imatge

en: Burn Image (xfburn)
ca: Grava una imatge (xfburn)

en: Burn a prepared compilation, i.e. an .ISO file
ca: Grava una compilació preparada, p. ex. un fitxer .ISO

en: Burn image
ca: Grava la imatge

en: Burn mode is not currently implemented.
ca: El mode de gravació encara no està implementat.

en: Burn speeds supported by the device
ca: Velocitats de gravació permeses pel dispositiu

en: Burn_Free
ca: So_brepassa la gravació

en: Burning composition...
ca: S'està gravant la composició...

en: Burning device
ca: Dispositiu de gravació

en: Burning image...
ca: S'està gravant la imatge...

en: Burning track %2d/%d...
ca: S'està gravant la pista %2d/%d...

en: CD Reader device
ca: Dispositiu de lectura de disc

en: CD and DVD burning application
ca: Aplicació per gravar CD i DVD

en: CD copying finished successfully.
ca: La còpia de CD ha acabat amb èxit.

en: Can burn Blu-ray
ca: Pot gravar Blu-ray

en: Can burn CDR
ca: Pot gravar CDR

en: Can burn CDRW
ca: Pot gravar CDRW

en: Can burn DVDPLUSR
ca: Pot gravar DVDPLUSR

en: Can burn DVDR
ca: Pot gravar DVDR

en: Can burn DVDRAM
ca: Pot gravar DVDRAM

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Cannot access drive (it might be in use)
ca: No es pot accedir a la unitat (podria estar en ús)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
ca: No es poden afegir dades a un disc de sessió múltiple amb aquest mode d'escriptura (utilitzeu TAO en lloc seu)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
ca: No es poden afegir dades a un disc de sessió múltiple amb aquest mode d'escriptura (utilitzeu TAO en lloc seu).

en: Cannot burn audio onto a DVD.
ca: No es pot gravar àudio en un DVD.

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
ca: No es pot determinar l'estat del disc - premeu retorn per tornar-ho a intentar.

en: Cannot open image.
ca: No es pot obrir la imatge.

en: Cannot recognize state of drive and disc
ca: No es pot reconèixer l'estat de la unitat ni del disc

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
ca: No es reconeix l'estat de la unitat i del disc.

en: Capacity:
ca: Capacitat:

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
ca: Cal reiniciar el programa perquè aquest ajust prengui completament efecte.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear the content of the composition
ca: Neteja el contingut de la composició

en: Close
ca: Tanca

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
ca: Disc tancat amb dades detectades, cal un disc en blanc o que se li puguin afegir dades.

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
ca: Disc tancat amb dades detectades. Cal un disc en blanc o que se li puguin afegir dades

en: Closing session...
ca: S'està tancant la sessió...

en: Closing track...
ca: S'està tancant la pista...

en: Completed
ca: Completat

en: Composition name
ca: Nom de la composició

en: Contents
ca: Contingut

en: Continue to _show this notice
ca: Continua _mostrant aquesta notificació

en: Copy data CD
ca: Copia disc de dades

en: Copy data DVD
ca: Copia un DVD de dades

en: Could not create ISO source structure.
ca: No s'ha pogut crear l'estructura de l'origen de l'ISO.

en: Could not create destination ISO file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer ISO de destinació: %s

en: Could not open %s.
ca: No s'ha pogut obrir «%s».

en: Could not open %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir «%s»: %s

en: Could not stat %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de «%s»: %s

en: Create ISO from CD
ca: Crea una ISO del CD

en: Create a new data disc with the files of your choosing
ca: Crea un disc nou de dades amb els fitxers de la vostra elecció

en: Create directory
ca: Crea un directori

en: Currently selected device
ca: Dispositiu seleccionat

en: DVD Reader device
ca: Dispositiu de lectura de DVD

en: DVD+RW does not need blanking
ca: Als discs DVD+RW no els cal posar-los en blanc

en: Data %s~%d
ca: Dades %s~%d

en: Data Composition
ca: Composició de dades

en: Data composition
ca: Composició de dades

en: Default value for eject checkbox
ca: Valor predeterminat per a la casella de selecció de l'expulsió

en: Detected devices
ca: Dispositius detectats

en: Determine whether the close button is visible
ca: Decideix si el botó de tancament es mostra

en: Device Revision
ca: Revisió del dispositiu

en: Device address
ca: Adreça del dispositiu

en: Device buffer:
ca: Memòria intermèdia del dispositiu:

en: Device revision
ca: Revisió del dispositiu

en: Devices
ca: Dispositius

en: Disc is not erasable.
ca: El disc no es pot esborrar.

en: Disc status
ca: Estat del disc

en: Disk Burning
ca: Gravació de discs

en: Display name
ca: Mostra el nom

en: Display program version and exit
ca: Mostra la versió del programa i surt

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
ca: Voleu buidar el disc, de manera que es pugui utilitzar per al proper procés de gravació?

en: Done
ca: Fet

en: Drive can't burn on the inserted disc
ca: La unitat no pot gravar el disc inserit

en: Drive is empty
ca: La unitat està buida

en: Duplicate filename '%s' for '%s'
ca: Nom de fitxer duplicat «%s» per «%s»

en: E_ject disk
ca: Expuls_a el disc

en: Eject the disc
ca: Expulsa el disc

en: Empty speed list
ca: La llista de les velocitats està buida

en: Error determining disc
ca: Error en identificar el disc

en: Error(s) occured while adding files
ca: S'han produït errors mentre s'estaven afegint els fitxers

en: Estimated writing speed:
ca: Velocitat estimada d'escriptura:

en: FIFO buffer size (in kb)
ca: Mida de la memòria intermèdia FIFO (en kb)

en: FIFO buffer:
ca: Memòria intermèdia FIFO:

en: Failed
ca: Fallit

en: Failed to change songs while transcoding
ca: Ha fallat el canvi de les cançons mentre s'estava transcodificant

en: Failed to get image size
ca: Ha fallat l'obtenció de la mida de la imatge

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
ca: Ha fallat la inicialització del transcodificador «%s»: %s
    	(es torna a la implementació alternativa bàsica)

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
ca: Ha fallat el muntatge de «%s»: la unitat no es pot utilitzar per a la gravació.

en: Failure
ca: Fallit

en: File
ca: Fitxer

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
ca: El fitxer «%s» no conté l'àudio PCM descomprimit

en: File %s does not have a .wav extension
ca: El fitxer «%s» no té una extensió .wav

en: File browser
ca: Navegador de fitxers

en: File content has a decoder but is not audio.
ca: El contingut del fitxer té un descodificador, però no és àudio.

en: File(s) to add to composition
ca: Fitxers per afegir a la composició

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

en: Flushing cache...
ca: S'està netejant la memòria cau...

en: Folder
ca: Carpeta

en: Formatted.
ca: Formatat.

en: Formatting failed.
ca: Ha fallat la formatació.

en: Formatting...
ca: S'està formatant...

en: Full Blank (slow)
ca: En blanc complet (lent)

en: Full Deformat (slow)
ca: Des-formatat complet (lent)

en: Full Format
ca: Formatat complet

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
ca: El Gstreamer no ha iniciat la transcodificació (temps excedit)

en: ISO images
ca: Imatges ISO

en: Image
ca: Imatge

en: Image file '%s' does not exist.
ca: El fitxer d'imatge «%s» no existeix.

en: Image to burn
ca: Imatge a gravar

en: Initializing...
ca: S'està inicialitzant...

en: Inserted disc is already blank
ca: El disc inserit ja està en blanc

en: Inserted disc is full
ca: El disc inserit està ple

en: Inserted disc is unsuitable
ca: El disc inserit no és apropiat

en: Is it a valid combination
ca: És una combinació vàlida

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
ca: És vàlida la combinació de maquinari i disc per gravar la composició?

en: Is the disc erasable
ca: Es pot esborrar el disc

en: Label
ca: Etiqueta

en: Length
ca: Durada

en: List of devices
ca: Llista de dispositius

en: Local Path
ca: Camí local

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
ca: Assegureu-vos que heu seleccionat un fitxer vàlid i que tingueu els permisos adequats per accedir-hi.

en: Max
ca: Màx

en: Min. fill was %2d%%
ca: Minuts emplenats eren %2d%%

en: Name
ca: Nom

en: New _audio composition
ca: Composició nov_a d'àudio

en: New _data composition
ca: Composició nova de _dades

en: New audio composition
ca: Composició nova d'àudio

en: New data composition
ca: Composició nova de dades

en: New directory
ca: Directori nou

en: No burners are currently available
ca: Actualment no hi ha disponible cap gravadora

en: No disc detected in drive
ca: No s'ha detectat cap disc a la unitat

en: No disc detected in drive.
ca: No s'ha detectat cap disc a la unitat.

en: No disc detected in the drive.
ca: No s'ha detectat cap disc a la unitat.

en: No information available on which plugin is required.
ca: No hi ha informació disponible sobre el complement necessari.

en: Number of burners in the system
ca: Nombre de gravadores al sistema

en: Number of drives in the system
ca: Nombre d'unitats al sistema

en: Number of drives in the system (readers and writers)
ca: Nombre d'unitats al sistema (lectores i gravadores)

en: OK
ca: D'acord

en: On the _fly
ca: Al _vol

en: Only create _ISO
ca: Únicament crea l'_ISO

en: Open the blank disc dialog
ca: Obre el diàleg de disc en blanc

en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
ca: Obre el diàleg de gravació de la imatge, de forma opcional seguit del nom del fitxer de la imatge

en: Options
ca: Opcions

en: Please insert a recordable disc and hit enter
ca: Inseriu un disc enregistrable i premeu retorn

en: Please insert a recordable disc.
ca: Introduïu un disc gravable.

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    Please unmount and restart the application.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
ca: És possible que els discs estiguin en ús, i no es pugui accedir-hi.
    
    Desmunteu i reinicieu l'aplicació.
    
    Si no hi ha cap disc al dispositiu, comproveu que tingueu l'accés de lectura i d'escriptura a la unitat amb l'usuari actual.

en: Prefere_nce
ca: Preferè_ncia

en: Preferences
ca: Preferències

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
ca: Prepara el disc RW per a gravar-hi un altre cop

en: Proceed to Burn
ca: Comença la gravació

en: Profile name as reported by libburn
ca: Nom del perfil segons informa libburn

en: Profile no. as reported by libburn
ca: Número del perfil segons informa libburn

en: Quick Blank
ca: En blanc ràpid

en: Quick Deformat
ca: Des-formatat ràpid

en: Quick Format
ca: Formatat ràpid

en: Reading CD...
ca: S'està llegint el CD...

en: Ready
ca: Preparat

en: Refresh
ca: Refresca

en: Refresh file list
ca: Refresca la llista de fitxers

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove the selected file(s) from the composition
ca: Suprimeix els fitxers seleccionats de la composició

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Rename Artist
ca: Canvia l'intèrpret/artista

en: Rename Title
ca: Canvia el títol

en: Rename the artist of the selected file
ca: Canvia el nom de l'intèrpret o artista del fitxer seleccionat

en: Rename the title of the selected file
ca: Canvia el nom del títol del fitxer seleccionat

en: Required plugins:
ca: Connectors requerits:

en: Revision
ca: Revisió

en: Sc_an for devices
ca: Bus_ca dispositius

en: Select command
ca: Seleccioneu l'ordre

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
ca: Seleccioneu el transcodificador, executeu amb --transcoder=list per veure els disponibles

en: Show Filebrowser
ca: Mostra el navegador de fitxers

en: Show Toolbars
ca: Mostra les barres d'eines

en: Show _hidden files
ca: Mostra els fitxers ocult_s

en: Show a text entry for the name of the volume
ca: Mostra l'entrada d'un text per al nom del volum

en: Show close button
ca: Mostra el botó per tancar

en: Show human_readable filesizes
ca: Most_ra la mida dels fitxers de forma intuïtiva

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
ca: Mostra el programa principal fins i tot quan s’especifica una altra acció a la línia d’ordres.

en: Show mode selection
ca: Mostra la selecció de mode

en: Show mode selection combo
ca: Mostra la caixa de selecció de mode

en: Show speed selection
ca: Mostra la selecció de velocitat

en: Show speed selection combo
ca: Mostra la caixa de selecció de velocitat

en: Show volume name
ca: Mostra el nom del volum

en: Show warning on _empty speed list
ca: Mostra una advertència quan la llista de les velocitats estigui _buida

en: Show writers only
ca: Mostra únicament les gravadores

en: Size
ca: Mida

en: Sorry, multisession is not yet supported
ca: La sessió múltiple encara no és funcional

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ca: Inicia una composició de dades, de forma opcional seguit dels fitxers o directoris que s’afegiran a la composició

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
ca: Inicia una composició d'àudio, de forma opcional seguit dels fitxers o directoris que s’afegiran a la composició

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
ca: Inicia el navegador de fitxers al directori especificat o al directori actual si no se n’especifica cap (el valor predeterminat és començar al directori de l'usuari)

en: Stream _Recording
ca: G_ravació del flux

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
ca: El transcodificador bàsic està incrustat
    i no us cal cap biblioteca. Però només
    pot gestionar els fitxers .wav sense
    compressió.
    Si voleu crear composicions d'àudio
    a partir de tipus de fitxer d'àudio
    diferents, compileu-ho amb
    compatibilitat gstreamer.

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
ca: El mode en blanc mostra altres missatges d'estat del disc que el mode normal

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
ca: El transcodificador gstreamer utilitza la biblioteca
    gstreamer per a la creació de composicions d'àudio.
    
    En principi s'haurien d'admetre tots els fitxers d'àudio,
    si s'han instal·lat els connectors adients. Si no es
    reconeix un fitxer d'àudio, comproveu la instal·lació
    dels paquets «good», «bad» i «ugly» de gstreamer.

en: The inserted disc is already blank.
ca: El disc inserit ja està en blanc.

en: The selected image does not fit on the inserted disc
ca: La imatge seleccionada no hi cap al disc inserit

en: The text of the label
ca: El text de l'etiqueta

en: The write mode is not supported currently.
ca: El mode d'escriptura no és funcional encara.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
ca: No hi ha prou espai disponible al disc inserit.

en: Time total:
ca: Temps total:

en: Title
ca: Títol

en: Tune how Xfburn behaves
ca: Personalitzeu el comportament de Xfburn

en: Type
ca: Tipus

en: Unable to determine image size.
ca: No es pot determinar la mida de la imatge.

en: Unable to grab the drive.
ca: No es pot agafar la unitat.

en: Unable to initialize the burning backend.
ca: No es pot inicialitzar el sistema de gravació.

en: User Aborted
ca: Interromput per l'usuari

en: Volume name :
ca: Nom del volum:

en: Welcome
ca: Benvinguda

en: Welcome to Xfburn!
ca: Benvingut/da a Xfburn!

en: What files can get burned to an audio CD?
ca: Quins fitxers es poden gravar en un CD d'àudio?

en: Write Blu-ray
ca: Escriptura Blu-ray

en: Write CD-R
ca: Escriptura CD-R

en: Write CD-RW
ca: Escriptura CD-RW

en: Write DVD-R
ca: Escriptura DVD-R

en: Write DVD-RAM
ca: Escriptura DVD-RAM

en: Write _mode:
ca: _Mode d'escriptura:

en: Write-once disc, no blanking possible
ca: Disc d'escriptura única, no es pot posar en blanc

en: Writing CD...
ca: S'està escrivint el CD...

en: Writing ISO...
ca: S'està escrivint l'ISO...

en: Writing Lead-In...
ca: S'està escrivint l'inici de disc...

en: Writing Lead-Out...
ca: S'està escrivint el final de disc...

en: Writing pregap...
ca: S'està escrivint la taula de continguts...

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
ca: Xfburn és una eina senzilla de gravació de CD/DVD basada en les biblioteques de libburnia. Pot buidar els CD/DVD(-RW), gravar i crear imatges iso, CD d'àudio, així com gravar composicions personals de dades en CD o DVD. És estable i està en desenvolupament constant.

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
ca: Esteu a punt d'afegir el vostre directori d'usuari a la composició. És probable que això prengui molt de temps i també pot ser massa gran per cabre en un sol disc.
    
    Esteu segur que voleu continuar?

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
ca: Esteu intentant gravar més dades al disc que les que pot emmagatzemar.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
ca: Només podeu tenir 99 pistes com a màxim.

en: You must give a name to the file.
ca: Heu de posar un nom al fitxer.

en: _Action
ca: _Acció

en: _Blank
ca: En _blanc

en: _Burn Composition
ca: _Grava la composició

en: _Burn image
ca: _Grava la imatge

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clean temporary directory on exit
ca: Neteja el dire_ctori temporal en sortir

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Close composition
ca: Tan_ca la composició

en: _Copy CD
ca: _Copia un CD

en: _Copy DVD
ca: _Copia DVD

en: _Dummy write
ca: Si_mula l'escriptura

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Files
ca: _Fitxers

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Quit
ca: S_urt

en: _Quit after success
ca: _Surt després d'acabar amb èxit

en: _Speed:
ca: _Velocitat:

en: _Stop
ca: _Atura

en: _View
ca: _Visualitza

en: abandoned
ca: abandonat

en: aborted
ca: interromput

en: addr:
ca: adr:

en: basic
ca: bàsic

en: default
ca: predeterminada

en: ended
ca: acabat

en: ending
ca: acabant

en: failing
ca: fallant

en: length
ca: durada

en: libburn PACKET block types
ca: Tipus de bloc PACKET de libburn

en: libburn RAW block types
ca: Tipus de bloc RAW de libburn

en: libburn SAO block types
ca: Tipus de bloc SAO de libburn

en: libburn TAO block types
ca: Tipus de bloc TAO de libburn

en: no info
ca: sense informació

en: none
ca: sense

en: not implemented
ca: no està implementat

en: see console
ca: vegeu la consola

en: standby
ca: a l'espera

en: unknown
ca: desconeguda

en: unused
ca: sense ús
